Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 12:20   #10121
Ovaj put možda neće biti takva situacija jer onda (doba kad su R9 280X bile špica za majnanje) je ta neka valuta pukla i sve ošlo u mp3, ljudi krenuli prodavati kao sumaniti. Sada je situacija takva da mining više nikad neće puknit, tako da vjerojatno neće biti neke poplave gpu, eventualno se samo situacija može malo normalizirati sa zalihama i cijenama novih, kao i cijenama polovnih.

Nvidia CEO: Cryptocurrency is "here to stay"
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:40   #10122
Tada je bio puknuo Bitcoin jer je mining postao pretezak i dosli su ASIC mineri.

Sada je Ethereum relativno stabilan, ali se mining sve manje isplati tako da mislim da ce puno ljudi koji rudare s obicnim (gaming) karticama koje se mogu lijepo prodati odluciti vratiti ulozeno u hardware.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:01   #10123
Još je neka valuta bila, samo ne mogu se sjetiti kako se zove. Uz bitcoin se najviše pičila, pa je mislim poživila malo i nakon što je bitcoin opao. Ugl. hoću reći ako i taj etherium padne, neće skroz otić u bananu da svi odustanu, a ako bi i ošao ima još par valuta koje se drže, rastu itd. tako da mislim da će uvjek biti nečeg za majnanje tj. mislim da više nikad neće nestat.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:05   #10124
Svakako neće kao Bitcoin jer navodno se Ethereum ne može rudariti putem ASIC-a, dakle ne može totalno krahirati GPU rudarenje. No mnogima može postati blizu cijene struje pa se više isplati prodati kartice dok još imaju vrijednost za gaming.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:33   #10125
Zar nemaju ono nekakvi minerski usbovi koji su jeftiniji i efikasniji od kartica ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:55   #10126
USBovi?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:24   #10127
E, ovakvo nesto: https://www.google.hr/search?q=usb+m...ing+sticks&aqs

Bilo bi dobro kad bi rudari poceli kupovat ova cuda i okanili se kartica. Nego, odlucio san jos pricekat, nije mi bas tolika prisa pa san otkaza narudzbu. Mozda usred zime nesto namaknem, a do tada bi valjda sve sta san zacrta tribalo malo past na cijeni.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:30   #10128
Pa da, to je ovo što sam spomenuo. AHIC za Bitcoin. No Bitcoin je prošao , Ethereum nije moguće rudariti putem AHIC-a, tako je dizajniran.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:56   #10129
Molim vas misljenje o grafickoj kartici nvidia quadro p600. Hoće li zadovoljiti potrebe osobe koja većinom vrijeme na računalu provodi u Photoshopu, Illustratoru, Autocadu i sličnim programima za obradu fotografija i videa, crtanje, 3d modeliranje? Ukoliko smatrate da je potrebna neka druga, jača grafička, slobodno predložite. Naravno, cilj je proći jeftinije ali računajte budžet do max 3500-4000 kn..
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:51   #10130
Padaju cijene grafičkih, sad se može kupiti i za 2140 kn rx 580 8gb.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:23   #10131
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Padaju cijene grafičkih, sad se može kupiti i za 2140 kn rx 580 8gb.
A gdje to?
mrgud11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:38   #10132
Quote:
mrgud11 kaže: Pogledaj post
A gdje to?
Španjolski amazon, xfx rx 580, 285 eura sa poštarinom.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:42   #10133
Neloše cijene oko 2500kn odličnih rx 580 8gb modela klik, klik

