Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 17:37   #2021
Quote:
plocica7 kaže: Pogledaj post
Ja danas kupila avionske karte za 6. mjesec i sad me boli glava od pretraživanja hotela. Molim Vas preporuku nekog hotela, 4 zvjezdice, nepreskupog, blizu centra.
Heh, mene to tek čeka i sve nešto izbjegavam
Vidim da ste svi većinom bili po Sultanahmetu. Ja bih na Taksim (Beyoglu) i sad se ne mogu sjetit koje je kvartove tamo Balbocegi označila kao "nepoželjne"...pa ako navratiš, Balbocegi, pliz ponovi.

Evo koja slička, pogled na grad s brda Camlica
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 02.05.2011. at 17:43.
_Lolita_ is offline  
Old 02.05.2011., 17:46   #2022
ma na beyoglu nemas brige. u sporednim ulicama oko istiklale imas hotel malo more - izbjegavaj dolapdere, kasimpasa, kurtulus, karakoy; a ja osobno ne bih ni aksaraj i laleli.

ovaj kafic koji sam ti preporucila je tocno ispod ove ograde koja se vidi na slici...prekarsno u sumrak, sumaglica na marmari, pale se svjetla na mostu, a brodovi prolaze, auti cekaju u kolonama, pale se svjetla nebodera, i malih 'ćumeza'...
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 02.05.2011., 17:48   #2023
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
ma na beyoglu nemas brige. u sporednim ulicama oko istiklale imas hotela malo more - izbjegavaj dolapdere, kasimpasa, kurtulus, karakoy; a ja osobno ne bih ni aksaraj i laleli.
Koja brzina
Hvala canim.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 02.05.2011., 17:51   #2024
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
ma na beyoglu nemas brige. u sporednim ulicama oko istiklale imas hotel malo more - izbjegavaj dolapdere, kasimpasa, kurtulus, karakoy; a ja osobno ne bih ni aksaraj i laleli.
a koja je tvoja preporuka a da me ne oderu?
plocica7 is offline  
Old 02.05.2011., 20:09   #2025
e to stvarno ne znam - hoteli koji su po mom ukusu bili su holiday inn, radisson, cevahir, dedeman...ali tamo ce te oderati...
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 02.05.2011., 20:50   #2026
Gledam malo hostele oko Taksima. Užasne ocijene, još gori komentari.
Spavat ću na ulici.

@balbocegi, nađoh nešto oko Galate kule. Jel može proć?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 02.05.2011. at 21:07.
_Lolita_ is offline  
Old 03.05.2011., 18:26   #2027
Idem službeno dan i pol u Istanbul i onda jedan dan u Izmir. Nadam se da ću bar uspjeti vidjeti Aja Sofiju i Plavu džamiju
elllena is offline  
Old 03.05.2011., 19:58   #2028
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Gledam malo hostele oko Taksima. Užasne ocijene, još gori komentari.
Spavat ću na ulici.
Ovim na Sulatnahmetu bili smo sasvim zadovoljni.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 03.05.2011., 21:35   #2029
jel mi može ko reći okvirno kad bi sada rezervirao 2 povratne karte za istanbul,za drugu polovinu 10 mjeseca koliko bi cjena otprilike bila karata sa svim taxama..unaprijed hvala
__________________
good nigt,left side
kambek is offline  
Old 03.05.2011., 22:16   #2030
Quote:
kambek kaže: Pogledaj post
jel mi može ko reći okvirno kad bi sada rezervirao 2 povratne karte za istanbul,za drugu polovinu 10 mjeseca koliko bi cjena otprilike bila karata sa svim taxama..unaprijed hvala
etours.hr
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 03.05.2011., 22:20   #2031
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ovim na Sulatnahmetu bili smo sasvim zadovoljni.
Hvala na preporuci, radije bih nešto na Beyoglu.
Al uzimam u obzir ovo.

Quote:
kambek kaže: Pogledaj post
jel mi može ko reći okvirno kad bi sada rezervirao 2 povratne karte za istanbul,za drugu polovinu 10 mjeseca koliko bi cjena otprilike bila karata sa svim taxama..unaprijed hvala
www.letovi.hr
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 04.05.2011., 08:54   #2032
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ovim na Sulatnahmetu bili smo sasvim zadovoljni.
To je hotel bar s **** ako ne i * više! Kolika je bila cijena?

