Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 11:33   #41
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A što preporučaš onima koji ne gledaju na osobnu korist, nego gledaju na korist zajednice, što da studiraju ?
Takvima nisam dostojan savjetovati.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 18:08   #42
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Osobama koje gledaju na korist i buduće zaposlenje preporučam da zaobilaze humanističke studije u širokom ruku jer će ih pokvariti. (genitiv objektivni)
i poneke društvene

recimo tako da studiram nešto blisko filozofiji, imala sam i nekoliko filozofskih predmeta od kojih ništa nisam dobila osim glavobolje
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 00:54   #43
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
nije ukinut zato što neki besposličari dobro žive od filozofiranja...da nema čekića i motike, filozof nebi imao što jesti
Hmm..."praktičan" čovjek? Ili provokator?

Bio jednom jedan striček koji se zvao Tales. Striček Tales je, između ostalog, bio i filozof. I tako, našlo se mnogo ljudi koji su ga zadirkivali zbog toga. Predvidi tako Tales kako će te i te godine masline dobro roditi pa kupi sve preše u gradu. Dođe vrijeme berbe te su svima bile potrebne preše. Krenuše oni svi kod Talesa i iznajmiše od njega preše. Striček Tales se obogati. Kraj.
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 01:26   #44
Da postoji filozofija kao izvanredni studij, mislim da bi i ja upisao, iako već imam završen tehnički fakutet. Upisao bi radi sebe. Baš sam neki dan gledao postoji li igdje u rh izvanredni studij, ali ne, nema.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 02:28   #45
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Da postoji filozofija kao izvanredni studij, mislim da bi i ja upisao, iako već imam završen tehnički fakutet. Upisao bi radi sebe. Baš sam neki dan gledao postoji li igdje u rh izvanredni studij, ali ne, nema.
Lupio sam u google i izbacilo mi je da postoji. Probaj ponovno. Pažljivije.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 12:48   #46
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Lupio sam u google i izbacilo mi je da postoji. Probaj ponovno. Pažljivije.
Pa što ne staviš link ako je tako? Nije istina to što pričaš, jer filtrirao sam na stranici 'postani student', i kao takav studij filozofije ne postoji u cijeloj državi.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:05   #47
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Pa što ne staviš link ako je tako? Nije istina to što pričaš, jer filtrirao sam na stranici 'postani student', i kao takav studij filozofije ne postoji u cijeloj državi.
kolega misli na isusovce na Jordanovcu, oni jesu imali izvanredni studij ali izvanredni studij je ukinut prije godinu ili dvije.... nevertheless... tamo i ako upises redovno, moci ces se dogovoriti da na neka predavanja ne ides...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:42   #48
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
kolega misli na isusovce na Jordanovcu, oni jesu imali izvanredni studij ali izvanredni studij je ukinut prije godinu ili dvije.... nevertheless... tamo i ako upises redovno, moci ces se dogovoriti da na neka predavanja ne ides...
Točno. Iako ima dosta predavanja koja su čisti ex cathedra, o dolasku se može pregovarati. Izborni kolegiji i seminari su još fleksibilniji. Mislim na FFRZ (FFDI).
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:34   #49
Meni se čini da problem nije u dolascima na predavanje, već što status redovnog studenta automatski onemogućava radni odnos. (Preciznije rečeno, ne bi smio istovremeno biti redovan student i u stalnom radnom odnosu, no kod nas je sve moguće.) Zato ga, pretpostavljam, zanima isključivo izvanredni studij.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:05   #50
Ja znam jednoga koji je redovan student na farmaciji u sloveniji već koju godinu, ovdje je zaposlen u bolnici već deset godina i prima tisuću eura plaću kao všs. Koristi sve beneficije tipa prijevozničkih popusta i onda još dolazi na hzzo i potražuje besplatno dopunsko osiguranje jer redovni studenti na njega imaju pravo, dok recimo za običnog građanina to ostvaruju samo oni koji imaju u prosjeku ispod 1500-2000kn mjesečno.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:17   #51
Quote:
philosoraptor kaže: Pogledaj post
Točno. Iako ima dosta predavanja koja su čisti ex cathedra, o dolasku se može pregovarati. Izborni kolegiji i seminari su još fleksibilniji. Mislim na FFRZ (FFDI).
Sve znaš
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:47   #52
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
Sve znaš
Zapravo, ne. Citirao bih kolegu Sokrata: "Znam, da ništa ne znam."
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:36   #53
Quote:
philosoraptor kaže: Pogledaj post
Zapravo, ne. Citirao bih kolegu Sokrata: "Znam, da ništa ne znam."
Iako je Sokrat, smatram, bio svjestan da se s povećanjem njegovog znanja proporcionalno proširuje i područje neznanja
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:19   #54
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
Iako je Sokrat, smatram, bio svjestan da se s povećanjem njegovog znanja proporcionalno proširuje i područje neznanja
Naravno. Tek to je prava filzofska spoznaja.
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 23:53   #55
Quote:
philosoraptor kaže: Pogledaj post
Naravno. Tek to je prava filzofska spoznaja.
ma pravi filozof si tek kad ti je milo umrijeti, kako bi rekao vrli Platon
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:08   #56
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ma pravi filozof si tek kad ti je milo umrijeti, kako bi rekao vrli Platon
Oh da, filozofija kao "priprema za smrt". Prilično dekadentno. A uzmimo u obzir da Platon nije slijedio primjer svog učitelja, kad mu je već bilo tako "milo umrijeti".
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:27   #57
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Da postoji filozofija kao izvanredni studij, mislim da bi i ja upisao, iako već imam završen tehnički fakutet. Upisao bi radi sebe. Baš sam neki dan gledao postoji li igdje u rh izvanredni studij, ali ne, nema.
Da budem iskren, ne vidim zašto bi netko upisivao studij filozofije "za svoju dušu" umjesto da samostalno čita knjige takve tematike. Lijepo se sam upoznaješ sa svime, a ne moraš se gnjaviti s dolascima na predavanja, pisanjem zadaća i seminara, bubanjem gradiva za ispite... Pogotovo još s obzirom na količinu korupcije, nepotizma, netransparentnosti, plagiranja i drugog kriminala koja je prisutna u hrvatskoj filozofiji...

