Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 15:28   #21
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Zašto više puta? Mišić ko i svaki drugi. Ak biceps radim jednom tjedno nema razloga da trbušnjake radim češće.
a zašto bi se radilo jednom tjedno? nemogu govorit za sve sportove, al npr. svi ih borci i dizači ih rade svaki put

ja npr. radim čučnjeve svaki trening...
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:41   #22
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Zašto više puta? Mišić ko i svaki drugi. Ak biceps radim jednom tjedno nema razloga da trbušnjake radim češće.
Trbušnjaci se mogu i moraju raditi cesce nego ostale skupine. Ako idete 3x tjedno u teretanu mozete raditi svaki put trbusne,barem jednu vjezbu za njih.
__________________
"Today i do what others won't,so tomorrow i can do what others cant..."
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:48   #23
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
Trbušnjaci se mogu i moraju raditi cesce nego ostale skupine. Ako idete 3x tjedno u teretanu mozete raditi svaki put trbusne,barem jednu vjezbu za njih.
Dobro, ali čemu? Koja je svrha toga? Zašto bi se morali raditi češće od ostalih mišića?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 15:52   #24
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
Trbušnjaci se mogu i moraju raditi cesce nego ostale skupine. Ako idete 3x tjedno u teretanu mozete raditi svaki put trbusne,barem jednu vjezbu za njih.
Mislim da ne.Oni su kao svaki drugi.Naravno ovisi o programu.
Npr. netko radi prsa/biceps,leđa/triceps,ramena/noge.
I tu se negdje ubace trbušnjaci.
Višak masnih naslaga kardiom i pravilnom prehranom i to je to.

Svatko radi kako mu odgovara ali da bi se moralo raditi 3 puta tjedno...
Ne bih rekao.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:31   #25
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Dobro, ali čemu? Koja je svrha toga? Zašto bi se morali raditi češće od ostalih mišića?
zašto ne? Kad su vec najkriticnija skupina (za postici) nije zgorega napraviti barem 2 serije trbusnjaka,i na onom treningu na kojem nisu predviđeni, to nece nikom naskoditi.
__________________
"Today i do what others won't,so tomorrow i can do what others cant..."
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:36   #26






Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:05   #27
^^^^ Ovo s podizanjem nogu je zabluda.
Bar na prvoj slici.

Pročitajte si ovo.

http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=14562

Imate o trbušnjacima+slike+objašnjenje.

Za donji dio je najbolja vježba koju radi cura na slici(link)
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:15   #28
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
zašto ne? Kad su vec najkriticnija skupina (za postici) nije zgorega napraviti barem 2 serije trbusnjaka,i na onom treningu na kojem nisu predviđeni, to nece nikom naskoditi.
Ali to ništa ne znači I njima treba jednak period odmora kao i drugim mišićima. Ionako mišić raste pri odmoru, ne kod vježbanja. Ja ih radim dvaput tjedno, jednom s nogama doma i jednom kroz full body workout u teretani.

Naravno, ne vide se ni približno jer imam špeka na trbuhu, koji je u fazi skidanja. No stvarno ne vidim potrebu da ih radim češće. Guzica mi je fino narasla na željenom dijelu od 2x tjedno čučnjeva, ne vidim zašto bi s trbuhom bilo drukčije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 19:42   #29
ja sam ih uvijek radila prilikom svakog treninga...zato nisam nikad ni imala špeka na trbuhu..
__________________
..imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid...
http://www.youtube.com/watch?v=okJpA...eature=related
huLahoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:15   #30
Po stotisuciti put, spek na trbuhu se ne gubi radjenjem trbusnjaka. Ove gore vjezbe pretezno treniraju hip flexore a ne trbusnjake. Za trbusnjake su najbolji klasicni trbusnjaci s opterecenjem.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:36   #31
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
zašto ne? Kad su vec najkriticnija skupina (za postici) nije zgorega napraviti barem 2 serije trbusnjaka,i na onom treningu na kojem nisu predviđeni, to nece nikom naskoditi.
Trbušnjaci uopće nisu teški za dobiti, problem je samo što se ne vide od sala.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 20:47   #32
po meni bi se trbušnii i donji dio leđa trebali radit svaki trening

