Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2011., 16:50   #1
Lightbulb Poznati nosevi

Evo još jednog istraživačkog topica. A ovdje ćemo istraživati ljudske noseke.



Ljudski nos je jedan specifičan organ koji se nalazi na licu, vrlo je uočljiv zbog svoje isturenosti pa se na licu i najviše ističe. Upravo zato u astrološkoj simbolici nos kao dio tijela koji strši i koji u osnovi koliki i kakav god bio probija i bode u prostor ispred sebe – tu je možda i najočitija njegova simbolika Marsa. Također upravo iz tog razloga se izraz nos koristi za označavanje početka nečega, kao npr. "nos aviona".


Noseva u fizičkom smislu doista ima različitih, od onih malenih, prćastih, pravilnih, aristokratskih pa sve do širokih, špičastih, ružnih, kukastih, orlovskih… Sto ljudi sto noseva reklo bi se.


Nisam nigdje vidjela da je netko astrološki pristupio ovom dijelu tijela pa bih zato htjela da ovdje kroz raznorazne primjere probamo istaknuti i proučiti koji i kako to sve položaji, aspekti i pozicije opisuju ljudske noseke u njihovim natalnim kartama. Jedan od najpoznatijih noseva iz ljudske povijesti jest onaj francuskog dramatičara Cyrano de Bergeraca no kako njegova karta nosi oznaku XX ne budem je posebno isticala. Također, kao što piše wiki njegovi portreti ističu da je imao veliki nos ali ni približno takav kakvim ga je generalno zapamtila i isticala ljudska povijest.


Generalno:

Ljudi s istaknutim nosem često imaju Mars u lavu (5. polju) što nije neobično budući da je upravo znak lava onaj koji ističe.


  • dječji nosevi nose vezu Marsa i Mjeseca na način da je Mjesec vezan u mekane i nježne znakove, ali i općenito istaknutost žemskih znakova kroz tu vezu
  • lijepi simetrični nosevi nose vezu Marsa (nos) i Venere (ljepota, rafiniranost, simetrija) ako su vezani uz znakove gdje je ljepota Venere istaknuta
  • veći nosevi opisani su vezom Marsa na Jupiter (širenje, uvećanje)
  • ružni nosevi vezom Marsa (nos) na Saturn (ružnoća), isto kao i kukasti i "koščati" nosevi na kojima se ističe grba (Saturn)
  • orlovski, "muški" se javljaju kod ljudi s istaknutim Marsom scorpio tipa odnosno vezom Marsa i Plutona te općenito istaknutim muškim znakovima
  • špičasti nosevi i nosevi "koji bodu" vezani su uz jaki Mars (posebno u znacima ovna i škorpiona)

Itd…

No...'ajmo na primjere.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:52   #2
Kao i sve ostalo što se fizičkog izgleda tiče tako je i ljepota nosa stvar nekog osobnog ukusa. Tako ponekada ružan i nepravilan nos može ukupnoj osobnosti davati poseban šarm kao što je to slučaj u ovom prvom primjeru.

Pa evo i prvog primjera (meni osobno) jednog od najsimpa frajera iz filmskog svijeta koji ima u osnovi vrlo ružan i nepravilan nos (Mars), ali koji mu što se veli "baš pristaje" jer njegovom izgledu pridaje neku posebnost i ističe osobnost (Uran).







Adrien Brody je rođen u nosnom znaku (znaku kojim vlada Mars), a Mars se nalazi u znaku vodenjaka (neobično) i 5. polju (isticanje).

Njega istaknuh kao prvi primjer jer u tom nekom holivudskom svijetu filma i glama gdje je fizički izgled iznimno važan Adrien je jedan od onih muškaraca koji se upravo tim nekim "nekonvencionalnim izgledom" u kojem je on više ružan nego lijep uspio istaknuti i nametnuti. Njegova prodorna pojava (Mars) i elegancija kojom zrači kao muškarac (Sunce u ovnu, ASC/Mjesec u djevici, Mars 0º Jupiter u 5. polju u znaku vodenjaka) pomogla mu je da uspije u svijetu filma, a zahvaljujući svom koščatom izgledu i manekenstva. No koliko god mu je upravo taj drugačiji izgled pomogao, toliko mu je "da se probije" pomogao i taj njegov specifični i istaknuti nos (Mars).





U natalnoj karti Adriana Mars radi konjunkciju s Jupiterom (veličina) te skladne aspekte na Saturn (ružnoća) i Uran (neobično, drugačije). Pa bih rekla astrološki da je upravo ovaj veliki trigon Mars/Jupiter 120º Saturn 120º Uran zaslužan što je Adrian u filmskom i manekenskom svijetu istaknuo kao muškarac (Mars) s drugačijim (Uran) nosem (Mars).



