Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 17:18   #341
Ako sam dobro shvatio šta Dubo piše, on ima ilegalnu kopiju Synesisa pa mu nadogradnja predstavlja stanoviti problem, a u hex editoru prtlja jer nije skužio da u programu može definirati stope PDV-a kako hoće.
ŠućMućPaProlij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 17:59   #342
E moji "programeri", tragično je zapravo kakve sve samožive kreature postoje među vama!! Imao sam sreću raditi u drugim sredinama, gdje su programeri daleko pametniji i pristupačniji, pa su me dosta toga naučili... Mogući problem je naslov teme: "knjigovodstveni", jer ja sam govorio o programima koji služe u razne svrhe, npr obračun parkinga, ima takvih i sličnih prilično. I NEMAJU izmjenu PDV.
Razbacivanje pameti tip CRC, source i slično, nema ovdje smisla, ne radi se o stručnome nadmudrivanju nego pomoći onima koji ne znaju, čak ni što je source... I kada meni programer javi da je podatak "zapečen", onda je prijevod: treba izmijeniti source i opet "zapeči"... tako da korisnici umiru od straha od pečenja... Toliko o "pečenju".
Da ne duljim: neću ovdje nabrajati koliko sam toga do danas riješio heksa editirom, niti ću reklamirati koji je. Taj ima čak i upute za izmjenu teksta, fonta itd, a za sekundu je našao string "22%" i promijenio ga u "23%" (ok, našao je 18,032..ali nećemo o tome?!?) I viđi vraga, taj program radi kako treba?!? (NIJE knjigovodstveni!) U inat nadobudnim programerima!!
Mislim da je jedan veliki problem dijela programera njihova prepotencija, jer se bave nečim o čemu večina pojma nema! Samodovoljni su i ne udružuju se gotovo nikada, pa imamo mali milion programa, tvrtki... svaka je "glavna" u svome ataru. Vani rade ekipno, povezuju se sa svih strana i onda se takav program nađe na širokom području, a svaki od programera pokriva svoje područje. Samo država im je 12 puta veća od naše... I to je pravi način, suradnja. Ako ove nadobudne baš zanima, nekoliko sam godina proveo surađujući i družeći se s njima. Tako sam nešto i naučio... i preveo par jačih programa na Hrvatski - čak rade u redu i to godinama, ali... dosta.
A Pupilline programe legalno koristim od vremana kada su bili u dos-u. Čini mi se da se kritizeri nisu tada ni rodili...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:05   #343
Da se mi zabavimo s temom... Iako su u Pupilli rekli da nakon prve inventure nije zgorega napraviti višak/manjak, ja ne mislim tako, pa sam to preskočio. Naime, opet će se pojaviti razlike na kraju godine, a višak/manjak se na koncu skoro izjednače, (to su uglavnom greške u kodu, a ne manjak, još manje višak!) što bih se sada gnjavio s time?? Jer postavlja se onda pitanje dali obračunavati i kalo, lom?!? Mislim da nema smisla, sa one dvije inventure i preknjižavanjem sa konta RC na konto PDV sve je završeno! I idemo dalje, samo tko zna što će nam slijedeće servirati??
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:42   #344
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Da se mi zabavimo s temom... Iako su u Pupilli rekli da nakon prve inventure nije zgorega napraviti višak/manjak, ja ne mislim tako, pa sam to preskočio. Naime, opet će se pojaviti razlike na kraju godine, a višak/manjak se na koncu skoro izjednače
Slažem se s tobom oko inventure, ali da se vratim nakratko na taj hex. Ne vjerujem da ti je to uspjelo, ali ako i jest, nije li to kršenje autorskih prava? Iako razumijem i korisničku stranu, treba ipak priznati da se programeri muče sa zaštitom (tj. nemogućnošću iste) pa izgleda da im ovakve izmjene dobro dođu da naplate ono što im se oduzima hakerskom krađom (što naravno nije fer prema poštenim korisnicima). Znam par fimi koje su odustale od bilo kakve zaštite, jer ako se može razbiti Microsofta koja je šansa nekim malim kućama da naprave efikasnu zaštitu?
Sjećam se, prije desetak godina jedan je tip ostavljao svoj source na računalu (još je radio u dbaseu) i ja ga pitam zar se ne boji da mu ukradu. A veli on: ma tko će se snaći u tome.
