Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 21:34   #21
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Meni nista ne curi,u 35.sedmici sam!
niti meni ništa ne curi
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:11   #22
meni ne curi nista, jedino od pocetka imam svjetle tocke, valjda od kolostruma na vrhovima bradavica....ginekologica mi je rekla da je normalno i ako pocne curiti
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:27   #23
Meni nema ništa,a u 34 sam tjednu. Nisu mi ni cicke narasle
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:35   #24
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se kojoj od vas pojavilo mlijeko prije poroda jer meni je već oko 20-og tjedna počelo curiti mlijeko.
Sutra idem na redoviti pregled pa ću pitati doktora jel to normalno ili ne.
to je normalno, to je mlijeko, kolostrum nije jer se on otpusta tek nakon poroda pod utjecajem oksitocina tako da ne mozes imat jos kolostruma.......... i meni je pocelo tako rano i cak sam se morala i izdajat svaki dan zadnjih 4 tjedna

BTW: kolostrum je takodjer mlijeko ali puno jace i puno antitijela i puno je gusce od obicnog mlijeka (kod nekih zena je zuckasto a kod nekih cak i narandjasto)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 05:57   #25
I meni curi mlijeko od 24 tjedna....i to mi uglavnom curi dok dugo pišem na forumu
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:43   #26
Meni nis nije curilo ni u trudnoci ni kad sam rodila...... dva tjedna smo se patile i Karilta i ja dok je ona navukla, sirota, sebi klopu i sad sve stima. I, btw toga, ne dajte se obeshrabriti, ja sam zivi primjer kako tzv. strucno osoblje moze ubiti u pojam frisku mamu neznalicu koju jos k tome peru hormoni. Ali, sve je zavrsilo dobro, Karlita napreduje, deblja se na sve strane, a mlijeka imam, ujutro za jaslice podojit. Eto.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:54   #27
meni već 4 tjedna curi prozirna tekućina a na bradavicama mi se nakuplja nešto žuto....

svi mi kažu da je to ok jer ću navodno imat puno mlijeka kad rodim..... hmmmmm
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:58   #28
Meni isto tako ko i tebi iva1806 ali eto nisan znala za tu informaciju...mala je razlika izmedju mene i tebe ja sam u 27.tj.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:01   #29
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Meni isto tako ko i tebi iva1806 ali eto nisan znala za tu informaciju...mala je razlika izmedju mene i tebe ja sam u 27.tj.
ma ne znam je li ta informacija točna ili je to samo još jedna bapska priča ali eto tako su mi rekle cure koje su do sad već rodile a isto im je curilo u trudnoći...da su kasnije imale mlijeka.

vidjet ćemo uskoro
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:01   #30
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Meni nema ništa,a u 34 sam tjednu. Nisu mi ni cicke narasle
ja sam do bebina 6 mjeseca nosila svoje grudnjake..zadnja 2 mi svi mali... a nekima ni ne narastu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:03   #31
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
meni već 4 tjedna curi prozirna tekućina a na bradavicama mi se nakuplja nešto žuto....

svi mi kažu da je to ok jer ću navodno imat puno mlijeka kad rodim..... hmmmmm
to ne znači ništa....,meni nije curilo pa imam mljeka za 3 bebe, malac dobivao po 2 kg mjesečno...

to su bapske priče...