Adrien Brody - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.01.2014. at 16:51. Reason: link na sliku
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 18:33   #3
Evo jednog nosa bez kojeg bi ovaj topic bio nezamisliv.







Rossy De Palma rođena kao Rosa Elena Garcia Echave španjolska je glumica čiji specifičan izgled u kojem je sve neproporcionalno i ekstremno toliko istaknuto da ju mnogi uspoređuju s Picassovim slikama.

Upravo tu specifičnost izgleda u kojem je toliko naglašena "težina" te neke Plutonovske enegije gdje se Pluton snažno očituje kroz detalje i nos (Sunce 0º Pluton u djevici, Sunce dispozitor Marsa) Almodovar je iskoristio u svojim filmovima a poslije ga lansirao u svijet zvijezda. Pa je nakon toga i Rossy postala slavna...a pored svega i zbog – nosa (Mars u lavu, dispozitor Marsa 0º Pluton).

Poslije su ju naravno angažirali i mnogi modni poznati dizajneri (Jean-Paul Gaultier) i režiseri (Altman, Palma)...a tko se toga možda sjeća nastupila je i u spotu G. Michaela Too funky (3:58)


Na žalost nema potpune karte, a ono što se vidi astrološki jest da se Rossy-in nos ističe (Mars u lavu) i veličinom (Mars 60º Jupiter, Mars 0º dispozitor Jupitera) i istaknutom grbom (Mars 150º Saturn) ali prije svega tom nekom iznimnom grubom i muškom notom koji joj uz to i dodatno daje scorpio dojam, tj. "dojam negativke" i tkz. dojam vještice (dispozitor Marsa 0º Pluton, Sunce 0º Pluton). Može se reći da nepropocionalnost njenog nosa prelazi u apsurd svakom općeprihvaćenom pojmu ljepote i žemstvenosti (Sunce dispozitor Marsu i Veneri, Sunce 0º Pluton 0º Uran).




Rossy De Palma - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:02   #4
Da dam prilog temi prvo mi je na pamet pala izvesna muska osoba.Nos je uocljiv,veliki(orlovski) ali sve zajedno privlacno. Lav/Jarac/Lav, Mars60Pluton, dispozitor Marsa Mo120Sa
Moj je Ma0Ju,nos mi je veci al mi dobro chuchi haha
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:09   #5
Ono što je Almodovar napravio za Rossy to je kod nas Matanić za Jadranku kada je istaknuvši "to ružno" i nju prezentirao u filmu Fine mrtve djevojke.







Jadranka Đokić je rođena u Saturnovu znaku s Marsom u znaku vodenjaka. Njen nos osim što je specifično deformiran (Mars u vodenjaku) i velik ima baš tu tipičnu Saturnovsku grbu (Mars 120º na Jupiter/Saturn).


No ono što jest ovdje specifično jest pozicija dispozitora Marsa koji se nalazi u znaku škorpiona na posljednjem 29º. 29º znaka škorpiona je stupanj koji nosi posebnu vrstu magnetizma koji ima snagu i moć da privlači ljude na jedan specifičan Plutonovski način (čitaj "negativnošću", čitaj "ekstremnošću"). 29º znaka škorpiona je zadnji "stupanj svih zala" i planeta koja se nađe na tom mjestu uvijek u sebi akumulira to nešto Plutonovsko ekstremno. Uran koji je sam po sebi planet paradoksa ovdje očituje svoj "prkos" (dispozitor Marsu) upravo kroz taj nos (Mars). Jadranka je i vrlo seksipilna mlada žena...u njenom slučaju taj nos (Mars) koliko god bio upečatljiv i iskrivljen i drugačiji ističe i tu neku njenu posebnost (Mars u vodenjaku) i magnetičnost (dispozitor na 29º škorpiona).



Jadranka Đokić - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.01.2014. at 13:41. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 23:36   #6
Odlična tema ...Fish, svaka ti čast ...ja sam posebno oduševljena ovom temom, jer eto, imam fetiš na noseve i nos mi je vrlo bitan kod izbora partnera ...Btw, kakav je to aristokratski nos?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 02:52   #7
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Odlična tema ...Fish, svaka ti čast ...ja sam posebno oduševljena ovom temom, jer eto, imam fetiš na noseve i nos mi je vrlo bitan kod izbora partnera ...
Ima jedna specifičnost u općeprihvaćenom poimanju ljudskih noseva. A tiče se toga da su veći, grublji i nepravilniji nosevi opće prihvaćeni kod muškog roda zato jer muškarci jesu Mars (nos) pa im to i prirodno pristaje. Dok je kod žena poželjan posve drugačiji - proporcionalniji, finiji i manji nos jer su žene - Venera.

