Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 09:00   #1
Obojani zubići od željeza

evo, uhvatila me panika kad sam svojoj skoro 10 mjesečnoj curici pogledala u usta, od ta dva zubića mkoja imamo, ostalo je sivilo... potamnili su od uzimanja željeza. točnije uzimamo Aktifferin kapi... zovem zavod za pedodonciju, ali su mi rekli da se javim iz 12... do tad ću poluditi... jel to trajno ili će se isprati kad prestanemo koristiti željezo???? jel imao tko takvo ili slično iskustvo?
puno hvala
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:24   #2
Moja je mjesecima pila Ferum lek i nikada joj se to nije desilo.
Nadam se da nije nista trajno. Mislim da bi se to dalo oprati sa vremenom.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:35   #3
Ne znam je li trajno, ali mene su upozorili kad je počeo piti željezo da pazim da mu sirup ne bude u kontaktu sa zubićima jer mogu potamniti.
Ako ti curka zna piti na slamku, probaj joj pomješati sirup sa malo sokića pa neka ga tako pije. Možda se sivilo povuče ako ne bude kontakta sirupa sa zubićima
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:08   #4
mi vec par mjeseci pijemo ferum lek i nema sanse da nam sirup ne bude u kontaktu sa zubima, ne znam kako bi joj ga dala osim na zlicu
(sa spricom nema sanse)
nakon svakog puta joj operem (pokusam oprati) zube frotirastom krpicom i za sada je sve ok
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:23   #5
Najbolji ti je savjet da odeš kod dječijeg zubara , bez zezancija, jer to su mlječni zubi koji će takvi tamni i ostati ali će i otpasti. Preventive radi , svrati do zubarića na konzultacije, dobit ćeš stručni savjet i vjerovatno preporuku koji gel koristiti.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:26   #6
eh , pošto je to bilo davno ....znam da mi je kikač dobio gel koji sam mazala tako što sam štapić za uši umakala u njega i premazivala zube, ali bilo je još nešto ...no, rekoh , davno je to bilo...
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:27   #7
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi vec par mjeseci pijemo ferum lek i nema sanse da nam sirup ne bude u kontaktu sa zubima, ne znam kako bi joj ga dala osim na zlicu
(sa spricom nema sanse)
nakon svakog puta joj operem (pokusam oprati) zube frotirastom krpicom i za sada je sve ok



Nakapati na kocku šećera !
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:28   #8
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi vec par mjeseci pijemo ferum lek i nema sanse da nam sirup ne bude u kontaktu sa zubima, ne znam kako bi joj ga dala osim na zlicu
(sa spricom nema sanse)
nakon svakog puta joj operem (pokusam oprati) zube frotirastom krpicom i za sada je sve ok



Nakapati na kocku šećera ili u žličicu s mljekom !
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:48   #9
kako joj daješ kapi?
ja sam svojoj isto davala aktiferin, na žličicu, onako dublje u usta i odmah poslije malo vode da ispere, pa par brusnica da prožvače pa još malo vode. brusnice su bile nagrada jer nije htjela željezo, a i imaju C vitamina pa je to super kombinacija uz željezo. bitno je da ispere usta poslije bilo čime, da to ne stoji na zubićima.
frendica je kapala maloj direktno u usta i potamnili su joj zubići.. vjerojatno jer bi joj koja kap pala direktno na zubić.. nisu više jako tamni, ali su ti prednji zubići ostali više žućkasti u odnosu na stražnje (koji su kasnije izrasli)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:00   #10
dajem joj pomiješano s voćem...nema šanse da ih popije same! u uputstvu koje je na njemačkom piše da je obojanost prolazna... pa se nadam tome! pedodontica mi je rekla da će poblijediti najvjerojatnije... da peremo ta dva zubeka s Elmex dječjom pastom i da jednom tjedno premažem sa Aminflorid otopinom zubiće...

rado bi čula iskustvo neke mame koja je imala takvu nuspojavu..
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:33   #11
Quote:
anabelll kaže: Pogledaj post
Nakapati na kocku šećera !
Aha, pa da joj osim od zeljeza zubi stradavaju i od secera.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:50   #12
M@rty, odite zubaru. Moj je bio pio zeljezo i kasnije dobio neke smedje-crne naslage po zubima, zubarka rekla da su to dobre bakterije koje stite od karijesa, a znaju ih razvit djeca koja sisu puno mlijeka nocu nakon cega se zubi ne operu. Doktorica na jednom specijalistickom pregledu mu je neki dan rekla da vidi po zubima da je pio zeljezo pa sam morala objasnjavat da to nije to. Ok, kod vas ako je od zeljeza, opet ce vam zubar najbolj reci sto i kako.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 10:25   #13
nakon što smo obavili pregled prvo od strane našeg pedijatra pa i dječjeg stomatologa... javljam da smo bijeli ko snijeg! četkamo zubiće s pravom četkicom i elmex dječjom pastom 1Xdnevno... i skinulo se sivilo! tako i piše u uputstvu aktiferina da je obojanost prolazna!
mislim i da je dobro da joj ulazi u naviku prati zubiće iako imamo danas točno 11 mj!
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:05   #14
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
nakon što smo obavili pregled prvo od strane našeg pedijatra pa i dječjeg stomatologa... javljam da smo bijeli ko snijeg! četkamo zubiće s pravom četkicom i elmex dječjom pastom 1Xdnevno... i skinulo se sivilo! tako i piše u uputstvu aktiferina da je obojanost prolazna!
mislim i da je dobro da joj ulazi u naviku prati zubiće iako imamo danas točno 11 mj!
Ovu pastu imamo i mi, al odgađam početak pranja jer mi se čini da smo premali za pranje s pastom, isto imamo 11 mj.
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:26   #15
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Ovu pastu imamo i mi, al odgađam početak pranja jer mi se čini da smo premali za pranje s pastom, isto imamo 11 mj.
nama je dr., kod kojeg smo išli na preporuku, sa stomatološkog fakulteta-zavoda za pedodonciju ( tam smo išli jer sam se ja usrala od straha kad su joj zubići malo potamnili!) preporučio elmex, mrvicu staviti na četkicu (tek toliko da ostavi malu, malu mrljicu na četkici). također nam je preporučio i elmex gel koji se štapićem namaže na zubiće...kao za zaštitu..ali to nismo kupili. kad sam stomatologici rekla da sam bila s njom na zavodu za pedodonciju i da su mi tam rekli da perem sa elmexom i ona se složila s time. mislim da i na tubici piše od "prvog zubića" da se može koristiti! a i paše joj kad trljam četkicom jer joj idu zubići(trenutno tri odjednom!)..
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:39   #16
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Ovu pastu imamo i mi, al odgađam početak pranja jer mi se čini da smo premali za pranje s pastom, isto imamo 11 mj.
Generalna je preporuka zube prati od kad se prvi pojavi, a s pasto početi onda kad dijete bude svjesno/sposobno pastu ne progutati, već pljunuti.

Iako, ovaj Mortyn savjet o samo maloj mrvici mi se čini zgodan - to možda neke bebe ni ne promjete pa prođe ok. Ja znam da se moj buni i na jedan atomčić... Moramo ga priviknuti nekako, ima već 2 godine, još samo četka zube
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.