Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 18:46   #1
Zašto Hrvatska nema pravu desnicu?

Ja bih kao ljevičar i progresivac volio da hrvatska ima pravu kapitalističku stranku.
U svakoj normalnoj državi se ljevica i desnica mijenjaju na vlasti ovisno o problemima i trenutnoj situaciji u državi i društvu.
Dakle ja bih volio da je država u političkom balansu, jer balans je zdravo stanje.

Međutim, mi imamo samo liberalne socijaliste i nacional socijaliste, isti kurac, sve u državi stoji osim tita i ustaških pozdrava bez obzira tko je na vlasti.
Ljevici treba poticaj kao i desnici.
Poticaja nema. Lokalni šerif cijelo mjesto zaposli u upravi i komunalnim poduzećima i svi glasaju za njega, jer običan čovjek samo gleda da ima posao, a ne brine se za to hoće li njegov susjed zapaliti za njemačku.

Zašto hrvatska nema kapitalističku snagu?
Nisu svi ljudi uhljebi. Neki rade čak i rade u privatnom sektoru i prepušteni su tržištu.
Gdje je njihov glas? Jel su oni onaj dio pučanstva koji ne izlazi na izbore?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:13   #2
Zato što su hrvati nepopravljivi komunisti
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:20   #3
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Zato što su hrvati nepopravljivi komunisti
Ali ako s desničari protiv komunizma, zašto nisu kapitalisti nego su "demokršćani" i slične floskule gdje je jedina razlika od komunizma to što su kockanje i klađenje legalni
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:20   #4
U državi s negativnom demografskom slikom, odnosom zaposleni-penzići 2:1, a od tih zaposlenih bar trećina u javnom sektoru (ergo,na državnoj sisi) - nemoguće je očekivati pravu desnu stranku. To bi bio ko pucanj u vlastitu nogu.
Nema to veze što dugoročno, trenutnim socijalističkim stanjem uma, će si pucati u nogu ne pištoljem, već strojnicom.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:22   #5
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
U državi s negativnom demografskom slikom, odnosom zaposleni-penzići 2:1, a od tih zaposlenih bar trećina u javnom sektoru (ergo,na državnoj sisi) - nemoguće je očekivati pravu desnu stranku. To bi bio ko pucanj u vlastitu nogu.
Nema to veze što dugoročno, trenutnim socijalističkim stanjem uma, će si pucati u nogu ne pištoljem, već strojnicom.
Ne treba biti dominantna desna stranka, ali da se barem malo osjeti.

Nisu svi na državnoj sisi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:41   #6
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja bih kao ljevičar i progresivac volio da hrvatska ima pravu kapitalističku stranku.
U svakoj normalnoj državi se ljevica i desnica mijenjaju na vlasti ovisno o problemima i trenutnoj situaciji u državi i društvu.
Dakle ja bih volio da je država u političkom balansu, jer balans je zdravo stanje.

Međutim, mi imamo samo liberalne socijaliste i nacional socijaliste, isti kurac, sve u državi stoji osim tita i ustaških pozdrava bez obzira tko je na vlasti.
Ljevici treba poticaj kao i desnici.
Poticaja nema. Lokalni šerif cijelo mjesto zaposli u upravi i komunalnim poduzećima i svi glasaju za njega, jer običan čovjek samo gleda da ima posao, a ne brine se za to hoće li njegov susjed zapaliti za njemačku.

Zašto hrvatska nema kapitalističku snagu?
Nisu svi ljudi uhljebi. Neki rade čak i rade u privatnom sektoru i prepušteni su tržištu.
Gdje je njihov glas? Jel su oni onaj dio pučanstva koji ne izlazi na izbore?
Kad sam ja prvi put čuo za višestranačjei slobodne izbore, mislio sam da će uvjek pobjeđivati najbolje stranke.

Socijalizam, tržište, ljevo, desno... to su uglavnom floskule, pravo je pitanje pravo na vlasništvo.

