Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2013., 21:08   #1
The Angelina effect










Astrološki živimo jedno iznimno teško razdoblje na globalnoj razini označeno Uran/Pluton kvadratom o kojem sam već ranije nekoliko puta pisala. Pritisak je velik, ljudskoj populaciji (Uran) je potrebna dubinska i temeljita transformacija (Pluton) na razini čovječanstva i planete. Ljudi moraju osvijestiti globalnu krizu u kojoj se svijet ukopao koja se tiče njihova opstanka (Pluton). Drugim riječima trebaju naći načina da stvari stave u širi kontekst i sagledaju ih dalje od svakodnevice u kojoj su globalno zatočeni i izrabljivani na svakom koraku, te implantata koji im se ugrađuju svakodnevno kako bi bili "pokorena potrošačka masa".


Znanost je napredovala, u medicini se to najbolje vidi kroz uređaje koji omogućuju ljudskoj populaciji da ranom dijagnostikom "uđu u samu bolest" u njenom najpočetnijem stadiju. Mogu je otkriti i locirati u samim začetcima, dok još ne pusti korijenje i napravi ikakvu štetu, paleta lijekova koji su na izbor isto je sve šira...no ovo sada sve skupa je i iskorak - korak dalje od toga. Mogu je otkriti i prije nego što se pojavila. Da li ćemo u budućnosti moći doći u liječničku ordinaciju gdje će nas liječnik skenirati ukucavši naše genetske predispozicije, stanje naših gena, povijesti bolesti iz obitelji, odrednice o načinu života...a komp izračunati postotke i ino, te predložiti preventivne načine liječenja mogućih bolesti uz pripadajući set lijekova?

Doista je creepy ovako razmišljati ali nekako nameće se...jer jedino tako bude vuk sit i koza cijela. Farmaceutska industrija danas je toliko snažna da se "svijetu ne isplati" pronalaziti lijekove koji potpuno liječe bolesti (Pluton u jarcu), a s druge strane znanost i ljudski um je krenuo u novi ciklus (Uran u ovnu) i to se ne može zaustaviti. Ljudi si danas već mogu puno organa zamijeniti i živjeti s umjetnim dijelovima tijela, a plastika je toliko uzela maha da joj se masovno podvrgavaju i mijenjaju sebe iz estetskih razloga. Liječnici se diljem planete "bruse zanat" kako bi tijela koja rade u svojim radionicama ispadala što prirodnija a oni si povećali industriju "poboljšanih ljudi" i profit. Pluton je zašao u podzemlje jako duboko, operira i ulazi na razini "sastava materije" a taj svijet je vrlo opasno mjesto ukoliko čovjek nije osvijestio što radi i dosegao visoki stupanj odgovornosti za ono što radi (Pluton u jarcu).

Jer on ovdje u ovom kvadratu zaobilazi vrijeme (obe planete i Uran i Pluton su izvan Saturnova sustava) i djeluje nezavisno od njega. Ovo je u pravom smislu riječi preskakanje prirodnih koraka razvoja (Uran) a s takvim stvarima dok ljudska svijest nije evoluirala (Uran) nije se za igrati jer svako mijenjanje sastava planeta na razini energije mijenja primarnu ravnotežu (muško-žemsko) što je vrlo opasno. Onog trenutka kada si žene odstrane (Pluton) svoje žemske organe njihovo tijelo funkcionira na jedan posve drugačiji način. To više nisu iste osobe (Uran).

Saturn je tu da nas uči postojanju, da nam mjeri ljudske korake i sugerira da se i sami moramo mijenjati u skladu s fizičkim protokom vremena i onim što nam vlastito fizičko tijelo nalaže. Važno je da ne usvojimo obrazac u kojem mislimo da smo inteligentniji od sebe samih, mislim da to na jednoj globalnoj razini najsnažnija i najvažnija poruka ovog Uran/Pluton kvadrata.


Ako to spustimo na osobnu razinu drugim riječima, Brad & Endži koji se već dugo bave globalnim marketingom u ovom slučaju odjekuju i kao neka vrsta globalne poruke. Hoću reći iako su ove stvari već neko vrijeme prisutne diljem planete i iako je ranije već bilo ovakvih medicinskih intervencija upravo zbog brenda mislim da ovaj slučaj jest nešto što cijelu priču globalno izdvaja i obilježava kao novi trend ljudske rase (Uran) koji nas može duboko i radikalno promijeniti (Pluton).


