Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 01:20   #41
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
nisam shvatila što me pitaš.
pa to da kad ukucam kompozit na astro.com
ne podudaraju mi se izračuni na astro.com i izracuni koji dobijem ovom tehnikom koju si ti napisala
tj neki polozaji su tocni,kao oni za mjesec,ascendant i ove spore planete
izracni za veneru,mars,jupiter,sunce su totalno na drugim mjestima,čak nisu niti na suprotnim stanama(npr.ovan-vaga),ono nekak čudno ispadne,neznam kako to na astro.com računaju,kao da na nekim planetama računaju kao ti,na nekim suprotno,a na nekima bez ikakog smisla
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 01:58   #42
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
pa to da kad ukucam kompozit na astro.com
ne podudaraju mi se izračuni na astro.com i izracuni koji dobijem ovom tehnikom koju si ti napisala
tj neki polozaji su tocni,kao oni za mjesec,ascendant i ove spore planete
izracni za veneru,mars,jupiter,sunce su totalno na drugim mjestima,čak nisu niti na suprotnim stanama(npr.ovan-vaga),ono nekak čudno ispadne,neznam kako to na astro.com računaju,kao da na nekim planetama računaju kao ti,na nekim suprotno,a na nekima bez ikakog smisla
Ja sam ovo davno pročitala negdje i tako mi je žao što se ne mogu sjetiti ni knjige ni autora da ti preporučim pa ću ti pokušati objasniti.
Vidi, sve postaje jednostavno kad shvatiš na koji način i zašto kompozitna karta izleda kako izgleda. Kompozit, odnosno planete u kompozitu predstavljaju srednju točku dvije planete iz pojedinačnih natalnih karata. Da bi ti bilo jednostavnije shvatiti o čem se tu radi zamisli zodijak kao krug od 360°. Na toj kružnici se na određenim stupnjevima nalaze planete.
Sad uzmi tu kružnicu koja počinje na 0° i završava sa 360° i razvuci je u pravac. Taj pravac je numeriran. Počinje na 0 i završava na 360. I dalje se na njemu nalaze određene planete.
kružnica i pravac.

Vidi ovu sliku 'pravac' na njemu su dva Sunca jedno je na 80 drugo na 270, i sad se traži njihova srednja točka što bi bilo na 175. Ta točka je kompozitno Sunce. Pokušaj vizuelno ovaj pravac pretvoriti u kružnicu. I tu kružnicu podijeli na 12 jednakih dijelova (12 znakova), dobit ćeš da se kompozitno Sunce nalazi na 175 ili 25 Djevice.
Tako se računa kompozit.
Ovo što se radi na astro.com i u većini astro programa je da se ne uzima u obzir početak i kraj zodijaka. Astro.com će ti izračunat srednju točku Sunca na 1 Ovna i Sunca na 25 Riba da se nalazi na 28 Riba što je netočno iz razloga što ukoliko je Sunce na 1 Ovna a drugo Sunce na 355 (25 Riba) matematički njihova srednja točka ne može biti na 358 (28 Riba) već na 28 Djevice (178), nasuprot.
Ovo što si dobila za neke srednje točke različite vrijednosti, astro.com i većina astro programa griješi kada je međusobna udaljenost dviju planeta od 180 nadalje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:35   #43
Ako bi netko imao volje da mi kaze sta znaci venera u 1 kuci strijelca u kompozitu-
dok se 4 planete-sunce,merkur,mars,neptun- nalaze sve u strijelcu i sve u 12 kuci,
a mjesec u ribama u 2 kuci?

Ono sta mene zanima je ako je taj kompozit tezak,dok za razliku od toga- medjusobni horoskop je pozitivan,
sta je po tome bitnije za dvije osobe i njihovo slaganje po vama?

Znam da kompozit oznacava vezu,ali svejedno sta je bitnije,da li taj odnos moze postati opusteniji,bez obzira na kompozit,moze li se ta tezina s vremenom smanjiti,ajmo reci istrositi?
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:21   #44
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Ako bi netko imao volje da mi kaze sta znaci venera u 1 kuci strijelca u kompozitu-
dok se 4 planete-sunce,merkur,mars,neptun- nalaze sve u strijelcu i sve u 12 kuci,
a mjesec u ribama u 2 kuci?

Ono sta mene zanima je ako je taj kompozit tezak,dok za razliku od toga- medjusobni horoskop je pozitivan,
sta je po tome bitnije za dvije osobe i njihovo slaganje po vama?