Imao je najbolju zaštitu: ništa dokumentirano i stalno je trebalo nešto mijenjati i popravljati
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:17   #345
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Sve si točno rekao!! I ja sam nailazio na programe sa sourceom. A pazi sad: opet Pupilla... Pa oni daju program, na mdb je mala jednostavna zaštita. I krađa je jednostavna, ali - nama podrške, nema dokupa, nema... malo mi je bilo čudno zašto oni uvijek SVE šalju (nama modul posebno!) a kasnije je postalo jasno! Tvoja verzija uvijek ide ponovo prema tebi, označena tvojim brojem! E sada: tko krade?? Dali "krade" programer koji za tih 10 min posla oko promjene onog podatka 18,032...u jednome jednostavnom programu traži 3.000 (TRI TISUĆE!!) kn?? (PROVJERENO!!) Ne, ne krade, ali... koristi gužvu?? E pa ako se tu malo hakira - ne smatram to krađom, jer se NIŠTA ne krade, nego prilagođava zakonu!! Da je sreće, on bi tu promjenu PDV bio predvidio kroz opciju programa, jeli tako??
I opet: Pupilla... umjesto da ih napadam za ono loše, hvalim ih za dobro, ali: sve su predvidili - ni lipe ti ne treba potrošiti za promjenu!! A ako čak i treba nešto mijenjati - modul je po parsto kuna! Svakako nije 3.000 kn promjena...
I evo što kuka kolegica s Korčule: programer je "čačko 4 sata" i ona računa da će račun biti par tisuća kuna... Znam da je trebala misliti što kupuje, ali koliki su mislili ? Danas bar ima tema na forumu, pa se raspitaš, a unazad 6-7 godina? A čega ima u Dubrovniku, a da o otocima ne govorim, čak i STALNE veze ADSL-om sa programerom, jer on pruža neke "permanentne" usluge, kad sam za to čuo pobjegao sam!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:08   #346
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
E moji "programeri", tragično je zapravo kakve sve samožive kreature postoje među vama!! Imao sam sreću raditi u drugim sredinama, gdje su programeri daleko pametniji i pristupačniji, pa su me dosta toga naučili... Mogući problem je naslov teme: "knjigovodstveni", jer ja sam govorio o programima koji služe u razne svrhe, npr obračun parkinga, ima takvih i sličnih prilično. I NEMAJU izmjenu PDV.
Razbacivanje pameti tip CRC, source i slično, nema ovdje smisla, ne radi se o stručnome nadmudrivanju nego pomoći onima koji ne znaju, čak ni što je source... I kada meni programer javi da je podatak "zapečen", onda je prijevod: treba izmijeniti source i opet "zapeči"... tako da korisnici umiru od straha od pečenja... Toliko o "pečenju".
Da ne duljim: neću ovdje nabrajati koliko sam toga do danas riješio heksa editirom, niti ću reklamirati koji je. Taj ima čak i upute za izmjenu teksta, fonta itd, a za sekundu je našao string "22%" i promijenio ga u "23%" (ok, našao je 18,032..ali nećemo o tome?!?) I viđi vraga, taj program radi kako treba?!? (NIJE knjigovodstveni!) U inat nadobudnim programerima!!
Mislim da je jedan veliki problem dijela programera njihova prepotencija, jer se bave nečim o čemu večina pojma nema! Samodovoljni su i ne udružuju se gotovo nikada, pa imamo mali milion programa, tvrtki... svaka je "glavna" u svome ataru. Vani rade ekipno, povezuju se sa svih strana i onda se takav program nađe na širokom području, a svaki od programera pokriva svoje područje. Samo država im je 12 puta veća od naše... I to je pravi način, suradnja. Ako ove nadobudne baš zanima, nekoliko sam godina proveo surađujući i družeći se s njima. Tako sam nešto i naučio... i preveo par jačih programa na Hrvatski - čak rade u redu i to godinama, ali... dosta.
A Pupilline programe legalno koristim od vremana kada su bili u dos-u. Čini mi se da se kritizeri nisu tada ni rodili...
E dubo moj, baš si dubo, odavno se nisam tako nasmijao. Ajde ti meni objasni koji to programski jezik računa PDV sa iznos = iznos * 22%? Aj mi molim te to objasni, i nikada više niti riječi neću progovoriti na ovom forumu! Da mi je samo znati gdje si ti to u programu našao izraz 22% (a da je vezano za matematiku). Hahahahahahahahahahahaha

