Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 08:35   #1861
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Bas gledam, ovo nije uopce lose. Cak ni tablet ne izgleda lose. Ne mogu skuzi koji je. Neki noname pretpostavljam. Ali, ima 1 Gb RAM-a i procesor koji mi ne izgleda lose (koliko sam skuzio, takav imaju i Kyros i LC POWER i prestigio 5880.

Jedino kaj ne mogu skuziti je koliko ima USB portova. Ne znam da li ce moci spojiti 3g na njega i pisac. Ili sam ja nekaj krivo tu skuzio...
Ima samo jedan usb port ali nude i usb hub. Znaći možeš spojiti printer i usb 3g istovremeno. A vjerojatno su to testirali i radi.
Jedino kaj ovaj printer koji dolazi u paketu radi ili na 220V ili na 12V tako da za njega moraš osigurati napajanje. Nije baš full prijenosno riješenje.

No, u dodatnoj opremi nude i termalni pisač na punjive baterije i s bežičnom vezom. E, to bi onda bilo full prijenosno riješenje. Samo saznaj koja je razlika u cijeni ako umjesto prvog printera uzmeš ovaj drugi.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 10:10   #1862
Tablet preporuka

Može preporuka i gdje kupiti tablet 10 ekran, da ima hdmi priključak, da vrti normalno filmove i da pristojno izgleda, do 3000 kn. Hvala
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 18:52   #1863
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Evo opet mene sa pitanjima trebam reverse tethering ali po mogućnosti da ne rootam tablet. Dobio sam neke savjete i našao čak ovaj http://www.codeproject.com/Articles/...ort-Forwarding postupak ali ne šljaka ili nešto krivo radim pa ako ima neki pouzdaniji postupak bio bih zahvalan.
E da...i neki dobar wireless app.
ne shvacam te bas pod sta mislis kad kazes reverse tehther... ja sam uvijek koristio mobilnu mrezu mobitela, i aktivirao tehter da se spojim tabletom na mobitel i preko njega surfam... jesi na to mislio, ili te ja nisam skuzio?

a sto se tice wireless appova, ja sam uvijek koristio tvornicki, i nisam nikad imao problema. uvijek bi mi javio ako sam u blizini neke otljucane mreze, a kad bi se spojio na wifi neki, veza bi mi bila postojana... i to ne samo na ICS-u, nego i na prijasnjim verzijama androida
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 08:33   #1864
Moze savjet, dopada mi se jako Acer A500 tablet, citala sam recenzije i svi ga samo hvale, imala sam priliku poigrat se s njim pa znam da je dobar no zanima me dal mozda bolje da uzmem A501? Razlika u cijeni je nekih 700-800 kn, kaj vi mislite?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 10:51   #1865
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ne shvacam te bas pod sta mislis kad kazes reverse tehther... ja sam uvijek koristio mobilnu mrezu mobitela, i aktivirao tehter da se spojim tabletom na mobitel i preko njega surfam... jesi na to mislio, ili te ja nisam skuzio?

a sto se tice wireless appova, ja sam uvijek koristio tvornicki, i nisam nikad imao problema. uvijek bi mi javio ako sam u blizini neke otljucane mreze, a kad bi se spojio na wifi neki, veza bi mi bila postojana... i to ne samo na ICS-u, nego i na prijasnjim verzijama androida
Mislio sam da spojim tablet sa usb kabelom na pc koji je spojen na net i da onda tako pristupam internetu. To je rješenje za lokacije gdje nema wireless pristupa. Koliko sam istraživao treba imati rootan uređaj no ima isto i nekih postupaka bez rootanja ali ne šljaka uvijek...barem ne kod mene..
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:00   #1866
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Mislio sam da spojim tablet sa usb kabelom na pc koji je spojen na net i da onda tako pristupam internetu. To je rješenje za lokacije gdje nema wireless pristupa. Koliko sam istraživao treba imati rootan uređaj no ima isto i nekih postupaka bez rootanja ali ne šljaka uvijek...barem ne kod mene..
uh... s time se nisam bavio, ali ovako, ako ti komp ili laptop ima wifi adapter, neovisno o tome jesi li spojen kablom ili bezicno na net, mozes skinuti neki od programa koji ti pretvara tvoj wifi adapter na kompu u virtualni wifi hotspot. ja sam koristio conectify, ima besplatna varijanta za skinuti, i radila mi je besprijekorno, jer iako imam laptop, spajam se zicno na modem, a, to je malo problematicno glede tableta ako hocu internet pristup i na njemu..