I ne pišem o tome na način da se osvrćem na individualan potez, žena je napravila ono što je osjećala da mora. Već globalno...žene su već davno ušle u muški svijet, uloge i arhetipi su se toliko zamijenili da nam je i u natalnoj karti teško pronaći koju kuću zauzima majka a koju otac. Zato žene danas prolaze posebnu krizu...u svoj toj potrebi koju im je biologija ugradila a tiče se uloge u društvu i majčinstva pokušavaju pronaći ravnotežu kako bi se mogle nositi s svim što im tekući trendovi nalažu (Uran). Danas žene imaju izbor i kontrolu nad potomstvom, no svijet je toliko globalno otišao u ekstreme (Pluton) da je porast ove bolesti koja razara ženu "iznutra" jedna od direktnih posljedica takvog rokenrola.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:38   #2
Evo i malog pogleda u natalnu kartu:






Angelina's trip








  • Angelinini roditelji su se razveli u dobi kada ona nije imala ni dvije godine. Angelina ima Uran u 4. polju, natalne karte s Uranom u 4. polju često obilježava razvod roditelja ili neki drugi "prekidač faktor" u ranom djetinjstvu, a posljedica toga jest da osobe s ovom pozicijom Urana imaju snažan "osjećaj da su iskorijenjene" iz svojih obitelji. Ta "neprirodna separacija" (Uran) zbog osjetljive dobi u kojoj nastaje (4. polje/rano djetinjstvo) ima direktan upliv u duševno/emocionalno stanje osobe na način da na bazičnoj osnovi razbija unutrašnji osjećaj zaštite i sigurnosti. Osoba tada mora u svom vlastitom životu u procesu odrastanja pronaći novi vlastiti model (Angelina je odbacila "roditeljsko" prezime - Uran u 4. polju) kako bi se mogla usvojiti nova definicija sigurnosti a koja sasvim sigurno onda za osobu nešto drugo znači. Nešto potpuno drugačije i samo njeno, a jako često posve ne-tradicionalno (ili ne onako kako bi to većina ljudi prihvatila "pod normalno").
  • U svojim istupima posebno u mlađoj dobi često je isticala odnos s ocem koji je bio dosta buran, pun trzavica i prekida kontakata. S druge strane Sunce kao primarni signifikator oca u njenoj karti prima opoziciju Neptuna tako da je nesumnjivo prisutna i snažna doza idealizacije tog istog oca. Sunce 180º Neptun je signifikator "zbunjenosti" i nesigurnosti glede bazičnog identiteta pa veći dio njenih problema s ocem zapravo proizlazi iz te potrebe da se otac vine u svetce, a svako razočarenje se shodno tomu prima puno više "k srcu". Često je pričala o tome kako svog oca nije doživljavala jer nije bio dovoljno prisutan u njenom životu i odrastanju, a iz njenih intervjua se često dalo naslutiti da ona oca i njegovu nevjeru krivi za mnoge stvari.

  • Angelina ima jako istaknut vrhu MC-a (karijera) s stelijem egzaktnog Jupitera (ambasadorica dobre volje), Mjesecom ("popularna majka") i Marsom. Konjunkcija Mars (nož) 0º Mjesec (grudi, majčinstvo) nalaze se u muškom znaku ovna baš kao što je to muški i herojski (Mars 0º Jupiter) odradila.
  • Iz natalne karte posve je jasna njena fobija od te smrtonosne bolesti jer je s jedne stane "hiper" razvijen majčinski nagon (Mjesec 0º Jupiter), a s druge postoji snažan psihički pritisak na tu točku (Saturn iz 12. polja 90º Mjesec/Mars/Jupiter) te potreba da se "to" odstrani (Pluton 180º Mjesec/Mars).
  • Ovo je vrijeme kada ovaj stelij (Mjesec/Mars/Jupiter) konjugira Uran (vladar 8. polja/operacije) gdje Pluton iz 6. polja (bolesti, pacijent) radi egzaktan kvadrat na njega. I to je taj osobni print (Mjesec 180º Pluton) koji je sada poslala, a koji možemo razumjeti ako globalno shvatimo da je naš planet naša jedina majka...print koji si je već puno ranije iz-tetovirala - Quod me nutrit me destruit (Što me hrani, to me ubija).



