Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2004., 19:30   #61
Spomenut ću to ovo da bi pokazao da je ovo:

Morate naučiti razlikovati samoproduciranje i jednostavnu potrebu da se nešto zanimljivo podijeli s drugima.

i ovo

Pa to jest istina, al meni fakat nije stalo da uvjeravam ljude

…mućenje kaše.

Ko malo dijete kad ti nešto «skrivi» pa se samo izda. Nisam ja uzeo onu loptu iza kuće…

Tako mi djeluješ. Ili ko olimpijski zastavonoša dudonja šimenc koji veli: Ja sam vođa. Ostavi ti, pobro moj, drugima da primjete da si vođa i da donesu zaključak da li se samoproduciraš. Ne, to ne ostavljaš drugima da sami primjete. Prevažno ti je. (!!!) Zato im ostavljaš da primjete…

…da si ostavio čitatelju na volju da sam odluči je li dreamcatcher samo zgodan ukras ili pak nešto više od toga

I sve to nazivaš činom «dobre volje u svrhu pomaganja drugima» dok nazivanje istog bedastoćom opečaćuješ atributom lošeg.

Znači ti si pozitivac a ja negativac…

Quote:
Al bome, sudeći po tome da su neki iskeširali po 100 kuna za to (a može se napravit za circa pol sata), ovaj je topic bio potreban.
Uastigamiša ! Toplu si vodu izmislija.

Kao da nitko ne zna da se to može napravit. Kao da nema na internetu dovoljno stranica koje džabe nude tvoje kreativno znanje (mislim s time da im ne moraš priznanje odavat da su napravili nešto spomena vrijedno) ….Ovaj je topic mnogima bio potreban ko čir na guzici. Po meni ova tema, kao i mnoge druge na kojima pišeš nemaju nikakvog smisla osim da prodaješ kao jeli pamet i pokažeš kak si ti intelektualno magijski izbildan.

Dobra namjera ne garantira da pisac ne piše nebu looze, nit je zlato sve što sija.

Dakle, ti ispadaš pozitivac koji ljudima pomaže da ne izgube usranih 100 kuna – a zaboravljaš da možda i netko drugi pazi da ljudi ne gube - ne kune nego nešto drugo. Novce će ionako izgubiti jednog dana – do posljednje lipe … a i maske među 4 crnolakirane daske.

Moj zaključak: Ti se hvališ. Ali ne onako, junački…nego ko kakva pizdica…
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:34   #62
Znaš, ima ljudi koji ne padaju na fore tipa

- stavio sam smajlija kad sam otvarao temu pa mogu buncat koliko me volja.
- Rekao sam da se ne hvalim pa se i ne hvalim.
- Ne postiram govna pa sam civiliziran i uljudan…



Quote:
I sori za sve psovke. No ponekad se osjećam ko u srednjoj školi, okružen tinejdžerima koji ne kuže što koćeš reći dok im ne počneš psovat bližu i dalju rodbinu. Peer pressure, eh? Uglavnom, nisam se trebao spuštat na taj nivo, al što ćeš, mlad sam i budalast.
Znaš onu anekdotu s tipom koji je htio otić do susjeda iznajmit čekić pa je pomslio da bi susjed mogao baš u tom trenu sjedit za objedom i naljutit se što ga smeta – štoveć jer mu nije vratio kliješta koja je posudio prije mjeseci i mjeseci. Sigurno će pomislit da aludiram na nevraćena kliješta pa će bit još ljući….

Bilo kako bilo - Na kraju je naš junak otišao do susjeda s punom vrećom alata, pozvonio na vrata, a kad je susjed otvorio on ga je poslao u sto pizdi maturinih da jebo te tvoj čekić i kliješta - evo ti pa vidi kome je do kliešta.

Tako i ti gaudrath. Umisliš nešto pa se skoncentriraš na tu umišljotinu i briješ pa za tili čas ne vidiš protivnika od pustih fantomskih neprijatelja s kojima se boriš. Činim to i ja, naravno, ali moji fantomi, moraš priznat, imaju velike sličnosti sa stvarnim protivnikom. Jel tako ?

Da psovke….ma nije tebi do psovki, nego su ti se, kao i nekolicini drugih uvaženih kolega u posljednjih nekoliko mjeseci počele otkrivat nogice bose a ufrčkane duge kose ispostaviše se kao napudrane peerike.


Quote:
Uostalom, ja volim radit takve stvari ručno... sad baš tražim kako sam napravit runske štapiće.
Ti izgleda vjeruješ u svašta pomalo.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:37   #63
Interlude: Zašto učestalo koristim pojmove poput govno, ***** i slične prostakluke ? Zato jer znam da te/vas nervira.

Zašto tvoju spiku o gađenju smatram pukom politizacijom ? Zato što to uopće nije govno – nego skup pixela na ekranu.

Zašto te napadam ? Ne napadam tebe, nego i tebe i čitavi tvoj misaoni sklop zajedno s temeljima tvoje civilizacije na koju si i ste tako ponosni. Možda me za koju godinicu drug Bush zajedno sa čitavim spektrom slobodoljubaca širom svijeta proglasi teroristom

Were fighting the war against evil :devil:

Nadam se da je postalo jasno kamo ciljam, tako da mogu sada nakon što sam pripravio teren prijeći na davnonajavljeni «ontopic»
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:39   #64
Ovako: Rune, I-Ching, kravatu, sve to smatram glupošću ako se ide glupim pristupom, što je po meni kod tebe sigurno slučaj. Bože moj. Kad netko kravatu veže a noge mu smrde, čemu kravata ???

Kad netko piše o relativnosti svih sistema a ne uviđa da je njegov relativizam apsolutan, onda je nešto trulo u državi danskoj. Kad netko priča o vjeri u boga a zaboravlja istog u trenu kad zagusti – onda tu nema vjere. …

Sukladno s time – ako mi netko počne «brabonjat» o dreamcatcherima a misli na neke instrumente za autosugestivno samozajebavanje na evropski način – onda imam pravo da mu to napišem, na način koji meni odgovara. To što će poslije izbrisat nije toliko važno. Važno je da je primatelj primio što je trebao primiti.


