Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 17:04   #1081
Quote:
death2fire kaže: Pogledaj post
pozdrav ,

evo nesto danas bas iz znatizelje gledam po njuskalu ,

pa naletio na ove štence , odmah sam primjetio da nešto nije u redu(odnosno da se ne radi o čistokrvnima ili se meni samo čini) , uočio sam

poprilično neobične oblike njihovih glava , a ono što sam prvo primjetio je njihov rep koji je ogroman i ne uobičajen

savinuti na ledima (posljednja fotografija)
A gdje bi samojedu trebao biti rep ako ne savijen prema leđima?
Stenci imaju tek 4 tjedna i tesko se moze u toj dobi prepoznati greske osim ako nisi uzgajivac, oni se mjenjaju iz dana u dan..

Buduci da nemaju rodovnicu ionako ne spadaju u cistokrvne..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:07   #1082
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
A gdje bi samojedu trebao biti rep ako ne savijen prema leđima?
Stenci imaju tek 4 tjedna i tesko se moze u toj dobi prepoznati greske osim ako nisi uzgajivac, oni se mjenjaju iz dana u dan..

Buduci da nemaju rodovnicu ionako ne spadaju u cistokrvne..
Mislilo se da je drugaciji od UOBICAJENOG KOJI JE SAVINUTI NA LEDIMA .
death2fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:16   #1083
Quote:
death2fire kaže: Pogledaj post
Mislilo se da je drugaciji od UOBICAJENOG KOJI JE SAVINUTI NA LEDIMA .
Teško je prepoznat dok su mladi,s 2 mjeseca će se već lakše prepoznati je li čistokrvni!
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 23:59   #1084
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
Teško je prepoznat dok su mladi,s 2 mjeseca će se već lakše prepoznati je li čistokrvni!
Neće. jedini način za vidjet jel čistokrvan je pogledati rodovnicu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:46   #1085
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Neće. jedini način za vidjet jel čistokrvan je pogledati rodovnicu
Znam,a koliko je onda "čistokrvnih" pasa u svijetu?
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 14:39   #1086
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
Znam,a koliko je onda "čistokrvnih" pasa u svijetu?
dovoljan broj za sve ljubitelje pasmine

sve ostalo su kvaziljubitelji kojima je je jedini cilj kurčiti se u kvartu/na špici s pasminom koja je trenutno 'in'
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:34   #1087
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
dovoljan broj za sve ljubitelje pasmine

sve ostalo su kvaziljubitelji kojima je je jedini cilj kurčiti se u kvartu/na špici s pasminom koja je trenutno 'in'
Mislim da baš samojed nije pas kojeg ljudi nabavljaju za šetanje po špici s obzirom da po ljeti kada je jeko sunce moja ne stavlja šapu na sunce a ne da bi hodala po suncu
Iako moram priznati da ljudi misle kako je samojedima bolje tu u unutrašnjosti po ljeti nego na moru, ja se ne slažem, moja se ujutro okupa i namoči tamo je u viksi ok 20 bez klime i ima hladnu zemlju na kojoj spava preko dana i betonsku tarasu preko noći tako da daleko je bolje na moru.
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:16   #1088
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
Mislim da baš samojed nije pas kojeg ljudi nabavljaju za šetanje po špici s obzirom da po ljeti kada je jeko sunce moja ne stavlja šapu na sunce a ne da bi hodala po suncu
Iako moram priznati da ljudi misle kako je samojedima bolje tu u unutrašnjosti po ljeti nego na moru, ja se ne slažem, moja se ujutro okupa i namoči tamo je u viksi ok 20 bez klime i ima hladnu zemlju na kojoj spava preko dana i betonsku tarasu preko noći tako da daleko je bolje na moru.
pprosti ali pravi ljubitelj pasmine i osoba koja voli pes nikada, ali NIKADA ne bi kupila psa ako živi u kontinentalnom ili morskom dijelu hrvatske. kod nas takvu kupovinu psa opravdavam jedino u gorkom koratu i lici gdje je klima koliko toliko bliža njihovim domicilnim podnebljima.

