Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 16:45   #521
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Evan...e_po_Hebrejima
Naravno, kad u svijetu evo nihilizma obavezno mora postojati samo jedna strana medalje.
Nihilizam? O čemu ti to?

Iz wikipedije: "Nihilizam (lat. nihil – ništa) je nazor koji poriče vrijednost teorijskih zasada, društvenih normi i ideala. Cilj nihilizma je uništenje starog čovjeka i stvaranje novog, oslobođenog autoriteta i kulturnih značenja. Predrasuda o nihilizmu je da je on vjerovanje u Ništa."

Ja dakako vjerujem u puno stvari a tvoje ljepljenje etikete smatram nedostatku argumenata i čistim neznanjem. Možda da se konsultiraš s nekom literaturom koja nije teistčka - već stručna!?

U svijetu gdje teisti nisu zarobili um postoji na tisuće, milione gledišta, teorija, pitanja.. koja rezultiraju - neka dokazima a neka su odbačena. Sve se svodi na DOKAZ, Da se dokaže teorija, pogled, stav, mišljenje itd od svakog pojedinca. Da se stalno propituje i testira taj dokaz da se ili potvrdi od svih ili odbaci kao nepouzdan, krivi ili loš.

Kod vas teista postoji samo jeda strana medalje - ono što je NETKO rekao. Taj netko je uvijek iz nekog crkvenog lobija - bio il' još uvije jest. To što on kaže nije podložno testiranju i dokazivanju s vaše strane, već je prihvaćeno kao nešto što je ISTINA tj neprikosnovena istina.

Primjer ti je Papa (zaboravih koji - a nije niti važno) koji se zatvorio u sobu 3 dana i u mraku (tko zna što je radio) smislio vrlo važnu kršćansku ISTINU. Izašo' čo'ek nakon 3 dana i ispričao zapanjenim poltronskim podanicima da mu ju OBZNANJENO da je Marija uzašla na nebo.

I eto od tada je Marija uzašla - a do 1950 g. nije. Oni svi bezveznjaci prije 1950 g. nisu imali pojma - ali mi sad ZNAMO da jeste. Kako znamo? - To se ne pita... to je tako i točka.

Toliko o stranama medalje.
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.

Zadnje uređivanje sesonkuz : 22.07.2017. at 17:00.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:52   #522
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Krscani prva stoljeca su desetak gnostickih sekti a krscanstvo kakvo je danas utabano je Nikejskim koncilom.
To sam ja proucio nisam citao tudje interpretacije kao ovde svi do jedan sto rade.
Šur, to ono nemreš istovremeno bit i bijelac i crnac i žutac. C-c-c al kaj sad, nek si oni samo preraspodjeljuju, imaju si energije, bar to ne zafali.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:58   #523
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šur, to ono nemreš istovremeno bit i bijelac i crnac i žutac. C-c-c al kaj sad, nek si oni samo preraspodjeljuju, imaju si energije, bar to ne zafali.
Kakav je ovo komentar bez smisla? Napiši nešto smisleno što ima subjekt i predikat kao i ostale djelove rečenice ili piši i dalje "vilenjačkim" jezikom.
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:28   #524
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Nihilizam? O čemu ti to?

Iz wikipedije: "Nihilizam (lat. nihil – ništa) je nazor koji poriče vrijednost teorijskih zasada, društvenih normi i ideala. Cilj nihilizma je uništenje starog čovjeka i stvaranje novog, oslobođenog autoriteta i kulturnih značenja. Predrasuda o nihilizmu je da je on vjerovanje u Ništa."

Ja dakako vjerujem u puno stvari a tvoje ljepljenje etikete smatram nedostatku argumenata i čistim neznanjem. Možda da se konsultiraš s nekom literaturom koja nije teistčka - već stručna!?

U svijetu gdje teisti nisu zarobili um postoji na tisuće, milione gledišta, teorija, pitanja.. koja rezultiraju - neka dokazima a neka su odbačena. Sve se svodi na DOKAZ, Da se dokaže teorija, pogled, stav, mišljenje itd od svakog pojedinca. Da se stalno propituje i testira taj dokaz da se ili potvrdi od svih ili odbaci kao nepouzdan, krivi ili loš.