Prijatelju, pojma ti o voodoou nemaš, kao što nemaš ni o Ichingu, ni o runama, ni o ničemu pa ni o pojmu.

Pokušavaš slikovito objasnit kako funkcioniše dreamcatcher, ali sve što činiš je da uvodiš egzotična surogat-vina u stare mješine.


Praviš dreamcatcher a istovremeno gledaš ko te gleda. Crtaš rune a misliš na runju gospe iz međunožja... I ching knjigu otvoriš pa udreš selektivno čitat ko forumske upise !

*

splačina je splačina i sa hiljadu začina.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:40   #65
U plemenu Ojibwe odakle i potječu prve legende o dreamcatcherima, koristi se pero sove, kod žena, kod muškaraca pero orla. Sova mudrost – orao hrabrost. Što koristi Gaudrath ? Galeblje pero. Neznam što galeb simbolizira – ali kod mene doli svako dite zna da je galeb leteći štakor, da proždre sve što mu naleti pod kljun i odmah prosere. Guščja su isto dobra, veliš, a mogu i kokošja. Neznam šta da nadopunim a da nisi sam rekao ?

Lakota Dreamcatcher Legend

Long ago when the world was young, an old Lakota spiritual leader was on a high mountain and had a vision. In his vision, Iktomi, the great trickster and teacher of wisdom, appeared to him in the form of a spider. Iktomi spoke to the old man in a sacred language that only the spiritual leaders of the Lakota could understand.

As he spoke Iktomi took the elder's willow hoop which had feathers, horse hairs, beads and offerings on it and began to spin a web. He spoke of the cycles of life....how we begin as infants and move on to childhood, and then to adulthood. Finally, we go to old age where we must be taken care of once again as infants, thereby completing the life cycle.

Iktomi said, "In each time of life there are many forces and choices made that can affect the harmony of nature, and interfere with the Great Spirit and all of his wonderful teachings." Iktomi gave the web to the Lakota elder and said, "See, the web is a perfect circle but there is a hole in the center of the circle. If you believe in the Great Spirit, the web will catch your good dreams and ideas - - and the bad ones will go through the hole. Use the web to help yourself and your people to reach your goals and make good use of your peoples' ideas, dreams and visions."
The Lakota elder passed on his vision to his people and now the Lakota use the dream catcher as the web of their life. It is hung above beds or in homes to sift their dreams and visions. The good of their dreams is captured in the web of life and carried with them...but the evil in their dreams escapes through the center hole, and hold no power over them.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:45   #66
If you believe in the Great Spirit, Gaudrathe !

Jedna polurečenica, naizgled sporedna, ali zato ne manje centralna.

Kao da ti kažem dobit ćeš 500 kuna – ako si uplatio 600, a ti trčkaraš okolo i veseliš se da ćeš dobit 500 kuna. Oćeš, oćeš, samo si zaboravio da nisi uplatio.

Jesi li to spomenuo ?

Jesi li spomenuo da rupa u središtu simbolizira i ide ruku u ruku s otvorenim srcem ?

Zašto ne spomeneš koje su indijanske kulture koristile dreamcatcher, važnost koji su one pridavale snovima, njihovo viđenje snova, njihov opšti modus razmišljanja i istakneš razlike od naših koncepata….

U nekim indijanskim plemenima imao si pravo da tražiš od nekoga konja samo zato što si sanjao da ti je taj netko ukrao konja. Po našem shvaćanju snova, san da mi je Gaudrath ukrao konja govori o meni…o mom doživljavanju Gaudratha. Ali nije svugdje tako. Zašto kod tebe ne vidim ni riječi o ovakvim stvarima ?

Tebi je to folklor i fina zanimacija za ljetno poslijepodne. Nemam ništa protiv toga, ali brajo…onda se ne kiti indijanlukom. Reci….napravio sam ukras i to je to…A to nema direktne veze s duhovnošću kakvu inače zastupaš.


Je li TI vjeruješ u Great Spirita, Gaudrathe ?

Vidim da se kitiš atributom panteiste ali je, mislim, sve to neka gusta amorfna masa, kaša - kojoj se onda dade ime panteizam.


A objašnjavao bi…

Quote:
Ak nekog zanima više o tome kak se radi dreamcatcher ili pak što je to, samo recite pa ću postat više, skupa s linkovima.
Kod indijanaca je unutarnja mreža povezana s vanjskim krugom na 7 (sveti broj) ili pak 8 (broj paukovih nogu) mjesta. Kod tebe je, koliko mogu vidjet na slikama, šest spojeva. How comes that Ne pridaješ tome značaj. Glavno da je šareno !




Spominješ riječ snovi u povezanosti s rječju tvoji.Kod «indijanaca» nema mojih i tvojih snova. Snovi nisu ničiji.

Stvar je po tebi «apsolutno bezopasna». Jao tebi ako, kao veliki znalac magijskih praktika stvari dijeliš na opasne i bezopasne….Da ne bi za svaku rečenicu tražio objašnjenje – upitat ću te jeli voda opasna ili bezopasna. Ne rijeka, nego čaša s dva decilitra vode ?

I tako dalje...i atko dalje...mogao bi do joutra nabrajat da mi žena ne škripi zubima

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:46   #67
Kad je Shaman bio veoma bolestan napadali su ga loši snovi i vizije. Spavao je s medicinskim wheelom nad glavom pokušavajući prijliječiti se. Jedne noći se pauk spustio na wheel i počeo plesti mrežu. U vrlo kratko vremena mreža je pokrila čitavo kolo s izuzetkom male rupie u sredini. I kao da je to bila namjera, sova koja je letjela iznad u tami noći odbacila je pero koje se zalelujalo da bi zapelo u mrežu gdje je visjelo iz središnje rupe. Idućeg jutra, kad je granulo sunce, Shaman se probudio iz mirnog sna slobodan od loših snova i njegova bolest je prošla. Gledao je ka medicine wheelu osjećajući da ovo mora biti izvor njegovog izliječenja te je bio začuđen kad je vidio mrežu i pero koje je stršilo iz rupe. Od tog dana nastao je dreamcathcher te je korišten da čuva i vodi ONE KOJI SPAVAJU !


