Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 13:48   #1781
Pozdrav,

zbog hira sam se ofarbala u crvenu a kosa mi je inače: smeđi korijen i postepeno sve svjetlija s plavim vrhovima. Hladan ton. Znam koji je postupak vraćanja,a to neću. Želim se ofarbat u smeđu,nek ima crveni odsjaj,to mi ne smeta.Ali da je smeđa. Samo da mi ne dođe crna.
Bar da mi je slična korijenu kose pa nek se to crveno nazire. Koja boja i je li to uopće izvedivo?
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 16:50   #1782
Quote:
third eye kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zbog hira sam se ofarbala u crvenu a kosa mi je inače: smeđi korijen i postepeno sve svjetlija s plavim vrhovima. Hladan ton. Znam koji je postupak vraćanja,a to neću. Želim se ofarbat u smeđu,nek ima crveni odsjaj,to mi ne smeta.Ali da je smeđa. Samo da mi ne dođe crna.
Bar da mi je slična korijenu kose pa nek se to crveno nazire. Koja boja i je li to uopće izvedivo?

Ovisno o tome koliko tamno želiš, no crveni pigmet će svakako izbijati.

Moja sugestija uzeti 5.1 i 6.1 (pepeljaste nijasne), pomješati u jednakom omjeru jednu i drugu sa 6% hidrogenom... trebala bi dobit ok smeđu boju, pepeljasta će donekle ublazit crvenilo no ista će izbijati svakako
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:20   #1783
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Meni osobno su Palette najbolje boje za kosu jer su jedine koje mi se ne ispiru. Koristila sam jednu te istu boju godinama i nikada nisam imala problema. Upravo suprotno, kosa mi je sjajna i nikada nije isušena niti bilo što takvoga te baš na konto kose dobivam puno komplimenata.

No sada ono što mene zanima! Inače sam uvijek kupovala Palette tamnosmeđu, međutim od stalnog bojanja mi kosa katkad izgleda gotovo crno jer nikada ne tretiram samo izrast, nego osvježavam cijelu kosu bojom i to svaka 3 mjeseca. Danas sam se polakomila za ovom jer je bila na nekom sniženju:


Radi s o 2.0 Ebony black, međutim koliko god tu na kompu na slici ovo djelovalo crno, na kutiji nije. Djeluje kao neka ful topla i ful tamna smeđa boja.
Nekako sam usopređivala boju s kutije s mojom sadašnjom bojom i učinilo mi se da je to tu negdje - gotovo isto. Ima li tko da je to koristio? Prvo ovu liniju Garnierovih boja za kosu: kakva je, ispire li se, kakav efekt ima na kosi? A onda i ako je netko koristio konkretno ovu boju: bude li ona na kosi crna ili ipak ima taj neki prijelaz ka smeđem jer mi je to jako bitno. Obožavam tamnu kosu, ali ne želim biti crna! Bitno mi je da boja djeluje toplo!

Ovo je moja sadašnja boja. Na prvoj fotki je na vanjskom svjetlu, a na drugoj unutra. Što mislite, hoću ispasti pregarava? Ako da, odmah idem po staru provjerenu boju!
Ne znam jesi se pofarbala ili ne, no zasigurno ispada čisto crna. Ne vjerujem da će bit nešto znatno tamnije no kosa će dobiti drugačiji odsjaj pa će se samim time činit i tamnijom.

Ono što ja savjetujem, ukoliko se ne želi dobivati skroz crna kosa, farbati se sa 3.0, no ovo, mišljenja sam, čisto crno
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:45   #1784
Quote:
Suncokret28 kaže: Pogledaj post
Cure, molim pomoć

Nema sanse da pronadjem u ZGB Subrina Saten 55 Capuccino

Možete li mi preporučiti od Subrine (nebitno jel Saten ili Charm) neku slicnu nijansu? Dakle, obicnu srednje smedju bez crvenog?

Hvala Vam
hmhm, ova 55 ti u sebi već ima nešto crvenkastog tona tako da to i nije baš bez crvenog

Njihovi brojevi su malo čudnjikavi pa se baš ne mogu snaći. no od Charm linije imaš čistu peticu, dakle 05. ona je bez ikakvih dodatnih tonova. Ako ti 55 ne ispadne crvenkasto, čista petica neće povući na crveno nipošto (osim ako u kosi ne postoji prirodni crveni pigment ili pigment uzrokovan bojanjem sa crvenim tonom).
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 17:50   #1785
Quote:
sublimee kaže: Pogledaj post
hmhm, ova 55 ti u sebi već ima nešto crvenkastog tona tako da to i nije baš bez crvenog

Njihovi brojevi su malo čudnjikavi pa se baš ne mogu snaći. no od Charm linije imaš čistu peticu, dakle 05. ona je bez ikakvih dodatnih tonova. Ako ti 55 ne ispadne crvenkasto, čista petica neće povući na crveno nipošto (osim ako u kosi ne postoji prirodni crveni pigment ili pigment uzrokovan bojanjem sa crvenim tonom).
Hmmm, a ja bila uvjerena da 55 je cista

