Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 15:25   #6281
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Zelim ti da na takve sam naletis.
Nemaju razloga..uredno i pošteno živim

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
ZoomZoom is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:38   #6282
Quote:
ZoomZoom kaže: Pogledaj post
Nemaju razloga..uredno i pošteno živim

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
... i nisi silom ušao u tuđi stan i plaćaš svoje dugove...

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:11   #6283
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

To me podsjeca na Hanzekovicevu mantru u NU2.

Hanzekovic: " Imam idealno rjesenje za sve koji imaju probleme s ovrhama. Platite racune i problema uopce nece ni biti."

Fenomenalan savjet je dao kaj ne


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 17:36   #6284
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
To me podsjeca na Hanzekovicevu mantru u NU2.

Hanzekovic: " Imam idealno rjesenje za sve koji imaju probleme s ovrhama. Platite racune i problema uopce nece ni biti."

Fenomenalan savjet je dao kaj ne
Jest. Tako je i Pernar, kad nije imao novca - iznajmio jednu sobu u svom stanu cimeru, a nije se hrvao s policijom na vlastitoj deložaciji. To je rezervirano za naivne, da mu otvore put na TV, saborsku plaću i penziju.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 17:48   #6285
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Jest. Tako je i Pernar, kad nije imao novca - iznajmio jednu sobu u svom stanu cimeru, a nije se hrvao s policijom na vlastitoj deložaciji. To je rezervirano za naivne, da mu otvore put na TV, saborsku plaću i penziju.


Nisam skuzio post
Ali da se vratimo na bitno. Pervan rules!!! A poceo je i koristiti moju terminologiju o hr matrixu sto je za svaku pohvalu
https://youtu.be/rtmqcGORc5k

Srusio kvorum prije 2 sata. E tako se to radi
https://youtu.be/I6pDoc-82Fo

Vili prije par sati o dvorcu i blagajnicama Konzuma
https://youtu.be/E4_M7xyeIeE

Bravo decki!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:58   #6286
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post


Napisah da ne razumijem one koji su imali sredjen zivot (otpčacen stan, auto, viksa, dobra placa), a otisli su van, ali za druge mi je razumljivo.
Hrvati su prepasivni u polit smislu, odgojeni smo da sutimo i trpimo (bunimo se samo virtualno ), ali i kad nesto hoce pokrenuti, ubija ih prebirokratiziranost i kultura neplacanja.
Koliko točno ima tih "sređenih" da su vani otišli?
Ja poznam samo jednu takvu, moja kolegica iz osnovne, završila ekomoniju, radila u solidnoj lokalnoj firmi, iz bogate obitelji (apartmani u 1 redu do mora), pa je ipak odmaglila u USA, jer joj se nije cjeli život radio monoton posao.

Otišao je i moj kolega, obiteljski čovjek, žena i 2 djece, firmica sa 2 zaposlena. Otišao zbog kulture neplaćanja, kaže da je imao dovoljno posla al se nije mogao naplatiti, a ne planira volontirati. Eno ga sada u Irskoj.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:26   #6287
Bar par obitelji.
A znam i Irce i Engleze koji zive u Hr-Zg,,St, Ri, ozenili za nase cure, pa stalno govore da je ljepse zivjeti u HR nego u Irskoj, unatoc prosjecnim prihodima koje imaju u Hr). Iz Irske je jak egzodus Iraca u Australiju, citaj The Irish times ako ne vjerujes. Znqm i neke Amere koji zive u Hr, pa juznoamere (unucad nase emigracije)

Irsku ne bih preporucila, to je balon koji ce puknuti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:40   #6288
Hrvati su baš neinventivan narod. Mislim ono zašto nitko ne završi radeći u zološkom vrtu u Johanesburgu, ko kamiondžija u Kini, ko lovac na Aljasci, ko kundukter na transibirskoj željeznici.. nego baš svi na taj otužni otok smucajući se po nekakvim bijednim poslovima (možda ne u smislu plaće, ali u smislu svog ostvarenja).

Ne znam, kad bi odselio, rađe bi odselio radeći ko transvestit - kurva u Moskvi nego u Njemačku ili Irsku. Zvuči mi ko da bi manje protratio život.