Gaudrathe, jeli kužiš ?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 19:50   #68
Sad je dosta smajli koji se znoji.


P.(E.)S.

Gospon Pes. Odakle ti ideja da ja Gaudratha smatram «flafonjom». Ta riječ ne postoji u mom vokabularu. Nepopravljivi romantičar isto – neovisno o tome što mi je značenje iza te sintagme potpuno nepoznato a i da nije – kao da bi mi to smetalo.

*

Bafomet…evo i za tebe jedna porcija da se slijedeći put ne čudiš zašto te provociram i paranoju u tebi evociram. Čitavo vrijeme trubiš o nekakvim reikijima i flafonjama….a sve se to odnosi na tebe. Neznam to bi pomislio kad bih ti rekao da postoji tu ljudi koji čitav svoj život nisu ni omirisali nikakvog duhovnog mitinga» niti im je palo na pamet da postanu članom duhovne, magijske…udruge, niti su za riječ reiki čuli prije no što su ušli u ovu pokretnu www.umobolnicu

Možeš možda zamislit njihove izraze faca kad odjednom neki čovjek kojem bi izgledu mogle bit preko tri banke i kusur notorno torpedira svaki pokušaj suvisle priče kukanjem o tome kako je najebao tu, opa tu pa tu. Drugačije rečeno….KOGA BOLI ĐON za tvoja prevelika očekivanja i razočaranja koja uvijek iznova uslijeđuju ?

Velički mag traži dokaze za svako riječ koju netko napiše, a on sam ni da zucne o promjenama koje su se dogodile u njegovom životu nakon prizivanja demona i ostalih prdavaca.

E moj andrija….vidjaedohsmo jednom da kao omiljenu knjigu navodiš novog prometeja…i to mi je dosta da skužim puno toga o tebi. Ne, ne želim reć da je to loša knjiga…iako jeste…nego kad vidim što tamo stoji…a što ti nikad ne spominješ…upitam se što si radio s njom. Nisi povragu bojao bojicama po njoj kako kakva beba kad bojanke boja. Boja…boja…boja. Izgleda meni da od parsifala tako u vis dignuta tvoja kratkost i šutljivost ima manje veze s mudrošću negoli s tvojim bojanjem. Em nam bojaš (u smislu pituraš) sliku (image) o sebi…em se bojiš boja. Je bo ja sebe ako nisi.







Mislim da bi tebi stvarno trebalo jedno čišćenje uma kada o sebi govoriš u trećem licu.



Toys R US

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 20:04   #69
Ma zezam. Slucajno ta rijec ne postoji ni kod mene, osim ako je koristim ovdje u svrhu zezancije. Jedan od kretenskijih opisa bilo koga u svakom slucaju ako ga promotrimo "ozbiljno".

Zanimalo me je zapravo cemu napad na Gaudratha. Cini se da je pogodio na par mjesta odjednom.
Jedno od njih je indijanska kultura o kojoj bas ti dosta znas, a on je ocito nije uzeo dovoljno ozbiljno.

To je bila druga stvar koja me zanimala - da mozda napises nesto vise o tome s indijanskog stanovista. Hvala da jesi.
Kad ti bude dosadno, mogao bi dodati jos. Meni osobno tvoji postovi o indijancima ionako spadaju u najzanimljivije na forumu.
Ako nekom nisu, bas me briga. Po obicaju se grebem za sebe.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 20:30   #70
Wow. W.O.W. Nemam riječi, već mi odavno nitko nije napisao tri stranice teksta u čast.

Gdje da počnem?

Quote:
Zašto tvoju spiku o gađenju smatram pukom politizacijom ? Zato što to uopće nije govno – nego skup pixela na ekranu.
I slika izmrcvarenog djeteta je skup pixela na ekranu. Smatraš li da bi ta slika bila primjerena forumu? Vjerojatno si jedan od onih tipova koji redovito posjećuju rotten.com i ine cyber prerađevine bolesnih ljudskih ideja. U svakom slučaju, poštivaćeš pravila foruma ili ćeš sa njega biti izbačen. Mene ne zanima da li ti to nazivaš politikantstvom, Velikom Nepravdom, Mini Holokaustom ili čime već. Mene, da budem iskren, niti ne zanima previše tvoje mišljenje. Ovdje ima zabavnijih, tolerantnijih i uljudnijih ljudi nego što si ti, a samim time i boljih sugovornika. Ono što mene zanima u tvojem slučaju, jest da poštuješ pravila. Or Else, kako bi rekli Ameri. Možda jest nedemokratično, ali internet ne poznaje demokraciju, iz razloga koji su bolno očiti svakome tko je ikad pokušao voditi forum, mailing listu ili bilo koju drugu formu međuljudske komunikacije.

Nadalje, hvala (bez ikakvog cinizma) na uvidu u povijest dreamcatchera, moram priznati, iako to nisam nigdje skrivao, da nisam znao da je funkcija mreže, rupe i broj dodirnih točaka na dreamcatcheru toliko pobrkana, jer se to u materijalima koje sam pregledavao, a pregledavao sam više izvora baš da bi ulovio takve pogreške, nije spominjalo ili se spominjalo pogrešno. U tu svrhu bilo bi dobro da postaš link na materijal iz kojeg si citirao dani tekst tako da ga mogu proučiti u cjelosti i vidjeti da li se radi o autentičnom izvoru.

Što se tiče Velikog Duha, ja vjerujem da se Istina može izreći na mirijadu načina. Zato nemam velikih predrasuda prema načinima na koji ljudi ispoljavaju svoje vjerovanje. Dreamcatcher je prvenstveno folklorni artefakt, kao što su to i rune - svaki magičar će ti reći da je magija u nama a ne u predmetu. Način na koji mi doživljavamo tu objektivizaciju vlastitih vjerovanja diktira utjecaj istih na nas same. Magija može biti i u običnom kamenu, jer ne teče kroz kamen, nego kroz nas. Mi definiramo granice i moć svijeta koji nas okružuje. Zato je moguće da Dreamcatcher radi čak i ako je napravljen potpuno krivo. Jer nije dreamcatcher taj koji sadrži neku moć u sebi, već je puka objektivizacija naših vjerovanja.