p.s. baš si dubo
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:24   #347
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Naime, opet će se pojaviti razlike na kraju godine, a višak/manjak se na koncu skoro izjednače, (to su uglavnom greške u kodu, a ne manjak, još manje višak!) što bih se sada gnjavio s time??
Kako višak/manjak može biti greška u kodu?

Pa sa kakvim ti to smećem od programa radiš?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 04:36   #348
Quote:
capt.Picard kaže: Pogledaj post
Gospodine prepametni i mladi, očito je tebi onaj Piccard sa Voyagera pomutio pamet, ali nebih se s tobom gnjavio. Takvih sitnopljuckala ima na stotine, ali kad treba pomoći onda ti se tresu ruke... Da nisi toliko prepotentan, shvatio bi gdje piše 22%, jer tekst za ispis računa upravo sadrži tako nešto. Ipak, toliko me nije briga za tvoje prepametne komentare, da ti neću ni reći da sam ja spominjao 18,032786, ali ti to ništa ne znači... Pa ništa, uživaj ti u svome jadu! Srećom, ovdje ima dovoljno pametnih i pristojno odgojenih sugovornika.

Ali, imamo još pljuckala... ma jeste li vi premladi, ili ste mlatimudani koji traže gdje će drugima vaditi pogreške?? Svaki dobronamjerni forumaš će shvatiti što su "greške u kodu", nekada u brzini ukucaš krivo, nekada bar code reader zna zabrljati. Jel jasno, pametni moj?? Radi se o ljudskim pogreškama!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 06:20   #349
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Gospodine prepametni i mladi, očito je tebi onaj Piccard sa Voyagera pomutio pamet, ali nebih se s tobom gnjavio. Takvih sitnopljuckala ima na stotine, ali kad treba pomoći onda ti se tresu ruke... Da nisi toliko prepotentan, shvatio bi gdje piše 22%, jer tekst za ispis računa upravo sadrži tako nešto. Ipak, toliko me nije briga za tvoje prepametne komentare, da ti neću ni reći da sam ja spominjao 18,032786, ali ti to ništa ne znači... Pa ništa, uživaj ti u svome jadu! Srećom, ovdje ima dovoljno pametnih i pristojno odgojenih sugovornika.

Ali, imamo još pljuckala... ma jeste li vi premladi, ili ste mlatimudani koji traže gdje će drugima vaditi pogreške?? Svaki dobronamjerni forumaš će shvatiti što su "greške u kodu", nekada u brzini ukucaš krivo, nekada bar code reader zna zabrljati. Jel jasno, pametni moj?? Radi se o ljudskim pogreškama!
dUbO, aj molim te nemoj više, pročitao sam par zadnjih stranica i sad imam bolove u trbušnom zidu od smjeha. Došao si tu i praviš se pametan, a pola ekipe na ovom PDF-u te ne razumije o čemu palamudiš... Tema su knjigovodstveni programi, a za ovo kaj ti tu prepričavaš si otvori temu "Mali korak za dUbU, veliki za iskusne programere - hack knjigovodstvenih programa" pa tamo prosipaj pamet... Dečki su ti lijepo rekli, ali ti si kao i svaki drugi ili treći južnjak izrazito prepotentan i pun sebe, bez smisla za razumjevanje druge strane, apriori pljuješ tuđi rad i sebe uzdižeš u nebo, bez pokrića nažalost... Aj bok...
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 07:39   #350
Eh... kad se za "iskusne programere" pojavi netko tko nije iskusni programer, pa zna skoro kao i oni..... onda nastane panika i vrijedjanje.