Znam da kompozit oznacava vezu,ali svejedno sta je bitnije,da li taj odnos moze postati opusteniji,bez obzira na kompozit,moze li se ta tezina s vremenom smanjiti,ajmo reci istrositi?
čuj ne postoje pozitive ne negativne sinastrije, niti pozitivan ni negativan kompozit. Svaka sinastrija i svaki kompozit se sastoji i od napetih i od harmoničnih odnosa.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:47   #45
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
čuj ne postoje pozitive ne negativne sinastrije, niti pozitivan ni negativan kompozit. Svaka sinastrija i svaki kompozit se sastoji i od napetih i od harmoničnih odnosa.
Ma da razumijem ja tebe,malo sam izfilozofirala, tipicno za mene -ma samo me interesiralo-da li netko poklanja vecu vaznost kompozitu ili sinastriji,shvacam da pitam kao da pitam za kruske i jabuke,svako na svoj nacin je vazno-ali naprimjer da li dvije osobe imaju buducnost,koliko je tu bitan kompozit?

I ako mi mozes reci za veneru u strijelcu u 1 kuci i mjesec u ribama u drugoj,u kompoziti-ako imas volje?

Svakako,hvala-sada ja zahvaljujem tebi!
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 04:04   #46
Po mojem iskustvu, sinastrija ukazuje na kakvocu slaganja dviju osoba, a kompozit ukazuje na ishod veze izmedju njih. Bez daljnjega.

Primjer: ja sa jednim "nesudjenim".

Sinastrija:

Moja Venera 0 sa njegovim Mjesecom s jedne strane, i njegovim Marsom s druge strane (od 15 do 18 Vodenjaka). Sve to 120 sa njegovom Venerom na 17 Vage, a to 120 sa mojim Marsom na 14 Blizanca. Dakle veliki zracni trigon koji ukljucuje njegov Mjesec i nase Venere i Marsove.
Isto tako, njegovo Sunce 180 moje SO0MO.

To je bila jaka, jaka privlacnost, u biti najveca mog zivota, i uvijek je tako i ostalo, ali ta veza se nikad nije konkretizirala i razvila. Uvijek neke zapreke, bilo fizicke razdaljine, bilo u nama samima, nekakva cudna, zeznuta, zakocena dinamika. To mi jako dugo nije bilo jasno zasto, ali kad sam se pocela baviti kompozitima, sve se razjasnilo.

Kompozit:

T-kvadrat - MO 90 VE0ME 180 SA 90 MO.

SATURN. Treba li ista drugo reci?

Od kad sam prvi put vidjela taj kompozit, nikakav mi vise dokaz ne treba da je kompozit zakon sta se tice smjera i ishoda veze. Jer sam prozivjela upravo tu razliku izmedju sinastrije i kompozita, a od tada sam opet vidjela los ishod na vrlo slicnom primjeru kod jedne prijateljice:

Opet sve super konjunkcije i trigoni spolnih planeta, a u kompozitu snazan T-kvadrat s istima, i s Plutonom u igri. Vezu su poceli vrlo ozbiljno, sudbonosno cak, preselila se njemu u inozemstvo i planirali su zenidbu. A kad tamo, sve se raspalo u roku od pola godine. (Ona je sad sretna s nekim drugim, i kompozit im je bolji, na srecu.)
UpsyDaisy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 00:46   #47
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Po mojem iskustvu, sinastrija ukazuje na kakvocu slaganja dviju osoba, a kompozit ukazuje na ishod veze izmedju njih. Bez daljnjega.
makes sense...i to kako

ja sam skužila da se ''palim'' na prvu na tipove čiji mars pada u moju 5 (sinastrija)...a to je ekipa od 7 do 77, od automehaničara do astronauta
a sad kako će to završiti očito ovisi o drugim stvarima

ovo je udica...zakačim se, par puta mi se dogodilo da sam tipa prvo samo č-u-l-a i znala sam da me zanima...
bolesno..

a kompozit bi bio onda ono što dolazi poslje udice, ima li šanse da se otrgneš struji koja te vuče od te osobe ... (jer nekako mi se čini da sve na ovome svijetu, pa i mi sami, radimo na tome da se udaljavamo od osoba s kojima samo u doticaju...sve na ovome svijetu stari i time prolazi, propada, pa tako i odnosi, ako u kompozitu ima snage, veza će se održati)
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 19:43   #48
koliki orbis se moze uzeti za kompozitni?
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:37   #49
Sad sam pogledala naš. I Mjesec i Mars su nam u kvadratu s Plutonom u 9. kući. Nisu neki hvalospjevi..... Ono što ja kuži da njegov mars u raku i moj u biku se baš i ne vole previše. a radimo zajedno... totalna katastrofa.