A u sigu piše da je Japan tek na trećem mjestu ts ts ts
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 04.05.2011., 17:49   #2033
užasno je nezahvalno davati drugima prijedloge sto se tice smjestaja, jer je to sve subjektivno. ako vam je cilj u tih par dana razgledati istanbul od a do z, onda kod hotela jedino trebate gledati lokaciju i urednost (cistocu). a to jesu li sobe velike ili male, jesu kreveti spojeni/odvojeni, jel vratar namrgođen, jel tv ima ekran 56 ili 58, ovo ono uopce nije bitno!!!
istanbul toliko iscrpi covjeka da je kad se vrazis u hotel na spavanje jedino je bitno da se mozes zavaliti u cisti krevetac i skupiti snage za nove pustolovine!
budjenje u 8, spavanje u sitnim jutarnjim satima - nadoknadit cete kad se vratite doma.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 04.05.2011., 20:08   #2034
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
užasno je nezahvalno davati drugima prijedloge sto se tice smjestaja, jer je to sve subjektivno.
Pa dobro, ja eto hoću u Beyoglu a ti mi onda prekrižila skoro sve kvartove na tom područuju.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 04.05.2011., 22:42   #2035
Ja bila u ovom hotelu: http://www.midtown-hotel.com/ , samo bojim se da su sada cijene zara. Ja sam uhvatila neki period kada su ponude bile koliko-toliko pristojne. Inace super hotel,na mjestu,cist,moderan, za 2 min si na istikal ulici,sve ti je na dohvat ruke...
I ovo sto balböceği kaze, u pravu je, mene je Istanbul toliko iscrpio da hotel i nije ima neku vecu ulogu osim kreveta!
chica23 is offline  
Old 04.05.2011., 22:54   #2036
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Pa dobro, ja eto hoću u Beyoglu a ti mi onda prekrižila skoro sve kvartove na tom područuju.
to je zato da ne ostanes bez putovnice, novcanika, mobitela, frendice...
joj pa oko istiklale imas more hotela...probaj i s sislijem, osmanbey..oko hiltona negdje. to je ok dio.
koliki ti je budzet za hotel?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 04.05.2011., 23:14   #2037
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
to je zato da ne ostanes bez putovnice, novcanika, mobitela, frendice...
joj pa oko istiklale imas more hotela...probaj i s sislijem, osmanbey..oko hiltona negdje. to je ok dio.
koliki ti je budzet za hotel?
Pa neću sad cjepidlačit oko cijene, bitna je lokacija i čistoća, ko što kažeš. Može i hostel jer ne namjeravam provodit u njemu previše vremena. Zbunilo me to tvoje "nemoj ovjde, nemoj ondje" a najveći je problem što ne znam di se pola tih kvartova nalazi.
Našla sam bila nekakav hostel kraj Galata kule, "Rapunzel", ima dobre ocijene. Hajde vidi lokaciju pa mi javi jel ok.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 06.05.2011., 08:34   #2038
Evo meni su ostala još tri tjedna do puta, još me ne hvata neko posebno uzbuđenje. Manje više znam sve što mi treba, nešto malo manje ima informacija o azijskom dijelu Istanbula. Pretpostavljam da ćemo lako pronaći dolmuš u Üsküdaru ili Kadiköyu za Çamlicu?

Znalci turskog jezika (balböceği ) jel ispravno pitati

Nerede tramway duraai (duraği) ?

Gdje je tramvajska stanica?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 06.05.2011., 15:05   #2039
@ lolita - ne vidim zasto ta lokacija nebi bila dobra; samo se ja osobno ne bih muvala u sitnim jutarnjim satima po tim malim ulicickama, tu negdje je i jedan od bordela na losem glasu.
sjecam se jednog hostela, isto je tu negdje - u ovoj glavnoj ulici sto ide ode istiklale prema karakoyu (galip dede ulica), odmah do jedne male dzamijice. nisam nikad bila, ali sam uvijek u prolazu bacila oko; imaju super malu terasicu di se ekipa izlezava na onim vrecama/foteljama pijuckajuci caj dok ljudi prolaze ulicom...onako- meni je djelovao extra simpa. a sad kad sam otvorila google maps da nadjem ovaj tvoj hostel - vidim da ima hrpa hostela/hotelcica oko tunela, i istiklale - mozes nesto naci sigurno!

ja stvarno ne znam da li postoji dolmus koji vozi drito gore na vrh camlice;ali znam da ima hrpa dolmusa i buseva koji prolaze pored brda pa onda treba propjesaciti malo do gore; izmedju ostalog
9UD bus (jedini na kat) i stoji skroz desno kad se iskrcas sa broda. tesko ga je ne primijetiti, uvijek ljudi stoje u koloni i cekaju red da se ukrcaju (tako se lako moze skuziti di ga se treba cekati). inace taksi bi kostao oko max 20 lira pa ako vas je vise bilo bi vam isplativije podijeliti trosak i skratiti si muke.

a pravilno je pitati - tramvay durağı nerede? (prvo ono sto je trazis a nerede na kraj). ali to nije bitno, skuzili bi te i ovako. a sto se tice glasa ı - i bez tocke se izgovara kao u eng. neodredjeni clan 'a', npr. a cat; a house...
da to izbjegnes (ako izgovoris i umjesto ı vece su sanse da te ne skuze) - mozes slobodno reci i tramvay durak nerede?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 09.05.2011., 08:38   #2040
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
@ a sad kad sam otvorila google maps da nadjem ovaj tvoj hostel - vidim da ima hrpa hostela/hotelcica oko tunela, i istiklale - mozes nesto naci sigurno!
Tamam. Uzimam u obzir.

Još jedna stvar, kiz kulesi. Moguće se popeti na "vrh"? Vidim da ima kafe i restoran al prijateljica mi kaže da nije dozovoljen ulazak.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.