Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 19:44   #1
Angry Robot revolucija - Young Europeans - Novi monetarni sustav- pročitati prvi post

Ljudi, probudite se! S novcem kojega imate nemožete kupiti više ništa. Sve je postalo preskupo za običnoga čovjeka.
Zašto je tako? Zbog robota i automatizacije.
Roboti su nam oduzeli poslove a mi sada moramo preskupo plaćati njihove proizvode. Pogledajte samo koliko morate raditi da bi kupili neki industrijski proizvod.Već je postalo nemoguće preživjeti s ljudskim dostojanstvom, koliko stvari koje nam trebaju koštaju.
Kako dugo trebamo raditi za jedan upaljač?
Kako dugo trebamo raditi za jedan televizor?
Mobitel? Računalo? Auto? A što je s ostalim stvarima koje su nam potrebne?
Što je s održavanjem kuće u kojoj živimo?
Ljudi, robotizacija i automatizacija su dovele do toga da si više nemožemo priuštiti gotovo ništa. Treba nešto poduzeti oko toga prije nego nam oduzmu sve i izbace nas na ulicu, jer to neizbježno dolazi.
Ljudi više nemogu podmirivati svoje obveze zbog ovakvog monetarnog sustava kakvog trenutno imamo.

U zatvoru je bolje od ovoga što trenutno imamo, u zatvoru imate besplatni smještaj i hranu, dok se pod ovakvim sustavom moramo mučiti a da nam nijedno od navedenoga nije osigurano.

Trebamo promjenu monetarnog sustava na svijetskoj razini jer je ovakvo stanje postalo neodrživo.

Trebamo novi sustav , sat za sat sustav, gdje za sat rada čovjek može dobiti sat rada drugog čovjeka.
Sat rada za sat rada, to je jedini humani sustav koji nam preostaje.
Moramo inzistirati na implementaciji novoga sustava jer će nas trenutni pokopati.
Nemožemo se više natjecati s robotima i automatiziranim načinom proizvodnje.
Pridružite nam se i širite ovu poruku da nebi dočekali starost na ulici.

Što hoćemo?
Hoćemo pravedni monetarni sustav gdje bi čovjek za sat vremena rada dobio sat vremena rada drugog čovjeka a ne sekundu robota!

Hoćemo besplatnu zdravstvenu zaštitu za sve!

Hoćemo brisanje svih dugova!

Hoćemo bezuvjetno dodjeljivanje sredstava potrebnih za život svima, zaposlenima ili ne, u visini od 20 sati tjedno, i 10 sati tjedno za svako dijete!

Hoćemo novu valutu koja bi izražavala sate i minute potrebnu za sat za sat sustav!

Hoćemo ljudsko dostojanstvo za sve!

Hoćemo 6 satno radno vrijeme jer je previše ljudi bez posla!

Hoćemo slobodu trgovine za sve

Prevedite ovu poruku na sve jezike svijeta i pomozite u nastojanju da učinimo ovaj svijet boljim mjestom za život!

Prosljedite ovu poruku svima koje poznajete na društvenim mrežama, na forumima, isprintajte je i djelite ako želite, govorite ljudima o ideji sat za sat sustava i možda uspijemo promjeniti svijet na bolje.

Ljudi, dignite se već jednom jer vas deru ko ovce!

Robot revolution

People, wake up! With the money you have, you can hardly buy anything anymore. Everything became too expensive for an average man.
Why is it so? Because of the robots and automation process.
Robots took our jobs and now we have to buy their overly expensive products. Just look at how much you have to work in order to buy some industrial product. It became impossible to survive with human dignity, how much the things we need cost.
How long do we have to work for one lighter?
How long do we have to work for one TV?
Phone? Computer? A car? And what is with the other things we need?
What is with maintaining the house we live in?
People, robotization and automation led to this state where we can afford almost nothing. We need to do something about this before they take everything from us and throw us on the street because that is inevitably coming. People can not pay their bills anymore because of the monetary system that is imposed on us right now.

It is better in prison than what we have now, in prison you have free food and shelter, when under this system neither of the above is guaranteed to us.

We need a change of a monetary system on a world scale because this state of it has become unsustainable.

We need a new system, an hour for an hour system, where for an hour of work a man can get an hour of work of another man.
An hour of work for an hour of work, it is the only humane system left for us.
We must insist on the implementation of the new system because the current one will bury us.
We can not compete with robots and automated means of production anymore.
Join us and spread this message so that you don't end up on the street by the time you get old.

What do we want?
We want a just monetary system where a man would get for his hour of work, an hour of work of another man, and not a second of a robot!

We want a free health care for everyone!

