Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 14:10   #6041
S Acera na Samsung.👍

Ako se možeš protegnuti kupi Samsung. Odličan ekran, baterija i zvučnici, bar prema ovoj recenziji na youtubu.

https://m.youtube.com/watch?v=KSrgxLO_8Y8

Zadnje uređivanje DAMIRSAMOBOR : 24.07.2017. at 14:41.
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:01   #6042
Pozz ekipa potreban mi je 4g tablet pa sam naletio na ovaj samsung na mazonu za 140 kn pa me zanima dal se iplati kupit.Pc vec imama al mi treba i putni mini tablet sa internetom pa eto ako mi mozete rec dal se iplati kupnja

https://www.amazon.de/dp/B01ERY86LO/...oding=UTF8&me=
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:36   #6043
Gdje si ti vidio 140kn, cijena mu je 266.90 eura + Dostava u hr
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:48   #6044
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Gdje si ti vidio 140kn, cijena mu je 266.90 eura + Dostava u hr
Hahahha mozda je iso napisat 1400 al svakako mu je to cijena samo za wifi
LTE mu je cca.1800 kn.....u sancta domenici je taj isti 2499 kn tako da mislim da ti se isplati kupnja

Zadnje uređivanje a-trix : 20.08.2017. at 14:09.
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:23   #6045
Preporuke za neki ok hibrid osrednje cijene? Za studenticu..uglavnom bi ga koristila za office i surfanje.
__________________
Blabla
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:47   #6046
Imam Samsung Galaxy Tab 3 8'' i razbio mi se ekran, odnosno razbilo se samo staklo. Slika ispod je OK i sve radi normalno, samo što me strah koristiti ga da se ne porežem na staklo. Znam da je već vrijeme za novi tablet, ali zanima me može li se negdje promijeniti ovo staklo i koliko bi to otprilike koštalo?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:18   #6047
Quote:
papucica-hr kaže: Pogledaj post
Preporuke za neki ok hibrid osrednje cijene? Za studenticu..uglavnom bi ga koristila za office i surfanje.
nešto iz lenovo miix serije.


Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Imam Samsung Galaxy Tab 3 8'' i razbio mi se ekran, odnosno razbilo se samo staklo. Slika ispod je OK i sve radi normalno, samo što me strah koristiti ga da se ne porežem na staklo. Znam da je već vrijeme za novi tablet, ali zanima me može li se negdje promijeniti ovo staklo i koliko bi to otprilike koštalo?
staklo se može zamijeniti čak i u kućnoj radinosti. najveći problem, iliti najpipkavije je odvojiti staklo od ekrana i "crijeva". uz pomoć fena za kosu se i to da napraviti. drugi problem može biti da kod stavljanja novog stakla ostane koja mrva prašine.
a treći problem hoćeš li naći zamjensko staklo ili originalno. cijene su ti od 15ak to 30ak dolara na ebayu. po meni, bez obzira na to što je to već stariji model, on još uvijek dobro radi i mislim da se isplati popraviti staklo.

e, sad. hoćeš li sama to odraditi ili dati u neki servis, ne znam što preporučiti. pitanje je koliko će servis uzeti za taj popravak. odn, žele li popraviti ga isključivo da ti oni nabave staklo ili možeš donesti i svoje. po meni, usluga zamjene ne bi smjela preći 200kn.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:17   #6048
@viking, hvala na odgovoru.
Našla sam slijedeće:

https://www.ebay.com/itm/Touch-Scree....c100677.m4598

Video
https://www.youtube.com/watch?v=UNXYPS4yH5I

Njuškalo:http://www.njuskalo.hr/samsung-dijel...oglas-12979560

Servis Novi Zagreb
http://www.initium.hr/kontakt.html


i poslala sam mail ovom servisu sa njuškala i ovom servisu u Novom ZG s upitom koliko bi naplatili zamjenu pa ćemo vidjeti što će odgovoriti.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:18   #6049
ovaj oglas sa njuškala, tj. tu firmu/obrt/servis znam, odn, znam ih po skupoći. sad, ako je hitno, onda 200kn nije skupo. ako možeš čekati, ja bih rađe naručio sa ebaya (ovaj ili neki od sličnih oglasa), pa onda ovisno o odgovoru servisa ili prepustio servisu ili porbao sam.
što se tiče videa o zamjeni, da, to je to. odn, to je problem kod rastavljanja - lagano i strpljivo odljepljivanje. što se tiče samih konektora imaš ih 5 ili 6 i dva šarafa, ako se ne varam. tako da nije neka prevelika mudrost. ono što sam prije napisao, problem je samo u tome hoćeš li uspjeti zalijepiti novo staklo a da ne padne koja mrvica prašine.