Nije ni čudo da nam ne ide ni u zemlji, nitko čak nema ni nikakve normalne snove i interese u kojima bi se ostvario.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 06:44   #6289
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ne znam, kad bi odselio, rađe bi odselio radeći ko transvestit - kurva u Moskvi nego u Njemačku ili Irsku. Zvuči mi ko da bi manje protratio život.

Nije ni čudo da nam ne ide ni u zemlji, nitko čak nema ni nikakve normalne snove i interese u kojima bi se ostvario.
Zašto bi morao ići u moskvu kada to možeš u hr? Mislim da političke stranke stalno primaju
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 06:52   #6290
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bar par obitelji.
A znam i Irce i Engleze koji zive u Hr-Zg,,St, Ri, ozenili za nase cure, pa stalno govore da je ljepse zivjeti u HR nego u Irskoj, unatoc prosjecnim prihodima koje imaju u Hr). Iz Irske je jak egzodus Iraca u Australiju, citaj The Irish times ako ne vjerujes. Znqm i neke Amere koji zive u Hr, pa juznoamere (unucad nase emigracije)

Irsku ne bih preporucila, to je balon koji ce puknuti.


Ta je teorija vec probana kroz vise pokusaja proboja fronta na temi Irska a posebice je teoreticar Klapalo stalno pokusava provuci u kombinaciji s baustelac teorijom ali je u proslosti uvijek propadala jer je rijec o outdated percepciji iz 2008. Ja bi ipak preporucio Irsku jer je rijec o prekrasnom balonu sarenih boja koji sluzi za igru, slobodu i srecu. Prevrtimo sada vremensku liniju unaprijed.

https://www.businessworld.ie/economy...in-563344.html

"IRISH ECONOMY IS THE BEST IN EU AGAIN

Ireland's economy grew by 7.8% last year, making it the fastest growing economy in the Europe Union for the second successive year after growth accelerated sharply in the final three months of the year.

Ireland has rebounded quickly from a 2010 international bailout and its economy benefited in 2015 from further falls in unemployment, a bumper year for retail sales and a weak euro that boosted the country's large export sector.

The economy expanded by 2.7% on a quarterly basis from October to December, up from 1.5% in the previous quarter, the Central Statistics Office said.

"Momentum actually strengthened in the final quarter. This is well ahead of all expecations. The consumer has been the most positive surprise feature of 2015," Goodbody Stockbrokers chief economist Dermot O'Leary said.

"We're not going to get the same growth in 2016, but certainly in the European context there is a lot of momentum coming into this year and we will well exceed the rest of europe."

The government had forecast that growth in the economy might exceed 7% and the official forecast for 2016 of 4.3 percent would likely see it retain the mantle of the best performer in Europe."

-----------------------

Jos jedna lijepa usporedba he he

http://hr.n1info.com/a8059/Biznis/Lo...-komisije.html

Hrvatska ekonomski najlošija u EU, Irska najbolja



Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 08:23   #6291
sve dok je emigracija ekonomska a ne politička ne vidim u njoj nikakav problem.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 08:51   #6292
A gdje je peca...pardon, a gdje su lijecnici. Hr matrix u smjeru implozije. Plenkovic o egzodusu lijecnika

https://youtu.be/aU1w9hkgqE8


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 07:31   #6293
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
sve dok je emigracija ekonomska a ne politička ne vidim u njoj nikakav problem.
tko vidi problem,ima problema...
emigracija je rijec nekih drugih,tezih vremena...
hrvatska je clanica eu gdje je normalna stvar da normalni ljudi rade normalne
poslove ...
unutar eu...
ili nije tako...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 07:35   #6294
Quote:
ZoomZoom kaže: Pogledaj post
Nemaju razloga..uredno i pošteno živim

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
yoopp...
probleme imaju samo neuredni i neposteni gradjani...
i odjedared ih je sve vise i vise...
da nema banaka i politickih stakora,nikada se ne bi rijesili korova...
jel tako...
tako je sefe...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:21   #6295
Oni koji stalno mantraju o velikim plaćama na zapadu, evo sada konkretnih brojeva u ovom članku:

http://www.dw.com/hr/defacto-tra%C5%...eka/a-39537225

Dakle ako nekome na zapadu nakon podmirenja svih troškova ostane 1000 do 1500 EUR mjesečno a to znači godišnje 12000 do 18000 EUR ušparanih.

Naravno ako se ne izlazi po restoranima, već ako se svaki EUR koji se zaradi špara.