Upravo iz tog razloga kod žena koje imaju veći/grublji/nepravilniji nos uvijek postoji i ta neka dominacija muških energija posebice one sadržane u Marsu, Saturnu i Plutonu (znacima ovan, škorpion, jarac).

Quote:
Btw, kakav je to aristokratski nos?
Aristokratski nos je pravilan, dug, ravan i uzak. Nešto slično ovom:

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 03:14   #8
Evo još jedne ponosne nositeljice svog nosa.







Sofia Coppola kći je poznatog američkog režisera Francis Ford Coppole. Sofia je jako lijepa i posebna zbog svog aristokratskog držanja i tog nekog rekla bih posebnog dojma smirenosti i tišine (Sunce 0º Saturn u biku) koje nosi u svojoj pojavi što je rijetkost u svijetu u kojem se kreće gdje je euforija, nervoza i napetost vrsta svakodnevice. Osim po uspjehu u svijetu filma koji je ostvarila kao žena režiser prepoznatljiva je i po svom karakterističnom nosu. A taj njen nos koliko god bio nepravilan i veći u odnosu na lice jedan je specifični dio nje koji nju čini posebnom. Osobno mi jako lijepa upravo s takvim nosom.



Sofia je rođena u znaku bika s Mjesecom u jarcu, s tim da Sunce radi konjunkciju na Saturn a dispozitor Sunca je u Marsovu znaku.

Ako astrološki promatramo njen nos možemo izdvojiti položaj Marsa u znaku vodenjaka koji se jako često pojavljuje kod ljudi koji imaju "drugačiji i nepravilan nos" što je dodatno pocrtano aspektom Mars 120º Uran pa Sofia svoj nos doista nosi bez kompleksa.

Također postoji Mars 60º Jupiter (veći nos) i Mars 120º Pluton zbog kojeg njen nos poprima taj neki orlovski reklo bi se respect oblik. Hoću reći u fizionomiji lica takav nos je karakterističan za individue koje posjeduju smjelost, odlučnost i snagu da same kreiraju vlastiti životni put i zacrtane ciljeve. Također tu je i visokoorbisni Mars 120º Saturn (grba).



Sofia Coppola - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.01.2014. at 13:42. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 04:10   #9
Citajuci temu, nije bilo moguce da se ne sjetim Barbare Strejsnd.

ladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 16:30   #10
Quote:
ladna kaže: Pogledaj post
Citajuci temu, nije bilo moguce da se ne sjetim Barbare Strejsnd.
Da, Barbaru nisam ostavljala odmah na početku budući da je zbog tog svog nosa žena svugdje toliko isticana već 50 godina kao da je jedina s većim nosom. No evo i osvrta na njenu kartu.

Postoji legenda da je Kleopatra imala veliki nos...pa izgleda da je ona kao takva zabilježena u ljudskoj podsvijesti kao arhetip žene s velikim nosem i obvezatnom karakterističnom šminkom koja "izdužuje oči". Tkz. Kleopatra izgled furala je i Barbara svojevremeno.






Barbara Streisand jedna je od komercijalno najuspješnijih američkih pjevačica. Ona je i glumica, dobitnica dvaju Oscara.


Barbara je rođena u Sunčanom znaku bika s Marsovim ASC-em (ovan) i aspektom Sunce 0º dispozitor Marsa, Sunce 60º Mars i Sunce egzaktno 90º Pluton.

Mars je u zračnom znaku blizanca i radi 0º Jupiter ("obilje nosa"). Njen nos nije šiljast, a osim veličine ono što ga čini karakterističnim jesu te široke nosnice (bik). Jupiter uvijek širi - a ovdje su to nozdrve (vladar bika Venera 90º Jupiter u blizancu).

Također u njenoj karti postoji specifična egzaktna veza Mars 30º Saturn/Uran ("grbav, drugačiji" nos). Polusekstil pripada u red minornih aspekata koji ponekada djeluje kao neraskidiva veza između tijela koja nisu povezana nekim većim aspektom. Tj. ponekada on može djelovati istaknuto, kao što je to slučaj u ovom primjeru gdje je veza vrlo egzaktna.