Osim toga, svijetom vlada elita, a vlade su više manje marionete, pa pogledaj Hrvatsku ali i susjedne države, primjetiti ćeš da elita postavlja svoje ljude, a s nacijom se tako jako manipulira, da inteligentna osoba ne može shvatiti takvu manipulaciju.

Jedan primjer, kad je Milanović masno platio stranog pijara, ljudi su počeli Milanoviću davati još više glasova. Po meni je to visok stupanj retardiranosti, da me pljačka političar i da tim novcem plati nekog manipulatora koji će mene u nešto uvjeriti


Vidim da terminologiju desno definiraš kao kapitalizam, u RH imaš uglavnom nepravdu i kolonijalizam, smisao države, nažalost, je da bi se određeni krugovi ljudi obogatilo, odnos prema naciji je kao prema stoki!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:09   #7
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kad sam ja prvi put čuo za višestranačjei slobodne izbore, mislio sam da će uvjek pobjeđivati najbolje stranke.

Socijalizam, tržište, ljevo, desno... to su uglavnom floskule, pravo je pitanje pravo na vlasništvo.

Osim toga, svijetom vlada elita, a vlade su više manje marionete, pa pogledaj Hrvatsku ali i susjedne države, primjetiti ćeš da elita postavlja svoje ljude, a s nacijom se tako jako manipulira, da inteligentna osoba ne može shvatiti takvu manipulaciju.

Jedan primjer, kad je Milanović masno platio stranog pijara, ljudi su počeli Milanoviću davati još više glasova. Po meni je to visok stupanj retardiranosti, da me pljačka političar i da tim novcem plati nekog manipulatora koji će mene u nešto uvjeriti


Vidim da terminologiju desno definiraš kao kapitalizam, u RH imaš uglavnom nepravdu i kolonijalizam, smisao države, nažalost, je da bi se određeni krugovi ljudi obogatilo, odnos prema naciji je kao prema stoki!
Tko je izabrao te elite na vlast?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:21   #8
što znači pravi desničar?

što znači pravi ljevičar?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:41   #9
Zato što bi mediji pokopali tu stranku isti tren
A još kad bi se stranka zalagala za liberalizaciju tržišta i privatizaciju odmah bi je optužili za novi pokušaj privatizacijske pljačke.
Već danas u RH drobe o neoliberalnom kapitalizmu, a zamisli kad bi se pojavila stranka koja bi se stvarno zalagala za takve stvari, ajme majko.
Osim toga, kad god se pojavi neki konzervativac koji zastupa liberalno ekonomske stavove naći će se netko sa ljevice koji će pronaći neku zamjerku i optužiti ga koristeći već uobičajen repertoar optužbi i sad ti gradi stranku i reputaciju dok se istovremeno moraš braniti od takvih neutemeljenih optužbi.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 06:47   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko je izabrao te elite na vlast?
Ko da pitaš ovce, tko im je izabrao čobana.

Ako pogledaš politču scenu,različitih država, vidjeti ćeš da se radi o istim ljudima koji su u sprez sa medijima, profiterima, bankaroidima, pijarovcima, a puk se veseli vidjeti ljude u odjelima ispraznih špreha.

Ja pitam, što je pametno do sad rekao euro-populist Plenki, osim šupljih frazetina, odnosno drži misu o slavi eu-a!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 06:48   #11
Stranka neovisni Za Hrvatsku Brune Esih i Zlatka Hasanbegovica se je vec profilirala na lokalnim izborima Za grad Zg.
Zato Plenkovic nije Ni zelio ici na izbore.
Ocekujem rast stranke nakon Sto je HDZ koalicijom sa HNS-om postao centristicka stranka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 06:49   #12
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
što znači pravi desničar?

što znači pravi ljevičar?
Konkretno kod nas desno i lijevo znači odnos prema DR, Titu, zvijezdi, ZDS...