Dakle zapitajte se odakle priče o stotinama tisuća EUR koji su mnogi dobili od roditelja koji su bili obični fizikalci na zapadu pa su sa tom lovom pokrenuli biznis u RH?

Isto tako kada domaći ljudi koji su cijelo vrijeme radili u RH i to u državnim službama ili tvrtkama danas imaju nekretnine koje vrijede nekoliko milijuna EUR, a tvrde da su to zaradili od svojih primanja. Ovo se naročito odnosi na političare koji nakon samo desetak godina steknu imovinu na kojoj bi im pozavidio i dio ljudi iz donjeg sloja bogatih ljudi na zapadu.

Dakle plaća da je 5000 EUR je 60000 EUR godišnje, a to je dobra plaća i ne spominje se u ovom članku, ali to je brutto, netto je puno manje od toga, a onda od toga odbijte troškove, pa ako čovjek voli i dobro živjeti onda se tu baš ne stavljaju stotine tisuća EUR na stranu i to samo tako.

A sada to sve lijepo preslikajte na situaciju u RH i zapitajte se kako su to naši političari i državni uhljebi tako jako šparni, a vole skijanje, godišnji na moru, pokoju ljubavnicu ili ljubavnika sa strane, izlaske u restorane i lude provode i slične stvari.

Porezne službe u RH imaju više metara kada mjere i utvrđuju nečiju imovinu i prihode.

Ali zato kada određuju status socijale taj je metar jako mali pa izlazi da jako puno zapravo dobro živi iako od svojih prihoda jedva ili uopće ne mogu preživjeti. Na zapadu je taj metar za socijalu ipak skoro podjednak metru kojim se mjeri imovina dobro stojećih građana. I u tome je kvaka da zašto ljudi kažu da je na zapadu bolje iako same plaće nisu baš nekaj niti za naše pojmove i standarde naši političara i uhljeba.

Naravno u RH se ljudi kada pričaju o novčekima razbacuju milijunima EUR, kada se u RH spominju investicije odmah je ulaganje 100 milijuna kuna ili ako je malo veće onda je ta cifra u EUR, ali kada sugovornika upitate da plati kavu, onda odmah uzvrati da kaj je tebi pa otkud meni tolka lova.

Pljuje se po ljudima koji su pravi poduzetnici i koji ulažu svoje novce, a povlađuje se onima koji upropaste tvrtke koje su dobili na poklon od države. Pravi junaci su oni koji nisu nikada ništa radili a imaju miljune na računima i u imovini.

Evo to su samo neki od razloga egzodusa ljudi ne samo iz RH nego iz cijele bivše države.

Naravno pandan tome je uključiti se u politiku makar i na lokalnom nivou, jer plaća je sigurna, prihodi sa strane vrlo mogući a uloženi rad i trud na poslu na koji te bira narod nikakv, ista stvar je i u EU parlamentu i još se bune kada ih netko proziva za nerad i nedolazak na posao.

Svi ostali su samo moderno roblje za punjenje proračuna kaste na vlasti, no isto tako je i na zapadu kamo trče ovi koji odlaze iz države, no kako je kolač tamo malo ipak veći misle da im je bolje no principjelno stvar je ista, i tamo je kasta političara i uhljeba kao i kod nas, a obična raja je ta koja mora to sve nahraniti.

Dobro si pročitajte linkani članak, zbrojite cifre iz članka i zaključite koliko morate raditi za jednu cecumecu ili bembaru, a kamoli za jedan pristojan stan ili kuću.

Ovdje kod nas može biti puno bolje nego bilo gdje na zapadu barem za većinu, ali morate se pokrenuti i ne biti pasivni i svakodnevno udarati čvrge ovim iz političke kaste na vlasti i državnim uhljebima jer oni su tu radi vas a ne vi radi njih.

I nitko od njih ništa ne daje, ne gradi i ne plaća svojim novcem, već je to sve vaš novac kojeg su vam uzeli putem poreza i inih davanja i svaki dan samo smišljaju kako da vam uzmu što više novca i kako da ga potroše, a ne da razmišljaju kako da negdje nešto ušparaju i naprave nešto jeftinije i bolje, i da poboljšaju stvari. No tako isto funkcionira svijet i na zapadu kamo trčite.