Kulture drugih naroda bi se trebale poštivati, i to je *jedini* razlog zašto bi dreamcatcher trebalo raditi u skladu s praksom naroda koji su ga iznjedrili. Što se materijala tiče, folklor mora ustupiti prvenstvo praktičnosti i ekologiji. Nemam namjeru ići uznemiravati orlove (da ne spominjem da bi to bilo teško izvesti kod nas - kad si zadnji put vidio orla ili sovu) samo zato jer želim napraviti zgodan komad duhovnog namještaja. Galebovi su leteći štakori za tebe, kao što su to golubovi za mene. Meni osobno su galebovi reprezentacija slobodne ptice, a takvima želim i svoje snove - slobodne. I mogu reći da bogme jesu odnedavno. Čisto se zabavljam spavajući.

Eto, tolko o tome. Ostatak tirade ne smatram previše dostojnim spomena, a i imam pametnija posla nego riječ-po-riječ uklanjati barikade zajedljivih, ograničenih misli kojima si oklopio svoj um. Ne ljutim se na tebe, niti me nervira tvoje nisko mišljenje o meni. Na ovom svijetu će uvijek biti ljudi koji će misliti dobro i ljudi koji će misliti loše o meni. Takva je priroda stvari.

Eventualno te žalim jer si tako pun ogorčenosti i cinizma.

__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 20:51   #71
Quote:
Lame Deer kaže:
Bafomet…evo i za tebe jedna porcija da se slijedeći put ne čudiš zašto te provociram i paranoju u tebi evociram.
Paranoja?

Pa čuj, ispalo je da imam pravo.

Quote:
Lame Deer kaže:
Drugačije rečeno….KOGA BOLI ĐON za tvoja prevelika očekivanja i razočaranja koja uvijek iznova uslijeđuju ?
Ajme, evo ga još jedan koji se pravi pametan pa izvlači čudne zaključke. Iznova uslijeđuju? Ajd kad si tako pametan reci ti meni neukom kada sam se to ja zadnji put iznova razočarao?

Rekoh u kojima sam udruženjima bio, i šta mislim o tome.

A izgleda da tebe jako boli ĐON kada te ljude kritiziram. Da te toliko ne boli ne bi se ovdje raspisao i histerizirao kao uvrijeđena domaćica.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 20:54   #72
Također, izgleda da si ipak u krivu što se tiče značenja rupe u sredini. Kako ide Ojibwe predaja, loši snovi ostaju zarobljeni u mreži dok dobri prolaze kroz rupu, kao što sam originalno rekao. Ostalo je točno, vjerojatno si samo pobrkao stvar ako si pisao iz pamćenja.

Također je zanimljivo znati da postoje dreamcatcheri za djecu i odrasle. Ovaj koji sam ja ovdje prezentirao, iako krivo konstruiran, bi bio za djecu, po izboru materijala. Pero se stavljalo u sredinu, otuda vjerojatno derivacija da se pero okači na špagu koja je privezana u sredini. No dreamcatcheri za odrasle izgleda nisu koristili pera, već samo kristale, iako je to moderna tehnika koju koriste moderni indijanci (naime izgleda da je u US-u zabranjena prodaja orlovih i sovinih pera).

Ima tu zanimljivih stvari. Mislim da ću početi prikupljati materijale i detaljne informacije za Dreamcatcher Mk. III Bit će zanimljivo usporediti efekte između ovog trenutnog i novog, tim više što je moj mentalni sklop takav da više prihvaćam tradicionalna rješenja što se materijalnih "pomagala" tiče...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 23:04   #73
Quote:
Gaudrath kaže:
Aha. A sad ćeš mi, molim te, potkrijepiti svoj komentar prilozima zašto je to uvredljivo prema kulturi iz koje je izvađeno.

Jer bi se onda mogli upitati, da li su rune uvredljive za staro skandinavsku kulturu iz koje su izvađene? Ili je možda I-Ching uvredljiv za staru kinesku civilizaciju iz koje je izvađen? Ili je možda fakin kravata uvredljiva za neku staro hrvatsku kulturu iz koje je izvađena?
Baljezgaš. Odi shizoidirat negdje drugdje. Nemam više strpljenja.

Ma boli i mene svasta sto se vrijedjanja kultura tice .... morao sam samo isprobat tu iglu .....



A ti Lame, ne diraj vise fekalije ...vidis da njihovo osuncavanje lose utjece na opci miris ...
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:13   #74
G2 - G3

Evo ovako

Quote:
Gouda kaže:I slika izmrcvarenog djeteta je skup pixela na ekranu. Smatraš li da bi ta slika bila primjerena forumu?
Bok Gaudrathe. Da odmah pređemo na stvar.

S tim ja nemam nikakve veze. Ovo dolazi iz tvoje glave a ne iz moje. Čemu odmah to bježanje u ekstreme ? Ja ne pričam o izmrcvarenoj djeci, nego o provarenoj ostavštini od domaće spize. To što tvoje «energije» odmah bivaju privučene od nekih čudnih atraktora - za to ja ne snosim nikakvu odgovornost (kao što se ni ne ponašam tako da bi moj čin mogao postati općevažeći – vidi Cuntov kategori-jalni imper(ij)ativ)

Ili pucaš na političku korektnost ? ! Kako prozirnoprljavo ! Na ovaj način i političari i ostali manipulatori «uklanjaju barikade zajedljivih, ograničenih misli oklopljenih umova». Ne riječ po riječ, nego uvježbanim apstrahirajućim zahvatima.

Uklanjanje nagazne mine upješno. STOP. Idemo dalje. STOP.



Ipak, da ti odgovorim… Neznam da li bi bila primjerena forumu.

Nemam funkciju s koje se odlučuje – tako da sam ja sasvim loša referenca po tom pitanju. Mogu samo reći da ju «forum» ne bi sam od sebe povratio ili izbrisao….Za forum kao forum je primjereno sve, ali nije za image koji odgovorni žele prilijepiti istome.

Forbidden is what is not allowed – John C. Lilly

Sudeći po tome što brišeš sliku običnog komada fekalije :roleyes: s kakvim svatko od nas svakodnevno stoji u kontaktu, mislim da bi i slika koju uvodiš u raspravu bila odstranjena. Samo…postoji razlika između konteksta (1) i konteksta (...2...3...n+1). Kad bi netko, na primjer negirao ubojstvo i mrcvarenje djece…ne bi se pitao zašto mu je netko drugi prilijepio sliku.