Neki forumaši se pod pojam desnica zalažu da to bude liberalizacija tržišta...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 06:57   #13
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Zato što bi mediji pokopali tu stranku isti tren
A još kad bi se stranka zalagala za liberalizaciju tržišta i privatizaciju odmah bi je optužili za novi pokušaj privatizacijske pljačke.
Već danas u RH drobe o neoliberalnom kapitalizmu, a zamisli kad bi se pojavila stranka koja bi se stvarno zalagala za takve stvari, ajme majko.
Osim toga, kad god se pojavi neki konzervativac koji zastupa liberalno ekonomske stavove naći će se netko sa ljevice koji će pronaći neku zamjerku i optužiti ga koristeći već uobičajen repertoar optužbi i sad ti gradi stranku i reputaciju dok se istovremeno moraš braniti od takvih neutemeljenih optužbi.
Pa svjedoci smo da je komuniza, privatizacija, liberalizacij tržišta... razni oblici pljačke, shema je ista, imaš elitu koja prisvaja vrhnje, a svjetini što ostane.

Slobodno tržište, što to uopće znači, pa tržište je gladno recimo maloljetne prostitucije, droge, oružja... da li to treba prepustiti tržištu?


Glede privatizacija, pa zašto bi netko prisvojio državno vlasništvo za jednu kunu u periodu kada su neki u koncesiju dobivali kalašnjikove i maskirne odore?

Todorić bi bio po meni puno korisniji na fronti


Pogledaj malo, koji ljudi najviše zarađuju u RH, ljudi tipa Hanžeković, Prodanović, Mamić, po čemi su oni korisni za naciju?

Prvi se bogati na sirotinji, drugi se bogati na obrani kriminalaca, treći se bogati na total nebitnoj stvari začovječanstvo nogometu (tu eventualno možemo reći da se Hrvatska prepoznaje u športu u svijetu).


Koja korist od odvjetnika koji brane kriminalce tržište treba takve odvjetnike i ovršiteljsku mafiju
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 07:16   #14
Inače postoji i teza da je desnica (to još možemo reći konzervativizam) kad se preferira taj jedan priodan poredak društva.

A pojam prirodan poredak me nekako podsjeća na indijske kaste.

Nekad i ja budem u kušnji da je "prirodni" poredak najbolji (da ne kažem najprirodniji) kada vidim kako se sirotinja divi svojim političarima.

Recimo u Hrvatskoj prolaze demonstracije jedino ako se želi dati podrška službujućim političarima i športskim klubovima, na predizborni skup podrše stranačkom lideru odazove se najveći broj sirotinje.

Kada treba na demonstracije, kako bi se zaštitilia budućnost naše djece, dođe 20-30 ljudi. (Naravno ovdje ne mislim na kurikulumaše, to je isto bila podrška političkoj eliti, di su sad kurikulumaši kada treba kupiti onoj bolesnoj djeci lijek).


Dakle, od kuda meni pravo uskraćivati sirotinji, da daje podršku svojim pljačkašima (političkoj i bankarskoj eliti).

Ali vrag mi opet neda mira ili politički eros i rado bi sirotinji, barem onoj koja nije zabetonirane glave, otvarao oči i sugerirao, da ono što elita prisvoji, moglo je biti za dobrobit njihove djece.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:35   #15
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ko da pitaš ovce, tko im je izabrao čobana.

Ako pogledaš politču scenu,različitih država, vidjeti ćeš da se radi o istim ljudima koji su u sprez sa medijima, profiterima, bankaroidima, pijarovcima, a puk se veseli vidjeti ljude u odjelima ispraznih špreha.

Ja pitam, što je pametno do sad rekao euro-populist Plenki, osim šupljih frazetina, odnosno drži misu o slavi eu-a!
A što ne bi eurobirokrat i bankaroid uveo kapitalizam u hrvatsku?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:45   #16
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa svjedoci smo da je komuniza, privatizacija, liberalizacij tržišta... razni oblici pljačke, shema je ista, imaš elitu koja prisvaja vrhnje, a svjetini što ostane.

