Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 17:05   #2661
Vjerojatno imaš plaću u PBZ pa im ni ne treba dokaz o istoj.

Edit: Moja mala Blu je stigla danas u moj sandučić

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:52   #2662
Gdje vidjeti stanje o limitima?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:17   #2663
Ako imaš revolving onda na my account ili mpbz / pbz net, a ako imaš charge pozivom u kontakt centar.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:24   #2664
Bok, postoji li limit za potrošnju na zelenoj amex kartici (tražila sam na my accountu to ali ne vidim gdje to piše) i postojili li limit za rate u smislu da sam na previše prodajnih mjesta iskoristila mogućnost plaćanja na rate?

Puno hvala!
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:24   #2665
Bok, postoji li limit za potrošnju na zelenoj amex kartici (tražila sam na my accountu to ali ne vidim gdje to piše) i postojili li limit za rate u smislu da sam na previše prodajnih mjesta iskoristila mogućnost plaćanja na rate?

Puno hvala!
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:23   #2666
Quote:
bomchika kaže: Pogledaj post
Bok, postoji li limit za potrošnju na zelenoj amex kartici (tražila sam na my accountu to ali ne vidim gdje to piše) i postojili li limit za rate u smislu da sam na previše prodajnih mjesta iskoristila mogućnost plaćanja na rate?

Puno hvala!
Postoji limit i za jedno i za drugo.
Zovi broj sa poleđine kartice. Nekad kažu da nema limita, ali ima pa inzistiraj.
Ako ti kažu da nema pitaj do kojeg iznosa možeš ići a da ne trebaš zvati za autorizaciju i to ti je limit.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 08:47   #2667
Quote:
bomchika kaže: Pogledaj post
...i postojili li limit za rate u smislu da sam na previše prodajnih mjesta iskoristila mogućnost plaćanja na rate?

Puno hvala!
Koliko se sjećam meni je blokiralo nakon 12 otvorenih plaćanja na rate.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:28   #2668
Puno hvala, zvat ću ih sutra. Imat ću sad nekih većih troškova pa sam mislila uzimati na rate, pa da me baš ne zablokira. Zanima me ako netko zna, primjerice, ako nešto u vrijednosti 5.000,00 kn uzmem na rate (npr. 5 rata), da li mi u taj famozni limit ulazi svih 5.000,00 kn ili 1.000 kn (mjecečna rata)?

I drugo, dobila sam zelenu Amex karticu kad sam bila na prošlom radnom mjestu, na kojem mi je bila manja plaća i ugovor na određeno. Jel ima smisla kod charge kartice slati im novu platnu listu obzirom da mi je veća plaća i da je ugovor na neodređeno (ako već postoje ti neki limiti)?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:14   #2669
Ima smisla. Pošalji platnu listu I kratak dopis da želiš ažurirati podatke po svojoj kartici, da ti je plaća veća I ugovor na neodređeno.
Nakon što zaprime, a prije kupovine, nazovi za autotizaciju i budu li kenjali reci da si baš zbog toga slala nove podatke pa neka uzmu to u obzir

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:24   #2670
Znaci to za autorizaciju ja zovem njih na broj s poleđine kartice? To je svojevrsna najava troskova, ili?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:33   #2671
Tako je. Najaviš kupovinu na tom I tom mjestu u tolikom iznosu i toliko rata i sljedeći trošak ti treba biti ta kupovina
Koliko se ja kužim u stvari
I ako ti kažu da može, neće biti problema

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:53   #2672
Što se tiče zelenog Amexa, nedavno sam ga izvadila i isto mi nije bio jasan limit. Zvala sam broj s papira za autorizaciju, rečeno mi je da mogu trošiti iznose u visini mjesečnih primanja, za sve više od toga, treba ih nazvati dan-dva ranije da odobre. Na upit do koliko maksimalno odobravaju, dali su mi neodređeni odgovor, kao 50.000kn, 100.000 kn.
E, sad...jel se taj limit mjesečnih primanja odnosio na jednu kupnju, ili na ukupni iznos potrošenog, ne znam.
Amex ne koristim osim za neke sitne gluposti pa mi nije toliko bilo bitno da ih dalje pilam, al ne sviđa mi se taj princip u kojem stvari nisu jasno definirane.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:59   #2673
Meni su isto rekli za limit, ali ja nikad ne zovem. Ukupna zaduženja su mi bila po nekoliko plaća, nikad nije bilo problema.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:05   #2674
Obično kod novih kartica ne valja pretjerivati u početku, ali poslije kad vide da uredno plaćate svoje obaveze postanu fleksibilniji, bar je takvo iskustvo bilo moje s karticom sa srcem.



Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:11   #2675
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Obično kod novih kartica ne valja pretjerivati u početku, ali poslije kad vide da uredno plaćate svoje obaveze postanu fleksibilniji, bar je takvo iskustvo bilo moje s karticom sa srcem.



Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Upravo suprotno, limit ovisi i o prosječnoj potrošnji, ako "ne pretjeruješ" imati ćeš mali limit jer smatraju da ti veći i ne treba.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:25   #2676
Pa ja mislim da je tako za charge, za revolving ne jer imaš limit.
Bilo je tu ljudi ako se ne varam koje su zvali kad su prerjerali s potrošnjom.

Ne kažem da sad treba stalno biti u razini plaće, ali ne čini mi se pametno u početku se zaletit?
No ne znam, ja i nisam trošila više od plaće i pol pa ne mogu tvrditi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:29   #2677
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da je tako za charge, za revolving ne jer imaš limit.
Bilo je tu ljudi ako se ne varam koje su zvali kad su prerjerali s potrošnjom.

Ne kažem da sad treba stalno biti u razini plaće, ali ne čini mi se pametno u početku se zaletit?
No ne znam, ja i nisam trošila više od plaće i pol pa ne mogu tvrditi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Pa i pričamo za charge (kod revolving se zna limit). U kontekstu visokog limita dobro je trošiti što više, od početka pa zauvijek.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:33   #2678
Hvala svima. Zvat cu ih sutra i ispitat sve i poslati im azurirane info o placi. Sve mi je to nekako u magli, neki kazu jedno a neki drugo, ne zelim da mi se dogodi da mi na prodajnom mjestu bude odbijena kartica, pa cu pokusati s tom najavom.
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:41   #2679
Uz najavu će sigurno biti moguće.
Naravno postoji šansa da kažu da ne može ali mislim da je ta mogućnost iznimno mala.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:33   #2680
@ June
Limit ovisi prvenstveno o plaći, onda o potrošnji i o kreditnoj zaduženosti.
Ali općenito za limite iznad 20-30-40k plaća ti treba biti bar pola tog iznosa.

@bomchika
Pretpostavljam da primaš plaću u pbz banci jer trenutni uvjet za izdavanje kartice je i ugovor na neodređeno. Imaj u vidu da kod ažuriranja podataka, odnosno kada želiš promjenu uvjeta korištenja kartice (limita), tipa povećanje, oni ti ga mogu povećati, a mogu ti ga i smanjiti, bez obzira na iznos plaće, a vjeruj mi bilo je dosta takvih slučajeva pa nazovi prije da se informiraš. I nije ti potrebno prije svake kupovine na rate zvati za autorizaciju ukoliko imaš raspoloživog limita pa saznaj prije koji ti je limit i za jednokratno i za na rate.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.