Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 12:26   #201
najbolje?

U riznici se najvise isplati raditi dugorocno...

10 godina si u zatvoru ali kad izades imas onolko kolko si uzeo/la... hehe
wholehers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:01   #202
U upravi naravno

Šalu na stranu, što su tvoje ambicije i sklonosti. Voliš li rad s klijentima ili si više back office tip. Radila sam i u sektoru maloprodaje i u korporativnom sektoru kao i uz upravu. Osobno bih prije odabrala corporate u odnosu na retail.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:11   #203
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
U upravi naravno

Šalu na stranu, što su tvoje ambicije i sklonosti. Voliš li rad s klijentima ili si više back office tip. Radila sam i u sektoru maloprodaje i u korporativnom sektoru kao i uz upravu. Osobno bih prije odabrala corporate u odnosu na retail.
Volim raditi s klijentima, ali i ja bih odabrala corporate ispred retaila definitivno. Dosadašnja iskustva vezana uz nabavu/prodaju/marketing i distribuciju što uistinu nema veze s bankarstvom. Moram priznati da se ne vidim baš na šalteru... Konkretno zvali su me iz Zagrebačke banke, prošla testiranje, sad idem na razgovor s napomenom da nema otvorenog natječaja već popunjavaju bazu potencijalnih kandidata. Baš i nemam što izgubiti
A savjet mi je definitivno potreban kako bih znala u kojem smjeru je pametno ići.
max_angelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:00   #204
Risk management ti je najbrze rastuci sektor u bankarstvu trenutno u svijetu a i u Hrvatskoj. Ljudi koji su educirani je malo pa su samim time i dosta (citaj: jako puno) placeni, i ukoliko se pokazes kao kvalitetan kadar velike su ti mogucnosti napredovanja. To bi ti bio moj prijedlog ako imas adekvatno znanje i edukaciju.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 12:21   #205
Konkretno, ako su te zvali iz Zagrebačke banke, i rade za bazu podataka, obično nude tzv. šalterska mjesta, a ostala mjesta se popunjavaju internim natječajem, pa ako se pokažeš dobra i voljna raditi, možeš lijepo napredovati.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:05   #206
Zna li netko nešto o rba? Pozvana sam na testiranje za mjesto referenta u platnom prometu, tj transakcije, nemam pojma šta da očekujem, čujem da tamo nije loše al da plaće dugo ostaju iste. Ako itko išta zna neka mi javi
G_abrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 08:29   #207
Quote:
max_angelus kaže: Pogledaj post
Dragi moji molila bih informaciju za bankarski sektor (u kojem još nisam radila, ali imam poziv za testiranje i razgovor za bazu kandidata) u kojem odjelu je najbolje početi raditi, ali i gdje je nekako najbolje i najisplativije ako gledamo dugoročno...Hvala na informacijama!!!!!
ovisi kako u kojoj Banci. Gdje je najbolje raditi ne ovosi o poslu već o ŠEFU i KOLEGAMA. Jer poaso uglavnom čine LJUDI
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 08:30   #208
Quote:
max_angelus kaže: Pogledaj post
Volim raditi s klijentima, ali i ja bih odabrala corporate ispred retaila definitivno. Dosadašnja iskustva vezana uz nabavu/prodaju/marketing i distribuciju što uistinu nema veze s bankarstvom. Moram priznati da se ne vidim baš na šalteru... Konkretno zvali su me iz Zagrebačke banke, prošla testiranje, sad idem na razgovor s napomenom da nema otvorenog natječaja već popunjavaju bazu potencijalnih kandidata. Baš i nemam što izgubiti
A savjet mi je definitivno potreban kako bih znala u kojem smjeru je pametno ići.
konkretno ja u ZABI ne bih nikad radila. Međuljudski odnosi katastrofa.
Koliko čujem najbolj su
HNB
PBZ
HPB
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 08:32   #209
Quote:
G_abrielle kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto o rba? Pozvana sam na testiranje za mjesto referenta u platnom prometu, tj transakcije, nemam pojma šta da očekujem, čujem da tamo nije loše al da plaće dugo ostaju iste. Ako itko išta zna neka mi javi
eh.... plaće ostaju iste. Svugdje ti je tako. Kako se prodaš i to je to! Prvo povećanje za dvije-tri godine.