Nebojte se momci, nece vam dubo preotet posao..... hehehehe....
nepoznata_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 08:11   #351
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ali, imamo još pljuckala... ma jeste li vi premladi, ili ste mlatimudani koji traže gdje će drugima vaditi pogreške?? Svaki dobronamjerni forumaš će shvatiti što su "greške u kodu", nekada u brzini ukucaš krivo, nekada bar code reader zna zabrljati. Jel jasno, pametni moj?? Radi se o ljudskim pogreškama!
Izrazavaš se nejasno tako da nije ni čudo da te svi pljuckaju.

Greška u kodu je jedna stvar a ljudska pogreška nešto sasvim drugo.

I da, uglavnom se radi o ljudskim pogreškama....zato se plaća održavanje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 08:18   #352
Quote:
nepoznata_11 kaže: Pogledaj post
Eh... kad se za "iskusne programere" pojavi netko tko nije iskusni programer, pa zna skoro kao i oni..... onda nastane panika i vrijedjanje.

Nebojte se momci, nece vam dubo preotet posao..... hehehehe....
Sad si napisala takvu glupost da ni ovaj smajlić nije dovoljan

dUbO NIKADA neće znati kao iskusan programer, iz jednostavnog razloga jer nije u tome, on se bavi desetim poslom, a samo malo bolje poznaje problematiku. Sa njim se slažem samo u jednom, a to je da ima hrpetina programera koji misle da su Bogom dani, da sve znaju, izdižu se iznad običnog naroda, a samo zato jer znaju još jedan "strani" jezik i mnoge obitelji ovise o njima. Takvi kod mene ne prolaze, ja da samo i nanjušim uzdizanje iznad stranke, leti na cestu kao da nikada nije ni postojao, pa makar bio najbolji programer na svijetu. Meni je bitniji ljudski faktor, a genijalnost određenog programera mi je na drugom mjestu. Programeri kojima sam ja šef se javljaju na telefon strankama, nema šanse da budu nedostupni prodavačici u dućanu ili nekoj knjigovotkinji, moraju razgovarati sa svima i direktno riješavati problematiku sa strankom. Nema kod mene one svima njima poznate "napišite mi kaj ste radili, faxirajte mi, pošaljite mi mailom, pa bum možda kroz koji dan riješio...", problemi se rješavaju ODMAH i SADA u razgovoru sa strankom, mom programeru je eskalacija incidenta 48 sati, a ne dao mu Bog da dobijem mail iz Helpdesk programa da je taj rok prekoračen (uvijek ima objektivnih okolnosti, ali toleriram ih možda jednom u mjesecu), više takvih je letilo na cestu da se nisu snašli... Moš mislit, nema ljudi koji će radit za plaću koja se računa na slijedeći način: 2,5 x prosječna plaća u Zagrebu (full prijava). Drugi dan mi novi programer sjedi na njegovom mjestu.
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 09:22   #353
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Sad si napisala takvu glupost da ni ovaj smajlić nije dovoljan

dUbO NIKADA neće znati kao iskusan programer, iz jednostavnog razloga jer nije u tome, on se bavi desetim poslom, a samo malo bolje poznaje problematiku. Sa njim se slažem samo u jednom, a to je da ima hrpetina programera koji misle da su Bogom dani, da sve znaju, izdižu se iznad običnog naroda, a samo zato jer znaju još jedan "strani" jezik i mnoge obitelji ovise o njima. Takvi kod mene ne prolaze, ja da samo i nanjušim uzdizanje iznad stranke, leti na cestu kao da nikada nije ni postojao, pa makar bio najbolji programer na svijetu. Meni je bitniji ljudski faktor, a genijalnost određenog programera mi je na drugom mjestu. Programeri kojima sam ja šef se javljaju na telefon strankama, nema šanse da budu nedostupni prodavačici u dućanu ili nekoj knjigovotkinji, moraju razgovarati sa svima i direktno riješavati problematiku sa strankom. Nema kod mene one svima njima poznate "napišite mi kaj ste radili, faxirajte mi, pošaljite mi mailom, pa bum možda kroz koji dan riješio...", problemi se rješavaju ODMAH i SADA u razgovoru sa strankom, mom programeru je eskalacija incidenta 48 sati, a ne dao mu Bog da dobijem mail iz Helpdesk programa da je taj rok prekoračen (uvijek ima objektivnih okolnosti, ali toleriram ih možda jednom u mjesecu), više takvih je letilo na cestu da se nisu snašli... Moš mislit, nema ljudi koji će radit za plaću koja se računa na slijedeći način: 2,5 x prosječna plaća u Zagrebu (full prijava). Drugi dan mi novi programer sjedi na njegovom mjestu.
Svaka čast za ovaj post, u potpunosti se slažem s tobom.