Gospodin Bush junior, dr. Njofra Tuđman su po svemu sudeći uglađeni ljudi. Kad bi pred sud došli, teško da bi im se išta dokazati moglo…da su moderatori foruma, siguramente da bi brisali takve neprimjerene slike…bilo govneta, bilo djece. Ipak, oni istovremeno naređuju ubojstva, ratove, suzaslužni su za patnju (bučnu i tihu, krvavu i suznu) milijardi ljudi i bez da okom trepnu. Gdje je tu mozaq ?

Nemoj mi molim te sada pričat o tome da nitko nije kriv dok mu se ne dokaže krivnja.


Druga je stvar ako bi netko na temu o recimo dreamcatcheru objesio takvu sliku. Tu bi morao objasniti povezanost s kontekstom.

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:33   #75
Quote:
I slika izmrcvarenog djeteta je skup pixela na ekranu. Smatraš li da bi ta slika bila primjerena forumu?
Kratko i jasno: NEZNAM !

Quote:
Vjerojatno si jedan od onih tipova koji redovito posjećuju rotten.com i ine cyber prerađevine bolesnih ljudskih ideja.
Eto, kad ti to kažeš. Ali odakle znaš što se tamo smuca ?

Jedna baba bila kod sina u Amburgu i kad se vratila natrag u malo misto sretne ona susjeda Zvonku, te mu kaže (podlo i pred svima) da ga je vidila "Tamo disu kurve" tj. na Reeperbahnu, poznatom obitavalištu "prodavačica ljubavi" iz cijelog svijeta - a on će njoj: JebateBogtejeba, a šta si ti tamo radila ?

Quote:
U svakom slučaju, poštivaćeš pravila foruma ili ćeš sa njega biti izbačen.
Meni ni iz džepa ni u đep ! Mogao bih pisat 1000 godina bez da mi tko šta izbriše, ali kakvog smisla u tome ima ako je čitav smisao u tome ? Ako po «tvojijem» kriterijima zaslužim da me zbanaše, a ti me zbanaj, za milu gošpu. Ne čini iznimke. Samo mi nemoj ever iznova prijetit ! Kao da ja to ne znam. Potpišao sam pravila pri registraciji, a odgovoran sam človek

Quote:
Mene ne zanima da li ti to nazivaš politikantstvom, Velikom Nepravdom, Mini Holokaustom ili čime već.
Da me znaš, znao bi da riječ «holokaust» sam od sebe NIKAD ne koristim, niti mi pada na pamet da uspoređujem brisove sebevažnosmatrajućeg zaopstanakpravicenasvijetu jajočeša s pokoljem milijuna ljudi. Ovo, kao i ono gore – dolazi iz glavnog grada "Tvoje Velike Glave" (<---u non buqualnom smislu izraza).

Quote:
Mene, da budem iskren, niti ne zanima previše tvoje mišljenje.
Lažeš, Pinnochio ! Mislim da bi ti srce procvjetalo* kad bi te jedan, rečeno od oka, ofak opako naopak heyoka zazivao lijepim imenima i fićfurićkao i gladio ti egu krzno

Goudrath. Znam te puško kad si pištolj bila



Quote:
Ovdje ima zabavnijih, tolerantnijih i uljudnijih ljudi nego što si ti, a samim time i boljih sugovornika.
Fala Bogu da ima. Ima ih i lijepših, mudrijih, zlobnijih, ružnijih, debljih, tanjih, većih, manjih. . .

Quote:
Ono što mene zanima u tvojem slučaju, jest da poštuješ pravila. Or Else, kako bi rekli Ameri.
Ma kako god ti kažeš ! E baš neću. Neee-čuuuu, neeeee-čuuuuu. Tra la la lala ! Tra la la la la Sudac nema piii šuuuu, ja ja mu se njiii šuuuu ! Tröööööt ! Trööööööööt !

Quote:
Možda jest nedemokratično, ali internet ne poznaje demokraciju, iz razloga koji su bolno očiti svakome tko je ikad pokušao voditi forum, mailing listu ili bilo koju drugu formu međuljudske komunikacije.
Suza mi na oko pošla.

Ajd vrit s ovim patetiziranjem. Bolno očito. NE ZNAŠ TI, MULAC RAZMAŽENI ŠTA JE BOL ! Bolno očito jer si se našao u raskoraku između imidža slobodoumnika kojeg želiš dilati u javnosti i naredbi s vrha.

Internet ne poznaje komunikaciju. Internet ne poznaje ništa jer Internet ne može ništa poznavati. Internet nema svijest. Ne poznaješ ju ti. Kako ćeš poznavat demokraciju, kad je nema. Demokracija je farsa. Amen !

Baš si sanjar…



* Ne, za tebe nije čovjek kao ja...

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:38   #76
off topic intermezzo

Quote:
Lame Deer kaže:
Ima ih i lijepših, mudrijih, zlobnijih, tanjih, većih. . .
Mogu sve ovo za sebe rezervirat ili si vec podijelio?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:48   #77
Pa čuj, trebao bi bit zahvalan da stoji neka civilizirana tekovina "da nitko nije kriv dok mu se ne dokaže suprotno", inače bi te bilo ko mogo optužit da jedeš djecu i objesit na obližnje stablo kruške. Zato su ljudi i izmislili sud i zakone... nije savršena stvar, ali bolja od linča, ne?

Što se slika tiče, moja poanta je u tome da svaki forum koji se bavi određenom tematikom mora imati ljude koji će paziti da se ne pojave krivi materijali na krivom mjestu. Slikama izmeta nije mjesto na forumu o duhovnosti. Tko hoće gledati tak nešto može otići na neki sajt koji drži takve slike ili pak se jednostavno posrat pa proučavat teksturu do mile volje.