Slobodno tržište, što to uopće znači, pa tržište je gladno recimo maloljetne prostitucije, droge, oružja... da li to treba prepustiti tržištu?


Glede privatizacija, pa zašto bi netko prisvojio državno vlasništvo za jednu kunu u periodu kada su neki u koncesiju dobivali kalašnjikove i maskirne odore?

Todorić bi bio po meni puno korisniji na fronti


Pogledaj malo, koji ljudi najviše zarađuju u RH, ljudi tipa Hanžeković, Prodanović, Mamić, po čemi su oni korisni za naciju?

Prvi se bogati na sirotinji, drugi se bogati na obrani kriminalaca, treći se bogati na total nebitnoj stvari začovječanstvo nogometu (tu eventualno možemo reći da se Hrvatska prepoznaje u športu u svijetu).


Koja korist od odvjetnika koji brane kriminalce tržište treba takve odvjetnike i ovršiteljsku mafiju
Mislim da ti je polazišna točka kriva. Zašto bi se sve trebalo gledat kroz prizmu koristi nacije?
Pojedinac prvo treba koristiti sebi, i ne štetiti drugima. Ovdje se postavlja stvari kao da je korist države prvi osnovni i jedini razlog postojanja pojedinca, što je po meni duboko devijantan pogled.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:49   #17
Ako govorimo ideološki, Hrvatska ima desnice na izvoz samo su se uhljebili u HDZ-u. A oni koji su uspjeli odoljeti zovu svega onoga što HDZ pruža, njima je HDZ skratio krila.

Ako govorimo o ekonomiji, onda tu ne postoji neka podjela na ljevicu i desnicu, svi oni pušu isti rog.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:55   #18
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što ne bi eurobirokrat i bankaroid uveo kapitalizam u hrvatsku?
Uveli su kolonijalizam i kaos.

Pa kad ameri uvedu demokraciju u neku banan državu, uvedu svoje marionete i kaos
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:00   #19
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je polazišna točka kriva. Zašto bi se sve trebalo gledat kroz prizmu koristi nacije?
Pojedinac prvo treba koristiti sebi, i ne štetiti drugima. Ovdje se postavlja stvari kao da je korist države prvi osnovni i jedini razlog postojanja pojedinca, što je po meni duboko devijantan pogled.
Neke stvari su povezane.

Dakle, ako želim da me sindikat zaštiti, ja moram proizvesti gazdi profit.

Ako želim da me policija zaštiti, onda policija mora imati i neke ovlasti.

Ako želim da me država zaštiti, onda država mora imati neke ovlasti.


E sad, ako imaš privatizaciju, zašto bi ja dobio tvornicu, a ti morao u rat ili obrnuto

Ako državno vlasništvo nema smisla, onda mi ni država nema smisla.

Nekad su obitelji štitile svoje članove, odnosno obitelji su se povezivale preko kumova.


Ako neće biti država, opet ćeš imati određene zajednice u koje se udružuje elita, kraljevske obitelji, vlasbici banaka itd, biti će podređeni svojim tajnim društvima, ali će ih ona i štititi, odnosno omogućiti mega profite na neorganiziranoj i priglupoj sirotinji.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 11:02   #20
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ako govorimo ideološki, Hrvatska ima desnice na izvoz samo su se uhljebili u HDZ-u. A oni koji su uspjeli odoljeti zovu svega onoga što HDZ pruža, njima je HDZ skratio krila.

Ako govorimo o ekonomiji, onda tu ne postoji neka podjela na ljevicu i desnicu, svi oni pušu isti rog.
Daj mi primjer jedong desničara koji štiti nacionalna prava upravo sam se sjetio .......
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.