Ok, ova Charm 05 je svjetlo smeđa (tako kazu na njihovim stranicama), nadam se da cu nju pronaci

Kosa mi nazalost ima crveni pigment uzrokovan losim odabirnom boja, mozda nakon nekog vremena bojanja cistom 05 nestane?
Suncokret28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 18:55   #1786
Quote:
sublimee kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi se pofarbala ili ne, no zasigurno ispada čisto crna. Ne vjerujem da će bit nešto znatno tamnije no kosa će dobiti drugačiji odsjaj pa će se samim time činit i tamnijom.

Ono što ja savjetujem, ukoliko se ne želi dobivati skroz crna kosa, farbati se sa 3.0, no ovo, mišljenja sam, čisto crno
Hvala! Nisam se još ofarbala, mamasita štrajka! No odustala sam od ove boje i kupila ponovno Palette tamnosmeđu. Što je sigurno, sigurno je!
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:40   #1787
Quote:
Suncokret28 kaže: Pogledaj post
Cure, molim pomoć

Nema sanse da pronadjem u ZGB Subrina Saten 55 Capuccino

Možete li mi preporučiti od Subrine (nebitno jel Saten ili Charm) neku slicnu nijansu? Dakle, obicnu srednje smedju bez crvenog?

Hvala Vam
Quote:
Suncokret28 kaže: Pogledaj post
Hmmm, a ja bila uvjerena da 55 je cista

Ok, ova Charm 05 je svjetlo smeđa (tako kazu na njihovim stranicama), nadam se da cu nju pronaci

Kosa mi nazalost ima crveni pigment uzrokovan losim odabirnom boja, mozda nakon nekog vremena bojanja cistom 05 nestane?
eh da to je mana svih boja koji su dostupni ovako. Na kutiji izgledaju prekrasno no daleko je to od toga... sve te tete na kutijama bojane su sa minimalno 2-3 nijanse (slojevito), puno neprirodnog svijetla i dodavanja odsajaja u photoshop.u.

Ako se zelis riješiti crvenog pigmenta postoje dodaci za boju koje mozes ubacivati no nisu baš dostupni za kupit osim po nekim web shopovima.

Ukoliko se boriš sa crvenim pigmentom, a zelis zadrzati svijetlo smeđu kosu moj savjet je da uzmeš neku boju koja baš i nije iz tih kutija iz DM-ova. U svim većim gradovima imaš frizerske trgovine i moze se za 30ak kuna kupit solidna "profesionalna" boja.

Uzmi 5.1., umutit sa 6% hidrogenom i drazati 40 minuta nakon nanošenja. Rezultat bi trebo biti dobar, no nipošto ti to neće bit svijetlo. Zbog pepeljastog dodatka boja će poprimiti tamniji ajmo to tako nazvati odsjaj...

U svakom slučaju rezultat bi trebao biti ok. Ukoliko ti bude presvijetlo uvijek mozes uzeti 4.1

Još samo kratko ću, kad imaš crveni pigment kojeg se zelis riješit, uvijek gledaj da ti je boja u kombinacji sa nešto.1 (objašnjenje zdravo seljački).

Nadam se da sam pripomogao...
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 00:20   #1788


Dakle, zbilja sam mnogo boja za kosu probala, ali ova boja je nesto grozno. Kupila sam ju dva puta, prvi puta prije neka 2-3 mjeseca. Nanjela sam ju na neopranu, suhu kosu (iako u uputama pise da se nanosi na vlaznu kosu). Nakon ispiranja sam vidjela da mi nije nista napravila, da barem malo, ma imalo pofarba sto korijen kose, sto vrhove - nista! Rekoh, dobro, nema veze, moja krivnja, bit ce da je izuzetno bitno stavljanje na vlaznu kosu, drugi put ce biti bolje. I evo me sada, nakon drugog puta (i ispravne aplikacije), kosa je jednake boje kao i prije farbanja, gdje u kosi imam zutila, gdje imam platinaste pramenove, gdje imam izrast, sve, ali SVE je nepromjenjeno!
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 01:27   #1789
Dakle, zbilja sam mnogo boja za kosu probala, ali ova boja je nesto grozno. Kupila sam ju dva puta, prvi puta prije neka 2-3 mjeseca. Nanjela sam ju na neopranu, suhu kosu (iako u uputama pise da se nanosi na vlaznu kosu). Nakon ispiranja sam vidjela da mi nije nista napravila, da barem malo, ma imalo pofarba sto korijen kose, sto vrhove - nista! Rekoh, dobro, nema veze, moja krivnja, bit ce da je izuzetno bitno stavljanje na vlaznu kosu, drugi put ce biti bolje. I evo me sada, nakon drugog puta (i ispravne aplikacije), kosa je jednake boje kao i prije farbanja, gdje u kosi imam zutila, gdje imam platinaste pramenove, gdje imam izrast, sve, ali SVE je nepromjenjeno! [/QUOTE]

Ova boje je izrazito svijetla, ima blagi pepeljasti odsajaj koji dolazi tek drugi po redu kao ton tako da od nje niš koristi.

