Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 21:34   #1
Vaginalni ultrazvuk

znate li možda je li 100% sigurno da ginekolog na onaj vaginalni ultrazvuk stavi kondom prije nego što ga gurne u vaginu i izvrši pregled njime?

zbilja me zanima jer sad zadnji mi je pregled bio čudan. ne sjećam se da je ginekologica to stavljala niti skidala i u totalnoj sam panici da nisam pokupila hpv ili tako nešto... i uopće ne znam šta da sad radim.

dal da opet radim papa test ili što?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.02.2009., 21:45   #2
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
znate li možda je li 100% sigurno da ginekolog na onaj vaginalni ultrazvuk stavi kondom prije nego što ga gurne u vaginu i izvrši pregled njime?

zbilja me zanima jer sad zadnji mi je pregled bio čudan. ne sjećam se da je ginekologica to stavljala niti skidala i u totalnoj sam panici da nisam pokupila hpv ili tako nešto... i uopće ne znam šta da sad radim.

dal da opet radim papa test ili što?
mora staviti kondom na to!!! kako se nesjećaš?? probaj se sjetiti nekako... mislim to nije ok ako nije stavila
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:47   #3
kondom se stavlja obavezno!! mozda tog trena nisi bila svjesna jer se brzo navuce i skine. osim toga - ne bi tako lako "klizilo" u vaginu da nije bilo kondoma nije taj uzv bas tako "lagan i mekan"
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:55   #4
trudna sam i bolesno sam paranoična u vezi bilo kakve bolesti.
čak me i pomisao na prehladu uznemiri, a kamoli tek na hpv ili klamidiju ili nešto slično.

moj papa test prije tog vaginalnog ultrazvuka je bio uredan.

ali sad sam toliko paranoična da noćima ne mogu spavati jer sam 100 % sigurna da sam preko tog ultrazvuka pokupila bezbroj spolnih bolešćina i sad bih najradije opet negdje privatno napravila kompletan pregled za sve žive i nežive spolne bolesti.

zapravo se najviše bojim za HPV.


znam da sam luda, ali baš me to frustrira jer se stvarno ne mogu sjetiti jeli stavila taj glupi kondom. dođe mi da se ubijem.

dal da se opet testiram negdje ili što?...

možete mi slobodno reći da sam histerična i luda-to će mi olakšati situaciju.

jesam li zbilja histerična i luda ili da se odem testirati opet?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:04   #5
koliko sam ja cula - HPV se ocituje tak nakon godinu-dvije nakon zaraze. no, moras znat i da postoje slucajevi kad HPV bude godinama u organizmu i ne stvara probleme niti se uopce pojavljuje.

mislim da nemas brige. sekiracijom samo sebi stetis.

kondom se MORA staviti. to ti je kao da kirurg ide operirat bez rukavica. naprosto se to ne smije raditi bez kondoma!!!
ma to ti je doktorima vec rutina - navlace i skidaju taj kondom da i ne skuzis. zamisli samo da imaju 20ak pregleda dnevno. to ti je 100-tinjak pregleda tjedno..da ne nabrajam koliko je to mjesecno i godisnje to je navika njima - kao tebi zakljucavanje vrata!! jednostavno tako mora i bez toga se ne moze!! a ti jadna, sva pomalo nervozna od pregleda, ni ne skuzis da je kondom vec gore pa dolje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:09   #6
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
koliko sam ja cula - HPV se ocituje tak nakon godinu-dvije nakon zaraze. no, moras znat i da postoje slucajevi kad HPV bude godinama u organizmu i ne stvara probleme niti se uopce pojavljuje.

mislim da nemas brige. sekiracijom samo sebi stetis.

kondom se MORA staviti. to ti je kao da kirurg ide operirat bez rukavica. naprosto se to ne smije raditi bez kondoma!!!
ma to ti je doktorima vec rutina - navlace i skidaju taj kondom da i ne skuzis. zamisli samo da imaju 20ak pregleda dnevno. to ti je 100-tinjak pregleda tjedno..da ne nabrajam koliko je to mjesecno i godisnje to je navika njima - kao tebi zakljucavanje vrata!! jednostavno tako mora i bez toga se ne moze!! a ti jadna, sva pomalo nervozna od pregleda, ni ne skuzis da je kondom vec gore pa dolje
ok. i još si rekla da bi taj ultrazvuk bio prilično grub kad nebi bilo kondoma, jel tako?
nisam osjetila ništa grubo pa onda sam se očito zajebala. sigurno je stavila kondom... ako ti kažeš da je tako onda ti vjerujem i mislim da sam već malo smirenija. tnx!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:13   #7
ma nemas brige--pa osjetila bi da nema kondom. sigurno bi te nesto grebalo ili "zapinjalo". iako on sam po sebi nema neke 'nabore' ipak je grub. s kondomom on ipak "klizi"

a u krajnjoj liniji da i zelis nekako saznat jel stavila kondom - ne mozes drugacije nego da je pitas,al vec znas sta ce ti rec: "naravno!! pa zar vi mislite da bih JA to radila bez zastite za vas i vase dijete!? NIKAD!!!".
al stavila je garant!!!