sve ostalo je, da prostiš, kurčenje popularnom pasminum apsolutno neprilagođenom našem podneblju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:22   #1089
Atlantis, kad piješ ne piši, "ovakvu" te još nisam vidjela! Šest tipfelra, šest, a u njima i pravopisne greške!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:38   #1090
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pprosti ali pravi ljubitelj pasmine i osoba koja voli pes nikada, ali NIKADA ne bi kupila psa ako živi u kontinentalnom ili morskom dijelu hrvatske. kod nas takvu kupovinu psa opravdavam jedino u gorkom koratu i lici gdje je klima koliko toliko bliža njihovim domicilnim podnebljima.

sve ostalo je, da prostiš, kurčenje popularnom pasminum apsolutno neprilagođenom našem podneblju

Pa da ga ja nisam kupio kupio bi ga netko iz moje blizine,a možda će mu biti lakše kod mene,jer ja znam kako treba s njima ljeti
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 15:32   #1091
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Atlantis, kad piješ ne piši, "ovakvu" te još nisam vidjela! Šest tipfelra, šest, a u njima i pravopisne greške!
ajmemajko

isprike svima neću više
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:51   #1092
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ajmemajko

isprike svima neću više
Ajme majko se piše odvojeno
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 02:05   #1093
Quote:
SepI kaže: Pogledaj post
Ajme majko se piše odvojeno

Cura brzo prica pa tako i pise


Quote:
SepI kaže: Pogledaj post

Pa da ga ja nisam kupio kupio bi ga netko iz moje blizine,a možda će mu biti lakše kod mene,jer ja znam kako treba s njima ljeti

A ti sigurno vidis buducnost pa znas da bi ga netko kupio??


Ja se slazem sa Atlantis da je ovo pasmina za hladnije predjele. Iako ja imam samojeda u Slav. Brodu, no nisam ga kupio vec spasio jer je trebao bit uspavan posto je dosadio ljudima, te je nakon 2 mjeseca "vlasnica" trazila od nas 400 kuna kako bi si kupila nove hlace jer su joj se svidjele, novac naravno nije dobila.

Po svojoj zenki vidim koliko joj zna bit tesko po ljeti. Izlazak van moze samo ujutro oko 5-6 i kasno navecer kad se temperature spuste. Iako je vodimo na kupanje skoro svakodnevno, ili na Savi ili u neko od obliznjih jezera, to jednostavno nije dovoljno da se pas "ohladi".

Tako da definitivno savjetujem da se ovakve i slicne pasmine ne uzimaju.


Najgore mi je vidjet samojeda ovdje u Mostaru gdje je ljetna temperatura oko 45 stupnjeva, nekim danima dodje i do 50, i onda tamo neka uber kul cura seta sa psom u 13h po spici da se vidi da ima super psa, a psu jezik do poda.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 19:22   #1094
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Cura brzo prica pa tako i pise





A ti sigurno vidis buducnost pa znas da bi ga netko kupio??


Ja se slazem sa Atlantis da je ovo pasmina za hladnije predjele. Iako ja imam samojeda u Slav. Brodu, no nisam ga kupio vec spasio jer je trebao bit uspavan posto je dosadio ljudima, te je nakon 2 mjeseca "vlasnica" trazila od nas 400 kuna kako bi si kupila nove hlace jer su joj se svidjele, novac naravno nije dobila.

Po svojoj zenki vidim koliko joj zna bit tesko po ljeti. Izlazak van moze samo ujutro oko 5-6 i kasno navecer kad se temperature spuste. Iako je vodimo na kupanje skoro svakodnevno, ili na Savi ili u neko od obliznjih jezera, to jednostavno nije dovoljno da se pas "ohladi".

Tako da definitivno savjetujem da se ovakve i slicne pasmine ne uzimaju.


