Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 01:16   #81
Da bi se otkrila suština rečenog mora se uzeti u obzir i druga strana koja kontrira jer presuda inače nije pravedna.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 03:48   #82
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Da bi se otkrila suština rečenog mora se uzeti u obzir i druga strana koja kontrira jer presuda inače nije pravedna.
Pravosudno, dapače.

Npr.

Sudac misli nikad ne bih mogao postati osuđenik.
(ovozemaljski sudci sve sami sveci)

A onda jednog dana nađe se jedan iskren/pošten do srži pa prizna presuđivao sam krivo i duša mi nema mira/kajem se.

I što sad da se radi zotim sucem? Kojom kaznom preformuliraliti obzirom svjesni nouvej ćemo omču oko njegovog vrata a sve druge suce ostaviti u blagostanju.

Znate što smeta prilaskom sudske vjećnice?
To što se sucima mora obraća sa "časni sude" a o časti upitno x 100

A ipak, unatoč svemu, još uvijek postoji sudbeno vijeće vrijedno časti, bez obzira što su u manjini, tim više vrijedi bolje jače.

Zadnje uređivanje Pravi Život : 25.05.2017. at 03:59.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:58   #83
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Prikazao si sve što paše tom tvom argumentu, no ima i drukčijih mišljenja koje nisi uvrstio. Rashi npr. Sam test je nejasan na hebrejskom i može se izvuči mišljenje koje sam i naveo. A slaže se s izjavama iz Pnz da samo onja koji počini zločin biti če kažnjen. Nema više da da bi stradao drugi zbog grijeha drugog.
Akan je to znao i priznao svoj prijestup baš zato da ne nastrada itko drugi.
Pregledao sam interlinear, tvoja opaska stoji, iako stoji i ono što Nepoznati tvrdi i mišljenja sam da su svi kamenovani iz prostog razloga da su sakrivene stvari bile kod njih u šatoru i da su svi učestvovali u tom aktu sakrivanja, iako je Bog upozorio i dao rok do jutra da se vrate te stvari...
Quote:
The crime of Achan was a serious one. Quite apart from all questions of supposable superstition, or even religion, the cherem concerning Jericho had been proclaimed, and to disobey the proclamation was disobedience to military orders in an army that was facing the enemy. It is commonly held that Achan's family were put to death with him, though they were innocent; but the record is not explicit on these points. One whose habits of thought lead him to expect features of primitive savagery in such a case as this will be sure to find what he expects; a person of different habits will not be sure that the record says that any greater cruelty was practiced on the family of Achan than that of compelling them to be present at the execution. Those who hold that the Deuteronomic legislation comes in any sense from Moses should not be in haste to think that its precepts were violated by Joshua in the case of Achan (see De 24:16). The record says that the execution took place in the arable valley of Achor, up from the Jordan valley.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jeruzalemska Biblija - odstupa i ubacuje da su samo Akana kamenovali (ga) dok njegova djeca to gledaju. Izbačen je i podatak da su spalili i kamenovali "sve ostalo od Akana". Zašto toga nema?
BJ (original La bible de Jérusalem) tom retku još dodaje glosu, u zagradama: "bacili su ih u vatru i zasipali ih kamenjem"
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.

Zadnje uređivanje Markanm : 25.05.2017. at 10:09.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:55   #84
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Pregledao sam interlinear, tvoja opaska stoji, iako stoji i ono što Nepoznati tvrdi i mišljenja sam da su svi kamenovani iz prostog razloga da su sakrivene stvari bile kod njih u šatoru i da su svi učestvovali u tom aktu sakrivanja, iako je Bog upozorio i dao rok do jutra da se vrate te stvari...
Možeš ti sad reći i da su sinovi i kćeri i volovi od Akana bili zli Hitler monstrumi, pa ih je zato Bog želio vidjeti spaljene i kamenovane, ali to ne piše nigdje, niti se podrazumijeva, nego je "današnje moraliziranje za ona vremena" da se stvar spasi i Bog opiše pravednijim.