jedino me čudi (ok,možda nisi dalje tražila) da je ovaj servis jedini koji to radi. i to u zagrebu. IMA IH
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:53   #6050
Alcatel Pixi 10 ili Lenovo Tab 2 A10-30

što biste od ovog odabrali? produljujem ugovor pa uzimam u vip-u

hvala puno!

edit: postoje i ove opcije, ali moram nadoplatiti:


Acer Aspire ES1 332 13.3 (nadoplata 269 kn)
Alcatel Plus 10 (nadoplata 389 kn)

malo su mi skupe nadoplate. iskreno, najradije bih nešto od ovog gore što ide bez nadoplate (odnosno, ide za simboličnih 9 kn, jel).
ali ako su ti bez nadoplate jako loši, spremna sam i nadoplatiti.

inače, nisam zahtjevan korisnik.
možda bih nešto čitala za faks na tabletu, da mi dok učim nije laptop stalno uključen.
gledala videe na youtubeu i slično.

hvala puno unaprijed!
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:44   #6051
ja bih prva dva momentalno prekrižio, jer imaju samo gigu rama, podrška je nikakva i zastoji u radu su prečesti.

što se tiče druga dva modela, ne znam koji su točno modeli u pitanju. pod istim ili vrlo sličnim oznakama postoje i android i windows modeli i modeli sa 2 i 4 gb rama (ovo je vrlo bitno ako se radi o windows uređajima).
a ako se radi o vipu, onda bi ovaj alcatel 10 plus trebao biti SA 4g podrškom, što opet poskupljuje cijelu stvar, ali ipak nudi manje od acera.

tako da moj glas ide aceru, pa čak i ako je model sa 2gb rama.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:36   #6052
viking, kao prvo puno hvala!

Acer je windows i prikazan je ovdje s tipkovnicom. ulazi li i ona u cijenu? (sorry ako pitam glupost, ali zbilja ne znam )

pod karakteristike nisu napisali koliko ima rama. ili ja ne vidim?!
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:51   #6053
ok, glupa sam.

linkani acer je laptop, je li tako?

ja sam mislila da je onaj tablet s tipkovnicom


dakle - ipak mi preostaju lenovo ili alcetel pixie ili alcatel plus 10. što uzeti od tog?

pretpostavljam onda alcatel plus 10.
on dolazi s tipkovnicom. 32GB ROM, RAM 2GB

ili najbolje taj laptop acer? okej mi je to, ali se pitam kakav je to laptop s 2 gige rama. tj. uopće ne piše ima li 2 ili 4.

vidim da mogu uzeti i Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 bijeli
--------------------------------------------------------------------
dakle, konačno što uzeti od ovoga:

1) Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016
2) Alcatel Pixi 10
3) Lenovo Tab 2 A10-30
4) Acer Aspire ES1 332 13.3 ---> laptop!
5) Alcatel Plus 10

Zadnje uređivanje sveska : 30.10.2017. at 00:26.
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:53   #6054
Ako ti što pomogne u odluci, ja sam prošli tjedan uzeo Samsung Galaxy Tab A T580, 10,1”, RAM 2GB i uređaj radi odlično.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:31   #6055
Quote:
sveska kaže: Pogledaj post
ok, glupa sam.

linkani acer je laptop, je li tako?

ja sam mislila da je onaj tablet s tipkovnicom


dakle - ipak mi preostaju lenovo ili alcetel pixie ili alcatel plus 10. što uzeti od tog?

pretpostavljam onda alcatel plus 10.
on dolazi s tipkovnicom. 32GB ROM, RAM 2GB

ili najbolje taj laptop acer? okej mi je to, ali se pitam kakav je to laptop s 2 gige rama. tj. uopće ne piše ima li 2 ili 4.

vidim da mogu uzeti i Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 bijeli
--------------------------------------------------------------------
dakle, konačno što uzeti od ovoga:

1) Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016
2) Alcatel Pixi 10
3) Lenovo Tab 2 A10-30
4) Acer Aspire ES1 332 13.3 ---> laptop!
5) Alcatel Plus 10
da,acer je nekakav čudnovati kljunaš, nit je ultrabook, nit je laptop, nit je tablet sa (odvojivom) tipkovnicom. za uredski posao zapravo dostatan, ali je usko grlo onih 32gb storage memorije, pa ti u slučaju da se odlučiš za njega ostaje kupovina ili vanjskog harda (nepraktično ali kvalitetnije) ili nešto veće sd kartice (praktično, ali nešto sporije) za proširenje pohrane. u out-the-box situaciji, windowsi će uzeti nešto manje od 10gb, recovery particija 4-6gb a ostalo je za korinsnika. nije malo, ali bogme nije ni raskoš.