No na forum dolaze mnogi različiti ljudi... zadaća moderatora, između ostalog, je i da osigura boravak *većini* njih (jer svima nitko ne može udovoljiti) u ugodnoj i produktivnoj atmosferi. Ako to znači povremenu cenzuru, onda je to tako. Cenzura, ako ju se primjenjuje s opravdanim razlogom, je pozitivna stvar. Zato nemamo porno filmova na telki prije večernjih crtića.

Ti si internet-idealist. Vjeruješ, ako sam te dobro shvatio, u slobodnu razmjenu informacija i mišljenja, bez ikakve kontrole i cenzure. To je ideal koji i ja cijenim, no proveo sam dovoljno vremena kao administrator raznih foruma da znam da je forum bez kontrole osuđen na degeneraciju u gomilu smeća bez ikakve vrijednosti... tj. ako i ima kakvih bisera, oni su beznandno izgubljeni u deponiju koji neizbježno nastaje kad se puno ljudi skupi na mjestu na kojem ne postoje apsolutno nikakve posljedice po njihova djela. Ako hoćeš nekog za to okriviti, krivi ljudsku prirodu, ne moderatore.

Biti moderator često nije previše zahvalan posao jer se uvijek nađe ljudi koji će prvo okriviti one koje percipiraju "više" od sebe. Moderatori nisu ničiji gospodari. Zapravo, ako ćemo pravo, puno je lakše ne baviti se ovakvim komentarima... fino pisati kao običan forumaš i ne baviti se optužbama za politikantstvo i što već ne.

Jer Lame Deer, stvar je u tome da ovaj forum nema kontrole, onda bi netko mogao postati i slike izmrcvarene djece - samo zato jer je bolestan. Ili te psovati jer si krive boje kože, prijetiti ti smrću jer se ne slaže s tobom oko okusa piletine i hiljadu drugih stvari uraditi zbog kojih bi na kraju - otišao. Otišli bi na kraju svi koji se žele družiti s drugim ljudima, a ostali bi samo bolesnici i svađalice.

Bilo bi divno kad bi ljudi mogli egzistirati skupa bez kontrole. No to ne mogu niti u fizičkom svijetu gdje ti svatko može slijepit šaku u facu ako ga izvrijeđaš (ili iz čista mira) a kamoli onda u ovom svijetu gdje su u osnovi svi potpuno zaštićeni. Zato internetski ekvivalent redara mora biti nužno autokratski nastrojen. U stvari, jedini razlog zašto ti ja pišem ovako dugačak post je to što imam potrebu za razumijevanjem s drugim ljudima. Druge moderatore nećeš prečesto vidjet da pišu ovakve dizertacije samo da bi objasnili situaciju nezadovoljnom forumašu.

U svakom slučaju, razumio ti mene ili ne, ja ću raditi svoju funkciju ovdje najbolje što mogu, navodeći se prema svojim idejama poštenja i uljuđenosti. Ako to znači cenzuru nekih stvari koje ti smatraš zabavnima, moraš prihvatiti da su stvari jednostavno - takve. Nemam ništa osobno protiv tebe, usprkos uvredama, i uljudno te molim da uvažiš pravila foruma koja su napisana za dobrobit svih - a ne pojedinca. Niti meni se ne sviđa što moram plaćat takse. Al to je tak. What the hell.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:56   #78
Quote:
Nadalje, hvala (bez ikakvog cinizma) na uvidu u povijest dreamcatchera, moram priznati, iako to nisam nigdje skrivao, da nisam znao da je funkcija mreže, rupe i broj dodirnih točaka na dreamcatcheru toliko pobrkana, jer se to u materijalima koje sam pregledavao, a pregledavao sam više izvora baš da bi ulovio takve pogreške, nije spominjalo ili se spominjalo pogrešno. U tu svrhu bilo bi dobro da postaš link na materijal iz kojeg si citirao dani tekst tako da ga mogu proučiti u cjelosti i vidjeti da li se radi o autentičnom izvoru.

Ne trebaš mi se zahvaljivati. Najveća bi mi zahvala bila da si razumio što sam htio reći. Što se linka tiče, neću ti ga slati, jer postojanje linka na internetu nema veze s autentičnošću nečega. Već iz ovog vidim da uopće nisi razumio kud plovi ovaj brod. Jadni indijanci prije parsto godina. Kako su oni jadnici uspijevali bez linkova izić na kraj ? Mogao ih je kako se kome prohtije, svatko za nos vući i lagati im…

Quote:
Što se tiče Velikog Duha, ja vjerujem da se Istina može izreći na mirijadu načina.
Da mirijadu Kaže Lichtenberg C.G. u svojim Pfennigwahrheiten da ima ljudi koji misle da je ozbiljno sve što izreknu mrke face.

Ajde ju ti izreci, kumim te !

Tststs. Pa nije nitko veslo sisa, bog ga maza !

Deder, izreci je na samo jedan način. Ol utvrdo, ol umeko, ol sa svom mogućom spizom... al će, čini mi se, jezikova splačina ostat splačina pa da ju sam Bog izrekne na mirijadu načina.

Quote:
Zato nemam velikih predrasuda prema načinima na koji ljudi ispoljavaju svoje vjerovanje.
Kako nemaš ? A brišeš i ne vjeruješ da u moj sistem vjerovanja spada čak i suho govno obješeno iznad uzglavlja jer me (među ostalim) podsjeća na krhkost života, na nužnost ishrane, na nemogućnost skrivanja činjenice da moramo srati da bismo živjeli. . .

Quote:
Dreamcatcher je prvenstveno folklorni artefakt, kao što su to i rune - svaki magičar će ti reći da je magija u nama a ne u predmetu.
Miješaš folklor i magiju, te si uz to još i nedoslijedan.

Gore pričaš o funkciji mreže, a sad kažeš da je magija u nama a ne u predmetu.

U upisu od 30.08 – 19:17 npr. kažeš

«…iako još nisam čuo da dreamcatcher ima zvončiće.»

te

«i također je važno da budu vezane za rupu u centru, ne za obod...»

Ono što sam ti gore spominjao u vezi broja «kopčica» između oboda i mreže, samo po sebi nema nikakve veze. Ali ta činjenica podsjeća / osvješćuje korisnika u vezi simbolike brojeva i onog čitavog kompleksa vjerovanja koji uz to ide. Riječ «ALLAH» sama po sebi nije ništa vrednija od riječi «izmet» ali ona osvješćuje tj. Drži onog koji provodi dhikr svjesnim i otvorenim za prisustvo onog što se misli kad se pomisli na tu riječ. Da su starci Allahu dali ime «Izmet» - vikali bi neki sada: Izmetu Akhbar !

