Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 18:46   #12301
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Znat će se za tjedan - dva... Navodno to neće uopće ići pred zastupnike u parlamentu, već će njemačka vlada sama ukinuti ograničenja. Pročitajte koji stranicu ranije.
Taj zakon i vjesti o njemu su kao Mačka. Hoće, neće. Danas tako sutra vako. Ja ću tome vjerojati kada bude 01.07.!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 07.06.2015., 19:26   #12302
Grčka ne odustaje: Njemci da plate i za Prvi i za Drugi svjetski rat

Grčki premijer Aleksis Cipras rekao je ranije da pomenuti ugovor 1960. godine nije pokrio glavne zahtjeve Grčke, uključujući nadoknadu za uništenu infrastrukturu, ratne zločine i vraćanje prinudnog zajma koji su nacisti uzeli od okupirane Grčke, a nikada ga nisu vratili.

Posebno pitanje je zajam od 476 miliona maraka koji je iznuđen od Banke Grčke 1942. godine, a koji su nacisti koristili za finansiranje vojne kampanje u sjevernoj Africi.

više.... http://balkanbreakingnews.com/grcka-...-svjetski-rat/
sunshinestar is offline  
Old 07.06.2015., 19:33   #12303
Viel Glück Griechenland

pokušavaju na sve načine podmirivat svoje dugove prema IMF-u i EU
hmore85 is offline  
Old 07.06.2015., 20:39   #12304
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Taj zakon i vjesti o njemu su kao Mačka. Hoće, neće. Danas tako sutra vako. Ja ću tome vjerojati kada bude 01.07.!
Zastupnik u Bundestagu iz SPDa hrvatskog porijekla, ovo je izjavio u intervjuu našim medijima.
goldietrickz is offline  
Old 07.06.2015., 20:53   #12305
ja sam prije sigurno 6 mjeseci reko da ce ukinut ogranicenja. pa da vidimo. sto se grka tice, evo danas dva CEO-a DB-a dala otkaz, nedeljom . alal ce da bude veselo ako grcka krkne. ode i euro i njemacka i sve u tri picke materine. DB je duzan za 10 eurozona odjednom. a ne da se poklopilo sa dolaskom obame.....ono slucajnooooooooo. tako da ovi sto krenu 1.7. lako bi se mogli ubrzo okrenut nazad. ili ic dalje.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 07.06.2015., 21:10   #12306
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Zastupnik u Bundestagu iz SPDa hrvatskog porijekla, ovo je izjavio u intervjuu našim medijima.
Baš zbog njega isto i sumnjam. Navodno taj ocrnjava hrvatska društva. Neki naših portala ga slave a neki o njemu pišu kuda je jugovic teški i neprijatelj naroda.

Ja ću vjerovati kada bude 01.07.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 07.06.2015., 21:21   #12307
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Baš zbog njega isto i sumnjam. Navodno taj ocrnjava hrvatska društva. Neki naših portala ga slave a neki o njemu pišu kuda je jugovic teški i neprijatelj naroda.

Ja ću vjerovati kada bude 01.07.
Ne znam koga je "ocjrnjava", ali znam da je njemački zastupnik i to dosta bitan, tako da to ipak ima puno veću težinu od naših nagađanja.
goldietrickz is offline  
Old 07.06.2015., 21:35   #12308
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Ne znam koga je "ocjrnjava", ali znam da je njemački zastupnik i to dosta bitan, tako da to ipak ima puno veću težinu od naših nagađanja.
Bitan? To je relativno. Svaka čast da je čovjek od sanatlije kod forda preko sindikata stigao u Bundestag. Ocrnjava je hrvatski svjetski Kongress njemačke, jedinu udrugu koja redovno nešto radi itd. Koja je dobila po njemačke države novaca, itd. Ali teško je to sve 100% ocjeniti izvana kada kako sam pisala na jednom portalu gdje se redovno blati bivšeg predsjednika kongresa se njega slavi, a na drugome je yuratovic zlo a taj maric svetac. Tko će znati što je istina, ali šteta što su izgleda osobni interesi te dvi osobe i novinara važniji od cilja promoviranja hrvatske i stvaranje lobija itd.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 08.06.2015., 01:08   #12309
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Bitan? To je relativno. Svaka čast da je čovjek od sanatlije kod forda preko sindikata stigao u Bundestag. Ocrnjava je hrvatski svjetski Kongress njemačke, jedinu udrugu koja redovno nešto radi itd. Koja je dobila po njemačke države novaca, itd. Ali teško je to sve 100% ocjeniti izvana kada kako sam pisala na jednom portalu gdje se redovno blati bivšeg predsjednika kongresa se njega slavi, a na drugome je yuratovic zlo a taj maric svetac. Tko će znati što je istina, ali šteta što su izgleda osobni interesi te dvi osobe i novinara važniji od cilja promoviranja hrvatske i stvaranje lobija itd.
Nježna dušo, hrvatske udruge i klubovi u DE su ti šuć muć pa prolij!
Jednima je dovoljno da je SDP pa da bude komunjara i neprijatelj Hrvata, a njega boli xxxxxc, on je zastupnik i zašto bi morao biti prijatelj udrugama?