Angelina Jolie - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 03:07   #3
Bitno je tu i da je vladalac 8. kuce krize i operacija, u 4. kuci hereditarnosti, u egzaktnom kvadratu na ascendent (u Raku - grudi; 'rak') i vladaoca svoje kuce.

Egzaktnost je sudbina.

Inace, jako volim Endzi, uvijek se divim aktivnim i angaziranim ljudima u zivotu, a i sto je takva ljepotica (Ve na Asc) nista ne smeta.

Jos da sam Blizanac a ne Ovan, imale bismo ona i ja potpuno identican tris. haha
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:34   #4
Ne posedujem potrebno znanje iz mundane astrologije da bih kroz tu prizmu komentarisala globalne događaje, ali imam nešto da napišem na tu temu, na osnovu svega ono što sam do sada pročitala. Šta zapravo stoji iza Anđelinine mastektomije objasnio je Majk Adams, glavni urednik "Natural News Network" u članku "Razotkriveno: Anđelina Džoli deo briljantno osmišljene korporativne šeme za zaštitu korporativnih biliona u patentiranim BRCA genima sa ciljem da utče na odluku vrhovnog suda".
Test na gene BRCA1 i BRCA2 je u vlasništvu kompanije "Myriad Genetics" koja je patentirala BRCA1 gen za rak dojke. 2009 godine protiv Myriad Genetics je podignuta tužba od strane ACLU (zaštita ljudskih prava) i od PUBPAT - Fondacije koji su gene BRCA1 i BRCA2 proglasili nevažećim, a ako Vrhovni sud SAD-a prizna tužbu protiv Myriad Genetics-a industrija bi izgubila milijarde dolara. Od kada je Anđelina objavila svoju priču, deonice te kompanije porasle su preko noći. Cilj je da korporacije postanu vlasnici prava na gene svih živih vrsta, a time bi vlasnici korporacija imali pravo da spreče bilo koga da proučava, ispituje ili samo posmatra gen. Onaj ko bi želeo da sporovodi istraživanje na genu morao bi da iskešira enormnu sumu novca korporaciji. Svako naučno istraživanje iz oblasti genetike bilo bi ugušeno!
Anđelina je u svom članku za Njujork tajms navela lažnu statistiku, povećan rizik za dobijanje raka dojke je kod 43 od 100 žena, a ne kod 87 od 100 što je Anđelina napisala.
BRCA1 gen jeste indikator za pojavu raka dojke ali on se samo aktivira ako je osoba izložena nezdravom načinu života (gm hrana, stres, medijsko ispriranje mozga) koji pogoduje razvoju tog gena. Kao preventiva od raka i bilo koje druge bolesti čovek treba da se hrani zdravo, da jede što više organske hrane, vitamine, med, da se leči lekovitim travama a sve to se novim zakonskim odredbama zabranjuje širom sveta što će uzrokovati ogroman broj bolesti i smrti. Poznat je značajan broj ljudi koji su se prirodnom medicinom izlečili od raka. Nikako, niko ne bi trebao da seče zdrave organe i na taj način sebe lišava polnosti, ženstvenosti i muškosti.
Rak grlića materice je mnogo ređi nego što svakodnevno imamo prilike da čujemo u bombaškim napadima medija. 19% više je češći rak prostate kod muškaraca, ali o raku prostate skoro niko ne priča. Moderna medicina nema prirodan i etički pristup bolestima i pacijentima. Od kada je objavljen Anđelinin članak u Njujork tajmsu, prvi čovek koji je odlučio da operacijom ukloni zdrav organ je jedan Britanac koji je uklonio prostatu jer mu je otkriven BRCA1 gen . Verovatne posledice operacije su neplodnbost, seksualna disfunkcija i inkontinencija.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 12:01   #5
@ Euphrosine

Ovo je astrološki pdf pa se na njemu kroz astrologiju osvrćemo na događaje i zbivanja. Bez toga ovaj post spada pod pdf Alternativa a ne Astrologija. Drugi put samo stavi link jer je to u ovom slučaju dobar primjer Uran/Pluton kvadrata, globalnog aspekta koji je bitan u cijeloj ovoj priči.



