Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 18:57   #81
zeleni čaj

sve o čajevima
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:13   #82
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
eo, čitam.. tu piše o svim vrstama čajeva..
al me sad zanima- jel ti čajevi imaju to ljekovito djelovanje samo ak su neki skupi i kupljeni u posebnom dućanu ili može proći i podravka...?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:02   #83
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Primljeno na znanje, hvala.
Kad sam to pročitala (i isprintala si, naravno) zaključila sam da bi trebali piti svaki od tih čajeva. Svaki je za nešto zdrav, bilo da imamo navedeni problem, bilo preventivno.
Ja pijem 2-3 dnevno; ujutro zeleni (uh, teško mi ga piti), popodne voćni neki, uveče kamilicu ili šipak. Nastojim ne sladiti, ali ako baš moram, medom ili natrenom.
Kako vi pijete čajeve? Koliko često i koje sve?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:09   #84
ujutro pijem kamilicu, popodne zeleni čaj..oba bez šećera..na zeleni mi j etrebalo malo vremena da se priviknem na gorkast okus ali sad mi je fin..prije sam ujutro pila zeleni ali doktorica je rekla da se ujutro zeleni nikako nesmije piti jer neke trvari uđu u krv a to nije dobro!zato, ujutro kamilica, popodne zeleni..znam nekad popiti i čaj od koprive
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:03   #85
evo ja sam pocela piti zeleni caj pocetkom augusta, presla sam sa jedne soljice dnevno na 4,5 koliko pijem danas. nisam imala problema s okusom nikakavih, osjecam se fakat bolje,nemam nadutosti organizma,pomaze mi pri koncentraciji, i smrsavila sam nekih 5,6 kg najmanje


koje zeleni vi pijete, ciji su vam najbolji?
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:46   #86
Na mene je zeleni caj ostavio jako dobar dojam, jer imam Gilbertov sindrom i kada pijem zeleni caj bilorubin mi je normalan, medjutim cesto me od njega zaboli zeludac i bude mi muka.
Posto imam i problema sa aknama primjetila sam da povoljno djeluje i na to sto sam upravo i procitala na ovom gore linku. Kako da ucinim da mi taj caj izaziva manje zelucanih tegoba? Da ga pijem u kombinaciji sa necim jos?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:56   #87
pij ga s limunom,
ja kupujem pharmamedov, koji u sebi vec ima 5% limuna i 5% meda, nije puno, ali ipak promijeni okus,ja ga samog pijem inace,

probaj malo zasecerit i malo limuna dodat samo da ubijes gorcinu...
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 07:30   #88
omiljena kombinacija čaja mi je zeleni s metvicom zaslađen medom
toga bih mogla popit na hektolitre koliko mi je fino
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:00   #89
Smile Priprema zelenog caja

Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Ja pijem 2-3 dnevno; ujutro zeleni (uh, teško mi ga piti),
Jesi sigurna da ga dobro pripremas?

Ljudi cesto naprave gresku i zeleni caj pripreme po receptu za crni (3 do pet minuta u vreloj vodi).

Zeleni caj je puno delikatnijeg okusa i u vreloj vodi postane gorak, jer otpusti jako puno tanina. Onda ga sav secer i limun nece spasiti.

Ako imate toplomjer za hranu, mozete izmjeriti, voda mora biti barem 70 C, a za njeznije zelene i svakako za bijele cajeve, voda ne smije biti toplija od 65 stupnjeva. I caj u vodi ne drzati vise od 3 minute (nekad je dovoljno i dvije).

Za one koji nemaju toplomjer: Nakon sto voda zakljuca, pustiti je pet minuta da se hladi, tek onda staviti caj u vodu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 08:37   #90
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da ga dobro pripremas?

Ljudi cesto naprave gresku i zeleni caj pripreme po receptu za crni (3 do pet minuta u vreloj vodi).

Zeleni caj je puno delikatnijeg okusa i u vreloj vodi postane gorak, jer otpusti jako puno tanina. Onda ga sav secer i limun nece spasiti.

Ako imate toplomjer za hranu, mozete izmjeriti, voda mora biti barem 70 C, a za njeznije zelene i svakako za bijele cajeve, voda ne smije biti toplija od 65 stupnjeva. I caj u vodi ne drzati vise od 3 minute (nekad je dovoljno i dvije).