domet je logicno manji nego kod pravog wifi modema/routera, ali u mojih 26 kvadrata garsonijere je zadovoljavao sve potrebe
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:03   #1867
Od danas su u prodaji Prestigio ULTIMATE 10.1" modeli sa 3G i bez njega (1999 kn i 2499 kn)... Koliko sam vidio radi se o istim specifikacijama kao i kod PMP5880 modela, samo što je razlika u veličini ekrana!
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 18:18   #1868
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Jer jednostavno ne postoje fiskalne kase koje rade na android OS-u.
Zar ovo nije to?

Sto se tice mobilnih kasa to je ovo.

I mene zanima ista stvar...neki veci mobitel ili manji tablet...taj Kyros ima ugradjen G3...stick bi bio nepraktican...gdje ga ima za kupiti, cijena?
Jos neki prijedlog za neki manji tablet sa integriranim G3 i bluetoothom, za sto manje love.
Pretpostavljam da je ipak mob puno jeftinija opcija.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:59   #1869
Sto mislite o ovome:
http://www.ebay.com/itm/Ainol-Novo7-...item2a27df65af

Mrak performanse, znam da je iz Kine, ali...
ili ovo iz Australije
http://www.ebay.com/itm/CUBE-10-1-U3...item3cce015965
silvestar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 12:52   #1870
Ljudov, opet ja!

evo, dobio ja svoj prestigio pmp 5570c i vec nakon dva sata mrdanja po njemu mogu reci da sam odusevljen! nevjerojatno mi je koliko je mali brz, leti! a kvaliteta ekrana i slike je nevjerojatna! baterija mi se ispraznila za cas, ali istini na volju, nije ni bila puna, niti sam ga ostavio da se puni odmah, nego sam prvo isao postavljat ga i instalirati neke aplikacije

zasad je tablet super, iako mislim da cu ga vrlo brzo rootati, cim se pojavi siguran nacin jer zbiiljaa imaa brdo aplikacija koje mu trose resurse za nista, i koje bi valjalo maknuti....

ako netko ima neke informacije o sigurnom rootu ovog tableta, molim neka mi javi :-)
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:04   #1871
posto vidim da ovdje ima vise ljudi, pitao bih da li mi neko moze pomoci. naime, imam greenfog tablet, doskora je radio sve kako treba. prije desetak dana riknuo mi je punjac za njega, (dijete slomilo dzek), i taj dan je radio dok je bilo baterije, nakon cega se sam ugasio. jutros sam nabavio novi punjac, i prikljucio tablet da se puni. da napomenem da se tablet automatski pali svi put kada prikljucim punjac. to sam uradio i jutros, medjutim, tablet je se upalio, dosao do onoga welcome, i resetovao se. cijeli ciklus ponavlja stalno dok je ukljucen punjac, to jeste svaki put izbaci poruku welcome i krene otpocetka. mislio sam da ima veze sa time sto je baterija bila skroz prazna, pustio sam ga da se puni, ali isto se desilo i kad sam probao pokrenuti tablet bez prikljucenog punjaca. probao sam tablet prikljuciti i na racunar, medjutim, opet se desava ista stvar. upali se, dodje do poruke welcome i krene ispocetka.
klonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:26   #1872
nekakav boot loop. malo je vjerojatno da je problem u punjaču, ali... moguće je. probati sa hard resetom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:39   #1873
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nekakav boot loop. malo je vjerojatno da je problem u punjaču, ali... moguće je. probati sa hard resetom.
kazem ti da je radio bez problema. taj dan kad sam ostao bez punjaca, radio je dok je imao bateriju. kad se ispraznila, ugasio se i to je to. sad nece da se pokrene, ponasa se isto kao kada racunar ne moze da digne sistem. na tabletu nema tipki za volume, pa sam prilikom paljenja kombinovao tipke power i M. tada mi je umjesto welcome na screen izasao onaj lik androida sa uzvicnikom iznad njega. kako uraditi hard reset?