Kod vas teista postoji samo jeda strana medalje - ono što je NETKO rekao. Taj netko je uvijek iz nekog crkvenog lobija - bio il' još uvije jest. To što on kaže nije podložno testiranju i dokazivanju s vaše strane, već je prihvaćeno kao nešto što je ISTINA tj neprikosnovena istina.

Primjer ti je Papa (zaboravih koji - a nije niti važno) koji se zatvorio u sobu 3 dana i u mraku (tko zna što je radio) smislio vrlo važnu kršćansku ISTINU. Izašo' čo'ek nakon 3 dana i ispričao zapanjenim poltronskim podanicima da mu ju OBZNANJENO da je Marija uzašla na nebo.

I eto od tada je Marija uzašla - a do 1950 g. nije. Oni svi bezveznjaci prije 1950 g. nisu imali pojma - ali mi sad ZNAMO da jeste. Kako znamo? - To se ne pita... to je tako i točka.

Toliko o stranama medalje.
Alatničar je Nihilista,zanimljiv meni skroz forumaš,toliko praznih fraza prosipa da je to čudo.Kad mu pomeneš riječ SADRŽAJ on je gotov,nestane s scene.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:41   #525
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo komentar bez smisla? Napiši nešto smisleno što ima subjekt i predikat kao i ostale djelove rečenice ili piši i dalje "vilenjačkim" jezikom.
Zašto ti nikad ne napišeš nešto fakat smisleno a dalje od što voliš vilenjački jezik
https://www.youtube.com/watch?v=KaqC5FnvAEc

Zato, kolega, da bi bio kriticizmom potkovan trebaš dalje od kritika kojima se baviš il si sklon, primjerice kritizirati vjerske učenike a ne džake, jer ak kritikom po džacima onda i ti sam di si ak ne džačkom dobu. E sad, kritizirati vjerske učitelje je nešto drugo, no ali džak to nije realno u stanju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:31   #526
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto ti nikad ne napišeš nešto fakat smisleno a dalje od što voliš vilenjački jezik
https://www.youtube.com/watch?v=KaqC5FnvAEc

Zato, kolega, da bi bio kriticizmom potkovan trebaš dalje od kritika kojima se baviš il si sklon, primjerice kritizirati vjerske učenike a ne džake, jer ak kritikom po džacima onda i ti sam di si ak ne džačkom dobu. E sad, kritizirati vjerske učitelje je nešto drugo, no ali džak to nije realno u stanju.
https://www.youtube.com/watch?v=FEKAkohZh-E

ma ne negiram ja negaciju kontradikcije tvojih istinith laži - već imam jednog Boga dalje ....
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:38   #527
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post

ma ne negiram ja negaciju kontradikcije tvojih istinith laži - već imam jednog Boga dalje ....
ma ne negiram ja negaciju kontradikcije tvojih istinitih laži - već imaš jednog boga manje...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:46   #528
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ma ne negiram ja negaciju kontradikcije tvojih istinitih laži - već imaš jednog boga manje...
huh - nisi razumio
čovjek koji bere repu repom u ruci pokazuje put..
mir s tobom prolazniče
uživaj ...
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:52   #529
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
huh - nisi razumio
čovjek koji bere repu repom u ruci pokazuje put..
mir s tobom prolazniče
uživaj ...
hah - jesi razumio
ipak pričaš vilenjačkim jezikom
mir s tobom koji došao pa prošao
žajvu...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:43   #530
Eto pošto je ovaj topic pred samim razapećem a onda i jednom od smrti, vrijeme je da ga zaključimo:

elem, uskrsnuće Isusa Krista - nije povijesni događaj !
kao i sve u vezi s historiskim Isusom.