Ono što je karakteristično za polusekstil jest da on ne proizvodi nesklad ili stres već djeluje na način da se planetarne energije prihvaćaju i izgrađuju na uzajamnoj energiji. Energije tijela u polusekstilu se doživljavaju kao neodvojivi dio u smislu da jedna drugu podržavaju. To je upravo slučaj kod Barbare koja svoj veliki nos (Mars 0º Jupiter) potpuno prihvaća, a na osnovi njegove "ružnoće i drugačijosti" (Mars 30º Saturn/Uran) je i ona sama istaknula sebe (dispozitor Marsa 0º Sunce).



Barbara Streisand - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 16:56   #11
Pretpostavljala sam da si htjela dati prjednost ostalih,a ne samo Barbare

no htjela sam da vidim astroloshku analizu.

Josh jedna glumica sa karakteristicnim nosem, kljunast,al elegantan.
http://www.astro.com/astro-databank/Streep,_Meryl
ladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 17:49   #12
Evo jedan primjer "glomaznog muškog nosa" koji nije koščat.







Ringo Starr poznati je bubnjar Beatlesa rođen u astrološkoj kombinaciji rak/riba s aspektom dispozitor Sunca 0º Mars, a Sunce je dispozitor Plutonu.

Njegova temeljna kombinacija je u žemskim znacima što je obzirom na upečatljive aspekte i položaj Marsa ovdje umnogome pomoglo da se taj nos nekako lakše uklopi u njegov muški i "dječački" (rak) izgled. Hoću reći da je kojim slučajem on muškarac (Mars) rođen u znacima gdje je Mars istaknut (ovna, škorpiona ili jarca) uz ovakve aspekte taj njegov nos bio bi puno grublji i ostavljao bi znatno upečatljiviji i oštriji dojam. Ovako ti žemski znaci cijelu njegovu primarno mušku osobnost (Mars) "mekšaju" a time i nos (Mars).


Kod Ringa se Mars nalazi u 5. polju u znaku lava koji ga ističe, te isto postoje te karakteristične veze: Mars 90º Jupiter u biku (glomazni nos) i egzaktno Mars 0º Pluton čime postaje i "pravi muški nos".



Ringo Starr - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 19:28   #13
A Andy Garcia?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 13:42   #14
Serge Gainsbourg
Baby Collette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 21:13   #15
Ne znam da li je on bio u planu,a sjetila sam se njega...također po izgledu
ima jedan od poznatiji većih noseva,sa čudnim kruškastim završetkom,
odnosno donjim dijelom nosa

Gerard Depardieu

karta


Kad smo kod poznatijih noseva,ja bih pitala što je nosevima koji su završili pod nožem,(kao recimo nos Michaela Jacksona,a negdje sam čula ili sam čitala,stvarno ne znam da li je to točno,da je i Merlin Monroe se podvrgla operaciji nosa-inače u njenoj mladosti nos izgleda nešto drugačije na nekim slikama,nego onaj poznati prćasti u kasnijoj karijeri.Iako je nos jedini organ na tijelu koji raste,razvija se tokom cijelog života,pa ne znam reći jel to bila kod nje operacija,jer ne znam tu informaciju,al je fakat prćastiji,to mi sad nabrzinu palo na pameti da pitam).Znači kako se u krati tumači nos koji je rezulat plastične operacije,znači samo da se spomene kao odgovor koji je to aspekt,koje planete,vjerovatno nešto u aspektu sa Marsom-kirurgija,zahvati.

Zadnje uređivanje adiam : 28.09.2011. at 21:18.
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 00:55   #16
Još jedan pravi muški nos.





Owen Wilson poznat je kao američki glumac makar mu je njemu pisanje prava strast. Rođen je u Plutonovom znaku škorpiona s Sunce 60º Pluton.


Njegov Mars nije u znaku vodenjaka ali ima konjunkciju Mars/Uran što je također čest aspekt kod ljudi koji imaju karakteristične i nepravilne noseve...kao neka vrsta "zamjenskog aspekta" kada Mars "već" nije u vodenjaku.


Owen je jedan od onih muškaraca čiji nos je ujedno i njegov "trademark", a kod Owenova nosa je karakteristično to da je neobičnost nosa (Mars 0º Uran) posljednica lomova i to nekoliko puta (Mars 0º Uran 0º Jupiter). Pa se zapravo niti ne zna kako bi izgledao njegov nosek osim što je od posljedica lomova još glomazniji i znatno grubljeg izgleda (Mars/Uran/Jupiter, Jupiter 0º Pluton). No definitivno je bio ljepši prije (ipak je konjunkcija u znaku vage)...pronašla sam neke slike prije tih lomova (ako se može što razabrati jer su slike mutne...on je ovaj u žutom ).

