Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Pogledaj rezultate ankete: Koristite li freeware:
Da, naravno! 1,136 91.54%
Ne, nikako. 42 3.38%
Što je to freeware? 63 5.08%
Glasovatelji: 1241. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2004., 11:47   #81
Ako spadate među korisnike koji ne vole Windows Messenger, Balloon Tips, Error Reports te ostale sitnice koje su ugrađene u Windowse XP, jer vas nerviraju ili vam ne daju osjećaj kontrole nad operativnim sistemom, onda je ovo pravi alat za Vas. Sitan, ali dinamitan, moglo bi se reći za ovaj program, pisan u Visual C++, veličine svega 88 kb.

Nije ga potrebno instalirati, skinite ga sa linka priloženog na kraju ovog članka, spremite u neki direktorij i pokrenite.

Program nudi mogućnost laganog podešavanja opcija za koje biste u inače izgubili mnogo vremena prekapanjem po registry postavkama Windowsa. Nakon pokretanja pokaže se prozor u kojem se nudi mnoštvo korisnih opcija. Na primjer, određivanje ponašanja Windows Media Playera, tj. dali će automatski skidati codece i slati podatke o tome što slušate i slično, zatim podešavanja servisa Error Reports i slanja Microsoftu podataka o tome zašto se srušila pojedina aplikacija, podešavanja Internet Explorera, pa sve do toga da se onemogući pokretanje Windows Messengera, pa čak i njegovo potpuno uklanjanje. Jedna od ponuđenih mogućnosti je i isključivanje automatske nadogradnje Windowsa, ali o vama ovisi kako ćete se odnositi prema ovoj opciji. Ne bih preporučio njeno uklanjanje.

Ovo su samo neke od opcija koje ulaze u prvi plan no stvarni broj je dosta veće, ali nabrajanje svih ovdje ne bi imalo puno svrhe, najbolje da sami istražite što će vam biti interesantno.

Sljedeća dobra stvar kod ovog programa je mogućnost vraćanja na stare postavke ako u kasnijem radu uočite da ste maknuli nešto što vam ipak treba, i to u kompletu ili svaku opciju pojedinačno. Ako slučajno nije moguće napraviti povratak na default vrijednosti, program će vas o tome obavijestiti prije promjene. Postoji i mogućnost odabira preporučenih postavki. Pri svakoj stavci koja je ponuđena za promjenu je pridodan i kratki opis što konkretna stavka znači, a što bi svakome adminstratoru trebalo biti dovoljno za odluku što selektirati, a što ne.

Iako nikad nije na odmet napisati ono "...sve ovo radite na vlastitu odgovornost, ne odgovaramo za posljedice...", htio bi reći da je autor ovog teksta program koristio na nekoliko desetaka računala sa Windows XP i Windows XP SP1 te ni u jednome slučaju nije došlo ni do kakvih problema ni u korištenju programa ni u kasnijem korištenju Windowsa.

Ima još jedna stvar koja je u plus ovome programu, a ta je da je program je potpuno besplatan!

Detaljnije na linku:

www.xp-antispy.org

Download programa možete napraviti sa sljedeće lokacije:

http://xp-antispy.org/index.php?opti...electcat&cat=1
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:43   #82
UTILITIES (Directory Printing)

I ope directory printing & listing

Shef Sale je spomenuo jedan odličan ( u što sam se i sam uvjerio) freeware programčić:

Quote:
shef Sale
DirLister!
http://skorczyl.w.interia.pl/freeware/df.html

moje preporuke...koristim ga vec dugo.
free, konfigurabilan, txt, htm...ma divno
Sve što shef reče

fjbg
nenoXtreme
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 18:49   #83
Re: UTILITIES (Directory Printing)

Quote:
nenoXtreme kaže:
I ope directory printing & listing
A ja naifčina sve ove godine koristim Command prompt i dir /s > dir.txt...
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 23:55   #84
Re: Re: UTILITIES (Directory Printing)

Quote:
Manekineko kaže:
A ja naifčina sve ove godine koristim Command prompt i dir /s > dir.txt...
i sve ove godine si dobijao Progra~1
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 15:52   #85
Pass finder i hrpa toga...

Danas sam tražeći izgubljeni pass za VNC server našao programčić naziva Cain v2.5, freeware. Smatram da je odlična alatka koju svaki admin treba imat, a otkriva gotovo sve vrste lozinki. Najbolje da ga skinete i instalirate pa ćete vidjet o čemu govorim. Evo početne stranice http://www.oxid.it i direktan download link
Programčić jasno koristite samo u legalne svrhe
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 19:45   #86
A arhiveri ????