Claude os, aperi oculos!
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:42   #531
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jos jedan dokaz uskrsnuca je i torinsko platno.
Ima li tko kakav dokaz ili argument protiv uskrsnuca?
Nesto konkretno osim vlastite nevjere?
Jer nevjera nije dokaz nicega, kao ni vjera, ali su je Krscani utemeljili na milosti Bozijoj.
Imaš otvorenu temu "Ima li dokaza da je Isus postojao?", gdje od dokaza još uvijek niti jedan. Pa, ako nema dokaza za jedno, nema niti za drugo.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:38   #532
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Imaš otvorenu temu "Ima li dokaza da je Isus postojao?", gdje od dokaza još uvijek niti jedan. Pa, ako nema dokaza za jedno, nema niti za drugo.
Dokaza ima, ali za one koji im vjeruju.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:27   #533
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Dokaza ima, ali za one koji im vjeruju.
Pogledaj definiciju riječi dokaz, inače nema svrhe za daljnu raspravu.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:55   #534
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ono je dokaz Kristova Bozanstva i snaga apostolskog propovijedanja, jer da Krist nije uskrsnuo ne bi postojalo ni Krscansvo.
Da nije bilo uskrsnuca znacilo bi da je Krist samo covjek i apostoli ga ne bi mogli propovijedati kao Boga, uskrsnuce se dogodilo i stoga se Krscanstvo pocelo siriti medu onima koji su Isusa i vidjeli, medu zidovima, a i dalje.
To je svakako ne oboriv argument krscanstva, jer nitko ne moze propovijedati uskrsnuce ako se ono nije zbilo.
A sveti Pavao kaze: 1. Korinćanima 15,13
"Ako nema uskrsnuća mrtvih, ni Krist nije uskrsnuo.
14Ako pak Krist nije uskrsnuo, uzalud je doista propovijedanje naše, uzalud i vjera vaša.
15Zatekli bismo se i kao lažni svjedoci Božji što posvjedočismo protiv Boga: da je uskrisio Krista, kojega nije uskrisio, ako doista mrtvi ne uskršavaju.
16Jer ako mrtvi ne uskršavaju, ni Krist nije uskrsnuo.
17A ako Krist nije uskrsnuo, uzaludna je vjera vaša, još ste u grijesima.
18Onda i oni koji usnuše u Kristu, propadoše.
19Ako se samo u ovom životu u Krista ufamo, najbjedniji smo od svih ljudi.
20Ali sada: Krist uskrsnu od mrtvih, prvina usnulih!
21Doista po čovjeku smrt, po Čovjeku i uskrsnuće od mrtvih!
22Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Kristu svi biti oživljeni.
23Ali svatko u svom redu: prvina Krist, a zatim koji su Kristovi, o njegovu Dolasku;
24potom - svršetak, kad preda kraljevstvo Bogu i Ocu, pošto obeskrijepi svako Vrhovništvo, svaku Vlast i Silu.
25Doista, on treba da kraljuje dok ne podloži sve neprijatelje pod noge svoje.
26Kao posljednji neprijatelj bit će obeskrijepljena Smrt
27jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio.
28I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu.
29Što onda čine oni koji se krste za mrtve? Ako mrtvi uopće ne uskršavaju, što se krste za njih?
30Što se onda i mi svaki čas izlažemo pogiblima?
31Dan za danom umirem, tako mi slave vaše, braćo, koju imam u Kristu Isusu, Gospodinu našem!
32Ako sam se po ljudsku borio sa zvijerima u Efezu, kakva mi korist? Ako mrtvi ne uskršavaju, jedimo i pijmo jer sutra nam je umrijeti.
33Ne varajte se: "Zli razgovori kvare dobre običaje.
34Otrijeznite se kako valja i ne griješite jer neki, na sramotu vam kažem, ne znaju za Boga".
.
Jos jedan dokaz uskrsnuca je i torinsko platno.
Ima li tko kakav dokaz ili argument protiv uskrsnuca?
Nesto konkretno osim vlastite nevjere?
Jer nevjera nije dokaz nicega, kao ni vjera, ali su je Krscani utemeljili na milosti Bozijoj.
Je li ovo neki sprd? Pa Pavao nije bio niti apostol a niti je vidio Isusa živoga.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:48   #535
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Pa Pavao nije bio niti apostol a niti je vidio Isusa živoga.
Bio je apostol i Isusa je vidio živog.