Koji efekt se zeli postići na kosi? bojanje izrasta? što?
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:24   #1790
Bojanje izrasta i malo osvjezenje otprije bojane kose. S time da mi je prirodna kosa svijetlo smedja/tamno plava, tako da cak i da nista nije napravio na korjenu (ako je vec bilo pretamno), barem ove otprije svijetle dijelove je mogla osvjeziti. Vracam se svojoj Keune
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:25   #1791
Ja bum popizdila.
Tražim jednu boju i nemrem se sjetiti marke. Znam da nije među poznatijima tipa Loreal, Palette, Garnier i to, miiiiislim da je bila crno-zelena kutija i bila je slika neke tete s lijepom crvenom kosom, dugom ravnom i gustim ravno rezanim šiškama.... čini mi se da je boja bila bez amonijaka... Kupila sam ju u Intersparu u Zagrebu, i umjesto da se strpim do sutra i odem pogledat, ja dva i pol sata surfam po netu i pokušavam ju nać.
Nešto mi zvoni Olia, Olea, Olekljldkfjdklsls pojma nemam, uglavnom ne znam koje ju još trgovine drže jer sam ju kupila početkom prošle godine i poslije više ne...
Pliz pomagajte, hvala!
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:29   #1792
možda ove?
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:38   #1793
Nope, nisu te
Znam da je boja bila užasno jeftina, tipa 16-17kn (po tome sam sigurna da nije Loreal Syoss itd.) i mislim da je bila slika cura onak na pola face, i vidla se duga crvena ravna kosa i pola šiški i face. Jbg svega se sjećam većinom OSIM imena.
Tražila sam i po Muller i Kozmo katalozima ali nope.... Skužila sam da, očito, Olia i Olea nisu. Al neko tak kraće ime mora bit.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:17   #1794
ej curke!
ima li tko iskustva sa 535 čokolada od loreala?
jel ima kakvih naznaka crvene ili narančaste?
imam srednje smeđe prirodnu boju pa me zanima kako bi moglo ispast...
NOKIA_MARRY ME is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:33   #1795
Quote:
NOKIA_MARRY ME kaže: Pogledaj post
ej curke!
ima li tko iskustva sa 535 čokolada od loreala?
jel ima kakvih naznaka crvene ili narančaste?
imam srednje smeđe prirodnu boju pa me zanima kako bi moglo ispast...
Ima sigurno, cim je vec naslici ovako zlatna, i cim je cokoladna.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:38   #1796
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Nope, nisu te
Znam da je boja bila užasno jeftina, tipa 16-17kn (po tome sam sigurna da nije Loreal Syoss itd.) i mislim da je bila slika cura onak na pola face, i vidla se duga crvena ravna kosa i pola šiški i face. Jbg svega se sjećam većinom OSIM imena.
Tražila sam i po Muller i Kozmo katalozima ali nope.... Skužila sam da, očito, Olia i Olea nisu. Al neko tak kraće ime mora bit.

ova?

https://www.facebook.com/media/set/?...2436191&type=3


stavila bi sliku ali inageshack opet ne radi
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:53   #1797
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ova?

https://www.facebook.com/media/set/?...2436191&type=3


stavila bi sliku ali inageshack opet ne radi

Nije Bila sam jučer u Intersparu, nema je više.... skoknula i do Mullera i Kozma, nema nigdje...valjda povučena iz prodaje. Sad neću nikad saznat koja je bila u pitanju buuuu...
Na kraju sam kupila Syoss London Red, kaj sad...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:57   #1798
e sad-dal je narančasto ili crveno to što može od ove 535 ispast?
ima koja lijepa tamnosmeđa s nekim u daljini tamnocrvenim odsjajem?
NOKIA_MARRY ME is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:01   #1799
Quote:
NOKIA_MARRY ME kaže: Pogledaj post
e sad-dal je narančasto ili crveno to što može od ove 535 ispast?
ima koja lijepa tamnosmeđa s nekim u daljini tamnocrvenim odsjajem?

535 ima crvenog tona.

5 kao svijetlo smeđa, 3 kao zlatna i na kraju dolazi 5 kao crvena

Kako god okreneš ispast će crvenkasto
sublimee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:11   #1800
jao pa hvala.nemam blage o bojama jer nikad se ne farbam pa me sad primilo.
a mahagonij 550 pretpostavljam previše crvene za moje zahtjeva za samo crvenim odsjejem?
NOKIA_MARRY ME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.