nemas sikiriki
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:16   #8
eh da - i jos nesto! sorry na izrazima al malo da te opustim:

da je ona tebi isla stavit uzv u picu bez kondoma mislim da bi se ti gadno opirala. zamisli samo kak ti je kad ti dragi pokusa uc a ti nisi vlazna!!
kondom umanjuje to trenje jer je on sam po sebi vlazan pa lakse udje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:39   #9
Pa meni kad je radila ultrazvuk (ja sam u UK) pitala me jesam li alergicna na latex. Po tom sam jedino skuzila da je valjda kondom bio na toj sondi. Brijem da su ga navukli kad sam se skidala. Ali inace stavljaju i neki lubrikant da lakse sklizne unutra.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:07   #10
meni se jednom desilo na pregledu u Vinogradskoj, prije OP, da mi je liječnik radio UZV i nije stavio kondom, a ja sam prekasno uvidjela :roleyes:
i uopće nije pokazao da ga boli briga.
toliko o tome.
razimijem te što se brineš. ako misliš da nešto nije u redu odi na papu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:34   #11
uvijek obrati paznju na to. Meni se nikada nije desilo da nisu stavili novi kondom na ultrazvuk, ali mi se desilo da nisu promjenili papirnatu plahtu na koju sjedas na stolu. Ja sam zahtjevala da je promjene. Ipak je to osjetljivo podrucje i mora se voditi o tome racuna.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:00   #12
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
uvijek obrati paznju na to. Meni se nikada nije desilo da nisu stavili novi kondom na ultrazvuk, ali mi se desilo da nisu promjenili papirnatu plahtu na koju sjedas na stolu. Ja sam zahtjevala da je promjene. Ipak je to osjetljivo podrucje i mora se voditi o tome racuna.
meni nikad ne promijene plahtu.

zato sam prošli put jednostavno došla u suknji i uopće ju nisam skinula nego sam samo skinula gaćice i digla gornji dio suknje a guzica mi je sjedila na čistoj suknji.

neka se gone u k....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:01   #13
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
meni se jednom desilo na pregledu u Vinogradskoj, prije OP, da mi je liječnik radio UZV i nije stavio kondom, a ja sam prekasno uvidjela :roleyes:
i uopće nije pokazao da ga boli briga.
toliko o tome.
razimijem te što se brineš. ako misliš da nešto nije u redu odi na papu
a ček...nije te boljelo kad ti ga je gurao?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:22   #14
nije kondom taj koji omogucava da lakse uklize nego vazelin (lubikant, any kind of) koji se takodjer stavlja na tu (ajmo-to-tako-nazvat) sondu, upravo zato da lakse udje.

ako te more brige, odi na jos jedan pregled. dzaba ti teoretiziranje s nama ovdje
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:30   #15
da stavi i onaj gel,ili vazelin sta je vec radi toga lakse klizne,a naravno da bi trebala stavit kondom,i to pred tobom,jedino ako nije stavila mozda iza prijasnje pacijentice odmah pa je vec bio pripremljen,meni je jednom tako pa sam gledala.....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:35   #16
o bože...bože... nemam više komentara na naše zdravstvo.

i kakva se promjena može napraviti po tom pitanju?

razbiti nekome lubanju kad ti prenese hpv samo zato jer neodgovorno i nestručno govno ili što?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:53   #17
ja sam vec pisala na slicnoj temi post gdje sam rekla kako sam sigurna da sam hpv bas pokupila kod ginek. jel ne vode nikakvu higijenu,jel da se one pregledavaju sa tim istim instrumentima vjerojatno bi dobro razmislile oce tako drzat instrumente.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:01   #18
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a ček...nije te boljelo kad ti ga je gurao?
pa nije.
stavio je gel na sondu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:18   #19
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
o bože...bože... nemam više komentara na naše zdravstvo.

i kakva se promjena može napraviti po tom pitanju?

razbiti nekome lubanju kad ti prenese hpv samo zato jer neodgovorno i nestručno govno ili što?
prijava. nekome, nesto?
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:39   #20
ne brini, ne mozes bas samo tako dobiti hpv. a sada si osjetljivija i zabrinutija zbog trudnoce, pa je normalno da te svasta brine. bilo bi to krajnje neozbiljno i nestrucno od nje da nije stavila kondom, i svakako bi, ukoliko se uoci neki propust, trebalo poslati nekakvu inspekciju, valjda ministarstvo zdravstva to provodi, nisam sigurna. doktori su duzni postupati s posebnom paznjom, paznjom dobrog strucnjaka.

a staviti kondom je logicno i razumijeva se samo po sebi, pa nije to spekulum koji steriliziraju svaki puta, tako da ne trebas biti ni bogzna kakav strucnjak da zakljucis tako nesto. no, nikad ne znas kakvi su ti doktori, svasta su ljudi od njih dozivjeli.

i da se to zaista i dogodilo, sto cisto sumnjam, veci su ti problem bakterije i drugi organizmi od hpv-a - hpv uopce ne utjece na trudnocu, dok se od urea i mikoplazme moze i pobaciti.

ali, ne brini, kak je mejan rekla, osjetila bi sigurno da ga niej bilo.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.