Te udruge su ti mahom " plitka mentaliteta" i seljačka posla! Ako ga ne mogu upregnut za svoje niske ciljeve odmah je ....jugo komunjara!

Hrvatska posla, ko i pred konzulatom u Düseldorfu pred izbor Kolinde....samo " ADZ" da mogu krast! Ako se ima još što za pokrast!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 08.06.2015., 08:32   #12310
Njemački lobiji traže da se Rusija vrati u G7

Ekhard Korde, predsjedavajući njemačkog Komiteta za istočne ekonomske odnose, koji predstavlja interese oko 200 kompanija sa investicijama u Rusiji, kazao je da je isključivanje Rusije sa samita zapravo propuštena prilika. „Sastanak G7 sa Rusijom bi mogao doprinijeti rješavanju krize i podstaći Rusiju na konstruktivne korake u konfliktu u Ukrajini“, kazao je Kordes za list „Velt am zontag“, govoreću da je bolje da razgovaraju jedni sa drugima nego jedni o drugima.

detaljnije: http://balkanbreakingnews.com/njemac...ja-vrati-u-g7/
sunshinestar is offline  
Old 08.06.2015., 17:18   #12311
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post

Ja ću vjerovati kada bude 01.07.
I ja sam istog misljenja - zivi bili pa vidili - ali evo jedna mozda dobra vijest - muž je htio produziti dozvolu na neogranicenu jer mu ova istice u kolovozu - a poslodavac (njemac) mu je rekao da nema potrebe da zuri jer ima informaciju da bi mogao 1.7. stupiti na snagu taj zakon il kako ce to vec oni formulirati. Dakle i oni (njemački poslodavci) međusobno o tome razgovaraju...
Koyotee is offline  
Old 08.06.2015., 19:25   #12312
evo ja neki dan dobio unbefristet-radnu dozvolu...
ova od godinu traje do 30.6....i neki dan doslo samo postom od 01.07...unbefristet....
tako da...
dobro kaze njezna...
01.07 pa cemo vidit....ja bih volio da otvore "granice"...dapace za sve one koje traze posao
samo me zanima jedna stvar....
zasto mi hrvati mislimo da smo iole bolji od poljaka,bugara,rumuna...
sto jest jest..umisljeni smo u pm...
a svabi samo jos jedan stranac u nizu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 08.06.2015., 20:49   #12313
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
evo ja neki dan dobio unbefristet-radnu dozvolu...
ova od godinu traje do 30.6....i neki dan doslo samo postom od 01.07...unbefristet....
tako da...
dobro kaze njezna...
01.07 pa cemo vidit....ja bih volio da otvore "granice"...dapace za sve one koje traze posao
samo me zanima jedna stvar....
zasto mi hrvati mislimo da smo iole bolji od poljaka,bugara,rumuna...
sto jest jest..umisljeni smo u pm...
a svabi samo jos jedan stranac u nizu
za poljake necu komentirat..ali uspoređivat nas sa bugarima i rumunima (a pgootovo bugarima)
Mortiis is offline  
Old 09.06.2015., 03:33   #12314
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
za poljake necu komentirat..ali uspoređivat nas sa bugarima i rumunima (a pgootovo bugarima)
Ne radi se o tome, da se mi usporedivamo nego zasto bi njemci nama dali vise prava.
Je kazu neki, malo nas je.
Ako nas je malo zasto se zajebavati sa drzavama kojih ima vise stanovnika i da ti nesto zamjeravaju jer daju nama povlastice koje drugi nisu dobili. To meni nije jasno. Njemci su korektni i nije mi jasno zasto bi zbog nas riskirali da ih netko krivo gleda. I to pogotove ne kod ove vlade koja im se zamjerila u slucaju perkovic.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 09.06.2015., 06:50   #12315
Dragi moji, tema je presla 10 000 postova, pa otvaram dvije, jednu za zivot u Njemackoj, a drugu na Emigraciji za pitanja o preseljenju. Ako postoji koja dobra dusa da me uputi na postove s relevantnim i tocnim informacijama za emigraciju kako bih ih ubacila u nove teme, bila bih jako zahvalna.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.