Ta to je bit i kažnjavanja svih ljudi radi Adamova prijestupa. Čini mi se da se radi o primitivnom stavu da je otac porodice nekako neodvojiv s onim što posjeduje u vlasništvu (žena djeca stoka šator). "Kazni Akana", zapravo znači "kazni Akanovo", a to uključuje i njegov posjed u živim bićima i predmetima.
Tako da i ne mora stajat "spali i kamenuje ih", nego čak i "spali i kamenuje ga" (Akana), jer u primitivnim umovima Akan obuhvaća i šator i sve što živi u njemu. Zato su sve bitne biblije prevele na pravi način, da su spalili i kamenovali i njih, djecu, sinove i kćeri Akanove, THEM. (da se izbjegne nepreciznost, a naglasi ondašnji način razmišljanja)

Ono što je u skladu s Biblijom, je to da Bog kažnjava na djeci grijehe otaca, i praotaca. Stoga nema mjesta iščuđivanju da su s Akanom brutalno spalili i sve njegove da utišaju bijes ljubomorna Boga.

"Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca na djeci do trećeg i četvrtog koljena."

Bog ubija Davidovo dijete, jer je isti počinio grijeh. Ubija prvorođenu djecu Egipta, davi Noinim potopom svu djecu.....


Kad je na neki grad bačeno prokletstvo - herem - Bog naređuje da se sve treba tamo poklati, uklj. djecu i trudnice. A svi predmeti tamo također su ukleti.
Akan je za sebe zadržao uklete predmete, pa je "sve Akanovo" moralo biti uništeno. Navuklo je na sebe magičnu kletvu uklj, volove i predmete.

Quote:
BJ (original La bible de Jérusalem) tom retku još dodaje glosu, u zagradama: "bacili su ih u vatru i zasipali ih kamenjem"
Hvala na opasci. Bez te glose, Jeruzalemska biblija bi bila zapravo apologetski prijevarno preinačena na tom mjestu - preskočeno spaljivanje i kamenovanje nevine djece da se ljuti Bog primiri u svom bijesu i ne satre (pobije) mnoge Izraelce.

Kakogod, ta epizodica je bitna radi poveznice koju sam našao sa Isusom Kristom (Jošua - Isus - Pomazanik koji je dao spaliti Akanovu djecu), a to je i tema.
Bog se osvećuje za grijehe otaca na njihovoj djeci, a u tom slučaju Bog na muci svog djeteta otkupljuje grijehe ljudi.

A Isus se pokazuje sličan Ješui, kada proklinje Jeruzalem i djecu u njemu.
Bacio je herem na Jeruzalem, pa će djeca biti satrta (od Boga).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:25   #85
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Možeš ti sad reći i da su sinovi i kćeri i volovi od Akana bili zli Hitler monstrumi, pa ih je zato Bog želio vidjeti spaljene i kamenovane, ali to ne piše nigdje, niti se podrazumijeva, nego je "današnje moraliziranje za ona vremena" da se stvar spasi i Bog opiše pravednijim.
Bog ih uopće nije želio vidjeti spaljene i kamenovane, lijepo je upozorio čitav narod da se posvete do jutra i da se vrati ono što je namjenjeno uništenju, dakle sve stvari iz Jerihona.Ti bi kršio Božje zapovjedi bez posljedica?


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ono što je u skladu s Biblijom, je to da Bog kažnjava na djeci grijehe otaca, i praotaca. Stoga nema mjesta iščuđivanju da su s Akanom brutalno spalili i sve njegove da utišaju bijes ljubomorna Boga.

"Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca na djeci do trećeg i četvrtog koljena."
Ne kažnjava.
Očevi jedu kiselo grožđe, sinovima trnu zubi - Jeremija 31:29.
Poruka ovog stiha jeste da postoje loše stvari koje ne djeluju loše samo na one koji ih čine već i na ljude oko nas, naročito one najbliže.



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bog ubija Davidovo dijete, jer je isti počinio grijeh. Ubija prvorođenu djecu Egipta, davi Noinim potopom svu djecu.....
Ista stvar.Očevi jedu grožđe...
Bog ubija, Bog će ga i ponovno stvoriti i David će opet biti sa svojim djetetom, zauvijek...
Quote:
Neka nitko u napasti ne rekne: "Bog me napastuje." Ta Bog ne može biti napastovan na zlo, i ne napastuje nikoga.
Nego svakoga napastuje njegova požuda koja ga privlači i mami.
Požuda zatim, zatrudnjevši, rađa grijehom, a grijeh izvršen rađa smrću.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:14   #86
Za nagradu za blud i umorstvo, Bog ti bebu pošalje u rajska blaženstva!

Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Bog ih uopće nije želio vidjeti spaljene i kamenovane, lijepo je upozorio čitav narod da se posvete do jutra i da se vrati ono što je namjenjeno uništenju, dakle sve stvari iz Jerihona.Ti bi kršio Božje zapovjedi bez posljedica?
Bog je bio bijesan, htio satrti narod, pobiti mnoge, i jedino što je zadovoljlo Boga da se smiri je bilo spaljivanje i kamenovanje NEVINIH sinova i kćerki od jednog sitnog lopova koji se pokajao. Komad zlata nije završio u Jahvinoj riznici... izgleda kao pohlepni monstrum taj Bog žedan nečije nevine krvi da se smiri u svim bijesu na neposlušan narod.

Quote:
Ne kažnjava.
Bog: "Kažnjavam grijeh otaca na djeci do trećeg i četvrtog koljena."

Ti jedno, a Bog biblije sasvim drugo. Ti si veći Bog od Boga?

Quote:
Poruka ovog stiha jeste da postoje loše stvari koje ne djeluju loše samo na one koji ih čine već i na ljude oko nas, naročito one najbliže.
Možeš ti smišljat poučne poruke, i ublažavat i mudrovat, ali jasno piše: KAŽNJAVAM! djecu za roditeljske i djedovske grijehe prema Meni (Bogu).

Quote:
Bog ubija, Bog će ga i ponovno stvoriti i David će opet biti sa svojim djetetom, zauvijek...
Bog zakolje bebu čim se rodila, ali budi sretan, jer ta beba odlazi zasigurno u raj.
Bog to može, jer što je bolje nego poslati bebu u raj, tako joj je najbolje... Nema prilike zagriješit i zamjerit se Bogu! Ide odma u raj!

Dakle kakva je to kazna bila što je Bog bio poslao njegovu bebu odmah u raj (ubio je)?

Pa to je nagrada! David je nagrađen što je ubio muža ljepotice s kojom se htio poseksat! Nije badava David proglašen Božjim miljenikom.

No, svakako si u pravu glede bilo koje Božje grozote. Nema tog zločina, niti genocida, koji Bog počinja, a da ga ne bi mogao sprati sa vječnim rajem. To je najbolja kompenzacija.

Kad uvališ Boga u bilo koju formulu ili izjavu, On je uvijek u pravu ma što činio. Ima nagradu raja i to kompenzira sve Božje grozote i monstruoznosti.


No, može netko reći što ne štima s ubacivanjem Boga u formule i priče?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:57   #87
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bog: "Kažnjavam grijeh otaca na djeci do trećeg i četvrtog koljena."

Možeš ti smišljat poučne poruke, i ublažavat i mudrovat, ali jasno piše: KAŽNJAVAM! djecu za roditeljske i djedovske grijehe prema Meni (Bogu).
Ezekiel 18,19 Pitate: 'Zašto ne nosi sin krivnje oca svojega?, Zato, jer je sin činio pravo i pravdu, držao sve zakone moje i radio po njima, doista, zato će živjeti.
Ezekiel 18,20 Duša, koja griješi, ona će poginuti. A sin neće nositi krivnje oca, i otac neće nositi krivnje sina. Pravedniku će biti plaća pravednosti, bezbožniku plaća bezbožnosti.
ninjaturtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 01:40   #88
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Ezekiel 18,19 Pitate: 'Zašto ne nosi sin krivnje oca svojega?, Zato, jer je sin činio pravo i pravdu, držao sve zakone moje i radio po njima, doista, zato će živjeti.
Ezekiel 18,20 Duša, koja griješi, ona će poginuti. A sin neće nositi krivnje oca, i otac neće nositi krivnje sina. Pravedniku će biti plaća pravednosti, bezbožniku plaća bezbožnosti.
Bas me zanima sta ce Nepoznati da replicira na ovo sto si ovde naveo i cudi me da vec nije odgovorio.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:01   #89
Quote:
ninjaturtle kaže: Pogledaj post
Ezekiel 18,19 Pitate: 'Zašto ne nosi sin krivnje oca svojega?, Zato, jer je sin činio pravo i pravdu, držao sve zakone moje i radio po njima, doista, zato će živjeti.
Ezekiel 18,20 Duša, koja griješi, ona će poginuti. A sin neće nositi krivnje oca, i otac neće nositi krivnje sina. Pravedniku će biti plaća pravednosti, bezbožniku plaća bezbožnosti.
Znači Bog kaže za sebe da kažnjava djecu za roditeljske grijehe do četvrtog koljena, cijelo čovječanstvo za Adam-Evin grijeh, Akanovu djecu kamenuju, potop davi svu djecu i zametke, a ovaj lik Ezekijel izmislio da nije tako, pa mudruje da je "otac odgovoran za svoj, a dijete za svoj grijeh".