Zadnje uređivanje klonix : 15.01.2013. at 21:15.
klonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:17   #1874
jasno mi je da je sve radilo. ali, da li si nabavio ispravni, tj. ispravljač sa istim vrijednostima? veći napon ga je mogao "zblesirati". hard reset... za taj model zbilja ne znam jer ga nisam imao u rukama, a svaki tablet ima neku drugu kmbinaciju tipki. vidi malo da li postoji dugme reset negdje na bokovima ili na stražnjoj strani.

na žalost, ne nalazim nekakvu službenu stranicu od tog greenfoga, a bogme ni na stranim forumima. sve što sam našao su BiH oglasi. tako da.... ako je pod garancijom, onda na servis. možda da ga ostaviš na punjaču neko vrijeme. nek' se vrti u toj petlji. to je pomagalo na nekim navigacionim uređajima. možda se i ovdje desi čudo.

ali, svakako provjeri da li je punjač istih karakteristika, da ga on nije spalio, tj, izbrisao boot sekvencu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 00:54   #1875
pozz,
razmisljam o kupnji tableta preko ebay-a. (gledo sam da bude do 900 kn)
naso sam par tableta koji su mi zapeli za oko:

http://www.ebay.com/itm/New-10-1-VIA...item2c6b23e2be (SAD)

http://www.ebay.com/itm/10-1-Android...item53f0fa2389 (KINA)

sada me zanima dali netko ima iskustva s takvom kupnjom... dali placam carinu, PDV, tj koliko bi me to na kraju izaslo...?

hvala
trebamLaptop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 11:48   #1876
opet malo "sumnjiva" ponuda u Interspara...

Tablet Meanit Promise A7, procesor 1,5 GHz ( nema specifikacije, je li single, ili duo ), GPU mali 400, memorija 512/4GB, 1,3 Mpx kamera.....cijena 799 kuna...

zna li netko više o ovom "čudu" ??
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:09   #1877
Pozdrav,
Kupujem no name tablet, i moram odabrati između ova 3, napisat ću specifikacije od sva tri pa bih vas molila da mi kažete nešto više o njima, je li to ok, i koji bi vi odabrali, pošto ja stvarno nemam pojma o tome. Također, zanima me koja je razlika u rezolucijama između njih.
Evo specifikacije:

TABLET 1:
this Tablet PC featuring 9" Capacitive multi-touch screen and powerful Android 4.0 system, equiped with RK3066 Dual Core processor, enable you to download thousands of apps on Android market and run various tasks without the sacrifice of speed and battery life

It captures a host of features, 3D games, Wi-Fi, OTG port, G-sensor, Google Maps, Android market, MSN, Skype, YouTube, MP3, MP4, etc. Life is more wonderful and convenient with it, never miss such a great value but affordable product!
Product Highlights
High performance Allwinner A13 processor with Mali-400 graphics provides fast and fluid performance
Uses powerful Android 4.0 operation system, making your KNC 903S so much more powerful and useful, keeping you entertained all the time by thousands of apps and games
9" Capacitive multi-touch with 800*480 high resolution display screen, with polarising filter and anti-glare technology for rich colour and deep contrast from any viewing angle, everything is so lifelike, enjoy your new visual journey!
High capacity 5000mAh battery, enable at least 18 hours on Wi-Fi
Wi-Fi network, together with OTG interface, enable you to surf internet anytime anywhere
3D games technology enable you to experience extrme high speed 3D games
General Spec
Product Type Tablet PC
Brand KNC
Model 903S
Color Black+White
Operating System Android 4.0
CPU Allwinner A13
GPU Mali-400
Processor Clock Speed 1.2 GHz
RAM/Technology DDR3
Max RAM Support 512MB
Languages Bulgarian, Catalan, Dansk, German, English, Spanish, Francais, Hebrew, Hindi, Hrvatski, Indonesian, Italiano, Latvian, Lithuanian, Magyar, Nederlands, Polski, Portuguese, Roman, Slovencina, Slovenian, Suomi, Svenska, Tagalog, Turkish, Vietnamese, Japanese, Thai, Russian
Supported Format
Video Format MP4, AVC , WMV, 3GP, MPG, AVI, SWF
Audio Format MP3, MIDI, WMA, AMR, WAV
Image Format JPG, HPEG, BMP, GIF, PNG
Ebook Format TXT
Storage and Expansion
Hard Drive Type NAND Fast Flash
Hard Drive Capacity 8GB
External Memory Support SD 32G MAX (not included)
Screen
Display Type TFT
Display Size 9"
Max Resolution 800*480 (4:3)
Battery & Power
Battery Type Rechargeable 5000mAh Li-ion Battery
Power Device Type AC Adapter
Voltage Required 110-240V
Input/ Output Connectors
USB Ports 1 x USB Host 2.0 (OTG)
Audio Ports 1 x 3.5mm Earphone Jack; 1 x MIC;
DC-IN 1 x DC-IN
MIC 1 x MIC
AV-IN 1 x AV-IN
Card Slots 1 x TF Card Slot
Additional Features
Wi-Fi 802.11 b/g/n
3G Internet Supports 3G Dongle
G-sensor Yes
GPS Na
Camera Single: Front: 1.3 MP
3D Games Yes
Tools MSN, Ebook, Android Market, MP3, MP4, Email, YouTube, Google Maps
Package Contents
* 1 x Tablet PC
* 1 x USB Cable
* 1 x Charger
* 1 x User Manual