a ni veličina sisa ni prije ni poslkje poroda ne pokazuje tko će imat mljeka a tko ne...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:05   #32
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Meni nis nije curilo ni u trudnoci ni kad sam rodila...... dva tjedna smo se patile i Karilta i ja dok je ona navukla, sirota, sebi klopu i sad sve stima. I, btw toga, ne dajte se obeshrabriti, ja sam zivi primjer kako tzv. strucno osoblje moze ubiti u pojam frisku mamu neznalicu koju jos k tome peru hormoni. Ali, sve je zavrsilo dobro, Karlita napreduje, deblja se na sve strane, a mlijeka imam, ujutro za jaslice podojit. Eto.
ista proiča kod nas, ne daju dojit u rodilištu jer sam imala temperaturu...sestre baš i nisu pomogle, samo ubile u pojam, al doma sve došlo na svoje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:15   #33
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se kojoj od vas pojavilo mlijeko prije poroda jer meni je već oko 20-og tjedna počelo curiti mlijeko.
Sutra idem na redoviti pregled pa ću pitati doktora jel to normalno ili ne.
I meni se isto desava,pojavilo mi se mleko pre neki dan ali je prozirno...neznam sta da radim menza mi se zavrsila 12-og,zar je moguce da sam trudna,ili ja to samo umisljam?A zasto bi mi drugo dojke curile?
Cak danas ceo dan osecam gorusicu u ustima....Zenske pomagajte sa savetima,da li da radim test?Iskreno bojim se razocarenja,jer bih volela jednu malu bebu...
Izvinite zbog duzine texta...
Hvala unapred..
Sneza85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:54   #34
Quote:
Sneza85 kaže: Pogledaj post
I meni se isto desava,pojavilo mi se mleko pre neki dan ali je prozirno...neznam sta da radim menza mi se zavrsila 12-og,zar je moguce da sam trudna,ili ja to samo umisljam?A zasto bi mi drugo dojke curile?
Cak danas ceo dan osecam gorusicu u ustima....Zenske pomagajte sa savetima,da li da radim test?Iskreno bojim se razocarenja,jer bih volela jednu malu bebu...
Izvinite zbog duzine texta...
Hvala unapred..
i da jesi trudna, cini mi se da ti je to malo prerano da bi ti curilo....ja sam bila na uzv dojke i tamo me doktor bio pitao da li mi sta curi..odgovor je bio ne i bilo je sve ok, ne znam sta bi znacilo da sam mu rekla da curi, mozda neku upalu odi na pregled
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 02:26   #35
Zdravo svima..Imam jedan problem i molim vas ukoliko nesto znate da mi pisete..
Pre neki dan sam primetila da mi curi mleko iz desne dojke,ali je prozirno..procitala sam mnogo o tome da je to znak trudnoce,ali me zanima da li je neko imao nesto slicno..Cak su mi i mokrenja cesca...Meni samo nije jasno kako bih mogla biti trudna,jer mi se zadnja menstruacija zavrsila pre par dana,tacnije 12.12.Da li postoji mogucnost trudnoce?Da li da radim test?Znam da je to nacin da saznam ali se bojim razocarenja..Zabrinuta
Sneza85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:47   #36
stvarno ne znam da li bi mogla biti trudna,svaka žena je drugačija. Stoga mislim da bi ti bilo najbolje da napraviš test
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:51   #37
Talking

Baš se danas zabrinula što se događa s mojim jer su me svrbile pa sam ih malo stiskala kad ono-poplava Još me počele frendice zezati da su mi veće sise nego trbuh (možda je vanmaternična trudnoća )Ali kao i obično, objašnjenje i utjehu nalazim tu. THNX!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:36   #38
sad sam kraj 25. tjedna, a tragove kolostruma imam od ca. 14. tjedna..
@iva1608 - rijeci ti se pozlatile u vezi mlijeka..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:58   #39
malo o mlijeku...

jedva sam našla ovu temu...već sam htjela pisati novu...
evo ovako...
meni je jučer bio termin..i još smo doma...ništa se ne događa
puno čitam o dojenju i još uvijek mi je puno toga SF.
moje cice su malo narasle...možda za pola broja i nemam niti kapi mlijeka. probala sam stisnuti...čak i jako ...i NIŠTA!
a moram roditi svaki čas...kad će mi doći mlijeko. tj kolostrum? bilo šta?
čula sam da bebe odmah po porodu stave na cicanje a kaj da je dam svojoj bebi?
želim dojiti o drugoj opciji nisam niti razmišljala. nisam kupila niti jednu bočicu niti umjetnu hranu a sad me strah da neće sve biti tako kako sam zamislila...
kad je vama došlo mlijeko?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 16:05   #40
Dode poslije poroda. Kad sam rodila mali je posisao kolostrum,ali to je stvarno mrvica. Kod mene je tek tada dosao,a prenjela sam. Nakon dva dana sam dobila mlijeko. A zna se desiti i kasnije. Ne brini.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.