Najgore mi je vidjet samojeda ovdje u Mostaru gdje je ljetna temperatura oko 45 stupnjeva, nekim danima dodje i do 50, i onda tamo neka uber kul cura seta sa psom u 13h po spici da se vidi da ima super psa, a psu jezik do poda.
Živim blizu splita,nekih 50-ak km.U splitu je potražnja samojeda prevelika.Ja znam kako treba sa samojedima ljeti.U jutro oko 6 ću ići u šetnju,cijeli dan je puštan,vjerovatno će htjeti u podrum gdje je temperatura 10-15 stupnjeva.I navečer oko 9 sati opet u šetnju.
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 02:26   #1095
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
Mislim da baš samojed nije pas kojeg ljudi nabavljaju za šetanje po špici s obzirom da po ljeti kada je jeko sunce moja ne stavlja šapu na sunce a ne da bi hodala po suncu
Iako moram priznati da ljudi misle kako je samojedima bolje tu u unutrašnjosti po ljeti nego na moru, ja se ne slažem, moja se ujutro okupa i namoči tamo je u viksi ok 20 bez klime i ima hladnu zemlju na kojoj spava preko dana i betonsku tarasu preko noći tako da daleko je bolje na moru.
dlaka je izolator i za zimu i za ljeto
prijatelj u ST ima samojeda koji najnormalniej podnosi vrućinu ne lipše i ne dahće previše na njoj..
vani je u svaka doba..svojevremeno nisu ni klimu u stanu imali..tako da ok,jest polarni pas, ali niej baš tolika mimoza..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:13   #1096
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
dlaka je izolator i za zimu i za ljeto
prijatelj u ST ima samojeda koji najnormalniej podnosi vrućinu ne lipše i ne dahće previše na njoj..
vani je u svaka doba..svojevremeno nisu ni klimu u stanu imali..tako da ok,jest polarni pas, ali niej baš tolika mimoza..


P.S Uskoro Ice ide na cijepljenje,ima 3 mjeseca,da li je još prerano uzimati neke pripravke protiv buha i krpelja,iza šetnje ga pregledam,nisam našao ni jednog(još)!
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:33   #1097
nemoj još, koristi za sada Biokil, jednom tjedno poštrcaj psa na razmaknutoj dlaci, nek bude mokar..i sprejaj mjesta gdje leži

sačekaj barem još do kraja 5 mjeseca ili sredine 6 mjeseca(kalendarskog)
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:38   #1098
Evo malo njega iz jučerašnje šetnje :


Zadnje uređivanje atlantis : 27.04.2012. at 11:41. Reason: ovo nije fotoalbum. i paziti na veličinu fotki, molim
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:07   #1099
Quote:
Pozdrav...

Mene jako, ali stvarno jako zanima gdje mogu nabaviti samojeda? Ne mora biti čistokrvan, to me uopće ne zanima. Bitno da je zdrav i sretan. Žao mi je ako se odgovori već negdje kriju, ali jednostavno nemam vremena da proučim svih 55 stranica (vidim da se spominju neke uzgajivačnice koje bih radije izbjegla)...
A što misliš o tome da ga ne nabavis?!

1. ako nemas vremena odakle ti onda vremena za psa
2. ako nije čistokrvan nije samojed...
3. ako uzimas iz nekontroliranog uzgoja neces ni znati dal je zdrav, a ni sretan...i tko zna što ce ti uvaljat pod samojeda
4. uzgajivacnice bi radije izbjegla?!?

Zadnje uređivanje atlantis : 27.04.2012. at 12:25.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:57   #1100
Quote:
Jackie10 kaže: Pogledaj post
A što misliš o tome da ga ne nabavis?!

1. ako nemas vremena odakle ti onda vremena za psa
2. ako nije čistokrvan nije samojed...
3. ako uzimas iz nekontroliranog uzgoja neces ni znati dal je zdrav, a ni sretan...i tko zna što ce ti uvaljat pod samojeda
4. uzgajivacnice bi radije izbjegla?!?
I moja samojedica nije čistokrvna ali ona je za mene više samojed od svih samojeda , iako jedino zakaj sam za to da uzmeš psa iz uzgajivačnice je zbog zdravlja i to je bitno, ako pas je nešto pobro od majke ili nekaj drugo dok ga izlječiš platil budeš više nego štene iz uzgajivačnice koje nadam se je zdravo
A kaj se dobije neka potvrda iz uzgajivačnice da je pas sretan??
Mislim baš su nedavno zatvorili jednu jer su pesi bili plašljivi, hm...toliko o tome, mora da nisu dobili potvrdu jer nisu bili sretni psi.
Pisalo se po forumu o prodaji pasa bez rodovnika iz uzgajivačnice to nije ništa bolje a ni gore od ovih sa njuškala. Po meni kupi od uzgajivača ali pazi kojeg.
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.