no, ako se dobro sjećam, u prvom postu si napisala da bi ovo bilo za korištenje "usput", dok ti laptop nije uključen.
e, u tom slučaju, ti je tablet ipak puno bolja solucija, a ako se već nudi i samsung, onda svakako njega. ne zato jer je samsung, nego jer je u ponuđenoj "družini" ipak najkvalitetniji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:22   #6056
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Ako ti što pomogne u odluci, ja sam prošli tjedan uzeo Samsung Galaxy Tab A T580, 10,1”, RAM 2GB i uređaj radi odlično.
hvala!

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
da,acer je nekakav čudnovati kljunaš, nit je ultrabook, nit je laptop, nit je tablet sa (odvojivom) tipkovnicom. za uredski posao zapravo dostatan, ali je usko grlo onih 32gb storage memorije, pa ti u slučaju da se odlučiš za njega ostaje kupovina ili vanjskog harda (nepraktično ali kvalitetnije) ili nešto veće sd kartice (praktično, ali nešto sporije) za proširenje pohrane. u out-the-box situaciji, windowsi će uzeti nešto manje od 10gb, recovery particija 4-6gb a ostalo je za korinsnika. nije malo, ali bogme nije ni raskoš.

no, ako se dobro sjećam, u prvom postu si napisala da bi ovo bilo za korištenje "usput", dok ti laptop nije uključen.
e, u tom slučaju, ti je tablet ipak puno bolja solucija, a ako se već nudi i samsung, onda svakako njega. ne zato jer je samsung, nego jer je u ponuđenoj "družini" ipak najkvalitetniji.

hvala! da te nema, trebalo bi te izmisliti!

mislim da ću samsung onda uzeti. ali jako me vuče taj alcatel plus 10 zbog tipkovnice. nije da ću pisati puno, ali lakše je kad čitam nešto za studij scrollati i search+f-ati (jako sam lijepo ovo napisala ) kad imam tipkovnicu.
možda griješim?!

imam jedno glupo pitanje - tablet normalno radi i spaja se na wifi i ako kartica nije u njemu?
jer meni će kartica (sim, za mobilni internet, jel) biti u modemu.
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:43   #6057
Quote:
Quote:
sveska kaže: Pogledaj post
hvala! da te nema, trebalo bi te izmisliti!

mislim da ću samsung onda uzeti. ali jako me vuče taj alcatel plus 10 zbog tipkovnice. nije da ću pisati puno, ali lakše je kad čitam nešto za studij scrollati i search+f-ati (jako sam lijepo ovo napisala ) kad imam tipkovnicu.
možda griješim?!

imam jedno glupo pitanje - tablet normalno radi i spaja se na wifi i ako kartica nije u njemu?
jer meni će kartica (sim, za mobilni internet, jel) biti u modemu.

:blush:

gle, kada se uz tablet dobije originalna tipkovnica, onda je to plus. još ako podržava naša slova (ako su bitna), još bolje. ta ista tipkovnica u nekim slučajevima služi i kao zaštita za ekran, pa barem na to ne moraš trošiti novce.
ali. pitanje je koliko ćeš ti ZBILJA trebati tipkati i koliko će biti dugački ti tekstovi. ali ako je samo zbog scrolla i traženja, onda imho, zbilja ne bi trebalo odbaciti bolje hardverske karakteristike a conto tipkovnice. drugo, ta tipkovnica treba negdje i stajati, držati tablet. koliko je takvu "mobilnu" kombinaciju ugodno držati na krilu ili u krevetu ili u fotelji, pa i nije neka sreća. ako je tipkovnica sa BT povezivošću, onda opet imaš situaciju da tablet stoji negdje naslonjen na vazu, teglu pekmeza ili koljena, a tipkovnica u rukama. s jednom ju držiš, s drugom tipkaš. i opet imamo nešto ne pretjerano ugodno za rad.

meni je ipak jednostavnije povlačiti prst po ekranu tableta, nego držati tipk(ic)u na tako maloj tipkovnici.

ako nisi imala tablet do sada, možda je to sve skupa "tanki led", pa ne znaš kako ćeš se snaći. ako imaš smart telefon, onda ti je sve jasno - samo je sve skupa 2, 3 puta veće.

pa bih ja ipak preporučio da malo razmisliš. u svakom slučaju svi mi tu na forumu imamo drukčije navike korištenja i svrhu korištenja tableta. tako da nema univerzalnog odgvora.

