Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 18:02   #561
Došli mi gosti danas taxiem koji ih je samo ostavio u ulici, daleko od broja koji traže, pa smo se tražili neko vrijeme. Htio im je naplatiti vožnju od dubrovačkog aerodroma do apartmana u Lapadu 500 kuna, srećom sam im rekao prije da će ih ta vožnja koštati 250-300 kuna, naljutio se kad su mu rekli tu informaciju, ali je nevoljko pristao na 300 kuna. Taksimetar nije upalio. Da sam znao koji je taksist prijavio bih ga. No sigurno nije usamljen u tome.
Uvjeren sam da je protiv Ubera.
Nadam se da će Uber biti legaliziran, kod njih tako nešto ne može biti. A taksiste neću žaliti.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:59   #562
Taksisti usred sezone blokiraju prometnice.

Evo, sad i dubrovački taksisti prosvjeduju protiv Ubera. Blokirali su magistralu, kažu, do daljnjega
Predsjednik Udruženja obrtnika nazvao je to 'spontanim okupljanjem'

http://www.telegram.hr/politika-krim...-do-daljnjega/

I računaju čak da će s takvim potezima svejedno proći lišo.. Da ih nikakve prijave, kazne, ništa ne čeka.

Zanimljivo postavljanje iznad zakona


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:05   #563
Ma kako se ovi taksisti usudjuju ucjenjivati gradove i provoditi balvan-revoluciju? Zasto policija ne djeluje? Zasto im se ne oduzmu licence, vozila i sloboda radi ovog terorizma?

Varaju, naplacuju previsoke cijene, ne moze im nitko stati na kraj, rade sto hoce, voze svoje prljave taljige kao idioti dovodeci u opasnost ostale sudionike u prometu i sad su si uzeli za pravo da blokiraju zracne luke? Sta je ovo? SAO Krajina v2? Dokle moramo trpiti teror te privilegirane srednjevjekovne organizacije zasticene poput medvjeda?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:13   #564
Ukinuti licence, neka vozi tko god ima b kategoriju, a ovi neka odu u ropotarnicu povijesti. Nije im dovoljno što imaju privilegiju taxi stajališta, koliko parking mjesta je pretvoreno u taxi stajališta.
Pa neka bude jednako za sve, Uber nema taxi stajališta, neka nemaju ni oni, Uber nema licence , neka nemaju ni oni.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:35   #565
http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...ku/985216.aspx

U 21. stoljeću blokiraju nam državne aerodrome.
S HDZ-ovim blagoslovom.
To je nama borba za slobodu i nezavisnost dala.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:59   #566
Nevidena sramota Blokada aerodroma ima elemente teroristickog čina, a tulava vlada im daje podršku

Ovo je za poslat vojsku
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:02   #567
i ja mislim da treba ukinuti te licence i neka se bore na tržištu kao i svi ostali.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:08   #568
Ništa, vojsku na ceste da ih raščiste i to je to.
Sve koji su sudjelovali u ovom bezobrazluku na hlađenje.
I napokon ukinuti licenciranje.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:36   #569
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Ništa, vojsku na ceste da ih raščiste i to je to.
Sve koji su sudjelovali u ovom bezobrazluku na hlađenje.
I napokon ukinuti licenciranje.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ka/985265.aspx

Raščišćeno... nije trebalo dizat vojsku...
Paul George is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:08   #570
Simpatično mi je ovo likovanje nad anarhijom i nasiljem.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:12   #571
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Simpatično mi je ovo likovanje nad anarhijom i nasiljem.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
A njihove cijene i blokiranje prometa nisu nasilje?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:15   #572
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Simpatično mi je ovo likovanje nad anarhijom i nasiljem.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
bit će ti još simpatičnije
ćiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:19   #573
Iz Dubrovnika sam i ovi taksisti su stvarno prevršili svaku mjeru. Lokalnom stanovništvu je preko glave tih bahatih seljačina koji bi htjeli živit ko begovi, a ne radit ništa. Voze ko luđaci po cesti, naplaćuju od Dubrovnika do Čilipa odnosno aerodroma vožnju po 500 kn pa nisu turisti idioti da neće skontat da su ih pokrali.

A ova taktika blokiranja ceste i aerodroma im je genijalan potez. I ovako su omraženi među ljudima, a ovako će još više bit. Ne vjerujem da su ove prebili ni Uberovci ni Torcida nego se nekom vjerojatno smračilo na vrućini što je bilo za očekivat.
Propatriamori is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:20   #574
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
A njihove cijene i blokiranje prometa nisu nasilje?
Ne bih uspoređivao "deranje" cijenama i blokadu prometa sa šakom u glavu.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:24   #575
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Simpatično mi je ovo likovanje nad anarhijom i nasiljem.
Slučaj je reakcija na anarhiju i nasilje.