I da, što nije da završavanje jednog faksa onemogućava daljnje besplatno školovanje i korištenje studentskih prava na novom faksu? Odnosno, upisivanje novog faksa ne bi sa sobom trebalo nositi i onemogućavanje zapošljavanja, i jedina razlika u odnosu na izvanredan studij bi bila obveza dolaska na predavanja?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:28   #58
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Da budem iskren, ne vidim zašto bi netko upisivao studij filozofije "za svoju dušu" umjesto da samostalno čita knjige takve tematike. Lijepo se sam upoznaješ sa svime, a ne moraš se gnjaviti s dolascima na predavanja, pisanjem zadaća i seminara, bubanjem gradiva za ispite... Pogotovo još s obzirom na količinu korupcije, nepotizma, netransparentnosti, plagiranja i drugog kriminala koja je prisutna u hrvatskoj filozofiji...
U skladu s tom logikom, zašto bi itko išta studirao? A sve nabrojano je prisutno svugdje a ne nužno samo u hrvatskoj filozofiji.
philosoraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:08   #59
Quote:
philosoraptor kaže: Pogledaj post
U skladu s tom logikom, zašto bi itko išta studirao? A sve nabrojano je prisutno svugdje a ne nužno samo u hrvatskoj filozofiji.
Govorim jer se ovdje radi o čovjeku koji već ima završen faks i kaže da bi studij upisao za svoju dušu, tj. očito mu je više stalo do znanja nego do diplome i vjerojatno se ne misli baviti filozofijom kao izvorom zarede...
Isto npr. za povijest, ako nekoga zanimaju povijesne teme i želio bi to studirati čisto za svoju dušu, te ne namjerava predavati u školi ili biti povjesničar i baviti se istraživanjem i pisanjem knjiga, ne vidim zašto bi se mučio na faksu na kojem t još zatrpaju i hrpom raznoraznih dosadnih i beskorisnih stvari koje postoje čisto zato da bi netko imao što predavati.
Tehničke i prirodne znanosti su već druga stvar. Tamo fakulteti imaju pomagala i materijale koji nisu baš dostupni studentima van faksa pa se tim područjem dosta teže baviti doma.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.