Pa evo jednog ... po mojoj (i ne samo mojoj) procjeni najboljeg programa za baratanje arhivama - ZipGenius. Stabilan, pouzdan, podržava sve i svašta od formata (rar, ace ....), Ima Cutter za cijepanje fileova .... ukratko INSTALIRATI. I naravno totalni Freeware! Winzip Sucks


Homepage www.zipgenius.it/index_eng.htm

Download www.snapfiles.com/dlnow/rdir.dll?id=103967
PodlaGnjida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 01:11   #87
1) network
-mrežni utilities, proxy, firewalls, trace route-s , ipscanners, ip bolockers...

Zone Alarm
- spriječava neovlašteno upadanje u komp i blokira zahtjeve za izlaz na internet od programa ako ih ne odobrite
download.com

pcInternet Patrol
- skenira masu toga kao i zone alarm. Koristim ga tek par sati a detektirao je dosta stvari koje nije zone alarm

koliko sam ga imao prilike koristiti odličan je.
Ima ko iskustva sa ovim programom??

3) security
-spyware, adware, antivirus, popup blockers

Spy Search & Destroy
- detektira i uklanja špijunski software na računalu
download.com

Ad-aware
- skenira ad-supported software i uklanja ga
download.com
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:16   #88
Quote:
gocat kaže:
1)

Zone Alarm
- spriječava neovlašteno upadanje u komp i blokira zahtjeve za izlaz na internet od programa ako ih ne odobrite
download.com
Zone Alarm Free (@download.com)

ps
osobno nebih preporučio ZoneAlarm zbog afera sa velikim sigurnosnim propustima u njemu

Quote:

2) pcInternet Patrol skenira masu toga kao i zone alarm. Koristim ga tek par sati a detektirao je dosta stvari koje nije zone alarm

koliko sam ga imao prilike koristiti odličan je.
Ima ko iskustva sa ovim programom??
Koliko sam shvatio, ovo nije freeware?

Quote:

3) security
-spyware, adware, antivirus, popup blockers

Spy Search & Destroy
- detektira i uklanja špijunski software na računalu
download.com

Ad-aware
- skenira ad-supported software i uklanja ga
download.com
SpyWare i Adware su već spomenuti

Hvala gocat

Molim da stavljate linkove barem na homepage dotičnog programa kako bi ljudi mogli prikupiti više informacija o istome i odlučiti se (ili ne) za download.

Također molim da se ne ponavljaju već navedeni programi.

Hvala

ps
Dosad smo sakupili preko 250 MB (!) odličnog Freewarea!!! za Windows platformu. /// ne ubrajam Linux distribucije nego samo win.32 programe/// (naravno downloudao sam sve )

Pripremam jedan fini, pregledni, browsable CD za one na dial-upu kojima je zaista teško (i skupo) downloudati sve ove programe. Nakon što završim CD (ovih dana), rado ću svim zainteresiranima ustupiti kopiju. Free naravno!

fjbg
nenoXtreme
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:29   #89
XP utilities

XP POWERTOYS

Gomila (zanimljivih) programčića koji proširuju mogućnosti XP-a.

Download i opis sa MS Powertoys sajta!



fjbg
nenoXtreme
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 16:30   #90
Quote:
nenoXtreme kaže:
Pripremam jedan fini, pregledni, browsable CD za one na dial-upu kojima je zaista teško (i skupo) downloudati sve ove programe. Nakon što završim CD (ovih dana), rado ću svim zainteresiranima ustupiti kopiju. Free naravno!

fjbg
nenoXtreme
...a u stvarnom životu se odazivaš na ime Robin Hood, jel tako? Svaka ti čast
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 17:28   #91
Quote:
nenoXtreme kaže:

Koliko sam shvatio, ovo nije freeware?
i ja sam mislio da je trial verzija, ali kako ga koristim baš nigdje ne mogu naći da se traži bilo kakvo plaćanje niti ne odbrojava dane za korištenje. ko zna, možda se pojavi za mjesec dana ali za sada nema nigdje ništa

ideja za freeware CD ti je odlična, postaj nad napraviš kolekciju
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 08:42   #92
Na novom Bug-ovom DVD-u imate otprilike 200-tinjak freeware programa. Sva podrucja izgledaju dobro pokrivena pa zavirite
Kukichiyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 10:35   #93
Za kućanice koje žele malo počistiti svoj registry a pri tom izbjeći stres, RegCleaner je dobro rješenje - a i automatski radi backupe. Autor ga je u međuvrenu komercijalizirao ali freeware se još može naći na mreži, npr tu ili tu .

Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 23:53   #94
Talking ANAUNSMENAT!

Završio sam prvu verziju CD-a , na koji sam uspješno stavio sve win32 freeware aplikacije koje ste naveli.

CD sadrži 41 aplikaciju, od kojih su sve downloudane 30 i 31.03.2004 (dakle friške )

Također, CD je autorun i totalno browsable (uspomoć web-browsera) sa opisom programa, home-page i download linkovima itd...

Ukupno ima 270 MB zasad) , a i dodao sam feature, da se može provjeriti koja je trenutno aktualna verzija CD-a u opticaju ( ) . Npr. prva je verzija 1.0.1. Prilikom browsanja CD-om imate opciju "provjeri aktualnu verziju" i browser se spoji na fjbg home page gdje će biti informacija o aktualnoj verziji. Tako možete znati da li imate najnoviju ili staru verziju.

To je zasad to, zainteresirani slobodno mi se javite, rado ću pomoći. Jedina je molba, molim prazan CD za ovaj (1 CD nije puno ali na 50 ljudi... )

Veeeliki pozdrav svim Freewerašicama i Freewerašima!
fjbg
nenoXtreme
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:37   #95
Hoćeš ovdje navesti popis tih programa?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 13:05   #96
Quote:
gocat kaže:
Hoćeš ovdje navesti popis tih programa?





AdAware
Aida32
AntiVir
AudioGrabber
Avg_free
BROWSERS
-Netscape 7.1 full
-Netscape Navigator (browser only)
-Mozilla 1.6 (full)
-Mozilla firefox (browser)
-Mozilla thunderbird (mail client)
-Mozilla 1.7 beta (full)
BsPlayer
CDex
Celestia
Chain2.5
Crimison_Editor
CWShredder
DeepBurner
DirectoryPrinter
EditPadLite
Ffdshow
FileZilla
Flash2ScreenSaver
FLASK_mpeg
Gimp
HJSplit
IL-System_Wiper
IrfanViewer
JAlbum
javaJRE1.4.2_02
KazaaLite++
KerioPersonalFirewall
LeechGet
MailWasher
OGG-Vorbis
OpenOffice.og.1.1.0
Putty
Resource_Hacker
Spider
Spybot_search-and-sestroy
Sygate_Personal_Firewall
VirtualDub
Whisper
XP_antispy
XP_powertoys
ZIP-genius



fjbg
nenoXtreme
__________________
Direktor Svemira i FJBG-a između ostalog
nenoXtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 15:38   #97
Multimedija:

XnView je odličan program za pregled i obradu slika, njihovu konverziju u različite formate itd., njime možete čak i preslušavati glazbu i gledati filmove. Ima i kompletni prijevod sučelja na hrv. Koristim ga već više od godine dana i nemam zamjerki na njegov rad.

http://www.xnview.com
http://perso.wanadoo.fr/pierre.g
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 13:42   #98
Security:

Nirsoft - na ovoj stranici mozete naci puno korisnih programcica

Multimedija:

Media Player Classic - Najbolji video player

Foobar2000 - Najbolji audio player

Mv2 Player - odlican player filmova (za one s titlovima)

Real Player Alternative i Quick Time Alternative - skup alternativnih codeca pomocu kojih vise necete morati imati instalirana smecha od softvera

Utility:

2xExplorer - zamjena za Total Commander (jadna ali sta ces, besplatan je)

PowerPro - fantastican program za koristenje macro naredbi, izradu menija, shortcuta, brojanje vremena provedenog na netu....

DirKey - Za brzo prelazenje medju direktorijima

Internet:

PopTray - e-mail notify, meni najbolji

Proxomitron - gledajte internet stranice kako zelite!

Miranda - Podrzava ICQ, AIM, JABBER, fjbg MSN, IRC



fjbg
costa
Costa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 03:31   #99
Morate reducirati broj boja ??

http://ipml.ee.duth.gr/~papamark/SGONG/start.html
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 07:22   #100
Još jedan besplatan video-konverter.

Mali program, podržava sve kodeke koje imate instalirane u računalu.

Stoik
__________________
x
Call me The Breeze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.