Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 09:22   #1
Veliko finale: Nizozemska - Španjolska 0:1


Johannesburg - Soccer City Stadium

U dosadašnjoj povijesti sedam reprezentacija kitilo se naslovom svjetskoga prvaka, a od ovog prvenstva dobiti ćemo i osmog. Nakon dugo vremena europsko finale igra se na neeuropskom tlu, te nakon ponora južnoamerikanaca, u polufinalu smo gledali Europu i Urugvaj.

Pobjednom protiv Njemačke, te općenito samim ulaskom u polufinale, a zatim i u finale, Španjolci su konačno sa sebe skinuli epitet underperformera na velikim natjecanjima. Dodamo li tome Euro 2008 koji su osvojili, slobodno se može Španjolce polako ali sigurno početi svrstavati u velikane. Prijašnje turnire igrali su lijepo ali rezultatski loše, dok se ove godine stvar nešto izokrenula.

Furija je od 2007 u 53 utakmice skupila 48 pobjeda i to je strašan podatak, tako da ne možemo govoriti o velikim i malim utakmicama, jer tu je bilo svega. Pokazali su da mogu igrati iznimno disciplinirano i posvetiti se maksimalno zadatku, a što je najbitnije, dobro čuvaju svoj gol. U prilog tome ide činjenica da su nakon skupina pobjedili u sve tri utakmice i to 1-0,1-0,1-0.

Španjolska igra se dosta analizirala po ovom pdf-u tako da nemam potrebe nešto previše pisati o tome. Igraju na čuvanje lopte i neumornog Villu. Atraktivnost ili ne je subjektivan dojam forum.hr internetskih fantazista i ne želim odmah u otvaranju teme kretati sa tom raspravom. Jučer gol nije zabio Villa nego Puyol, čovjek čija frizura kao da je ukradena se postera Farrah Fawcett iz 1971 godine.

Svaka čast Španjolcima koji su najbolje iskoristili svoje adute, te su zahvaljujući njima ostvarili zaista respektabilan rezultat. Ušli su u povijest ulascima u polufinale i finale. Mogu li osvojiti? Reći će nam Paul, ako u međuvremenu ne završi na pladnju nekog njemačkog gurmana.

Nizozemci ne igraju neki preatraktivan nogomet, što im je također donjelo finale. Za razliku od Španjolske oni su finale već igrali dva puta. Obadva neuspješno. Generacije koje su bile poimence jače od ove gubile su u finalima, a da li će ova sa Snejiderom i Robbenom biti uspješnija ćemo doznati 11.07.2010 godine u Johanesburgu. Ono što je sigurno da ovi današnji Nizozemci nisu toliko opterećeni povjesti i rezultatom kao prijašnji. Bez velike pompe su otišli u JAR, a sada traže kartu više za avion kako bi bodrili svoje ljubimce.

Interesantan podatak je i taj da osim naslova svjetskog prvaka ove momčadi vode mrtvu utrku i za naslov prvog strijelca. Villa i Sneijd'or su na ovom turniru zabili po 5 pogodaka, te su ključni na ovom turniru.

Do finala su Nizozemci došli kao prvi u skupini gdje su imali sve tri pobjede (2-0Danska, 2-1 Kamerun i 1-0 Japan) da bi pobjedom 2-1 preko iznenađenja Slovačke došli u 1/4 finale gdje ih je čekao favorizirani Brazil. Iznenadili su me pobjedivši Brazilce 2-1, a protiv Urugvaja su sretno pobjedili 3-2 i tako se plasirali u finale.

Španjolski put do finala krenuo je porazom od Švicarske 0-1. Kasnije su pobjedili 2-0 Honduras i 2-1 Čile, da bi nakon skupine protiv Paragvaja, Portugala i Njemačke prošli sa 1-0.

Što se same utakmice tiče Španjolci vjerojatno opet na puno posjeda lopte, široko postavljena formacija sa mnoštvom dodavanja i Villom kao lutalicom u napadu čas s jedne, čas s druge strane je za sada savršeno funkcionirala, tako da će vjerojatno Del Bosque nastaviti sa tom taktikom koja mu je donjela ono što je Španjolskoj dugo falilo. Rezultat. Nizozemci će vjerojatno igrati više kroz sredinu, okomitije, te se morati osloniti na napadački dio ekipe, jer im obrana ne ulijeva sigurnost. Ne djeluju mi kao da mogu ostati koncentrirani svih 90 ili 120 minuta, a Španjolska itekako kažnjava greške.

Volio bih da Nizozemci prvi zabiju gol, pa da Španjolska mora krenuti po izjednačenje.

Biti ću hrabar i prognozirati neočekivano 1-0 za Španjolsku.





P.S. Silver, Vekjo, Edge79, daj ubacite neke slike i to, s posla me jebe stavljat slike. Hvala
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 09:38   #2
Finale-iako neocekivano, trebala bi bit najbolja utakmica ovog SP-a..