@dubo: Samo se ti tješi.
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 12:11   #354
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Programeri kojima sam ja šef se javljaju na telefon strankama, nema šanse da budu nedostupni prodavačici u dućanu ili nekoj knjigovotkinji, moraju razgovarati sa svima i direktno riješavati problematiku sa strankom. Nema kod mene one svima njima poznate "napišite mi kaj ste radili, faxirajte mi, pošaljite mi mailom, pa bum možda kroz koji dan riješio...",
Kod nas je isto ali onda postoji drugi problem....kad ti programeri imaju vremena za programiranje?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:48   #355
Ljudi , a jel može jedno pitanje vezano uz cijenu ? Vezano uz obrt koji ima jednu kasu i dio knjigovodstva (koristimo URA i IRA)
Da li sad zbog promjene PDV-a moram ponovno kupiti cijeli program ili se samo plača dopuna , satnica intervencije ili sl?
Hvala.
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:50   #356
Pa zavisi od programa, ako se radi o maloprodajnoj kasi onda nisu potrebne nikakve dopune programa, ubaciš novi porez i i taj porez ubaciš za svaki artikal posebno i gotovo.

A što se tiče URA i IRA tu baš nisam siguran.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:01   #357
Cool ...a saga se nastavlja...

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
E moji "programeri", tragično je zapravo kakve sve samožive kreature postoje među vama!! Imao sam sreću raditi u drugim sredinama, gdje su programeri daleko pametniji i pristupačniji, pa su me dosta toga naučili... Mogući problem je naslov teme: "knjigovodstveni", jer ja sam govorio o programima koji služe u razne svrhe, npr obračun parkinga, ima takvih i sličnih prilično. I NEMAJU izmjenu PDV.
Razbacivanje pameti tip CRC, source i slično, nema ovdje smisla, ne radi se o stručnome nadmudrivanju nego pomoći onima koji ne znaju, čak ni što je source... I kada meni programer javi da je podatak "zapečen", onda je prijevod: treba izmijeniti source i opet "zapeči"... tako da korisnici umiru od straha od pečenja... Toliko o "pečenju".
Da ne duljim: neću ovdje nabrajati koliko sam toga do danas riješio heksa editirom, niti ću reklamirati koji je. Taj ima čak i upute za izmjenu teksta, fonta itd, a za sekundu je našao string "22%" i promijenio ga u "23%" (ok, našao je 18,032..ali nećemo o tome?!?) I viđi vraga, taj program radi kako treba?!? (NIJE knjigovodstveni!) U inat nadobudnim programerima!!
Mislim da je jedan veliki problem dijela programera njihova prepotencija, jer se bave nečim o čemu večina pojma nema! Samodovoljni su i ne udružuju se gotovo nikada, pa imamo mali milion programa, tvrtki... svaka je "glavna" u svome ataru. Vani rade ekipno, povezuju se sa svih strana i onda se takav program nađe na širokom području, a svaki od programera pokriva svoje područje. Samo država im je 12 puta veća od naše... I to je pravi način, suradnja. Ako ove nadobudne baš zanima, nekoliko sam godina proveo surađujući i družeći se s njima. Tako sam nešto i naučio... i preveo par jačih programa na Hrvatski - čak rade u redu i to godinama, ali... dosta.
A Pupilline programe legalno koristim od vremana kada su bili u dos-u. Čini mi se da se kritizeri nisu tada ni rodili...
Ili, ukratko:

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
E moji "programeri", tragično je zapravo kakve sve samožive kreature postoje među vama!!
.
.
...brdo nepotrebno napisnih gluposti...
.
.
.
. Čini mi se da se kritizeri nisu tada ni rodili...
Da ponovim pitanje, jednostavno, i ocekujem jednostavan odgovor:
na koji nacin i s cime ti to zapeces 17-u na mjesto negdasnje 16-ce.

