Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 05:04   #1
Biti budan po noći, a spavati po danu?

Da li ima vas koji recimo spavate po danu a budni ste po noći?Meni se nekako poremetio bioritam,tako već mjesec dana po danu spavam a po noći sam budna,tamo do nekih 5-6 u jutro i onda spavam do 14-15 sati.Htjela bih to promjeniti ali kako spavam do kasno,navećer opet ne mogu zaspati i tako u krug.Neki savjet?
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:11   #2
znači nisam jedini!?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:24   #3
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
Da li ima vas koji recimo spavate po danu a budni ste po noći?Meni se nekako poremetio bioritam,tako već mjesec dana po danu spavam a po noći sam budna,tamo do nekih 5-6 u jutro i onda spavam do 14-15 sati.Htjela bih to promjeniti ali kako spavam do kasno,navećer opet ne mogu zaspati i tako u krug.Neki savjet?

uživaj dok možeš
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:33   #4
prisili se ostati budna drugi dan ujutro - kava, vježbanje, trčanje, kajgod... - do barem 20 naveče
ob_bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:36   #5
Quote:
ob_bo kaže: Pogledaj post
prisili se ostati budna drugi dan ujutro - kava, vježbanje, trčanje, kajgod... - do barem 20 naveče
a što vi onda radite budni,imate isti problem?
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:38   #6
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
znači nisam jedini!?
Nisi vjerovatno nas ima još,kako je ovo katastrofa,toliko toga popustim u jutro,prijatelji me zovu u jutro na kavu i ne mogu se načuditi da ja još spavam,a nemaju pojma kad legnem
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:42   #7
Quote:
ob_bo kaže: Pogledaj post
prisili se ostati budna drugi dan ujutro - kava, vježbanje, trčanje, kajgod... - do barem 20 naveče
I baš ću te poslušati,danas ne idem spavati!Nadam se da će uspjeti ali kad ja nekako volim po noći surfati
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:44   #8
ima koga još?
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 05:52   #9
Da, ima nas još!!
Ništa pametno na tv-u, knjigu pročitala...
Spavat ću do jedan ako uspijem zaspati uopće...
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 06:12   #10
ja sam još budan!!

cak sam i popio dvije rakijice da me uspavaju , al ništa!!
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:55   #11
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ja sam još budan!!

cak sam i popio dvije rakijice da me uspavaju , al ništa!!
ha ha,evo ja se maloprije probudila,ovo bi mogao bit topik za sve nas koji ne spavamo po noći pa da se tu međusobno jadamo
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:58   #12
a da se negdje zaposlite,problem rjesen dok si reko keks
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 17:58   #13
Dakle noćne ptice ovo je topik za nas,pa navratite u kasne noćne sate da si malo ubijemo dosadu,družimo se itd...
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:01   #14
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
a da se negdje zaposlite,problem rjesen dok si reko keks
da to je najboli recept,ja dok sam radila nitko me nije mogao probudit a sad me nitko ne može uspavati
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 18:07   #15
imam i ja takav problem kad sam na godisnjem,automatski mi se zamjeni dan za noc,mozda da se natjeram da idem spavat bi i zaspala,al bas to sto kazes radje gledam tv,pa po netu,ko zombi
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:36   #16
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
Da li ima vas koji recimo spavate po danu a budni ste po noći?Meni se nekako poremetio bioritam,tako već mjesec dana po danu spavam a po noći sam budna,tamo do nekih 5-6 u jutro i onda spavam do 14-15 sati.Htjela bih to promjeniti ali kako spavam do kasno,navećer opet ne mogu zaspati i tako u krug.Neki savjet?
Čekaj,a zašto ne spavaš? Nervozna si noću? I ja isto više volim šalabajzati noću nego danju.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:39   #17
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
ima koga još?
Vise od osam mjeseci...
ArkinAardvark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 20:44   #18
mislim da nije tako lose ako zamjenis dan za noc na neko krace vrijeme, ali ako to traje vec dugo, nije bas dobro. onda vise ne pomaze ni ono sto je netko predlozio, da ostanes budnim cijeli dan, tj. taj jedan dan uopce ne spavas.

ja sam preko praznika, a i prije tog, isla leci u 3, pol 4, a nerijetko i u 5, 6 i isto spavala do 13 h i dulje. onda je dosao preiod u kojem sam se morala ustajati u pol 6 ili pol 7. a dalje sam lijegala po starom i tako sam pavala po 2, 3 sata, a preko dana uopce nisam mogla spavati jer se sve pomijesalo. jos sam ucila za ispite, bila bolesna. navecer opet ne bih zaspala do 3, 4 (nekad i kasnije) jer sam tako bila navikla. nista nije pomagalo da legnem ranije. samo bi par sati lezala u mraku i okretala se non stop. uzasno me iscrpilo, toliki mi je sok i stres bio. tek sam se sad dovela donekle u red. ranije se pocnem pripremat za spavanje, zaspim u pol 2, 2 sto je veliki napredak. i dalje rijetko spavam 8 sati no ovo je tolika promjena i ako odspavam 6 sati kao da sam spavala 10.

tako da pokusajte si vratiti bioritam sto prije jer sto dulje traje, to ce biti teze vratit se na staro.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:45   #19
a joj blago vama gledate i dosje x i star trek bez problema
Vukasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:22   #20
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Čekaj,a zašto ne spavaš? Nervozna si noću? I ja isto više volim šalabajzati noću nego danju.
nisam nervozna nego spavam po danu,a kako ne mogu spavati 24 sata dnevno onda sam budna po noći,samo sam zamijenila i to mi je grozno
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.