Za one koji nemaju toplomjer: Nakon sto voda zakljuca, pustiti je pet minuta da se hladi, tek onda staviti caj u vodu.
Hvala! Pogrešno sam ga pripremala!! Ja stavim vrećicu i onda obavljam kojekakve poslove, znala sam ga piti i pola sata kasnije, a cijelo vrijeme vrećica bi bila unutra...Valjda mi je zato tako grozan!! Hvala još jednom!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 08:41   #91
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
evo ja sam pocela piti zeleni caj pocetkom augusta, presla sam sa jedne soljice dnevno na 4,5 koliko pijem danas. nisam imala problema s okusom nikakavih, osjecam se fakat bolje,nemam nadutosti organizma,pomaze mi pri koncentraciji, i smrsavila sam nekih 5,6 kg najmanje


koje zeleni vi pijete, ciji su vam najbolji?
Ja pijem samo Frankove ili Podravkine čajeve...ti su mi najbolji. Tako da i zeleni pijem Frankov. Vidjela sam tu malo višlje u topicima da sam ga pogrešno pripremala (inače sam nemarna kod napitaka; kad skuham kavu ne znam sjesti i piti nego pijuckam uz rad po cijeli dan 1 šalicu), predugo držala vrećicu u vodi, zato mi je valjda bio neukusan.
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:38   #92
Quote:
reader kaže: Pogledaj post
Ja pijem samo Frankove ili Podravkine čajeve...ti su mi najbolji. Tako da i zeleni pijem Frankov. Vidjela sam tu malo višlje u topicima da sam ga pogrešno pripremala (inače sam nemarna kod napitaka; kad skuham kavu ne znam sjesti i piti nego pijuckam uz rad po cijeli dan 1 šalicu), predugo držala vrećicu u vodi, zato mi je valjda bio neukusan.
frankov će ti biti neukusan i ako odstoji onolko kolko treba jer je nekvalitetan.
probaj twinnings-ove zelene, skužit ćeš o ćemu pričam.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:27   #93
ja sam neki dan na faksu pila frankov, i meni je bezveze,

danas sam u dm, vidjela u listicima, ne mogu se sjetiti ko proizvodi al ga kupujem cim potrosim ovaj

btw upravo ga pijem :mljac:
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:47   #94
Kuhati vodu do 70 stupnjeva i držati 2-3 minute( ako želite da razbuđuje) i par kapi limuna...i dogodi se jedan sasvim drugi okus. Nimalo gorak!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 20:45   #95
meni isto franck nevalja,al mi je zato cedevitin zeleni dobar,čak mi je u početku franckov nekako po ribi ima miris
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:51   #96
..ewo postavila sam vec pitanje na topicu o njezi lica pa cu i ovdje ..cure su mi rekle da zeleni caj pomaze i kod problema s necistom kozom..pristicima,aknama i slicno..ne mislim na umivanje njime ni maske nego samo konzumiranje..zna li netko vise o tome
porechanka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:16   #97
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
Ja pijem koprivu vulgaris, 2x dnevno vec par tjedana. Ten mi je prekrasan, ali ne znam da li zbog caja ili nekaj drugo.
Inace je menta moj favorit.
od koje točno marke,i jel si kupila uljekarni ili u ducanu
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:47   #98
Na kamilicu sam se navukla pred spavanje

Ponekad pijem majcinu dusicu(moj omiljeni caj) jos zasladjen sa domacim medom..nista lepse nema. A koprivu ubacim svugde pomalo.
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:26   #99
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Na mene je zeleni caj ostavio jako dobar dojam, jer imam Gilbertov sindrom i kada pijem zeleni caj bilorubin mi je normalan, medjutim cesto me od njega zaboli zeludac i bude mi muka.
Posto imam i problema sa aknama primjetila sam da povoljno djeluje i na to sto sam upravo i procitala na ovom gore linku. Kako da ucinim da mi taj caj izaziva manje zelucanih tegoba? Da ga pijem u kombinaciji sa necim jos?
I ja imam isti sindrom. Da li za njega koristiš još nešto osim zelenog čaja. Moj bilirubin je trostruko veći od normale, a doktori su me lijepo poslali kući i rekli da to nije ništa strašno?!
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:14   #100
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
zeleni čaj

sve o čajevima


eo, čitam.. tu piše o svim vrstama čajeva..
al me sad zanima- jel ti čajevi imaju to ljekovito djelovanje samo ak su neki skupi i kupljeni u posebnom dućanu ili može proći i podravka...?
Ja mislim da je važnije da piše da (tj. da jeste) prirodni sastav čajeva, a da nema neke razlike po cijeni. Samo da nema umjetnih dodataka!
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.