Znaci, ne pitam te jel pingvini na Sjevernom Polu ulaze u vodu, ako pijevac zakukurikne u Londonu, a babi se snilo, nego, pitam te konkretno CIME i KAKO to ti ZAPECES nesto. Jel stvarno tako tesko odgvoriti konkretnim odgovorom na konkretno postavljeno pitanje?

__________________
Sve je u životu besplatno. Osim ono za što je potrebno platit.
free.wbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:06   #358
Wink

Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Ljudi , a jel može jedno pitanje vezano uz cijenu ? Vezano uz obrt koji ima jednu kasu i dio knjigovodstva (koristimo URA i IRA)
Da li sad zbog promjene PDV-a moram ponovno kupiti cijeli program ili se samo plača dopuna , satnica intervencije ili sl?
Hvala.
Iskreno, AKO imas barem "normalan" program, onda bi trebal platiti nadogradnju tj. uskladjivanje sa zakonskim normama formulara, a sam postotak poreza bi si i sam mogao promijeniti u sifarniku artikala/usluga/proizvoda. To ti je nesto po principu mijenjanja sata u windozama

Ak zeznes, nit ne skuzis da si u krivoj godini, krivom mjesecu, i krivom danu. Tako dugo dok te netko "nepristrani" ne upozori

A onda, tu ti postoje i programeri, koji u svoje "slobodno" vrijeme za ove spinove vrle nam Vlade, izmisljaju toolove za brze konverzije eventualno potrebnih podataka...
__________________
Sve je u životu besplatno. Osim ono za što je potrebno platit.
free.wbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:13   #359
Talking

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ali, imamo još pljuckala... ma jeste li vi premladi, ili ste mlatimudani koji traže gdje će drugima vaditi pogreške?? Svaki dobronamjerni forumaš će shvatiti što su "greške u kodu", nekada u brzini ukucaš krivo, nekada bar code reader zna zabrljati. Jel jasno, pametni moj?? Radi se o ljudskim pogreškama!
Mladicu, nemoj se ti meni izvlaciti na ovo-ono. JASNO?

.
.
.


A jesi puknut, u klinac krasan, kad svima pokusavas ugurat u pamet misao HEX editiranja aplikacija u binary obliku. Sad jos kad ti jos netko iz WIPO-a zakuca na tvoja forumaska vrata, da vidis kak ces HEXirat, sve u 16, a mozda i 17, ko pravi hexer, na metli

.
.
.
...ajde, bas sam raspolozen za ovakva trkeljanja... daj me molim te uvjeri, da je lako zamjenjivo znanje i iskustvo tima sistem-analiticara koji uz potporu i konzultacije racunovodstava, daju smjernice timu programera, kako, i zasto nesto rijesiti na neki nacin, sa ovim tvojim velebnim hexa-prcanjem koda binarnog oblika.
__________________
Sve je u životu besplatno. Osim ono za što je potrebno platit.
free.wbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:14   #360
Exclamation

Quote:
nepoznata_11 kaže: Pogledaj post
Eh... kad se za "iskusne programere" pojavi netko tko nije iskusni programer, pa zna skoro kao i oni..... onda nastane panika i vrijedjanje.

Nebojte se momci, nece vam dubo preotet posao..... hehehehe....
Sory, al tebi nema pomoci. Necemo se vrijedjat, al sretno s "mestrom" DUBOM

Kad-tad se ljudi opamete...
__________________
Sve je u životu besplatno. Osim ono za što je potrebno platit.
free.wbs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.