Bog kaže da žrtva nevinoga njegovoga nevoljkoga Sina Isusa spašava grješnike, ali sad to ne štima, jer svatko je odgovoran za svoje grijehe po Ezekijelu...

Biblija je papazjanija kontradiktornih izjava? Pa naravno da jest!

PS. Obožavam ove "komentatore" mojih postova, koji umjesto da napišu nešto o tome što sam sve konkretno naveo, lupe (thumper) goli citatić iz Biblije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:33   #90
Ima i u Pnz. 24:16 da očevi neće biti ubijeni zbog sinova niti sinovi zbog očeva.
Nije proturječje onom iz Izl. 20: 5 nego nova odredba.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:56   #91
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bog kaže da žrtva nevinoga njegovoga nevoljkoga Sina Isusa spašava grješnike, ali sad to ne štima, jer svatko je odgovoran za svoje grijehe po Ezekijelu...
Da, svatko je odgovoran za svoje grijehe. Tko želi spasenje, prihvatiće Krista i dobiće uračunatu pravdu.
A pošto ti očigledno ne želiš i sprdaš se Kristom, što se onda brineš oko toga?



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Biblija je papazjanija kontradiktornih izjava? Pa naravno da jest!
Onima koji nemaju volje niti strpljenja, onima koji žele po sebi da stvaraju pravila, onima kojima je teško napustiti okrilje grijeha...njima jeste puna "kontradiktornosti" jer tako opravdavaju svoje zablude.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:03   #92
zbog čega će "biti ubijani"

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ima i u Pnz. 24:16 da očevi neće biti ubijeni zbog sinova niti sinovi zbog očeva.
A zbog čega će "biti ubijani"?

Quote:
Nije proturječje onom iz Izl. 20: 5 nego nova odredba.
Kako nije, kad jest.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:20   #93
Svatko zbog svog grijeha. Naravno, ako grijeh zaslužuje smrtnu kaznu.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:40   #94
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Svatko zbog svog grijeha. Naravno, ako grijeh zaslužuje smrtnu kaznu.
Čovjek se za svog života ima priliku pomiriti s Bogom, i nije Bog u svađi s ljudima već oni s Njim.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:53   #95
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dakle bio sam u pravu. Priželjkuješ ponovnu uspostavu teokratske države, s brutalnim Božjim zakonima o kamenovanju nekih žena, opet na snazi, posebno glede slobodnog koncenzualnog seksualnog ponašanja. Svaka sličnost s ISILOM (nije) slučajna.

https://www.vecernji.hr/vijesti/sest...pomoci-1172446

De nam sad malo "opravdavaj" te koncepte slobodnog sexualnog ponašanja...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 03:45   #96
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ima i u Pnz. 24:16 da očevi neće biti ubijeni zbog sinova niti sinovi zbog očeva.
Nije proturječje onom iz Izl. 20: 5 nego nova odredba.
Nema veze s vezom.

Bog Biblije je objavio da On kažnjava grijehe otaca i djedova na unucima, i mnogo puta tako ubijao nedužnu djecu i naređivao tako svojim poslušnicima Pomazancima, i smirivao se kada su djeca smaknuta za roditeljske grijehe.

Ovo što si ti naveo je naprosto zakonska odredba, za postupke na ljudskim sudovima.
Kud bi društvo došlo da ubija djecu kao kaznu za zločin koji počini nasilni otac?

***

Zanimljivo da i Isus u "Novom" zavjetu veli slično Jahvi: "i djecu ću joj smrću pobiti" (nekoj proročici Jezabeli).