Neki se pitali zašto kad je doveden na sud kod prvosvećenika (Pavao) isprva nije raspoznao lik prvosvećenika, njegovu presvetu odjeću i što je već prvosvećenik na sebi nosio u odnosu na druge , zato su Pavla ni krivog ni dužnog udarili posred lica , glupi bezumni farizeji kojima nit na pamet nije palo da onog dana kad je Savlu na put stala božanska svjetlost u obliku Isusa Krista, svjetlost je bila toliko snažna da zbog nje kasnije Pavlu oštećen vid.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:01   #536
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bio je apostol i Isusa je vidio živog.

Neki se pitali zašto kad je doveden na sud kod prvosvećenika (Pavao) isprva nije raspoznao lik prvosvećenika, njegovu presvetu odjeću i što je već prvosvećenik na sebi nosio u odnosu na druge , zato su Pavla ni krivog ni dužnog udarili posred lica , glupi bezumni farizeji kojima nit na pamet nije palo da onog dana kad je Savlu na put stala božanska svjetlost u obliku Isusa Krista, svjetlost je bila toliko snažna da zbog nje kasnije Pavlu oštećen vid.
Pavao vidio Isusa živoga?

Treba razlikovati svjetlost koju je vidio (a i Konstantin je imao sličnu manifestaciju svjetlosti ) od tjelesnog Isusa.

Apostoli su vidjeli tjelesnog Isusa.

Tema je tjelesni Isus a ne Pavlova vizija.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:18   #537
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Pavao vidio Isusa živoga?

Treba razlikovati svjetlost koju je vidio (a i Konstantin je imao sličnu manifestaciju svjetlosti ) od tjelesnog Isusa.

Apostoli su vidjeli tjelesnog Isusa.

Tema je tjelesni Isus a ne Pavlova vizija.
Io sam ukratko, navela svjetlost. U stvari se radilo o i glasu i pojavi.

Pavao je godina zakasnio, što bi se reklo nije bio prisutan onih 40 dana pa da Isusa gleda ko uskrsnulog čovjeka kako su gledali apostoli prije njega.

I šta sad da se radi. I mi, smo zakasnili, dobrano 2 soma godina. Svejedno, mi mu ne moramo vidjeti doslovce tijelo, ko nevjerni Toma eto ti je Isus tu pred tobom a ti pitaš jes li to zbilja ti Isuse , i tako već to...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 03:05   #538
Ne ulazeci u besmisao bilo kakve diskusije o "povijesnom Isusu", i svemu, sto je s Isusom u vezi, postoji samo jedan savjet:
Citati, uciti, educirati se....
Vjernik je ogranicena osoba, lako je vjernikom manipulirati. Da tome nije tako, ne bi vjernik bez problema prelazio iz jedne religije u drugu, cim mu to odrede zivotne okolnosti.

O Isusovom uskrsnucu je iluzorno raspravljati.
Bolje pase Twainova definicija religije: Religija je nastala onda, kad je prvi lazljivac sreo prvu budalu.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 03:22   #539
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post

Vjernik je ogranicena osoba,
a nevjernik je neograničena osoba (?)


Čuvajte se neograničenih. Takvi nemaju granica. Njima i oteti, pa i ubiti, ništa ne predstavlja. Što bi rekla struka psihologije, radi se o psihopatima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:40   #540
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Uskrsnuće je dokaz Kristova Bozanstva i snaga apostolskog propovijedanja, jer da Krist nije uskrsnuo ne bi postojalo ni Krscansvo.
Da nije bilo uskrsnuca znacilo bi da je Krist samo covjek i apostoli ga ne bi mogli propovijedati kao Boga, uskrsnuce se dogodilo...
Uskrsnuće Marijinog sina se nije dogodilo i sva zabluda vezana za isto, koju je kasnije proklamovao Šaul iz Tirsa, osuđena je na propast i neumitno gašenje. Car je gol.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Jos jedan dokaz uskrsnuca je i torinsko platno. Ima li tko kakav dokaz ili argument protiv uskrsnuca?
To je lazna relikvija, poput svetog Grala, šnale iz Marijine kose, križa na kojem je sin Marijin razapet, njegovih sandala u kojima je hodio, i stotina drugih lažnih relikvija.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.