Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2005., 17:56   #21
cini se da od toga nece nista biti. brajsa zna puno previse i svi ce je stititi a drzava ce to zgurati pod tepih.

danas u gradu gledam casne kak idu ulicom i stisne mi se zeludac. doslo mi je da im se obratim i svasta im kazem. gledam ih kao predstavnice te zlocinacke organizacije koja tako prokleto dize ruke na najslabije. ma nemam rijeci za opisat uzas koji osjecam. nek ih je sve sram.
Billi is offline  
Old 21.06.2005., 19:57   #22
Quote:
Crkva zataškava pedofilsku aferu
Ništa novog.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Old 21.06.2005., 21:28   #23
Quote:
Billi kaže:
danas u gradu gledam casne kak idu ulicom i stisne mi se zeludac. doslo mi je da im se obratim i svasta im kazem. gledam ih kao predstavnice te zlocinacke organizacije koja tako prokleto dize ruke na najslabije. ma nemam rijeci za opisat uzas koji osjecam. nek ih je sve sram.
Ja već par godina bacam kletvu čim vidim opaticu/popa.
__________________
zazas zazas nasatanada zazas
Thagirion is offline  
Old 22.06.2005., 08:57   #24
Quote:
Thagirion kaže:
Ja već par godina bacam kletvu čim vidim opaticu/popa.
protestanti ih proklinju još od reformacije, pa eno ih još žive i vitalne više no ikad..
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 22.06.2005., 09:55   #25
Meni je samo bitno da me ne zahvati njihov "sveti duh".
__________________
zazas zazas nasatanada zazas
Thagirion is offline  
Old 22.06.2005., 12:28   #26
Crkva zataskava sve lose sto se desava u njenim redovima, jer ocito taka je politika crkve. Takim stavom i drugim izjavama vec je izgubila dobar dio vjernika i to narocito mladih. A oni kao buduci roditelji nece ni pokusati odgajati svoju djecu u katolickom duhu i tada ce se dogoditi jos drasticniji pad vjernika.
Crkva barata sa kriim brojkama. Nezavisni mediji bi trebali napraiti anketu i ispitati kredibilitet crkve. Tada bi se doslo ddo zapanjujucih podataka.
Nikola alokiN is offline  
Old 23.06.2005., 11:35   #27
Quote:
Serenellian kaže:
Još jedna "mudrost" od tebe dragi moj. U rangu sa: "Biblija je sotonska knjiga".

"Jer ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin, i srcem vjeruješ da ga je Bog uskrisio od mrtvih, bit ćeš spašen. Doista, srcem vjerovati opravdava, a ustima ispovijedati spasava. Jer veli Pismo: Tko god u nj vjeruje, neće se postidjeti.
Nema uistinu razlike između Židova i Grka jer jedan je Gospodin sviju, bogat prema svima koji ga prizivlju. Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen." (Rim 10, 9-13)
ti i takvi kao ti vjerojatno spominjete te rijeci dok vadite penis iz gaća i prinosite ga nekom nemocnom klincu...
ili dok vitlate macem kako biste odsjekli glave neistomisljenicima...

hvala bogu, pa vjerujem da je za vas pripremljen 9. krug pakla
Taroth is offline  
Old 23.06.2005., 13:58   #28
Joj, samo ne 9. krug pakla..to je još jedino mjesto koje je čisto od kršćana-
__________________
zazas zazas nasatanada zazas
Thagirion is offline  
Old 23.06.2005., 14:18   #29
Quote:
Serenellian kaže:
Jer veli Pismo: Tko god u nj vjeruje, neće se postidjeti.
A, tako?
Zato se pedofili ne stide!
Naravno, samo oni koji vjeruju u Njega.
Satir I Kusch is offline  
Old 24.06.2005., 18:46   #30
Quote:
Palle kaže:
Pilsel ostro napada crkvu u ovom komentaru. Pocinjem vjerovati da je ovo sto znamo o slucaju "Brezovica" tek jedan mali dio ogromnog skandala koji ce potresti katolicku crkvu i da ce izaci na vidjelo jos puno groznijih stvari koje ne mozemo niti zamisliti. Zagrebacka nadbiskupija suti, nadajuci se valjda da ce se nekako izvuci iz ovoga, Brajsa je uzela odvjetnika, nitko nije nasao za shodno uputiti niti jednu ljudsku rijec vjernicima, no ako se sjetimo slucaja Cucek ne treba se cuditi...
Ne moze nista gore od ovoga izaci a vidjelo.
Cijeli slucaj je trebao biti rijesen jos prije 10 godina no netko je to dobro prikrio, sto sumnjam.
prije bih rekao da se radi o nemaru nasih ljudi koji se trebali to davno prije rijesiti, a ne sad kad su karte pod stolom.
__________________
danmateo
danijel is offline  
Old 24.06.2005., 20:08   #31
Quote:
Billi kaže:
cini se da od toga nece nista biti. brajsa zna puno previse i svi ce je stititi a drzava ce to zgurati pod tepih.