Magija nije ni u nama ni u predmetu jer, ako budemo picajzle i kontempliramo malo na temu subjekt-objekt, vidit ćemo da je ta podjela totalno iluzorna. Nemoj, bogati, sad opet u ekstrem pa reć da po tome po ćeifu možemo ubijat ljude, ako već nema podjele. Ako ne kužiš, let it be.

Quote:
Način na koji mi doživljavamo tu objektivizaciju vlastitih vjerovanja diktira utjecaj istih na nas same.
Kakva te objektivizacija snašla ? Jao, majko, kad ljudi upišu filozofski pa počnu žonglirat s pojmovima subjekt i objekt a testise ko im nosi ne znaju. Posmotri malo MAJSTOROVE upise na tu temu.

Ali, pustimo to….recimo da imaš pravo. I onda čitava ova tema nema smisla…tj. Ima veze jedinio s proizvodnjom bižuterije, dakle podforumima sam svoj majstor, ekonomija, moda, kokošinjac i baš razno jer ti nikakav dreamcatcher neće odagnat loše snove ako «loše objektiviziraš» - što ti po meni svakako činiš.

Quote:
Magija može biti i u običnom kamenu, jer ne teče kroz kamen, nego kroz nas.
Hoćeš reći, jer je umišljotina. Isto kao i demoni, necromicon, ego, bog i ostale spike.

IF NO - PLEASE CORRECT !

Quote:
Mi definiramo granice i moć svijeta koji nas okružuje.
E baš nismo. Ospori me i doleti mi u kuću kad kažem SAD. Definiraj moć poplave kad ti kuću poplavi - OR CORRECT. Mene ili sebe !

Quote:
Zato je moguće da Dreamcatcher radi čak i ako je napravljen potpuno krivo.
Ili da ne radi čak i kad je napravljen "potpuno ispravno".

Quote:
Jer nije dreamcatcher taj koji sadrži neku moć u sebi, već je puka objektivizacija naših vjerovanja.
Zašto je onda važno, objasni mi, molim te «….i također je važno da budu vezane za rupu u centru, ne za obod...»


Zato što je to rekla neka bradata net stranica ?! Ili drugima želiš nametnuti «objektivizaciju vlastitih vjerovanja ?

Objasni mi usput, gospon Mister i mysteryju kako to snovi prolaze kroz zid !


Quote:
Kulture drugih naroda bi se trebale poštivati, i to je *jedini* razlog zašto bi dreamcatcher trebalo raditi u skladu s praksom naroda koji su ga iznjedrili.
Ovo nemogu pohvatat. Ti ga, sve i da hoćeš ne možeš napraviti u skladu s …. jer 1. što ga ne rade narodi nego pojedinac, 2. zato što se nikako ne možeš uvući u mrežu simbolizma onog koji ga je radio / radili.

Quote:
Što se materijala tiče, folklor mora ustupiti prvenstvo praktičnosti i ekologiji.
Ili jednostavnije – kanit se ćoravog posla.

Quote:
Nemam namjeru ići uznemiravati orlove (da ne spominjem da bi to bilo teško izvesti kod nas - kad si zadnji put vidio orla ili sovu) samo zato jer želim napraviti zgodan komad duhovnog namještaja.
Reci Materijalnog namještaja ! A ne duhovnog. Onda bi bilo sve 5 !

Quote:
Galebovi su leteći štakori za tebe, kao što su to golubovi za mene. Meni osobno su galebovi reprezentacija slobodne ptice,
Tebi, Zdenku Runjiću i njemačkim turistkinjama !



Quote:
a takvima želim i svoje snove - slobodne.
Želiš takvima svoje snove. Jol si sjedio na ušima kad je onaj reko onome da ako bude želio trebat će mu 5 godina, a ako bude jako želio onda i više….?

Quote:
I mogu reći da bogme jesu odnedavno. Čisto se zabavljam spavajući.
Jesu – ali koliko dugo. Sloboda ! Hmmm. Valja li to jest

Quote:
Eto, tolko o tome. Ostatak tirade ne smatram previše dostojnim spomena, a i imam pametnija posla nego riječ-po-riječ uklanjati barikade zajedljivih, ograničenih misli kojima si oklopio svoj um.
Nemaš ti tu šta za govorit. U tome je tvoj problem.

Quote:
Ne ljutim se na tebe, niti me nervira tvoje nisko mišljenje o meni.

Na ovom svijetu će uvijek biti ljudi koji će misliti dobro i ljudi koji će misliti loše o meni. Takva je priroda stvari.

Eventualno te žalim jer si tako pun ogorčenosti i cinizma.


Quote:
Eventualno te žalim jer si tako pun ogorčenosti i cinizma.
Kako ono ovo vi filozofi nazivate ? Appeal to pity ?!

Quote:
Eventualno te žalim jer si tako pun ogorčenosti i cinizma.
Za ovo bi mogao direktno u raj. Tako si dobar, lijep, oštrouman, plemenit, koristan, poslušan….svaka bi te mama za zeta štela zeti !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 18:06   #79
Bapho-meta moja mala. Ti izgleda u tim svojim zadrugama naučio pričat tajnim jezicima pa se ne možeš opšterazumljivo artikulovat. Eto, prekriži to s paranojom ako te smeta….

Kažeš da izvlačim čudne zaključke. Pa jeboga ti, zar ne blejiš čitavi posljednjih par sezona o tome da su svi u društvima (ujedinjenih zbunjola) u kojima si nešto tražio (razočaranje teško da si u njima tražio) - «flufferi»


Znam pouzdano da si se zadnji put razočarao nešto malo prije no što si skinuo stranicu s neta. Možda usljed Vješčevog zajeda/zajeba. Razočarati – razopčarati - znači, prije toga moraš biti opčaran. Bio si opčaran, pa te malo raopčaralo. A šta si ti mislija ? Da već to što neke curice naivno bauljaju kroz život tražeći nove opijate «duhovnog» karaktera daje tebi za pravo da ih za noseve i sikilje vučeš, ti, veliki mag

Bleji čova da su ljudi ovce - a nije se, kao, nikad IZNOVA razočarao. Ti si, ti si - Phenomen.