Drugim riječima Angelina je samo pojedinac...ovo je primjer individue čija natalna karta (čitaj karakter, život) je "savršeno sjela" u globalne trendove (energije), tj. da to ne radi ona (globalni marketing) radio bi netko drugi.

Ono što je strašno u ovoj priči jest lakoća kojom masa te printove usvaja, umjesto da ljudski rod globalno jača i radi na promjeni svijesti ljudi (Uran) o tome kako svaki pojedinac u sebi nosi ogromnu moć transformacije (Pluton) a znanstvena dostignuća koriste "na zdrav način" tj. na načine koji ljudskom rodu omogućavaju evoluciju (Uran)...propagira se preskakanje prirodnih koraka razvoja i instant metode "odstranjivanja" (Uran/Pluton) čija uništavačka misija ima globalne razmjere (Pluton). Ona zadire duboko i "globalno uništava ljudski rod" jer Pluton ne samo da je životna sila koja nas povezuje s kolektivnim iskonskim silama preživljavanja i opstanka, njegova energija je nužna za bilo koji oblik života za prelazak na sljedeću fazu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:18   #6
Tema više pripada pdf-u društvo, zdravlje ili alternativa kako ti kažeš, nego astrologiji jer ovde praktično niko ne postoji ko može da napiše mundano zapažanje na ovu temu, svi isključivo pišu sve vezano za natalnu astrologiju zato što je amaterski lakše savladiva za razliku od mundane. Tako da ova tema u smeru u kom ti želiš da ide teško se može razviti. Pošto je tema nazvana The Angelina effect logično je da se najpre mora definisati uzrok, a zatim i posledica tog "efekta", tačnije njene mastektomije. U uvodnom postu navodiš kako je "žena napravila ono što mora". Šta je tačno napravila? Samo sam to htela da objasnim.
Astrološko tumačenje koje si napisala a koje uključuje transsaturne koje je isključivo najispravnije koristiti u mundanoj astrologiji verujem da je tačno.

Ali ono što mi bode oči je ovo


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Angelina ima jako istaknut vrhu MC-a (karijera) s stelijem egzaktnog Jupitera (ambasadorica dobre volje), Mjesecom ("popularna majka") i Marsom. Konjunkcija Mars (nož) 0º Mjesec (grudi, majčinstvo) nalaze se u muškom znaku ovna baš kao što je to muški i herojski (Mars 0º Jupiter) odradila.
Meni zdrav razum i kritično mišljenje ne dopušta ni na jednu jedinu sekundu da dopustim sebi da pomislim da je njen potez "herojski". Iza svega stoji ostvarivanje profita i na Zemlji život privilegovane zlatne milijarde; što se već dugo sporovodi na različite načine, od ratova, bolesti stvorenih u laboratorijama kao što je HIV, vakcinacija po celom svetu, čiveni ptičji grip itd. sve zarad profita farmaceutskih industrija.
Aflikovan Mesec, Mo0Ma - ekstrem, revolucionar, loši odnosi roditelja i u njenom braku, u ženskoj karti lezbejka a imala je jednu poznatu vezu sa ženom, pa još u konjukciji sa Jupiterom - precenjuje sebe. Pa na kraju još Mesec u kvadratu sa Saturnom za koji aspekt Dupor kaže bolesti seks. organa, teško da sam ikada gori Mesec videla. I pored svega toga on je vladar prve kuće, koja opisuje nju samu. Dovoljno je samo ako se razumeš u astrologiju da joj pogledaš kartu pa da ti bude jasno o kakvoj osobi se radi.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:28   #7
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Tema više pripada pdf-u društvo, zdravlje ili alternativa kako ti kažeš, nego astrologiji jer ovde praktično niko ne postoji ko može da napiše mundano zapažanje na ovu temu, svi isključivo pišu sve vezano za natalnu astrologiju zato što je amaterski lakše savladiva za razliku od mundane. Tako da ova tema u smeru u kom ti želiš da ide teško se može razviti. Pošto je tema nazvana The Angelina effect logično je da se najpre mora definisati uzrok, a zatim i posledica tog "efekta", tačnije njene mastektomije. U uvodnom postu navodiš kako je "žena napravila ono što mora". Šta je tačno napravila? Samo sam to htela da objasnim.
Astrološko tumačenje koje si napisala a koje uključuje transsaturne koje je isključivo najispravnije koristiti u mundanoj astrologiji verujem da je tačno.
Napravila je ono što joj njena karta nalaže, to sam htjela dotaknuti astrološki.