TABLET 2

This N103 Tablet PC featuring 10" Capacitive 5-point multi-touch screen and powerful Android 4.0 system, equiped with VIA 8850 Cortex A9 processor, enable you to download thousands of apps on Android market and run various tasks without the sacrifice of speed and battery life.

It captures a host of features, external 3G network, Wi-Fi, G-sensor, MSN, Skype, YouTube, MP3, MP4, etc. Life is more wonderful and convenient with it, never miss such a great value but affordable product!
Product Highlights
High performance 1.2GHz processor with Imagination Power VR 3D graphics core for fast and fluid performance

Uses powerful Android 4.0 operation system, enable you to download thousands of apps on free compatible Android market

Stylish, ultra-slim, ultra-thin and compact appearance with long battery life, with over 5-6 hours of reading, surfing the web on Wi-Fi, watching video, or listening to music on a single charge

1024*600 HD display with polarising filter and anti-glare technology for rich colour and deep contrast from any viewing angle, first choice to watch high definition movies

Wi-Fi, external 3G network, enable you to surf internet anytime anywhere

10" Capacitive 5-point multi-touch 1024*600 screen, it makes everything look crisp and lifelike. Text is razor sharp, colors are vibrant, photos and videos are rich with detail
General Specs
Product Type Tablet PC
Brand Na
Model N103
Color Black
Operating System Android 4.0
CPU VIA 8850 Cortex A9
Processor Clock Speed 1.2GHz
RAM/Technology DDR3
Max RAM Support 1GB
Languages Bulgarian, Catalan, Dansk, German, English, Spanish, Francais, Hebrew, Hindi, Hrvatski, Indonesian, Italiano, Latvian, Lithuanian, Magyar, Nederlands, Polski, Portuguese, Roman, Slovencina, Slovenian, Suomi, Svenska, Tagalog, Turkish, Vietnamese, Japanese, Thai, Russian
Supported Format
Video Format MP4, AVC, WMV, AVI, SWF
Audio Format MP3, WAV, WMA, AAC, FLAC
Image Format JPG, JPEG,PNG
Ebook Format PDF, TXT, WORD, EXCEL, PPT
Storage and Expansion
Hard Drive Type NAND Fast Flash
Hard Drive Capacity 4GB
External Memory Support SD 32G MAX (not included)
Screen
Display Type TFT
Display Size 10"
Max Resolution 1024x600
Battery & Power
Battery Type Rechargeable 5800mAh Li-ion Battery
Power Device Type AC Adapter
Voltage Required 100-240V
Input/ Output Connectors
USB Ports 1 x USB2.0(OTG)
Audio Ports 1 x 3.5mm Headphone Jack
HDMI Ports 1 x Output HDMI
Card Slots 1 x SD Card Slot
DC Jack 1 x DC IN
Additional Features
Wi-Fi 802.11 b/g/n
3G Network Support external 3G
G-sensor Yes
GPS Yes
Camera Front:1.3 mega pixel
3D Games Yes
Tools 3D Games, MSN, Ebook, Android Market, MP3, MP4
Package Contents
* 1 x Tablet PC
* 1 x USB Cable
* 1 x Adapter
* 1 x User Manual

TABLET 3

QuadCore Tablet PC featuring 10.1" Capacitive 10-point multi-touch IPS screen and powerful Android 4.1 system, together with ARM Cortex A9 Quad Core processor, it will surely provides you a whole new Tablet PC life!

It captures a host of features, 1080P Full HDMI, Wi-Fi, G-sensor, OTG, Dual cameras, MSN, Skype, YouTube, MP3, MP4, etc. It is such a fascinate Tablet PC that you just cannot miss!

