Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 02:18   #341
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Riješeno.
Ovo je bilo brzo. Puno ti hvala!

BTW, jel možeš još samo dodati u naslov:

Ruski jezik/Русский язык

Ili npr.:

Мы говорим по-русски!

Što god od to dvoje ili čak može i sve zajedno:

Ruski jezik/Русский язык - мы говорим по-русски!

Hvala!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 00:55   #342
Thumbs down 13/015 ST 3 Čiča miča gotova priča

[Alo Ista dy Ajelo! Što je mudro zatvoriti temu? Ti vidiš da je gotova priča a je li moguće da i ja vidim kad je gotova priča? Samo mi to reci ali odgovori mi ljudski molim te i da uredimo priču, za to jer da završava priča tako onda izgledati će loše kao

Zadnje uređivanje isufcenaj746 : 20.03.2016. at 02:24. Reason: Za ispravak poruke.
isufcenaj746 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.03.2016., 10:27   #343
Za početak, forum ima svoja pravila i upute: https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=184 kao i nekoliko načina pretraživanja. Čak i ovaj podforum ima svoja pravila: https://www.forum.hr/showthread.php?t=781828.

Tema koju si otvorio izgubila je smisao jako brzo, pod pretpostavkom da nije otvorena kao trolanje.

Žuti karton na gornji post dobio si jer si smatrao potrebnim otvoriti novu temu za razgovor s moderatorom dok u isto vrijeme za sva pitanja koja želiš uputiti moderatoru već postoji ova tema.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 16:31   #344
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Za početak, forum ima svoja pravila i upute: https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=184 kao i nekoliko načina pretraživanja. Čak i ovaj podforum ima svoja pravila: https://www.forum.hr/showthread.php?t=781828.

Tema koju si otvorio izgubila je smisao jako brzo, pod pretpostavkom da nije otvorena kao trolanje.

Žuti karton na gornji post dobio si jer si smatrao potrebnim otvoriti novu temu za razgovor s moderatorom dok u isto vrijeme za sva pitanja koja želiš uputiti moderatoru već postoji ova tema.
Od koga postoji tema ili čija tema?
isufcenaj746 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 10:42   #345
Quote:
isufcenaj746 kaže: Pogledaj post
Od koga postoji tema ili čija tema?
Tema je "Prijedlozi podforuma Društvene znanosti" i na njoj upravo pišemo.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 23:07   #346
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Postovi su prebačeni na drugu temu, ovdje su: https://www.forum.hr/showthread.php?t=824445. Forumu će trebati malo vremena da sve prikaže i da podigne temu na vrh prve stranice, ali nijedan post nije obrisan. To, uostalom, uvijek možeš provjeriti pretraživanjem vlastitih postova.

K tome, podforum ima cijelu temu posvećenu komunikaciji s moderatorima, na naslovnici. Nastoj je koristiti.
Je li to ova tema?

Ipak su mi obrisana najmanje dva posta, i ne samo moja. Ne mogu provjeriti jer tražilica ne radi. -.-
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 23:45   #347
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Je li to ova tema?

Ipak su mi obrisana najmanje dva posta, i ne samo moja. Ne mogu provjeriti jer tražilica ne radi. -.-
Nisu obrisani postovi, ali forumu, ne znam zašto, treba vremena da prikaže sve prebačeno. Ni meni se ne prikazuje druga stranica teme. Strpljen-spašen.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 18:04   #348
Quote:
Ista dy Ajelo kaže: Pogledaj post
Nisu obrisani postovi, ali forumu, ne znam zašto, treba vremena da prikaže sve prebačeno. Ni meni se ne prikazuje druga stranica teme. Strpljen-spašen.
Opet se ne prijazuje posljednja stranica teme. Ili bar posljednja stranica. Događa li se to samo na DZ? Nisam se drugdje s time susrela. Istina, ne posjećujem baš sve podforume, ali tražilica nigdje ne radi. Točnije, dobivam poruku da to ne smijem raditi. WTF?
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 20:02   #349
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Opet se ne prijazuje posljednja stranica teme. Ili bar posljednja stranica. Događa li se to samo na DZ? Nisam se drugdje s time susrela. Istina, ne posjećujem baš sve podforume, ali tražilica nigdje ne radi. Točnije, dobivam poruku da to ne smijem raditi. WTF?
Tražilica na žalost ne radi od veljače. Što se tiče Lingvističke čašice - vide se sad svi postovi. Svako prebacivanje postova je rizik, a ja još nisam otkrila djelotvoran način da ga umanjim, držim fige i nadam se.