A tema se može razvijati u raznim smjerovima kroz osvrte na globalne aspekte isto kao i natalne karte pojedinaca koji su u tu priču uključeni na bilo koji način. Zato i jesam temu nazvala "efektom" jer je poanta cijele priče dalekosežna i širi se u mnogim smjerovima. Baš obrnto, natalni aspekti su ovdje samo sporedna priča ali isto tako i ona kroz koju se najbolje oslikavaju globalni (mundani) aspekti.


Quote:
Ali ono što mi bode oči je ovo:



Meni zdrav razum i kritično mišljenje ne dopušta ni na jednu jedinu sekundu da dopustim sebi da pomislim da je njen potez "herojski".
Ni meni, pogrešno si shvatila - aspekt Mars 0º Jupiter je astrološki aspekt heroja, to sam mislila (a koji je njoj u ovom slučaju pomogao da to sve isfura na takav način). Ona je u printu mase naroda žena-heroj (Mjesec/Mars/Jupiter). Ovakva globalna propaganda radi na tomu da bi se ljudima kolektivno implantirala svijest o tome kako su moćni da preduhitre i preskoče samu "smrtnost". Plutonovski fanatizam i ekstremnost u želji da postane besmrtan koji se ne isfurava na način da dopusti evoluciju (Uran). Ljudi zaboravljaju da sami stvaraju svoje gene i dobre i loše.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:42   #8
Kolika je vjerojatnost (prema njenoj natalnoj karti) da su joj zbilja našli nešto na dojkama, pa da je zato napravila operaciju?

Nekako mi se čini nevjerojatno da bi to netko išao napraviti bez itekako dobrog razloga.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:48   #9
Thumbs up

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Napravila je ono što joj njena karta nalaže, to sam htjela dotaknuti astrološki.

A tema se može razvijati u raznim smjerovima kroz osvrte na globalne aspekte isto kao i natalne karte pojedinaca koji su u tu priču uključeni na bilo koji način. Zato i jesam temu nazvala "efektom" jer je poanta cijele priče dalekosežna i širi se u mnogim smjerovima. Baš obrnto, natalni aspekti su ovdje samo sporedna priča ali isto tako i ona kroz koju se najbolje oslikavaju globalni (mundani) aspekti.



Ni meni, pogrešno si shvatila - aspekt Mars 0º Jupiter je astrološki aspekt heroja, to sam mislila (a koji je njoj u ovom slučaju pomogao da to sve isfura na takav način). Ona je u printu mase naroda žena-heroj (Mjesec/Mars/Jupiter). Ovakva globalna propaganda radi na tomu da bi se ljudima kolektivno implantirala svijest o tome kako su moćni da preduhitre i preskoče samu "smrtnost". Plutonovski fanatizam i ekstremnost u želji da postane besmrtan koji se ne isfurava na način da dopusti evoluciju (Uran). Ljudi zaboravljaju da sami stvaraju svoje gene i dobre i loše.
Sa svim što si napisala u ovom postu se slažem, naročito sa podebljanim delom. Moja dosadašnja reakcija je bila u skladu sa tim što si je predstavila kao velikog heroja, majku, borca blah blah sve ono u šta se pretpostavlja da treba da verujemo. A ja sam htela da nju, ono, raskrinkam i drago mi je što su do sada već mnogi pružili otpor koji je imao neki odjek u javnosti. Ne smemo tek tako da prihvatimo kao normalno nešto što je vrlo loše po porodicu, sada i u budućnosti.

Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost (prema njenoj natalnoj karti) da su joj zbilja našli nešto na dojkama, pa da je zato napravila operaciju?