direktno (trbušni i leđnjaci sa opterečenjem) i indirektno (čučnjevi, mrtvo, veslanje u pretklonu, stojeći potisak ramenima) i pri tome ne mislim na pumpanje od 10000 serija po 100 komada nego 5-6 serija po 5-10 ponavljanja kad je direktno i do 5 serija i 5 ponavljanja kad je indirektno

to su ipak stabilizatori i koriste se u svakoj aktivnosti, a obično je taj dio ljudima slaba karika i zato se viđa po teretanama da se diže po 300 kg u leg pressu, a ne ide 60 kg u punom čučnju
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:12   #33
Ja trbušnjake radim 3 puta tjedno koliko i idem u teretanu...odradim sveukupno 12 serija po 15 ponavljanja i kardio makar 5 puta tjedno(dane između teretane obavezno) i pazim na prehranu i vide se rezultati...meni se čini da je premalo raditi trbušne 1 ili 2 puta tjedno...to je samo moje mišljenje, ne mora značiti da sam u pravu...samo kažem kako sam ja postigao rezultate.
I mislim da su dizanje nogu na rimskoj klupi ili što je netko spomenuo da se objesi na spravu za zgibove pa se dižu noge poprilično dobre vježbe za donje trbušnjake...no naravno, da su prehrana i kardio treninzi ključni za six pack...samim vježbanjem se tu ne može previše postići...mišići će očvrsnuti, ali se neće vidjeti ispod potkožnog masnog tkiva...
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:03   #34
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
to je glupost trbušnjaci se ne vježbaju svaki dan, trbušnjaci trebaju odmor a najbolje je ići u teretanu i na mašinuza trbušnjake.
isto tako važnija je prehrana od samog aerobnog treninga
Meni je to pomoglo, pa sam napisao "iz iskustva".
Doctus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:13   #35
dakle slažemo se za aeroban trening i sređena prehrana
btw silent čekamo slike
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:13   #36
jel pomaze onaj pojas za trbusnjake mislim zajedno sa treningom i teretanom?za donje trbusne?
malena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:00   #37
Za trbuh su više manje sve one vježbe učinkovite, bitno ih je učestalo izmjenjivati i ne pretjerivati.

Edit:

Ova je vježba meni oke za donje, uvijek upale imam od nje. Bućicu držim sa nogama i radim max 10 komada, zadnji skoro otkaz.

http://www.youtube.com/watch?v=1CQg5cyrL3Q
__________________
Majkemi!

Zadnje uređivanje zzo : 07.11.2010. at 23:09.
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:33   #38
kao što svi pišu, ako želiš da ti se vide ti mišići, trebaš skinuti masno tkivo
inače, rectus abdominis (trbušnjaci jelte) je jedan mišić. ne možeš vježbati donji dio trbuha. čim radiš bilo koju vježbu za trbuh cijeli rectus abdominis se steže. izolacija dijelova mišića je zabluda.
cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 12:09   #39
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2021., 13:25   #40
Quote:
VeX7 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...Gornji trbusni su mi za 5 (ravan trbuh), a donji, ispod struka su problem.... Kako da izravnam taj dio najbrze?


Ispravak naslova...Donje TRBUŠNE
Ima masa vježbi za donje trbušne, npr. legneš na leđa i dižeš ravne noge u zrak. Nastaviš s klasičnim trbušnjacima uz noge odignute od poda, pa dodaš škarice, pa itd. itd. Možeš se doslovno ubiti od vježbanja s varijacijama ako želiš.

No svatko ima neke svoje kritične točke koje nikada ne skine, odnosno mora se izgladnjivati da se na tom mjestu stanji. Pa dok se na tom mjestu stanji, ostatak tijela mu izgleda kao kostur Tako da ti sam najbolje znaš jesi li jednostavno previše pufast ili je to tvoja kritična točka koju eventualno možeš izgladiti.
Purple one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.