Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 22:44   #221
da, predobra serija!

Pogledala sam je prije par godina i tako mi je krivo što nisu nastavili.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 19:07   #222
meni vjerojatno i najdraža serija!
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 21:02   #223
evo ga najjači lik

__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 02:23   #224
da da, čitač vijesti je legendaran
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 18:07   #225
Quote:
plavi medo kaže: Pogledaj post
da, predobra serija!

Pogledala sam je prije par godina i tako mi je krivo što nisu nastavili.
Šteta što se nije pojavila koju godinu kasnije, naravno s ovom kvalitetom i glumcima, jer su taman propustili vlak odličnih povijesnih i poviejsti inspiriranih serija.

No ovo je i dalje za nekoliko koplja bolje od bilo koje od tih kasnijih, dugo ništa o Rimu neće biti ovako dobro odrađeno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 20:48   #226
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
Barun Vladimir Harkonen iz Dine (miniserija).

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)

Zadnje uređivanje Megs : 24.08.2015. at 20:24.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:47   #227
Quote:
plavi medo kaže: Pogledaj post
da, predobra serija!

Pogledala sam je prije par godina i tako mi je krivo što nisu nastavili.


Pa dokle da je nastave?? , Oktavijan je prvi rimski car , a posle njega ih ima još stotinu careva i carstvo je trajalo još 300 godina.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:06   #228
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post


Pa dokle da je nastave?? , Oktavijan je prvi rimski car , a posle njega ih ima još stotinu careva i carstvo je trajalo još 300 godina.
pa jedno 10ak sezona bi bilo sasvim ok...
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:24   #229
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post


Pa dokle da je nastave?? , Oktavijan je prvi rimski car , a posle njega ih ima još stotinu careva i carstvo je trajalo još 300 godina.
Meni ne bi smetalo još 30 sezona
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 19:54   #230
Prvo zahvala Michaelu Collinsu što mi je otkrio ovu seriju, imam filing kao da mi je otkrio život poslije smrti, ili nešto, mislim da ću je dugo pamtiti. Samo sam Breaking bad ovako u jednom dahu pogledala, (GoT isto zaostatke, ali nju gledam tjedno kako izlazi), tako da sam obje sezone pogledala u par dana.

Čitač vijesti je i meni super, kako objašnjava rukama svaku vijest koju čita.

Kad su zaklali Cezara bila sam u komi, on mi je bio najdraži lik, iako mi je žao Vercingetorixa. Bio mi gušt poslije kad su Bruta iskasapili. Cezarov sprovod je bio jeziv s onim likovima u crnom s visokim pjevanjem, brrr...Poslije Cezara mi je najomiljeniji bio Marko Tonči. Bio mi je pre s onim podrugljivim osmijehom koji nije skidao s face. Žao mi ga bilo na kraju.

Jedno smaknuće koje mi je ostavilo dojam je Ciceronovo, ono kad pogleda gore u orla, pa sve misliš nešto će se dogoditi i izvući će se, kad ono..ali inače mi nije bio drag lik.

Oktavijan je čudovište. Mrtve ljude vozio na trijumfu. Malo mi liči na Micka Jaggera. Bilo bi dobro da su prikazali njegov uspon do samog cara, na kraju je još prvi građanin, pa me zanima kako se dogodio taj skok. Poanta priče: sve zakuhale žene.

Mislila da Vorenus gleda na kraju u mobitel kad je gledao u sliku žene. Nije mi jasno šta je bilo s onim proročanstvom iz iznutrica šta je ona žena rekla Niobi da će on biti strašno bogat, to se nije ostvarilo.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:57   #231
Gledam prvu sezonu i za sada su utisci - precenjeno.

Kazem za sada jer jos nisam zavrsio sezonu ali cini se da je ovo jedna od onih precenjenih serija. Imao sam veca ocekivanja.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:17   #232
Bez ove serije ne bi bilo Game of Thrones, a ni drugih visokobudžetnih. Samo što je Rome kvalitetniji i dijalozima i držanjem radnje od njih.

Glumačka ekipa je dobra, dijalozi su dobri, a i realističnost je na zavidnoj razini za seriju o Rimu.