Po meni, Del Bosque bi trebao Villu vratit na bok i eventualno stavit Llorente-a koji svojom visinom moze dosta problema zadat Oranju
znaci to bi trebalo bit:Casillas-Ramos,Puyol,Pique,Capdevilla-Busquets,X.Alonso,Xavi-Iniesta,Villa-Llorente

a sto se tice Oranja oni imaju najbolju mogucu postavu..

ocekujem malo golova al napetu i uzbudljivu tekmu

A treća ce bit Njemacka 99%
 
Old 08.07.2010., 09:52   #3
bit ce teska utakmica... obe reprezentacije imaju svoje asove koji se od niodkuda stvore i zabiju gol (kao npr. kapetane Puyol i Van Bronkhorst)... Mislim da ce bit produzetci...
A treci bi mogo bit urugvaj, ima puno vise motivacije nego njemacka....
pineapple_juice is offline  
Old 08.07.2010., 09:57   #4
Sve mi je jasno, jedino mi nije jasno zasto se govori da Sneijder ovo prvenstvo igra sjajno

Ja nisam primjetio da se ijedan nizozemac nesto specijalno istakao, zapravo je nevjerovatno kako su oni prosli do finala, uslo im je valjda sve sto su pukli po golu protivnika, ako ne racunamo Robbenove ulaske u blok od pet igraca i one smijesne pizdarije 3 na 1 pa izgube loptu.

Uobicajeno simpatiziram i jedne i druge, ali u ovom finalu navijam da oba izgube. ebo ih talijanski nogomet s kojim su se proguzili... jedino sto eto Spanjolci nesto i pokusavaju, pimplaju bar.
Vanjushka is offline  
Old 08.07.2010., 10:09   #5
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Za razliku od Španjolske oni su finale već igrali dva puta. Obadva neuspješno.
Da... s tim da statistike znaju biti jako zabavne: Oba puta kada su igrali u finalu Nizozemska je imala nesrecu u tim finalima igrati protiv domacina Svjetskog prvenstva. Pa cak i usprkos toga, u prvom finalu 1974-e u Minhenu protiv Zapadne Njemacke bili su vrlo blizu pobjede i samo ih je vlastita glupost sprijecila da na kraju i slave. 1978-e koncept "totalnog nogometa" nije imao sansu u grotlu poludjelog stadiona u Buenos Airesu, a nisu imali ni najboljeg igraca Krojfa koji je nakon kvalifikacija odbio putovati na SP u Argentinu jer mu nije bilo prihvatljivo igrati nogomet u drzavi u kojoj je na vlasti vojna hunta koja ubija i zatvara politicke protivnike. (Iz danasnje perspektive izgleda mi neshvatljivo da su nogometasi nekada imali politicke stavove koje su javno branili, ali Krojf je i onda bio netipican: Tecno je govorio 5 jezika, studirao Filozofiju i Knjizevnost - i dakako sjajno igrao nogomet).

U usporedbi sa tim epizodama Nizozemska ce na ovom prvenstvu biti nesto gotovo kao domacin: Etnicki Nizozemci (Afrikaaneri) utemeljitelji su juzno-africke drzave i brojcano najjaca ne-crnacka zajednica, sa iznimno velikim utjecajem (prvenstveno financijskim) i u danasnjem post-aparthejdskom JAR-u. Ako vec ne igraju kod sebe doma, Juzna Afrika jedino je mjesto na svijetu gdje se Nizozemci mogu osjecati gotovo kao kod kuce.

Ako ih je prokletstvo igranja protiv domacina dva puta omelo na posljednjoj stepenici, cinjenica da su sada na prostoru svoje nekadasnje kolonije oni, de facto, domacini (buduci da "pravi" domacini o nogometu moraju jos puno uciti) trebala bi im igrati u prilog - te mi se cini da je ovo godina kada ce se Oranje na tu posljednju stepenicu konacno i popeti.
PowerLock is offline  
Old 08.07.2010., 10:16   #6
Na guz, ali ipak Oranje!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 08.07.2010., 10:43   #7
Španjolska
Imran is offline  
Old 08.07.2010., 10:48   #8
Preko Oranja ne možeš da preletiš. Oranje ne smeš da mi gaziš.
klik

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 08.07.2010., 11:16   #9
Ako Spanjolci dobiju finale u regularnom vremenu ili produzecima (dakle ne racunajaci eventualne penale), Novi Zeland ce biti jedina neporazena reprezentacija na ovom SP.

el grapadura is offline  
Old 08.07.2010., 11:21   #10
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Volio bih da Nizozemci prvi zabiju gol, pa da Španjolska mora krenuti po izjednačenje.
A Španjolska kao inače ne ide po gol!? PA sam si napisao da igraju na 1:0. Ako i jest tako, to ipak nije 0:0.
Koliko se meni čini, Španjolska je ta koja pokušava zabiti na svakoj utakmici, a protivnici se očajnički brane u nadi da će nešto utrpati iz kakve kontre. Možda će Nizozemci i uspjeti, kao što su Švicarci (od kojih su Nizozemci 7x bolji).