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne bih uspoređivao "deranje" cijenama
I krađe, nemojmo zaboraviti.

A svašta se desi kad te pokušavaju okrasti

Quote:
i blokadu prometa sa šakom u glavu.
Ne bi uspoređivao dok nisi ti na putu za aerodrom pa da te dočekaju prolasci na smjene.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:25   #576
Meni je jadno da ministar Butkovic okrece ledja gradjanima koje ovi povlasteni taksisticki teroristi sprecavaju u slobodnom kretanju i nesto govori protiv uber-a, opcije koja je ocito vecini gradjana daleko draza od lokalnih taxi kozhodera. Kao "nije lijepo". Pa neka pita ministra unutarnjih poslova zasto policija ne osigurava prometnice i ne djeluje u skladu sa zakonom! HDZ...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:26   #577
Za one koje zanima što to ne valja kod Ubera, kao koncepta poslovanja, jedan članak iz Harvarda Business Review.

Ukratko; uspjeh Ubera leži u tome što ne poštuju zakone države u kojoj posluju. I zato najbolje uspjevaju u neruređnim društvima, dok u uređenim, npr. Danskoj, ne žele raditi. Bezakonje nije rješenje, ma koliko nam taksisti išli na živce. Priča oko Ubera u Hrvatskoj treba biti okrenuta k tome da se poboljšaju i mijenjaju postojeće odredbe zakona koje reguliraju prijevozničke usluge.

Quote:
Uber Can’t Be Fixed — It’s Time for Regulators to Shut It Down
by Benjamin Edelman
June 21, 2017

From many passengers’ perspective, Uber is a godsend — lower fares than taxis, clean vehicles, courteous drivers, easy electronic payments. Yet the company’s mounting scandals reveal something seriously amiss, culminating in last week’s stern report from former U.S. Attorney General Eric Holder.

Some people attribute the company’s missteps to the personal failings of founder-CEO Travis Kalanick. These have certainly contributed to the company’s problems, and his resignation is probably appropriate. Kalanick and other top executives signal by example what is and is not acceptable behavior, and they are clearly responsible for the company’s ethically and legally questionable decisions and practices.

But I suggest that the problem at Uber goes beyond a culture created by toxic leadership. The company’s cultural dysfunction, it seems to me, stems from the very nature of the company’s competitive advantage: Uber’s business model is predicated on lawbreaking. And having grown through intentional illegality, Uber can’t easily pivot toward following the rules...
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:27   #578
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Slučaj je reakcija na anarhiju i nasilje.



I krađe, nemojmo zaboraviti.

A svašta se desi kad te pokušavaju okrasti



Ne bi uspoređivao dok nisi ti na putu za aerodrom pa da te dočekaju prolasci na smjene.


-Stipe
Dakle, ako misliš da je nešto nepošteno ili nefer, šaka u glavu je legitimni oblik diskursa?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:28   #579
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Za one koje zanima što to ne valja kod Ubera, kao koncepta poslovanja, jedan članak iz Harvarda Business Review.

Ukratko; uspjeh Ubera leži u tome što ne poštuju zakone države u kojoj posluju. I zato najbolje uspjevaju u neruređnim društvima, dok u uređenim, npr. Danskoj, ne žele raditi. Bezakonje nije rješenje, ma koliko nam taksisti išli na živce. Priča oko Ubera u Hrvatskoj treba biti okrenuta k tome da se poboljšaju i mijenjaju postojeće odredbe zakona koje reguliraju prijevozničke usluge.
To ukazuje na problem (i to mjestimični) sa zakonima, ne s Uberom.

Pogledajmo i drugu stranu priče - http://www.reuters.com/article/us-es...-idUSKCN0YV1PS

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Dakle, ako misliš da je nešto nepošteno ili nefer, šaka u glavu je legitimni oblik diskursa?
Dobro pitanje za taksiste. Naime, oni su dosta skloni takvim sredstvima.

Nego, je li blokiranje prometnica i prilaza aerodromu legitimni oblik diskursa?
Stvari se rješava od uzroka.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:30   #580
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Dakle, ako misliš da je nešto nepošteno ili nefer, šaka u glavu je legitimni oblik diskursa?
u hrvatskoj apsolutno
ćiket is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.