Ima i onih običnih giga za 50-ak kn manje, ali nema smisla to uzeti pored ove dvije
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:49   #10134
Evo jedno specificno pitanje, ne znam di bih upita pa evo vamo: Vidio san zadnjih dana na njuskalu par prodavaca koji tvrde da im kartica koju prodaju jos uvijek ima jamstvo, te usput pokazu i jamstveni list od Asbisa, a na tom dokumentu pise: 'Upute za koristenje: uz proizvod ne dolaze uputstva jer je namijenjen za ugradnju iskljucivo od strane ovlastene osobe. Ugradnjom od strane neovlastene osobe, proizvod gubi jamstvo.' Zar to ne znaci da su te kartice izgubile jamstvo jer su izvadene te ih naknadno instalira neovlastena osoba (kupac) ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 03:19   #10135
https://www.caseking.de/sapphire-nit...-gcsp-164.html

Ukljucujuci postarinu i pdv = 276€. Cifra je postena u ova teska vrimena, a kartica dolazi u stock 8.12.

Ima i ovo, po specifikacijama jako dobro kuciste za ovu snizenu cijenu. Uzeo bih sebi nego mi je i dalje pre veliko dimenzijama: https://www.caseking.de/bitfenix-aeg...-gebf-165.html
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:20   #10136
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Evo jedno specificno pitanje, ne znam di bih upita pa evo vamo: Vidio san zadnjih dana na njuskalu par prodavaca koji tvrde da im kartica koju prodaju jos uvijek ima jamstvo, te usput pokazu i jamstveni list od Asbisa, a na tom dokumentu pise: 'Upute za koristenje: uz proizvod ne dolaze uputstva jer je namijenjen za ugradnju iskljucivo od strane ovlastene osobe. Ugradnjom od strane neovlastene osobe, proizvod gubi jamstvo.' Zar to ne znaci da su te kartice izgubile jamstvo jer su izvadene te ih naknadno instalira neovlastena osoba (kupac) ?
Nikad nisam cuo da su nekog natezali oko toga, eventualno ako si nešto polomio i slično pa ti onda kažu da si neovlašteno to ugradio...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:45   #10137
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
https://www.caseking.de/sapphire-nit...-gcsp-164.html

Ukljucujuci postarinu i pdv = 276€. Cifra je postena u ova teska vrimena, a kartica dolazi u stock 8.12.

Ima i ovo, po specifikacijama jako dobro kuciste za ovu snizenu cijenu. Uzeo bih sebi nego mi je i dalje pre veliko dimenzijama: https://www.caseking.de/bitfenix-aeg...-gebf-165.html
Dobra cijena za rx 580.
Uzet ću kada dođem doma.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:31   #10138
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
https://www.caseking.de/sapphire-nit...-gcsp-164.html

Ukljucujuci postarinu i pdv = 276€. Cifra je postena u ova teska vrimena, a kartica dolazi u stock 8.12.

Ima i ovo, po specifikacijama jako dobro kuciste za ovu snizenu cijenu. Uzeo bih sebi nego mi je i dalje pre veliko dimenzijama: https://www.caseking.de/bitfenix-aeg...-gebf-165.html
Mogu li kako uplatiti na njihov racun bez deviznog racuna?
Odabrao sam placanje unaprijed, a ne paypal, kada sam dosao doma vise nije bila pp toj cijeni.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:45   #10139
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Mogu li kako uplatiti na njihov racun bez deviznog racuna?
Odabrao sam placanje unaprijed, a ne paypal, kada sam dosao doma vise nije bila pp toj cijeni.
Ovisi kakav racun imas i u kojoj banci i kako funkcionira sustav.
U teoriji se moze, dakle da se tvoj racun tereti u kunama, ali mislim da to bas ne fukcionira u praksi, recimo meni preko PBZa to ne ide, moram odabrati devizni da valuta bud eu EUR.

Probaj Transferwise, imaju ok provizije i terete mislim preko kartice ili uplatom na domaci racun. Funkcioniraju otpilike na nacin da transakcije ne idu pojedinacno izmedu zemalja, vec tebi povuku pare a primatelju legnu pare sa lokalnog racuna.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 19:09   #10140
Ne znam ti rec, moras probat. A zasto ne paypal osim ako ga nemas ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.