Nekako mi se čini nevjerojatno da bi to netko išao napraviti bez itekako dobrog razloga.
Znaš kako ja na to gledam, što sam već objasnila u prethodnom postu. Tamo gde je Mars jak u Ovnu, a u konjukciji je sa Mesecom, Mesec je u kvadratu sa Saturnom, a Saturn i Mars su dva najveća malefika u karti. Mesec je žena i predstavlja ženske organe pa u lošem aspektu sa maleficima na fizičkom planu može da proizvede probleme sa grudima i jajnicima; a na psihološkom planu opisuje ženu koje ima muške osobine i koja mnogo voli da komanduje i da se agresivno nameće. Stelijum u Ovnu je u konjukciji sa MC - zenitom, vrhu onoga što može postići u životu, njena profesija, tako da njena profesija sve ono što čini u okviru nje se prati pod budnim okom javnosti. E sada to treba spojiti, u skladu sa natalnim predispozicvijama za bolest i u skladu sa njenim privatnim preferencijama... otkrili su joj BRCA1 gen i ona je napravila dogovr sa "Myriad Genetics". U oba slučaja oni pobeđuju, njoj lova njima lova a koliko će čovečanstvo ispaštati zbog toga poslednju reč će imati Vrhovni sud SAD. A tu se i mi nešto pitamo.

Zadnje uređivanje Euphrosine : 28.05.2013. at 14:13. Reason: dodajem citat i odgovor
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:50   #10
Evo nekoliko natalnih karata žena koje su imale istu operaciju (serija 8.) "rezanja" (Mars) grudi (Mjesec):



Applegate, Christina američka glumica poznata kao kći iz Bračnih voda: Mjesec 0º Mars (Pluton vladar 6. polja).

Jones, Jennifer: Mjesec 0º Mars (Mars u 8. polju, Mars 90º Pluton u raku).

Bates, Kathy poznata američka glumica najviše po liku iz filam Misery: Mjesec 180º Mars (Mars vladar 8. polja).

Ford, Betty nekadašnja prva dama, supruga 38. američkog predsjednika danas poznata po klinici za odvikavanje u koju idu slavni: Mjesec 180º Mars (Mars vladar 8. polja).

Redgrave, Lynn Mjesec u Marsovu znaku ovna (Pluton vladar 8. polja).

Blume Judy američka spisateljica: Mjesec 120º Mars, Mjesec 0º Pluton u raku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:02   #11
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Sa svim što si napisala u ovom postu se slažem, naročito sa podebljanim delom. Moja dosadašnja reakcija je bila u skladu sa tim što si je predstavila kao velikog heroja, majku, borca blah blah sve ono u šta se pretpostavlja da treba da verujemo. A ja sam htela da nju, ono, raskrinkam i drago mi je što su do sada već mnogi pružili otpor koji je imao neki odjek u javnosti. Ne smemo tek tako da prihvatimo kao normalno nešto što je vrlo loše po porodicu, sada i u budućnosti.
Skužila sma da si me krivo skužila.

Pokušavam te uvodne postove pisati na što neosobniji način, osobno sam duboko zgrožena kuda ovaj svijet ide. Čitala sam diljem neta poslije reakcije ljudi, pa to je masovna hipnoza...žene ju brane, masu ljudi to odobrava i doživljava ju kao ženu/heroj jer je ona to tako i željela isfurati. To je isto njen Mjesec s MC-a 180º Pluton - manipulacija masama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:12   #12
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Skužila sma da si me krivo skužila.