Zanimljiv je i položaj neaspektiranog Saturna u Marsovu znaku...neaspektirani Saturn u ovnu može u sebi nositi snažan nagon da se ozljedi. U Marsovu znaku (nos) i s još neaspektiranim (vjerojatno) škorpionskim Merkurom/dispozitor Plutona (detalj) to može privlačiti ozljede nosa (inače Owen je 2007. imao pokušaj suicida).








Owen Wilson - natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.01.2014. at 13:44. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:00   #17




Anjelica Huston američka glumica često angažirana u ulogama vještica jednim dijelom i zbog svog tipičnog - dugog "roman nose". To je nos za kojeg vele da njihovi vlasnici imaju jaku osobnost i temperament. Čitala sam da je Anjelica 1980. godine imala prometnu nesreću u kojoj je prošla kroz vjetrobransko staklo a njen nos bio slomljen na četiri mjesta i trebalo je šest sati da ga se "popravi".


Rođena je u sunčanom znaku raka s Sunce 0º Uran, a Uran 0º Mars.


Njen Mars je u znaku raka a kao i kod Owena postoji konjuncija Mars 0º Uran. Mars također radi 90º na Saturn (grba) te visokoorbisni 90º na Jupiter (veličina) s tim da je dispozitor Jupitera/vladar ASC upravo Mars (nos).




Anjelica Huston - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 18:22   #18
Ja npr imam mars u trigonu s jupiterom i jupiter opoziciju uran, pa imam izrazito mali i pravilan, lijepi nos
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:03   #19
Ovaj tvoj post bi pripadao na temu fizičkog izgleda pošto je ovo topic o "poznatim nosevima" - no nek ostane, prigodan je.
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ja npr imam mars u trigonu s jupiterom i jupiter opoziciju uran, pa imam izrazito mali i pravilan, lijepi nos
Blago ti se.


Poanta je u tomu da kod ljudi koji imaju dominantan nos mora biti nagašena i dominantna muška - Marsovska energija koja se onako prima kroz Sunce i Mars jer su ta dva tijela glavna obilježja muškosti. Posebice naglašeni znaci gdje je Mars snažan (ovan, škorpion, jarac). Uz tako jaku energiju Marsa ako postoje aspekti na Jupiter (veličina), Saturn (grbavost, koščatost), Uran (nepravilnost, lomovi) ili Pluton (orlovski, "pravi muški nos") oni će onda i donositi takve glavne karakteristike nosu.

Npr. kod žena treba postojati ta neka dominacija Marsovske energije kroz Sunce i Mars dok recimo kod muškaraca gdje su na Sunce i Mars (muškost) navezane žemske energije (Mjesec/rak, Venera/vaga/bik, Neptun/ribe) ništa od tog stršenja i veličine. To je sve mekano.



P.S. Možeš staviti svoju kartu ako hoćeš pa možemo vidjeti u natalnoj karti "količinu" muške energije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:21   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj post bi pripadao na temu fizičkog izgleda pošto je ovo topic o "poznatim nosevima" - no nek ostane, prigodan je.

Blago ti se.


Poanta je u tomu da kod ljudi koji imaju dominantan nos mora biti nagašena i dominantna muška - Marsovska energija koja se onako prima kroz Sunce i Mars jer su ta dva tijela glavna obilježja muškosti. Posebice naglašeni znaci gdje je Mars snažan (ovan, škorpion, jarac). Uz tako jaku energiju Marsa ako postoje aspekti na Jupiter (veličina), Saturn (grbavost, koščatost), Uran (nepravilnost, lomovi) ili Pluton (orlovski, "pravi muški nos") oni će onda i donositi takve glavne karakteristike nosu.

Npr. kod žena treba postojati ta neka dominacija Marsovske energije kroz Sunce i Mars dok recimo kod muškaraca gdje su na Sunce i Mars (muškost) navezane žemske energije (Mjesec/rak, Venera/vaga/bik, Neptun/ribe) ništa od tog stršenja i veličine. To je sve mekano.



P.S. Možeš staviti svoju kartu ako hoćeš pa možemo vidjeti u natalnoj karti "količinu" muške energije.
Imam veliki trokut, mars, jupiter, sunce, još je mars trigon jupiter egzaktan aspekt u mom natalu. Imam baš izrazito pravilan nos, simetričan i manji. Evo moje karte : http://www.astro.com/tmpd/cr7ufile7s...5696.22761.gif
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.