P. S.
Išla sam vidjeti što je bilo s temom koja je još u travnju bila problematična nakon spajanja. Sad se vide obje stranice.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:26   #350
Opet malo ja. Može li se Jezični savjetnik očistiti od čavrljanja? Najblaže rečeno. Bar ubuduće ako se već ovo do sada toliko ispreplelo i zamrsilo da bi svako brisanje i/ili micanje postova narušilo tijek razgovora. Nekada je to bila tema na kojoj su se postavljala pitanja i dobivali odgovori, a rasprava bi uslijedila samo ako bi došlo od neslaganja u pogledu nekoga odgovora. Sada je to birtija u kojoj svatko lupeta svoje, a postavljena pitanja izgube se u tome. Svojevremeno je Čašica otvorena upravo zato da bi se spriječilo ovo što se danas događa, a nemam pojma kada je počelo.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:03   #351
Imala sam problem s prijavama, ali to je sad riješeno. Nešto se počistilo, neke se baniralo. Slobodno prijavite dalje ako bude problema.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:02   #352
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Imala sam problem s prijavama, ali to je sad riješeno. Nešto se počistilo, neke se baniralo. Slobodno prijavite dalje ako bude problema.
Mislim da smo se pogrešno razumjele. Sama tema više ne odgovara naslovu: umjesto jezičnog savjetnika dobili smo jezičnu kupusaru. Hoću reći, ako netko baš osjeća potrebu da negdje iznese svoja razmišljanja o jeziku, JS sigurno nije niti bi smio biti mjesto za to.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 18:50   #353
Nadam se da će ovaj prijedlog doživjeti bolju sudbinu od mojih dosadašnjih primjedaba - ah, ja sam neshvaćena duša. Šmrc.

Dakle, ako se tema zove Nepismenost na forumu, nepismenost u medijima, dopuštam da ja ne razumijem naslov, ali za mene to znači "tema na kojoj ćemo navoditi uočene (ili "učujene" ) pravopisne i gramatičke jezične pogreške i upozoravati na njih. S obzirom na to da se, kao prvo, tema sve više okreće isključivo medijima, a kao drugo, primjeri se sve više odnose na sadržaj, možda bi trebalo razmisliti o promjeni naslova tako da obuhvaća upravo ono o čemu tema doista govori. Posljednji post na toj temi samo je jedan od primjera: sada je najednom stvar opće kulture, što se potpuno neosnovano izjednačuje s pismenošću, sjeća li se itko da su Idoli 1981. snimili singlicu Maljčiki, a kada se na maturi postavi pitanje koje je boje rubin, onda je to "profesorsko iživljavanje" nad srednjoškolskom nejači.

Izdaje me mašta trenutačno, ali možda nekome štogod padne na pamet.

P. S. Usput sam malo pregledavala temu i sjećala se starih dana. Pa naletjela na svoj post u kojem se hvalim kako sam opsjednuta ispravljanjem vlastitih pogrešaka - ono, ako triput ne editiram post, nemam osjećaj da sam išta napisala, a ono - već u prvom ili drugom retku naletim na tipfeler.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:16   #354
Srednjovjekovna europska povijest.Skoro pa omiljeno područje, ne samo povijesti nego društvenih znanosti općenito.
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:16   #355
Ovako. Zanima me zbog čega je tema "Komunizam" izbrisana, dok je tema "Moć je pravo" i dalje postojana. IMHO, te teme pripadaju istom 'žanru'. Pa, ono.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 03:50   #356
A mene zanima zakaj se ovaj pdf ne moderira.
Isto kao i pdf Povijest.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:50   #357
Mislim da je ovo najbolje mjesto. Ispričavam se što se na ovoj temi nisam prelogirala pa je ispalo kao da raspravljam sama sa sobom. Nadam se da je iz konteksta jasno kako to nije slučaj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:55   #358
OK je, nema problema...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2020., 21:12   #359
Mogu li se, molim, ova dva posta (prvi i drugi) izbrisati s teme? Hvala.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2020., 21:46   #360
Quote:
MmeTipfeler kaže: Pogledaj post
Mogu li se, molim, ova dva posta (prvi i drugi) izbrisati s teme? Hvala.
Obrisano.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.