10.1" capacitive IPS screen with 10-point multi-touch, and up to 1280*800 high resolution display, this Ainol NOVO 10 Hero QuadCore makes everything so crisp and lifelike. Text is razor sharp, colors are vibrant, photos and videos are rich with detail

1080P, 1920×1080 Full HD display with polarising filter and anti-glare technology for rich colour and deep contrast from any viewing angle, first choice to watch high definition movies

High performance 1.5GHz ARM Cortex A9 Quad Core processor provides fast and fluid performance, together with powerful GPU processor & Full HDMI output, makes it a great choice to enjoy 3D games & watch high definition movies

Dual camera, 1M pixels front camera & 3.0M pixels back camera, help you to record every important moment in your life!
Uses powerful Android 4.1 operation system, making your NOVO 10 Hero QuadCore so much more powerful and useful, keeping you entertained all the time by thousands of apps and games

Supports Wi-Fi network, together with OTG interface, Internet surfing is so easy and so convenient
Supports G-sensor & 3D games, a more wonderful life is starting here!

General Specs
Product Type Tablet PC
Brand Ainol
Model NOVO 10 Hero QuadCore
Color Black
Operating System Android 4.1
CPU ARM Cortex A9 Quad Core
Processor Clock Speed 1.5GHz
RAM/Technology DDR3
Max RAM Support 1GB
Languages Bulgarian, Catalan, Dansk, German, English, Spanish, Francais, Hebrew, Hindi, Hrvatski, Indonesian, Italiano, Latvian, Lithuanian, Magyar, Nederlands, Polski, Portuguese, Roman, Slovencina, Slovenian, Suomi, Svenska, Tagalog, Turkish, Vietnamese, Japanese, Thai, Russian
Supported Format
Video Format MOV, MKV, AVI, RMVB, RM, TS, TP, M2TS, VOB, DAT, MPEG, MP4, PMP, 3GP, FLV, WMV, ASF
Audio Format MP3, WMA, WAV, APE, FLAC, AAC, OGG
Image Format JPG, BMP, PNG, GIF
Ebook Format TXT
Storage and Expansion
Hard Drive Type NAND Fast Flash
Hard Drive Capacity 16GB
External Memory Support SD 32G MAX (not included)
Screen
Display Type TFT
Display Size 10.1"
Max Resolution 1280*800
Battery & Power
Battery Type Rechargeable 8000mAh Li-ion Battery
Power Device Type AC Adapter
Voltage Required 100-240V
Input/ Output Connectors
USB Ports 1 x USB2.0(OTG)
Audio Ports 1 x 3.5mm Headphone Jack
HDMI Ports 1 x Output HDMI
Card Slots 1 x Micro SD Card Slot
DC Jack 1 x DC IN
Additional Features
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Speaker 2 x 1W Speaker
3G Network Support external 3G
G-sensor Yes
GPS Na
Camera Dual, Front:1 mega pixel; Back: 3.0 mega pixel
3D Games Yes
Tools 3D Games, MSN, Ebook, Android Market, MP3, MP4
Package Contents
* 1 x Tablet PC
* 1 x USB Cable
* 1 x Adapter
* 1 x User Manual

Hvala unaprijed
sugarbabe55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:34   #1878
Treći bez razmišljanja.

Em ima quad core procesor, em je rezolucija jedina pristojna od sva tri ponuđena, em je Ainol koliko toliko priznata marka među tim kineskim tabletima.

Prva dva uopće ne bih uzeo u razmatranje.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:46   #1879
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Treći bez razmišljanja.

Em ima quad core procesor, em je rezolucija jedina pristojna od sva tri ponuđena, em je Ainol koliko toliko priznata marka među tim kineskim tabletima.

Prva dva uopće ne bih uzeo u razmatranje.
Hvala
Što to znači da je rezolucija "pristojna", znači li to da i nije baš nešto ali može proći ,ili? Evo npr. od 1 do 10, koliko je gora od rezolucije Ipada?
sugarbabe55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:51   #1880
hero 10 NIJE quad core, nego dual. hero II je quad.
inače, sva tri su kineski generički tableti i ni sa jednim nećeš daleko dogurati. podrška je nikakva, update ne postoji a ni korisnika nema baš nešto previše.
ako nije hitno, skupljaj novce za nešto kvalitetnije, a ako baš MORAŠ, onda ainol. sorry, ali izbor ti je nikakav.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.