Yes vidija. Ne daju one tako lako da ih BRAZDAŠ ! Fuzbaler moraš postat - nema druge

**

Quote:
Ajme, evo ga još jedan koji se pravi pametan pa izvlači čudne zaključke. Iznova uslijeđuju? Ajd kad si tako pametan reci ti meni neukom kada sam se to ja zadnji put iznova razočarao?
Malo prije no što si donio ovaj zaključak, kojeg sam preuzeo sa susjednog topica:

Quote:
Dosta mi je bilo učlanivanja. Primjetio sam da mi to samo napuhuje samovažnost što može biti neproduktivno.


Quote:
Rekoh u kojima sam udruženjima bio, i šta mislim o tome.
I non stop si ostao visit – inače ne bi non stop buncao o reikistinjama. Da je sudit po količinskom intenzitetu tvoje «kritike» - 90 % ljudi na zemlji bi bili reikisti. Svijet je i ono tamo daleko iza tvoga horizonta, gde Dunav ljubi nebo, draga tužna parodijo Baphometa (samog sebe).

Quote:
A izgleda da tebe jako boli ĐON kada te ljude kritiziram.
Ne boli me đon, nego kurac. I za tebe i za reikistice. Posebice kad na dnu svakog lonca u koji čovjek zaviri nađe tvoj poklopac koji je, naravski, propao na dno jer nije pristajao na lonac.

Neznam kako da ti slikovitije objasnim ? Možda jednom malo više foolproof verzijom ?

Upadaš s reikisticama i spikama o ženskoj inferiornosti i tamo gdje spada i tamo gdje ne spada.

Još kraće: DOSADAN SI KO PONOĆ

Plus si «destruktivan». Jel ti SHIVA šta u svojti ?

Quote:
Da te toliko ne boli ne bi se ovdje raspisao i histerizirao kao uvrijeđena domaćica.
Uftiga leba ! Ja, npr. vidim barem jednu razliku između ovog što ja pišem i onog što bi napisala uvrijeđena domaćica. Ja ne zamastim papir

Znaju tvoje nutarnje senzacije ko je uvrijeđena domaćica a ko pičak poplašeni.

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 18:14   #80
G3-G4

G3-G4

Quote:
Gaudrath one more time:Također, izgleda da si ipak u krivu što se tiče značenja rupe u sredini. Kako ide Ojibwe predaja, loši snovi ostaju zarobljeni u mreži dok dobri prolaze kroz rupu, kao što sam originalno rekao.
Eto javle i tavu i jaja.

Vidiš da ti piše Ojibwe a da zatim u novom misaonom pododjeljku slijedi legenda, jasno označena naslovom Lakota Dreamcatcher Legend.

Lakota non est Ojibwe.

Ali glavno da si ti ORIGINALNO rekao. Bože, bogati jada. Svaku priliku koristiš da se istakneš. Pronalaziš i najmanje rupe – ko Ivano Balić. Ti si pravi - Ego Balić.

Hot air makes a balloon go up. What’s holding you down?”.

Kod jednih rupa u sredini lovi loše snove i uklapa se u njihovu legendu o dreamcatcheru, kod drugih ona lovi dobre i isto se poklapa s njihovim predajama. Šta je tu u nepravu ?

Gle Gaudrath. Najozbiljnije (ili najneozbiljnije, kako god hoćeš) ti preporučam da se kaneš ćoravog, ali baš ćoravog posla. Možda još nisi primjetio da si naletio na orah pretvrd da bi ga tvoji mliječni zubići mogli skašiti. Čak i kad mu (ako) prva ljuska pukne i kad se ponadaš da si napokon do jezgre stigao, brzo ćeš vidjet da si se prevario.

Quote:
Ostalo je točno, vjerojatno si samo pobrkao stvar ako si pisao iz pamćenja.
Nisam pisao iz pamćenja, nego sam čitavu legendu, osim podebljavanja one polurečenice isisao iz mreže. Toliko lud ipak nisam.

Quote:
Također je zanimljivo znati da postoje dreamcatcheri za djecu i odrasle.
Super !

Quote:
Ovaj koji sam ja ovdje prezentirao, iako krivo konstruiran, bi bio za djecu, po izboru materijala. Pero se stavljalo u sredinu, otuda vjerojatno derivacija da se pero okači na špagu koja je privezana u sredini. No dreamcatcheri za odrasle izgleda nisu koristili pera, već samo kristale, iako je to moderna tehnika koju koriste moderni indijanci (naime izgleda da je u US-u zabranjena prodaja orlovih i sovinih pera).
Ma, to je sasvim sporedno. Modus operandi je važan. Kad se vratim kući, prevest ću na susjednom topicu jedan «pamflet» o načenju lule u mom plemenu. Svidit će ti se

Quote:
Ima tu zanimljivih stvari. Mislim da ću početi prikupljati materijale i detaljne informacije za Dreamcatcher Mk. III Bit će zanimljivo usporediti efekte između ovog trenutnog i novog, tim više što je moj mentalni sklop takav da više prihvaćam tradicionalna rješenja što se materijalnih "pomagala" tiče...
Ja bi, da sam na tvom mjestu, prije prikupljanja materijala i izmjene materijala razmislio o mijenjanju mentalnog sklopa ilitiga metalnog oklopa kojeg nosaš okolo, kako to vitezu magičaru iz nordijskih šuma i pristoji.

Ali čini mi se da nemožeš ti ništa zato. Ti si barka na vjetru pučine života, lutka na koncima spleta okolnosti. Ogledalce u ruci neke druge žene.

(Eris ? E baš nije !

Bog je žena i zove se Lepa Brena.)

TOYS R US - potpuno nekrivi…uspravni i nevini poput amazonskih voćaka poslije kiše prije sječe od strane bradonja još oštrije sjekire.

Gnoj po stropu vješam
Petkom meso jiden
Evritings alaud
Noting is forbiden !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.