Naravno tamo je kolač veći jer te države imaju jaku i moćnu vojsku koja širi demokraciju po svijetu i svima koji neće milom, a to su protekcionistički ugovori pod krinkom WTO i sličnih sporazuma, onda hoće silom pod krinkom vojnih intervencija u svrhu širenja demokracije, zato i ovi koji pune državni proračun imaju nešto bolji standard u odnosu na ostale slične u zemljama trećeg svijeta i istočne EU ili latinske i južna Amerike, ili Azije.

No principjelno gledajući vladajući na zapadu jako se dobro razumiju sa vladajućima iz ovih nabrojanih krajeva i daju vladajućim u nabrojanim krajevima da imaju to što imaju tako dugo dok poslušno surađuju sa ovima što su na vlasti i imaju jake i moćne vojske, a ovi ipak svojim podanicima koji ih biraju na vlast zauzvrat dopuste da imaju nešto malo bolji standard od ostatka svijeta. No to ne vrijedi za obične ljude u zemljama koje nemaju jaku vojnu silu i koje ne kroje politiku u svijetu, zato je bilo važno da se uđe u EU da budemo kod stola i uz stol jakih i moćnih.

Ovi izbjeglice koji hrle u EU su oni ljudi koji su to davno shvatili. No u principu stvar je svugdje ista što se tiče samog sistema, no ipak je bolje biti i zadnja fukara u državama koje diktiraju svjetske odnose i to potkrepljuju svojom vojnom moći i raznim sporazumima i organizacijama WTO i slični, nego biti običan građanin u svim ostalim državama svijeta.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:25   #6296
http://irska.ie/index.php/en/irska/1...ova-nad-glavom

Zemlja iz koje je iselilo pola milijuna Iraca
SimeonZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 05:45   #6297
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bar par obitelji.
A znam i Irce i Engleze koji zive u Hr-Zg,,St, Ri, ozenili za nase cure, pa stalno govore da je ljepse zivjeti u HR nego u Irskoj, unatoc prosjecnim prihodima koje imaju u Hr). Iz Irske je jak egzodus Iraca u Australiju, citaj The Irish times ako ne vjerujes. Znqm i neke Amere koji zive u Hr, pa juznoamere (unucad nase emigracije)

Irsku ne bih preporucila, to je balon koji ce puknuti.
ne vjerujem da ce netko tko se odlucio za irsku poslusati vas savjet..
irci sele sa osobnom iskaznicom...
lijepo je zivjeti u hrvatskoj ,ako imas dovoljno novaca za lijep zivot...
ja sam 2 godine lijepo zivio u etiopiji,a sada lijepo zivim u californiji...

i velik dio nasih ljudi danas lijepo zive u irskoj...

iz eu velik broj ljudi odlazi...
kopija sfrj...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:10   #6298
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
yoopp...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:28   #6299
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Iz Irske je jak egzodus Iraca u Australiju, citaj The Irish times ako ne vjerujes.
Irsku ne bih preporucila, to je balon koji ce puknuti.


citaj The Irish times ako ne vjerujes

Irish in Sydney: ‘All my friends talk about moving home’

Quote:
The number of Irish moving to Australia has plummeted in the past two years as the Australian economy has tightened and Irish unemployment continues to fall. Just 6,200 went in the year to April 2016, down from 18,200 in 2012. The numbers moving in the other direction, from Australia to Ireland, have almost doubled in just 12 months, to 5,500.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 11:05   #6300
Neki ljudi moraju ići jer zaista moraju.
No neki idu jer moraju naraviti nekakav potez u životu, nekakav spektakl, ne znam niti sam.
Evo primjera.
Roditelji ostave sinu uhodani kafić. Sin ima curu. Oni ne žele konobariti u kafiću, kupe bicikle, voze se okolo, planinare, putuju i zaposle dvije konobarice.

Primanja su im bila slaba jer kad su platili dvije djelatnice, nije ostalo puno novaca za njih dvoje i za aktivnosti kojima se bave.

Zatvore kafić, roditelji dožive poluživčani slom, odu u Irsku i sada tamo on raznosi restoransku hranu, a ona čisti po uredima, preko fejsa objavljuju kako im je super i kako su uspjeli.

Ovdje nisu htjeli biti gazde i konobariti u svojem lokalu, a gore raznose hranu i čiste.

Ovo je samo jedan od primjera koje bih mogao napisati. Ima ih nažalost još dosta.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.