Ali zato imamo Veneru u 2. kući. kolko kužim to je ok.

Sun Opposition Venus

This is one of the strongest indications of a love relationship between two people, even in a friendship. It does not primarily indicate a sexual relationship; instead it signifies love, pure and simple. The attraction indicated by this aspect is so powerful that it can bring together people who are incompatible by ordinary criteria.

If the relationship is laden with conflicts, even a strong feeling of love between you may turn to hatred. In most cases, however, this will be a very fine personal relationship.

Nisam dala cijelu kartu ali ima tko kakav savjet kak da nam bude bolje.
mars u biku is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:06   #50
u kompozitnom sta bi znacio aspekt ve90sa...i jos jednom ponavljam pitanje, ako neko zna, koliki orbis se uzima..dali veci ili manji od sinastrije..
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:10   #51
Za orbise ne znam, to i ja trenutacno proucavam. O kompozitu sam najvise naucila citajuci Roberta Handa ("Planets in Composite"), a on orbise izricito ne spominje, medjutim u primjerima koje navodi ocito je da su mu orbisi manji nego bi to bio slucaj sa natalnim (do 4 ili 5 stupnjeva).

VE90SA je za ljubav prilicno lose samo po sebi, ali naravno moze funkcionirati kao dio dobro uravnotezenog kompozita. Sam po sebi znaci razne inhibicije, odgadjanja, teskocu pri izrazavanja osjecaja kod obje jedinke, i opcenito vremenski raskorak u prozivljavanju veze (npr. jedno od vas je zagrijano, dok je drugi mlak, da bi se uloge nakon nekog vremena mozda i zamijenile, ali rijetko da ste oboje istovremeno na istoj emocionalnoj duljini). Ja bih rekla da su kljucne rijeci odlaganje i emocionalna zadrska. Zato je pogotovo tezak za ljubavnu vezu, dok za veze neke druge prirode nije bas tako los (drustvena ozbiljnost itd).
UpsyDaisy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:20   #52
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Za orbise ne znam, to i ja trenutacno proucavam. O kompozitu sam najvise naucila citajuci Roberta Handa ("Planets in Composite"), a on orbise izricito ne spominje, medjutim u primjerima koje navodi ocito je da su mu orbisi manji nego bi to bio slucaj sa natalnim (do 4 ili 5 stupnjeva).

VE90SA je za ljubav prilicno lose samo po sebi, ali naravno moze funkcionirati kao dio dobro uravnotezenog kompozita. Sam po sebi znaci razne inhibicije, odgadjanja, teskocu pri izrazavanja osjecaja kod obje jedinke, i opcenito vremenski raskorak u prozivljavanju veze (npr. jedno od vas je zagrijano, dok je drugi mlak, da bi se uloge nakon nekog vremena mozda i zamijenile, ali rijetko da ste oboje istovremeno na istoj emocionalnoj duljini). Ja bih rekla da su kljucne rijeci odlaganje i emocionalna zadrska. Zato je pogotovo tezak za ljubavnu vezu, dok za veze neke druge prirode nije bas tako los (drustvena ozbiljnost itd).

to pitam posto nam je u kompozitu ve90sa a orbis oko 8...i gledam i druge aspekte..sve neke separacije i veliki orbisi jel to tako kod svih ili ne znam ni sama...neki kazu da se uzimaju dosta veci orbisi nego npr. u sinastriji pa sam zbunjena..hmmm..ko li ce ga znati..

a nesto sam citala npr. kod davisona kao i na kompozitnom da je dobro staviti tranzite na onaj dan kad ste se upoznali odnosno poceli vezu. da to moze mnogo sta kazati, sad ne znam dali je istina..

p.s. po tvom misljenju koji vise opisuje odnos, koji se moze uzeti u obzir, kompozitni ili davison.. naravno na prvom mjestu je ipak sinastrija, jer bez sinastrije odnosno bez dvoje ljudi nema ni komp.ni davisona..
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:21   #53
Sori ja nista o Davisonu ne znam... zasad. Nisam to jos pocela proucavati.