Ipak, štogod tko govorio o atraktivnosti, (ne)impresioniranosti i bilo čemu, činjenica je da je Španjolska danas najbolja na svijetu.
Zašto s neprestano zanemaruje činejnica da oni ne drže loptu na 30 metara od svog gola (kao "murinjisti"), nego na 30 metara od protivničkog gola? A to se ne može ako nisi superioran protivniku. Što oni očito jesu, tko god da je protivnik.

Zato se nadam i vjerujem da će Španjolska pobijediti. Ako to ipak bude Nizozemska, to neće promijeniti činjenicu da je Španjolska najbolja ekipa na svijetu.
zvm is offline  
Old 08.07.2010., 11:45   #11
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
A Španjolska kao inače ne ide po gol!? PA sam si napisao da igraju na 1:0. Ako i jest tako, to ipak nije 0:0.
Koliko se meni čini, Španjolska je ta koja pokušava zabiti na svakoj utakmici, a protivnici se očajnički brane u nadi da će nešto utrpati iz kakve kontre. Možda će Nizozemci i uspjeti, kao što su Švicarci (od kojih su Nizozemci 7x bolji).
da, ovako će morat zabiti 2. Interesira me mogu li.

Quote:
Ipak, štogod tko govorio o atraktivnosti, (ne)impresioniranosti i bilo čemu, činjenica je da je Španjolska danas najbolja na svijetu.
Istina.

Quote:
Zašto s neprestano zanemaruje činejnica da oni ne drže loptu na 30 metara od svog gola (kao "murinjisti"), nego na 30 metara od protivničkog gola? A to se ne može ako nisi superioran protivniku. Što oni očito jesu, tko god da je protivnik.
murinjisti ne drže loptu, njihova filozofija se sastoji od puštanja lopte protivniku, oduzimanja i brze transformacije u napad u 3 pozeza.

Quote:
Zato se nadam i vjerujem da će Španjolska pobijediti. Ako to ipak bude Nizozemska, to neće promijeniti činjenicu da je Španjolska najbolja ekipa na svijetu.
nadam se i ja jer ću igrati hendikep na x
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 11:55   #12
Prvenstvo je gotovo, Španjolska osvojila zasluženo.
Šteta što su se Argentinci onako prosrali protiv Švaba, bila bi jučer puno bolja tekma.
S druge strane Oranje je izbacilo najvećeg favorita i omogućilo šetnju furije do kraja.
Biće to zadivljujuća lakoća osvajanja.
Ledar is offline  
Old 08.07.2010., 12:01   #13
Mislim da će Torres zabiti u finalu. Slično je bilo kad smo osvojili Davis Cup. Ljubičić je sve dobivao, Ančić je sve izgubio. Onda je u finalu presudio Ančić. Tak bu i Torres.
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 12:08   #14
Nemre Torres, vidi se iz aviona da to nije to, da nije pravi...

Nema onu lakoću koraka ko prije ozljede, nije još spreman sto posto i to se vidi...jučer slomi Friedricha jebenim lažnjakom i kad treba zbrisati nema ubrzanja, onak ko dizel...i naravno Friedrich ukliže i odnese loptu...

Vidio je i del Bosque to, zato ga i nije stavio od početka svjestan da je ovo ipak bolja obrana od svih protiv kojih su igrali do tada...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 08.07.2010., 12:10   #15
Quote:
Silvercat kaže: Pogledaj post
Nemre Torres, vidi se iz aviona da to nije to, da nije pravi...

Nema onu lakoću koraka ko prije ozljede, nije još spreman sto posto i to se vidi...jučer slomi Friedricha jebenim lažnjakom i kad treba zbrisati nema ubrzanja, onak ko dizel...i naravno Friedrich ukliže i odnese loptu...

Vidio je i del Bosque to, zato ga i nije stavio od početka svjestan da je ovo ipak bolja obrana od svih protiv kojih su igrali do tada...
ma pusti, to će bit Ančić fallacy. mogao bi i to uplatit u kladu.
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 12:11   #16
A gle može ga on utrpat, al brijem da ne bude počel od početka...očekujem Španjolsku u istom sastavu ko jučer uz možda odgojnu Pedru, ali i to sumnjam... frajer je bio dobar do te pizdarije kad je bio sebičan...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 08.07.2010., 12:12   #17
naravno da može, pa ne mora ga iz trka zabit, može zabiberit klasičan tap in ili nekaj iz kornera.. bilo šta. al baš bi ono mogao, to tak često bude
Veko32 is offline  
Old 08.07.2010., 12:13   #18
pavao the ubotnica će stoposto pokazat na španjolsku, a oće li tako bit, tko zna... imaju li olandezi špirita za savladat španjolski mlinac? oće li robben bit ono što je njemačkoj trebao biti mueller?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 08.07.2010., 12:14   #19
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post




P.S. Silver, Vekjo, Edge79, daj ubacite neke slike i to, s posla me jebe stavljat slike. Hvala
[SLIKA OBRISANA]


Evo jesam
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 08.07.2010., 12:15   #20
Žensko...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.