Ovo govori Sin Božji, /cut/
puštaš ženu Jezabelu, koja se pravi proročicom, da uči i zavodi moje sluge te se bludu podaju i blaguju od mesa žrtvovana idolima. Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje. Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela; i djecu ću joj smrću pobiti.
Otkrivenje 2,18
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 03:56   #97
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


***

Zanimljivo da i Isus u "Novom" zavjetu veli slično Jahvi: "i djecu ću joj smrću pobiti" (nekoj proročici Jezabeli).
Aha, baš. Upleo se čovjek u mrežu laži, i sad nouvej isplivat iz bilijardu laži, prate ga mornari pa i onaj na svjetioniku, pitaju se hoće li zatražiti spas ili ga prepustiti tona titanik mora....
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:17   #98
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nema veze s vezom.

Bog Biblije je objavio da On kažnjava grijehe otaca i djedova na unucima, i mnogo puta tako ubijao nedužnu djecu i naređivao tako svojim poslušnicima Pomazancima, i smirivao se kada su djeca smaknuta za roditeljske grijehe.

Ovo što si ti naveo je naprosto zakonska odredba, za postupke na ljudskim sudovima.
Kud bi društvo došlo da ubija djecu kao kaznu za zločin koji počini nasilni otac?
Odredba je okej. I u skladu s onom iz Izl. 20:5 koja veli da si Izrael ne pravi kipove niti ikakva obličja iz prirode jer je on Bog ljubomoran (žestok, strastven) i posjetit će prekršaje očeva na njihovim sinovima koji to isto budu radili.
Djeca nisu ubijena zato što su se roditelji odali idolopoklonstvu nego zato što oni to isto rade.
I to samo do trećeg i četvrtog koljena, a do tisućitog odaje molosrđe onima koji štuju zapovijedi.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:21   #99
E tu vidimo razliku izmežu Božjeg i ljudskog milosrđa. Kod Boga uvijek imamo šanse popraviti se i ne uzima za zlo ako pogriješimo nekoliko puta, a čovjek se odmah okrene protiv onog koji prekši zakon i završi u zatvoru te hoće normalno živit al ga drugi stalno dave s tom prvom greškom.
Primjer samo.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:29   #100
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Odredba je okej.
Ubijanje nevine djece je okej tebi samo zato jer to tako piše u Bibliji?

Quote:
I u skladu s onom iz Izl. 20:5 koja veli da si Izrael ne pravi kipove niti ikakva obličja iz prirode jer je on Bog ljubomoran (žestok, strastven)
Djecoubojica, monstrum, naprasni hiroviti tiranin... Ljubomora je tebi zapravo strastvenost? Ne izokreći riječi.

Quote:
i posjetit će prekršaje očeva na njihovim sinovima koji to isto budu radili.
Izmišljaš i dodaješ nepostojeći tekst radi apologetike Biblije.
Jahve prijeti da će griješnim očevima pobiti i kazniti njihove potomke, radi očevih prijestupa prema dotičnom ljubomornom Jahvi (štovanje nekog drgog Boga a ne Jahvu). Zato ubije Davidovu bebu, guti svu djecu potopom, spaljuje Sodomu i još 4 grada, naređuje poklati bebe u osvojenim herem gradovima itd. Daje mučki smaknuti svoga nevinoga Sina da on otkupi grijehe koji se "nasljeđuju" preko Adama na njegovo potomstvo.

Ti izmišljaš da su i djeca činila iste gnjusobe kao i očevi, a to nigdje ne piše.
Nego piše da će djecu potamaniti radi očevih ili djedovih grijeha, jer Jahve pamti i osvećuje se (kao lopov u noći) kad tad do četvrtog naraštaja.

Quote:
Djeca nisu ubijena zato što su se roditelji odali idolopoklonstvu nego zato što oni to isto rade.
Bebe i novorođenčad i djeca "to isto rade"? Štuju nekog drugog Boga a ne Jahvea.

Quote:
I to samo do trećeg i četvrtog koljena,
samo...

Dakle ako je jedan od mojih šukundjedova štovao Zeusa, to jako ljuti bijesnog Jahvea, i on će mene kazniti jer ga je moj šukundjed uvrijedio i učinio bijesno ljubomornim.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.