We want the deletion of all debt!

We want a basic income for all, employed or not, in the height of 20 hours per week, and 10 hours per week for each child!

We want a new currency that would express hours and minutes that is needed for the hour for hour system!

We want human dignity for all!

We want a 6 hour work day because too many people are out of a job!

We want a freedom of trade for all!

Translate this message to all languages of the world and help make this world a better place to live for all!

Spread this message to all you know on social network sites, on forums, print it out and share it if you will, tell people about the idea of an hour for an hour system, and maybe we can change the world for the better!

People, rise up all ready for you are being flayed like a sheep!
glasnigovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:00   #2
Quote:
glasnigovor kaže: Pogledaj post
Hoćemo pravedni monetarni sustav gdje bi čovjek za sat vremena rada dobio sat vremena rada drugog čovjeka a ne sekundu robota!
Ako je čovjek kardiovaskularni kirurg sasvim je logično da njegov sat vrijedi jednako kao sat pedikera.

Quote:
glasnigovor kaže: Pogledaj post
Hoćemo brisanje svih dugova!
Tako je. Uz napomenu da se prije toga vrati sve što je kupljeno tim novcem.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:20   #3
Kao čovjek koji koristi robote u proizvodnji mogu se samo potrgati na ovu debilanu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:16   #4
Zgodno - samo...zivimo u svijetu u kojem ima onih koji su voljni i imaju za platiti preko 50 000 dolara za jaknu. Ti ljudi su bolji od nas koji to ne mozemo i/ili ne zelimo. I ti bi sad krojio svijet tako da ne bude boljih a to nece ici.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:22   #5
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Zgodno - samo...zivimo u svijetu u kojem ima onih koji su voljni i imaju za platiti preko 50 000 dolara za jaknu. Ti ljudi su bolji od nas koji to ne mozemo i/ili ne zelimo. I ti bi sad krojio svijet tako da ne bude boljih a to nece ici.
Hm..što je to bolji? Djeca će si slagati svijet prema onome kako njima bude. Kad im dopizdi svijet u kojem 99% životari, a 1% kupuje jakne od 50000$, silom će rušit sustav, ni prvi ni zadnji. I that's fine.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:27   #6
Pa tih famoznih 1% su bolji. Tko ce to silom srusiti sustav koji upravlja aparatima represije, nosacima aviona, dronovima i bankama? Sta cemo, uzeti vile i batine i ic im jebat mater?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:36   #7
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Pa tih famoznih 1% su bolji. Tko ce to silom srusiti sustav koji upravlja aparatima represije, nosacima aviona, dronovima i bankama? Sta cemo, uzeti vile i batine i ic im jebat mater?
Što će ti nosači aviona, dronovi, banke ako masi dopizdi do razine da više neće ovaj sustav? Kaj ćeš, one na nosačima aviona platit 50 milijuna dolara godišnje umjesto bankara Goldman Sachsa? Odakle.. dok masi nije došla voda do grla, ona financira i aparate represije i nosače aviona i dronove i banke i tih 1%. Sigurno oni ne financiraju nit sebe, nit banke, nit nosače..
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 01:16   #8
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Pa tih famoznih 1% su bolji. Tko ce to silom srusiti sustav koji upravlja aparatima represije, nosacima aviona, dronovima i bankama? Sta cemo, uzeti vile i batine i ic im jebat mater?
Iznutra. Ljudi rade u aparatima represije i na nosačima aviona. A plaćeni su crkavicom isto kao i mi koji nismo dio sustava.
glasnigovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:40   #9
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Kao čovjek koji koristi robote u proizvodnji mogu se samo potrgati na ovu debilanu...
Kao čovjek koji ne koristi robote, ali zna povijest, pridružujem se auto trganju.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 16:53   #10
A kako to napraviti u Hrvatskoj, gdje su glasači najvećih kriminalaca u većini?

Evo, samo na lokalnim izborima možete vidjeti kolika je to Sodoma i Gomora sve skupa. Uvijek isti ljudi pobjeđuju. Kerum pobere većinu u Splitu, u Slavoniji i Baranji, samo dolazi do preslagivanja, a u načelu isti kriminalci. Obersnel pobere preko 40% glasova u Rijeci i pomete ostale konkurente sa scene, već dugi niz godina. U Zadru opet HDZ pobjeđuje. U Dubrovniku isto, ništa novoga. U Istri jedni te isti ljudi drmaju još od osamostaljenja. U Zagrebu, Bandić i Mrak Taritaš. Švaljekica, koja je više obećavala nije prošla u drugi krug.

I koga ćete nakon ovoga pozivati na prosvjede?

