Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2024., 08:35   #3121
A da možda mi ne očekujemo previše. Dobar dio, ako ne i veći dio, novih serija snimljen je za ljuge koji imaju pamćenje zlatne ribice i koncentrirano mogu gledati nešto što traje maksimalno dvije minute, nakon toga uglavnom nastupa "short term memory loss". Pogledaš prvih par minuta epizode, pogledaš zadnjih par minuta epizode i nisi ništa propustio. A i streaming servisi štancaju serije kao na tekućoj traci, i u tolikoj kvantiteti ne može biti pretjerano puno kvalitete. Svi imaju brdo pretplatnika i bitno je imati nekoliko serija zvučnog naslova koje će privući nove i zadržati postojeće korisnike. Koga briga za kvalitetu kad svaki mjesec imaš tri do četiri, ako ne i više, novih serija za pogledati.
I ja znam ljude koji kažu da su ROP solidna serija, što u principu i stoji. Ja sam pogledao i ubio vrijeme, ali ništa više od toga. Ako snime ostale sezone OK, ako ne snime, opet OK. Nisam nekakav Tolkien fanatik kojem sve smeta, ali neke su stvari u ROP-u uistinu bile apsurdne do boli, ali to je bio jedan od razloga zašto se isplatilo pogledati seriju da se sam uvjeriš kolike gluposti netko može smisliti, a ne da samo slušaš priče drugih ljudi.
Posljednje tri sezone GOT - pogledati samo da se vidi kako sve (bez veze) završava. Iako je meni i HOTD naporan do boli. Nikako da pogledam posljednje dvije epizode.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 08:53   #3122
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Sad, hoće li to novokompovano djelce flopnut ili ne...
Kako neće flopnut kad stavljaju amatere koji nemaju veze s vezom da vode takve projekte? Koji će posao biti uspješan ako staviš na čelo osobu koja nema pojma o tom poslu?

Eto sad su stavili tu neku Sharmeen Obaid-Chinoy da bude redateljica sljedećih Star Wars filmova, inače je najpoznatija po feminizmu. To je sad glavna kvalifikacija. I onda kad neizbježno napravi teško sranje bit će krivi ksenofobni fanovi. Sada da umjesto Modrića u Real ubacimo igrača NK Forkuševaca i onda Real izgubi 10:0, krivit ćemo navijače naravski.
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 09:46   #3123
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
A da možda mi ne očekujemo previše.
Ne očekuješ previše.
Očekuješ neku kvalitetu, a ne shit.
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Dobar dio, ako ne i veći dio, novih serija snimljen je za ljuge koji imaju pamćenje zlatne ribice i koncentrirano mogu gledati nešto što traje maksimalno dvije minute, nakon toga uglavnom nastupa "short term memory loss". Pogledaš prvih par minuta epizode, pogledaš zadnjih par minuta epizode i nisi ništa propustio. A i streaming servisi štancaju serije kao na tekućoj traci, i u tolikoj kvantiteti ne može biti pretjerano puno kvalitete. Svi imaju brdo pretplatnika i bitno je imati nekoliko serija zvučnog naslova koje će privući nove i zadržati postojeće korisnike. Koga briga za kvalitetu kad svaki mjesec imaš tri do četiri, ako ne i više, novih serija za pogledati.
Da, ali neke stvari bi trebale biti "svete", jbg.

Upropastiti neki megahit (i to ne baš jeftin) radi nečijeg nesposobnog nećaka (ili što već) zaslužuje poprilično veliko pljuvanje.
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
I ja znam ljude koji kažu da su ROP solidna serija, što u principu i stoji. Ja sam pogledao i ubio vrijeme, ali ništa više od toga. Ako snime ostale sezone OK, ako ne snime, opet OK. Nisam nekakav Tolkien fanatik kojem sve smeta, ali neke su stvari u ROP-u uistinu bile apsurdne do boli, ali to je bio jedan od razloga zašto se isplatilo pogledati seriju da se sam uvjeriš kolike gluposti netko može smisliti, a ne da samo slušaš priče drugih ljudi.
Posljednje tri sezone GOT - pogledati samo da se vidi kako sve (bez veze) završava. Iako je meni i HOTD naporan do boli. Nikako da pogledam posljednje dvije epizode.
Meni HotD nije loš, iako ima nekih gluposti, na kraju se svede na sitnice.

Da GoT se gledao do kraja. I osramotili su se svjetski.
Nakon toga će netko uzeti te režisere?

RoP nije solidna serija, to je smeće.
Pa pogle Xenu.
Tu je bilo svakakve za*ebancije od Cezara do Isusa.
Ali je serija milijardu milijardi puta kvalitetnija od RoPa.

Vrijeme se da potrošiti na bolje načine, bolje i samo piskaranje po netu
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 09:56   #3124
Quote:
CanSee kaže: Pogledaj post
Kako neće flopnut kad stavljaju amatere koji nemaju veze s vezom da vode takve projekte? Koji će posao biti uspješan ako staviš na čelo osobu koja nema pojma o tom poslu?
Pa da, ne stavljaš amatere na megaprojekte.
Čak i ako su isti rođaci/ljubavnici/štoveć od vlasnika.
Quote:
CanSee kaže: Pogledaj post
Eto sad su stavili tu neku Sharmeen Obaid-Chinoy da bude redateljica sljedećih Star Wars filmova, inače je najpoznatija po feminizmu. To je sad glavna kvalifikacija. I onda kad neizbježno napravi teško sranje bit će krivi ksenofobni fanovi. Sada da umjesto Modrića u Real ubacimo igrača NK Forkuševaca i onda Real izgubi 10:0, krivit ćemo navijače naravski.
Da, idioti
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 14:04   #3125
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
A da možda mi ne očekujemo previše. Dobar dio, ako ne i veći dio, novih serija snimljen je za ljuge koji imaju pamćenje zlatne ribice i koncentrirano mogu gledati nešto što traje maksimalno dvije minute, nakon toga uglavnom nastupa "short term memory loss". Pogledaš prvih par minuta epizode, pogledaš zadnjih par minuta epizode i nisi ništa propustio.
ne slazem se bas. cesto se podcjenjuju mladje generacije kao u stilu da oni nisu u stanju prepoznati dobar fantasy, dobro snimljene stvari kao sto mozemo mi.

imas li bolji dokaz tome od pada gledanosti amazonove abominacije u zadnjoj epizodi u odnosu na prvu i to za nevjerojatnih 63%. prvu je epizodu gledalo 25 milujuna ljudi a zadnju 9 milijuna. nije pretjerano reci da dobar dio od 16 milijuna koji su odustali se sigurno prvi put upoznaje s lore-om ili su vrlo povrsni poznavatelji (dakle uopce nemaju pojma kakav je kreativni masakr napravljen) al svejedno nisu mogli gledati to smece
ja-tak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 14:26   #3126
Nema tu obrane kako god okreneš. Sada čekam da Disney i Lucasfilm dođu na tu razinu, ne treba im puno. They'll all gonna burn.
Mark1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 19:09   #3127
Ste čitali Pad Numenora? Kako je to pisano nešto ala Silimilarion ili LOTR knjige ili Hurinova djeca?
Ful mi se čita ali ako je kao Silmi onda nema šanse.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 20:47   #3128
Pisao sam o tome u postu broj 3095.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2024., 21:03   #3129
Thanks, onda nikad lakši skip. Pogledam na you tube sažetak.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.