što se pak tiče sim kartice, nema glupih pitanja, samo glupih odgovora!
ne, to što nećeš staviti karticu u tablet neće apsolutno ništa poremetiti, sve će raditi kako spada. možda ćeš samo imati ikonu na statusnoj traci kako sim kartica nije umetnuta. možda čak niti to. tu nemaš straha.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:56   #6058
joj zbilja puno HVALA! nigdje ne bih mogla dobiti ovakve konkretne savjete, upute...

još 2 "glupa" () pitanja:

1. ako uzmem taj s tipkovnicom - kad ga odvojim od tipkovnice, da li se onda "pretvara" u običan tablet, tj. isto mogu tipkati kao npr. na smartphoneu i ostalim tabletima?
ili se baš mora koristiti ta tipkovnica? to je onda banana zbilja.

2. ne dobijem word i ostalo, nego samo windowse, jel tako? tj. kako npr. na njemu word upogoniti. jel se skine neka aplikacija ili?

ispričavam se što gnjavim. ali prvi put u životu se obvezujem na 2 godine pa ih hoću maksimalno iscijediti i najbolje si uzeti (makar sam svjesna da je to sve li-la od uređaja, zato ih i "dijele")

i HVALA puno još jednom na svemu dosad!!!!

Zadnje uređivanje sveska : 30.10.2017. at 15:12.
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:23   #6059
1-da, postaje, odn. ostaje normalni tablet. korištenje tipkovnice je za "komotnije" pisanje. no, pitanje je koliko je pisanje komotno i ugodno na tako sitnoj tipkovnici. ALI, sada opet gledam što se da naći za taj tablet/hibrid/kakogodveć, tipkovnica NIJE sa našim slovima. na tri različita mjesta (dvije trgovine i jedan provider) su iste slike (što zapravo nije neko čudo kada postoji jedan distributer i puno preprodavača) i na njima su qwerty tipkovnice. pa bi bilo dobro vidjeti na licu mjesta o kakvoj se tikovnici radi. (vrlo) česti su problemi sa tim vanjskim tipkovnicama, pa čak i one koje IMAJU naše znakove, ne prikazuju ih.
pa pripazi na to.
ono što se ipak mora pohvaliti je da i u tipkovnici postoji dodatna baterija, pa tablet ima nešto dužu autonomiju.

2-ovisi. ovisi o vrsti windowsa koje dobiješ. gore može biti predinstaliran neki "light" office paket. može biti instaliran "office 365", može biti instaliran isključivo ČITAČ dokumenata iz office paketa, znači samo možeš čitati ali ne i pisati/uređivati dokumente. naravno, ne mora biti instalirano apsolutno ništa! što je i najčešće slučaj. tako da tu nema standarda.
e, sad. da, možeš ti instalirati neki od office paketa, ovog momenta nećemo o legalnosti istoga, no trebaš računati da ti taj office neće zauzeti manje od 500-600mb prostora. pri tom mislim da je instaliran word, excel, p.point i dio obaveznih podprograma. svaki noviji office (govorimo o m$ officeu) zauzima sve više i više prostora. pa bi bilo dobro razmisliti ili o alternativnom office paketu ili o nekoj od cloud-based inačica. ili čak preći na google docs paket. tu jest sve puno jednostavnije, bez fensi dodataka i mogućnosti, no sav alat je tamo negdje gore, nama korisnicima apsolutno nebitno gdje, i čak ni jačina hardvera, količina rama ne igra preveliku ulogu. da sad ne idem preduboko i kompliciram o tim cloud officeima, jedino što prije početka rada treba provjeriti je kompatibilnost sa tvojim dokumentima.
no, bottom line - da, ako nema officea možeš ga instalirati. KOJI office - to je sad tebi na izbor.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:28   #6060
zbilja puno hvala!
nekako me sad samsung ipak više vuče. ne vidim više korist od tipkovničice

baš ću još malo razmisliti... javim što sam odlučila i jel šljaka

PUNO hvala još jednom!

edit: a što bi od tog dvoje bilo bolje za serije/filmove, a što za čitanje knjiga, dokumenata?

ovo je zadnje pitanje, obećajem.

Zadnje uređivanje sveska : 30.10.2017. at 16:05.
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.