Za kurikularnu reformu pak, skupilo se preko 20 tisuća ljudi, a na čelu prosvjeda stajali kadrovi iz SDP-a. Isti ovi koji se zalažu za depolitizaciju obrazovanja, propagiraju politički montiranu reformu, kao i ekspertnu skupinu Jokića, kojega je postavio Milanović. I iza toga stane 20 tisuća ljudi, iza ovih čije reforme propagiraju čak nepostojanje Boga. A da sada pozoveš nekoga na prosvjede protiv tiranije, ne bi skupio ni 1000 ljudi.

I onda pričamo o tiraniji i 1% najbogatijih? A tko im drži uzde? Pa isti ovi za koje glasuje i narod zar ne? Odnosno ne čitav narod, već jedna interesna grupa ljudi, čiji smo taoci danas. Tko je stajao iza nesposobnog Todorića?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:47   #11
Komunistički manifest za 21 stoljeće
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:10   #12
Koja glupost od teme. Tako su pričali i vlasnci kočija kad se auto pojavio, i kad su se računala pojavila, itd.

Ostavite se komunizma.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:12   #13
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Hm..što je to bolji? Djeca će si slagati svijet prema onome kako njima bude. Kad im dopizdi svijet u kojem 99% životari, a 1% kupuje jakne od 50000$, silom će rušit sustav, ni prvi ni zadnji. I that's fine.
Pa jel ta jakna toliko bolja od moje jakne od 1000 kn. Može li ta njegova jakna nešto što moja ne može. Ja sam sretan sa jaknom s 1000 kn, grije me i dobra mi je.

On vozi auto od 500 000$, ja vozim auto od 100 000 kn, a oboje nam je ograničenje na cesti 80 km/h. Moje auto može skoro sve što i njegovo.

Ljudi ne budi obijesni i ljubomorni, danas je malo tko gladan. Nikad ljudi nisu imali više nego danas, društvo budućnosti će biti još prosperitetnije.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:22   #14
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Pa jel ta jakna toliko bolja od moje jakne od 1000 kn. Može li ta njegova jakna nešto što moja ne može. Ja sam sretan sa jaknom s 1000 kn, grije me i dobra mi je.

On vozi auto od 500 000$, ja vozim auto od 100 000 kn, a oboje nam je ograničenje na cesti 80 km/h. Moje auto može skoro sve što i njegovo.

Ljudi ne budi obijesni i ljubomorni, danas je malo tko gladan. Nikad ljudi nisu imali više nego danas, društvo budućnosti će biti još prosperitetnije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...na/884287.aspx

No, ne znam o kakvim autima od 100 tisuća kuna ti pričaš, ili jaknama od tisuću kuna. Da si 99% može priuštiti, auto od 100 tisuća kuna i jaknu od 1000, ne bi bilo problema.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:34   #15
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...na/884287.aspx

No, ne znam o kakvim autima od 100 tisuća kuna ti pričaš, ili jaknama od tisuću kuna. Da si 99% može priuštiti, auto od 100 tisuća kuna i jaknu od 1000, ne bi bilo problema.
Ne može si 99% priuštiti, ali će moći. Nije ni Kina mogla mnogo toga prije 20 godina, a vidi ih sada. Sve se to polako mijenja, svijet rapidno ide naprijed, ovo je neviđena brzina napretka kvalitete života za sve.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:21   #16
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Koja glupost od teme. Tako su pričali i vlasnci kočija kad se auto pojavio, i kad su se računala pojavila, itd.

Ostavite se komunizma.
fascinantan odgovor
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:21   #17
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Pa jel ta jakna toliko bolja od moje jakne od 1000 kn. Može li ta njegova jakna nešto što moja ne može. Ja sam sretan sa jaknom s 1000 kn, grije me i dobra mi je.

On vozi auto od 500 000$, ja vozim auto od 100 000 kn, a oboje nam je ograničenje na cesti 80 km/h. Moje auto može skoro sve što i njegovo.

Ljudi ne budi obijesni i ljubomorni, danas je malo tko gladan. Nikad ljudi nisu imali više nego danas, društvo budućnosti će biti još prosperitetnije.
Da, ali će prosperitet uživati mali broj ljudi. Jer prosperitet treba platiti a gdje ćeš zaraditi novac?

I netko uspoređuje situaciju s razbijanjem strojeva, nije isto. Nije isto zato jer su strojevi mijenjali tehnologiju rada, danas strojevi doslovce mijenjaju čovjeka, bacaju ga na ulicu.
Ok ne svih ali veliku većinu, za inteligentne i nadarene će biti posla, a netko kome ne leži tehnologija a nije kreativan je najebao
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:28   #18
U današnjem Svijetu svi smo toliko povezani da će udarac na bilo koje veće zanimanje uzrokovati veliku nestabilnost i u ostalim područjima...Dovoljno je pogledati kada dođe samovozeći automobil te kamion za par godina.