Zato se dobro prodaj. Ako imaš iskustva reci da ga imaš, ne pristaji nikako na probni rad( ako si svršen Čovjek).. i možda ti upali.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:56   #210
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Konkretno, ako su te zvali iz Zagrebačke banke, i rade za bazu podataka, obično nude tzv. šalterska mjesta, a ostala mjesta se popunjavaju internim natječajem, pa ako se pokažeš dobra i voljna raditi, možeš lijepo napredovati.
ne mora biti, frendica mi je tako dobila posao u upravi, prošla testiranje, nakon nekog vremena razgovor i zapošljavanje
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:34   #211
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
konkretno ja u ZABI ne bih nikad radila. Međuljudski odnosi katastrofa.
Koliko čujem najbolj su
HNB
PBZ
HPB
Evo vidiš, ja ti mogu ovo obratno odgovoriti, kolegica radi u ZABI, super je zadovoljna, međuljudski odnosi su super.
Očito da ovisi kako u svim poslovnicama, tako od banke do banke, od šefa, pa do kolega.
Dok sam ja čula da su u PBZ-u međuljudski odnosi katastrofa.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:43   #212
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
ne mora biti, frendica mi je tako dobila posao u upravi, prošla testiranje, nakon nekog vremena razgovor i zapošljavanje
Prije da je dobila posao pri upravi , sumnjam da bi je direktno s natječaja ubacili u upravu, šalim se malo

Radila sam u Zabi, davno doduše, imam vrlo loša iskustva, jaaaako loši međuljudski odnosi. (Odmah se ograđujem, prošlo je dosta vremena od tada, možda se štogod i promijenilo u međuvremenu).
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:57   #213
ja sam prosla sve krugove testiranja i u zadnjem krugu saznala sve pojedinosti i nakon toga mi bilo zao sto sam uopce gubila vrijeme na testiranja.. uglavnom.. radilo se o referentu brzih transakcija ili ti ga salteru.. placa prvih godinu dana malo vise od 3.000kn.. kad su me pitali kroz koje vrijeme planiram napredovati rekla sam kroz godinu,dvije zenska mi je rekla da je to vrijeme puno duze.. onda sam rekla kroz 3-5 i na to mi je rekla duze.. sta oni misle da smo isli na fax da bi 10 godina radili na salteru i koliko sam uspjela skuzizi vole uzimati vss bez obzira sto je posao za sss..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 09:00   #214
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
ne mora biti, frendica mi je tako dobila posao u upravi, prošla testiranje, nakon nekog vremena razgovor i zapošljavanje
Odlično!!! Ajde barem nešto pozitivno. Biti ću malo pametnija sutra nakon razgovora. Nadam se da će mi barem nešto konkretnije reći...ali ako je to općenito i pitaju me u kojem odjelu se vidim - biti će zanimljivo
max_angelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:26   #215
Quote:
max_angelus kaže: Pogledaj post
Odlično!!! Ajde barem nešto pozitivno. Biti ću malo pametnija sutra nakon razgovora. Nadam se da će mi barem nešto konkretnije reći...ali ako je to općenito i pitaju me u kojem odjelu se vidim - biti će zanimljivo
reci da si svestrana i da bi se u većini poslova odlično snašla

uglavnom, frendicu su ispitivale tri osobe s najglupljim mogućim pitanjima, ono tipa..šta si htjela bit kao mala i sl pokaži se kao osoba spremna na učenje, to im je kao vrlo bitno

sretno
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:28   #216
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Prije da je dobila posao pri upravi , sumnjam da bi je direktno s natječaja ubacili u upravu, šalim se malo

Radila sam u Zabi, davno doduše, imam vrlo loša iskustva, jaaaako loši međuljudski odnosi. (Odmah se ograđujem, prošlo je dosta vremena od tada, možda se štogod i promijenilo u međuvremenu).


znaš na šta sam mislila

pretpostavljam da razlike u međuljuskim odnosima variraju od sektora do sektora, ne?
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:45   #217
Smile

[QUOTE=masa;12032570]ja sam prosla sve krugove testiranja QUOTE]

vidim da imaš iskustva s testovima za posao u banci; uskoro imam testiranje pa me zanima kako ti testovi uopće izgledaju, koja pitanja...Thanks unaprijed!
__________________
One day I'll fly away, leave all this to yesterday...
-ANGIE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:23   #218
možda neko tamnosivo
sam da nema previše sintetike
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:24   #219
sad sam vidjela naslov. Najbolje ti je raditi u UREDU UPRAVE
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:33   #220
da li je osobni i obiteljski bankar jedno te isto prijavila sam se u zabi i u upitniku je pisalo poznajem li njihove usluge: nikako, dobro ili super.. malo sam slagala (stavila dobro) pa me zanima (ak me slucajno pozovu na razgovor ) sta da si pogledam..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.