danas u gradu gledam casne kak idu ulicom i stisne mi se zeludac. doslo mi je da im se obratim i svasta im kazem. gledam ih kao predstavnice te zlocinacke organizacije koja tako prokleto dize ruke na najslabije. ma nemam rijeci za opisat uzas koji osjecam. nek ih je sve sram.

bivši član "velike" Partije?
mobyXXL is offline  
Old 24.06.2005., 21:51   #32
Quote:
mobyXXL kaže:
bivši član "velike" Partije?
sta je,ostao si bez inspiracije,
samo to znas beknuti u obranu

bolje komunist nego pedofil
chani is offline  
Old 25.06.2005., 00:02   #33
Quote:
mobyXXL kaže:
bivši član "velike" Partije?
Ne on je svodnik
bozanstvena333 is offline  
Old 28.06.2005., 22:23   #34
Exclamation Homoseksualnost, pedofilija, Crkva i lažni moral

Dobro poznajem što Biblija govori o homoseksualnosti (što u Starome, a što u Novome zavjetu), a poznajem i različite teološke poglede na to (od onih krajnje konzervativnih do onih krajnje liberalnih) - dakle nema potrebe da me "lupate po glavi" biblijskim stihovima. S time sam se upoznao jer sam bio vrlo jasno svjestan vlastitih homoseksualnih sklonosti još od 12. godine života (a i prije).

Što se moje vlastite savjesti tiče, nemam se čega sramiti: imao sam spolne odnose isključivo s odraslim osobama istih sklonosti i to u kontekstu veze. Nasuprot uobičajenoj predodžbi o promiskuitetnosti homoseksualne populacije takvih veza sam imao malo, a u zadnjih 12 godina samo jednu. Nikada mi nije palo na pamet da bih stupao u spolni odnos s malodobnikom ili da bih bilo koga prisiljavao na spolni odnos i takvo što osuđujem.

Danas smo svjedoci slučaja zlostavljanja djece u Brezovici, u kojem je Katolička Crkva godinama prikrivala istinu uz pomoć državnih službi sve do razine ministarstava, i optuživala novinare koji su htjeli otkriti istinu za "kominustičke progone" ?!

I onda u medijima nalazim sljedeće tvrdnje katoličkih svećenika i laika:

Quote:
...Zanemaruje se i to da je tanka linija između pederastije i pedofilije, što može biti i znak vrlo jakog medijskog utjecaja “homo-lobija” na globalnoj razini. Poznato je da su vodeći modni kreatori homoseksualci, a takvima se deklariraju i kulturnjaci, političari....

...Stječe se dojam, ako je neki pedofil pripadnik homoseksualne elite, onda ga se štiti, a ako je slučajno katolički svećenik, onda ga se razapinje, medijski i sudski...

...Jer, i Biblija nas opominje da će zlikovci biti zatrti. A isto će biti i sa “Zlikavcima”, kao i sa svima koji trenutno kod nas sinonime za Katoličku crkvu rabe pojmove “Čuček” i “Brezovica”. Tu strašnu podvalu smatram domaćom verzijom “Da Vincijeva koda”...

...Katolička crkva je danas u Hrvatskoj, a i u cijelome svijetu jedini stvarni moralni autoritet. Jedino Katolička crkva u svojim stavovima i rješenjima dosljedno primjenjuje pravednost, poštenje, dobrotu i ljubav....
Tko tu ima pravo govoriti o nekakvom moralu, pravednosti, poštenju i ljubavi?
__________________
Buckle up Dorothy 'cause Cansas is going bye-bye...
Arrakeen is offline  
Old 28.06.2005., 23:03   #35
znamo tko ne..
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 29.06.2005., 09:13   #36
Svi šute... I šutnja je ponekad vrlo rječit odgovor
__________________
Buckle up Dorothy 'cause Cansas is going bye-bye...
Arrakeen is offline  
Old 29.06.2005., 09:57   #37
Quote:
Arrakeen kaže:
Svi šute... I šutnja je ponekad vrlo rječit odgovor
Toliko je žuči proliveno na ovom forumu zbog ove teme da je gorki pelinkovac na razini šećera jedne bajadere.

Valjda smo se umorili od želje da te uvjerimo da si teški grešnik, od namjere da te izlječimo od toga ili od namjere da branimo tvoje pravo na drugačiji stil života.

Zamor materijala, eto to je.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 29.06.2005., 12:26   #38
baš mi je palo na pamet nešto nedavno...

ako je prostitucija - grešni posao i ljude koji se prostituiraju se gleda kao teške grešnike

tako bi po kršćanskom moralu trebalo gledati i na političare i na vojnike

jer posao i jednih i drugih je kršenje zapovjedi (ne ubij! i ne laži!)

po tome vojnik, kur va i političar - ista stvar !!!
dominikx10 is offline  
Old 29.06.2005., 15:51   #39
govoreci o prostituciji, izostavio si korisnike usluge - imho na njima je puno veci teret krivnje od, kak kazes, kur vi
cvjetaca is offline  
Old 30.06.2005., 12:26   #40
pa, može se tako reći

tko koristi prostitutke ili bilokoju ženu i radi preljub - velik je grešnik
dominikx10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.