Gotovo svaki povijesni film ili serija nakon ovoga mi je nekoliko kopalja ispod.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:53   #233
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Samo što je Rome kvalitetniji i dijalozima i držanjem radnje od njih.

Glumačka ekipa je dobra, dijalozi su dobri, a i realističnost je na zavidnoj razini za seriju o Rimu.

Gotovo svaki povijesni film ili serija nakon ovoga mi je nekoliko kopalja ispod.
Meni nije.

Dobro jeste ali ocekivao sam vrlo dobro do odlicno.

Prejake reci. Vidi se da je serija i u poredjenju s nekim od najvecih istorijski filmova deluje mlako, u svakom pogledu.

Postujem tvoje misljenje/razmisljanje ali se ne slazem s njim/tobom.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:42   #234
Jbt, triput sam je imao na hdd i triput obrisao. Nikako da pogledam...
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:26   #235
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Meni nije.

Dobro jeste ali ocekivao sam vrlo dobro do odlicno.

Prejake reci. Vidi se da je serija i u poredjenju s nekim od najvecih istorijski filmova deluje mlako, u svakom pogledu.

Postujem tvoje misljenje/razmisljanje ali se ne slazem s njim/tobom.
Ma naravno, da se svi slažemo, forum nam ne bi trebao.

Ali koje bi recimo povijesne filmove nabrojao, čisto me zanima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:02   #236
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post


Pa dokle da je nastave?? , Oktavijan je prvi rimski car , a posle njega ih ima još stotinu careva i carstvo je trajalo još 300 godina.
Prequel, Gaj Marije i Sula, možda i najluđe razdoblje povijesti Rima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:14   #237
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prequel, Gaj Marije i Sula, možda i najluđe razdoblje povijesti Rima
Jeste , ali ja bi najviše voleo kad bi MI(Hrvati i Srbi) napravili seriju o rimskim carevima jer imamo dvojicu "naših vlaških" careva savremenika koji su verovatno jedni od najznačajnijih u istoriji rimskog carstva , Dioklecijan i Konstantin Veliki , iliti Splićo i Nišlija.

Lično meni je draži ovaj vaš iz Splita jer je dobro znao kad je progonio hrišćane kakvi će oni biti ako se dočepaju vlasti , dok ovog našeg iz Niša koji je ojadio celu planetu uvođenjem hrišćanske vere kao državne bi obradio kao totalno negativnog.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 23:01   #238
Uvijek sam imao u planu i napokon sam se bacio na gledanje te upravo odradio prvu sezonu. Wow.

Scenarij u ovoj seriji je stvarno jeben, kada samo usporediš ovo s zadnjih par sezona GoT-a koji istovremeno gledam, nebo-zemlja.

Mislim znao sam kako je Cezar završio kao valjda svatko tko je išao u školu, samo sam iskreno zaboravio na Pompeja i cijeli taj proces borbe oko vlasti. Većina likova je odlična, pogotovo 2 glavna protagonista koja su toliko različita i unatoč tomu prike. Glumci totalno pogođeni, vidim da ih je dosta kasnije glumilo u GoTu. Pullo je totalno poremećen lik, sve oko njega je totalna zabava i ful zanimljivo, scena kada je ubio budućeg muža od one ropkinje je brutalna i meni dosta neočekivana. A kada ukrade zlato i vrati se u Rim ponašajući se kao pijani milijarder.

Scenografija i način na koji je sve snimljeno je fakat na visokoj razini, jedino mi je žao što očito nisu imali dosta love za neke velike bitke. Ona zadnja konverzacija Cezara i Bruta je tako moćna, pogotovo kada ovaj ljutit ode, kada se ugasi vatra i tama prođe preko Cezarova lica. Uff, trnci.

Moglo bi se tu još puno napisati, no treba krenuti s drugom sezonom.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 10:46   #239
Rome mi vec godinama stoji na hardu i nikako da dode na red.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2019., 14:45   #240
zbog ove serije sam počeo gledati serije... inače mislim da nisam ništa od beverli hilsa do romea gledao

vojager i ostali sf se ne računa
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.