Zasad se bavim "samo" sinastrijom i kompozitom, i to mi u biti bude sasvim dovoljno da procijenim potencijale neke veze u glavnim crtama...
UpsyDaisy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 03:50   #54
Heelp.. ako moze neko da mi pomogne da rastumacim egzaktnu konjukciju kompozitnih vladara 1 i 7 kuce (Ju, Me) na 27 stepenu riba, bas tamo gde je Ve egzaltirana, a u konjukciji sa So na 0 ovna i vrhom 4-e kuce na 3 ovna.. Moze li se reci da je ljubav u tom odnosu obostrano egzaltirana, kada su vladari izabrali bas tu jednu tacku, da se tamo susretnu? I kako tumaciti to sto je tu Ju jak, a Me slab??
LILIY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 20:21   #55
XII kuca u kompozitu

Jako me interesuje sta predstavlja XII kuca u kompozitu?

Tu su u konjukciji Sunce i Mesec ; Sunce i Venera; Venera i Neptun; Neptun i Merkur i sve to u Strelcu.

U sinastriji ima dosta podrzavajucih elemenata i znacajnih konjukcija
npr muska Ve 0 zenski Ju,Ne,Ma u strelcu
muski Pl0Me (vladar VII) 0 zenski Ur(vladar V i Sunca) sve to 120 Zenski So iz V...itd da ne sirim

ali da dodam ono sto mozda moze pomoci za ovu XII kompozitnu kucu je da su ribe oboma u osnovnom trisu kao i izrazeno dejstvo plutonskih energija u obe karte kao i u interakciji.

Ako je neko voljan da odgovori,zahvaljujem!

link za kompozit

http://imageshack.us/a/img6/5627/ast...1xxyy64758.gif

Zadnje uređivanje Miranda333 : 14.10.2012. at 20:31.
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:39   #56
Negdje sam pročitala da se kroz vladara ascendenta u kompozitu može vidjeti što je cilj odnosa pa me zanima što ako taj vladar, u mom slučaju Pluton radi aspekt samo s Neptunom? Jeli loše što postoji samo jedan aspekt?
Kako vidim taj se pluton nalazi u 11.kući što bi značilo da je cilj odnosa prijateljstvo tj razumijevanje ? To mi ima smisla budući da je kompozit pun opozicija.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:46   #57
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Po mojem iskustvu, sinastrija ukazuje na kakvocu slaganja dviju osoba, a kompozit ukazuje na ishod veze izmedju njih. Bez daljnjega.
pojednostavljeno rečeno kompozit ljude "uvlači" ili ne "uvlači" u vezu, ako postoji veza sinastrija pokazuje(ne)slaganje, a davison pokazuje što se događa s odnosom kroz vrijeme
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:33   #58
Kada je asc i desc u kompozitu na 29 i nešto stupnjeva, da li to šta govori o trajnosti/kraju odnosa?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 20:08   #59
Imam pitanje u vezi kompozitne karte.
S dečkom imam dosta stabilnu vezu koja je doduše sklona nekad upasti u kolotečinu i pretvoriti se u rutinu, ali smo zbilja kompatibilni gledajući sinastriju.

Muči me što se u kompozitnom horoskopu dosta planeta nalazi u svome padu i lošem položaju.

Npr. Ve u Djevici, Ma u Vagi (12.polje), Mo u Sco (1.polje), So 11.polje.

Dok se Pl nalazi u Sco u 1.polju, Ju u Raku, te Sa u Jarcu..

Kako tumačiti taj "loš" položaj osobnih planeta?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:38   #60
Kako se manifestira Sunce u 12. kući u kompozitu ukoliko osoba A ima Sunce u 12. kući, a osoba B ima dva neosobna planeta u 12. kući?

Mislim, čitala sam dosta općenite opise Sunca u 12. kući kompozita, međutim, s obzirom da u svojoj natalnoj karti imam tu poziciju Sunca koja je vrlo teška i karmički određena, voljela bih saznati više.

(Znam da je ovo pitanje pomalo glupo postavljeno jer treba uzeti u obzir kartu jedne i druge osobe te njihovu sinastriju, a tek onda kompozit, ali zanima me samo ovaj dio, tj. na koji način tako nešto interpretirati s obzirom samo na taj položaj Sunca u vlastitoj natalnoj).
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.