Ovo će pogoditi sve taksiste, vozače autobusa, autoškole, dostavljače bilo čega (pogotovo zbog dronova) , pa čak i smetlare...Manjak nesreća će utjecati na zdravstveni sustav jer jednostavno neće biti potrebe za toliki intervencijama, na policiju jer nema više prekršaja, kazni, prekoračenja brzine i ostalih stvari, rehabilitacijske centre i fizioterapeute manjak onih koji se oporavljaju od nesreća itd.
To je hrpa radnih mjesta, naravno mislim da nema osobe ovdje koja nebi htjela da broj poginulih u prometu nestane ili padne na minimalan broj kao i onaj ozljeđenih. Međutim udarac će biti jer toliki broj ljudi se nema kuda premjestiti ili prekvalificirati.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 00:51   #19
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
... samovozeći automobil te kamion ...
Ovo će pogoditi sve taksiste, vozače autobusa, autoškole, dostavljače bilo čega (pogotovo zbog dronova) , pa čak i smetlare...zdravstveni sustav...policiju
Dodaj vecinu proizvodjaca automobila, jer ce se samovozeci auti share-ati, pa ce ljudi bitno manje kupovati svoje, a i manje ce im biti zanimljivo kakve su performanse, jer sami ne voze. Dakle premium segment se shrinka, ukupan broj prodanih ide na 1/3. Kad odu radnici iz auto-industrije, otici ce i kuhari iz njihovih menzi, radnici iz partnera auto-industrije, dobavljaci sirovina, rudari, logisticari, prodavaci auta, dobar dio personala osiguravajucih kuca, pa onda ljudi koji zive od svih tih otpustenih i rade nepovezane usluzne djelatnosti ... Navodno je u Njemackoj svako drugo radno mjesto posredno povezano s auto industrijom.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:39   #20
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Dodaj vecinu proizvodjaca automobila, jer ce se samovozeci auti share-ati, pa ce ljudi bitno manje kupovati svoje, a i manje ce im biti zanimljivo kakve su performanse, jer sami ne voze. Dakle premium segment se shrinka, ukupan broj prodanih ide na 1/3. Kad odu radnici iz auto-industrije, otici ce i kuhari iz njihovih menzi, radnici iz partnera auto-industrije, dobavljaci sirovina, rudari, logisticari, prodavaci auta, dobar dio personala osiguravajucih kuca, pa onda ljudi koji zive od svih tih otpustenih i rade nepovezane usluzne djelatnosti ... Navodno je u Njemackoj svako drugo radno mjesto posredno povezano s auto industrijom.
Prema kuda sve to vodi, koje je tvoje mišljenje? Mislim ovo će biti prevelik udarac za sve, nije mi jasno zašto se toliko svi nadmeću u tome. Razumijem sa strane da tko prvi postigne od kompanija (Waymo(google), Tesla, Ford,Baidu itd.) da će imati nadzor nad tržištem dok će dobar dio propasti.Međutim, ovo će biti strašan udarac na gospodarstveni sektor, a gdje se ja nalazim u zdravstvu se strašno puno toga ulaže od umjetne inteligencije pogotovo IBM Watson.
Da se ne lažemo, to je pozitivna stvar makar pomoglo pacijentima 1% u otkrivanju i tretiranju bolesti, no rušit će cijenu rada, već sada samo kada se pogledaju političari vidi se da ih je pola doktora i svi bježe prije ili kasnije iz medicine, tužba je sve više i ovo će biti dodatno opterećenje za djelatnike.
Vindo Khosla indijski milijarder i jedan od većih "faca" Silikonske doline već par godina govori kako će 80% doktora biti u budućnosti nepotrebno.Prije par godina bi mi bilo smiješno, sada kada gledam

Što je najbolje često se govori o onom ljudskom kontaktu koji je bitan međutim, svi mi idemo da nam bude bolje i da se stanje popravi. Prije svi volimo bezobraznog doktora koji ti pomogne nego ljubaznog koji ti priča priče, a tebi sve gore... Jednako kao što su bankomati, a sada online plaćanje zamijenili ljude na šalterima i nitko ne govori kako im nedostaje ljudski kontakt. Bitna je jedino efikasnost , pa zaista ne znam do kuda će ovo sve dovest. Malo jeziva budućnost ako se mene pita..
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.