Pokušavam te uvodne postove pisati na što neosobniji način, osobno sam duboko zgrožena kuda ovaj svijet ide. Čitala sam diljem neta poslije reakcije ljudi, pa to je masovna hipnoza...žene ju brane, masu ljudi to odobrava i doživljava ju kao ženu/heroj jer je ona to tako i željela isfurati. To je isto njen Mjesec s MC-a 180º Pluton - manipulacija masama.
Mnogi su izmanipulisani, možda bih i ja pisala hvalospeve o njenom kasapljenju zdravih organa da nemam želju da kopam ispod površine. Takođe, tu je problem lenjost, svako misli "što bih ja bilo šta pročitao, uradio, istražio, neko drugi će to učiniti umesto mene". Lakše je prepisati ono što svi već pišu i složiti se sa većinom. Što dovodi do, možda najvećeg problema kod čoveka a to je velika povodljivost, nemudost Kada ceo život u novinama čitaš kako je prelepa i humana, i pročitaš 50 komentara kako je hrabra bude ti malo trulo da se prvi i jedini suprostaviš i napišeš drugačije mišljenje. Think diferent. Na kraju, postoje ljudi koji su plaćeni da na portalima pišu komentare koji će oblikovati mišljenje mase.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:23   #13
Ovdje u Britaniji to postaje svakodnevica. Svaki dan u novinama, i prije ovoga s Angelinom, clanak o tome kako je netko napravio tu preventivnu mastektomiju. i cak kad se ne otkrije gen, a mama, baka, teta, sestra i sl. su imale rak dojke, preporucuje se osobi da napravi mastektomiju. Danas je isto bilo na vijestima kako npr. kad ides na genetska testiranja za neku odredjenu bolest, naprave ti za sve, i sad kao ne znaju na koji nacin pacijentima reci, npr. ne samo da postoji genetska predispozicija za razvoj te i te bolesti, vec ces moguce obljeti i od toga i toga i toga.....Poprilicno zastrasujuce. A, by the way, Angelini je umrla teta ovih dana, mamina sestra, isto od raka dojke.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:26   #14
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Mnogi su izmanipulisani, možda bih i ja pisala hvalospeve o njenom kasapljenju zdravih organa da nemam želju da kopam ispod površine. Takođe, tu je problem lenjost, svako misli "što bih ja bilo šta pročitao, uradio, istražio, neko drugi će to učiniti umesto mene". Lakše je prepisati ono što svi već pišu i složiti se sa većinom. Što dovodi do, možda najvećeg problema kod čoveka a to je velika povodljivost, nemudost Kada ceo život u novinama čitaš kako je prelepa i humana, i pročitaš 50 komentara kako je hrabra bude ti malo trulo da se prvi i jedini suprostaviš i napišeš drugačije mišljenje. Think diferent. Na kraju, postoje ljudi koji su plaćeni da na portalima pišu komentare koji će oblikovati mišljenje mase.
Ma cekaj, nije to samo tako. Ljudi se boje. Ako ti neka bolest pokosila pola obitelji sigurno da ti nije svejedno i postoji velika sansa da ce i tebe zakaciti. Kad pogledas njezin natalni dosta toga upucuje na to. Narocito ako ljudi umru mladji. Njezina je mama umrla s 56 godina.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 16:55   #15
Kao što si sama zaključila zastrašuju. Ma bole me uvo ko je Anđelini umro. I meni je tetka od tate umrla od raka dojke nije doživela ni 40. Isto tako mi dve tetke, rođene sestre tetke koja je umrla od raka, nisu umrle od raka. I isto tako mi mama i baba nisu umrle od raka.
Na kraju krajeva, ipak, nije svima suđeno da žive 100 godina, neki će umreti prirodnom smrću a neki će oboleti od zloćudnih tumora.
Ne znam da li si sve pročitala, lepo sam napisala da osoba može da bude nosilac gena BRCA ali ne mora uopšte da dođe do aktivacije gena ako se uspostavi preventivno prirodno lečenje. Bez sakaćenja zdravih delova tela. Čak i kada je bolest u razvojnoj fazi, i tada se čovek može izlečiti. Ima toliko primera, običnih ljudi koji pobede smrtonosne bolesti. E ti su ljudi heroji, a ne ova plaćena prebogata luda koja radi za interese novog svetskog poretka.
Najbolje je za svakoga da prouči sve opcije pre nego što napravi nešto radikalno što se ne može ispraviti.
Znaš, nije meni cilj da sad ja tu nešto na ovoj temi tupim šta čovek treba da čini, i šta je ispravno. Svako treba da ima dovoljno pameti da donese ispravnu odluku za sebe.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:06   #16
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Kao što si sama zaključila zastrašuju. Ma bole me uvo ko je Anđelini umro. I meni je tetka od tate umrla od raka dojke nije doživela ni 40. Isto tako mi dve tetke, rođene sestre tetke koja je umrla od raka, nisu umrle od raka. I isto tako mi mama i baba nisu umrle od raka.
Na kraju krajeva, ipak, nije svima suđeno da žive 100 godina, neki će umreti prirodnom smrću a neki će oboleti od zloćudnih tumora.
Ne znam da li si sve pročitala, lepo sam napisala da osoba može da bude nosilac gena BRCA ali ne mora uopšte da dođe do aktivacije gena ako se uspostavi preventivno prirodno lečenje. Bez sakaćenja zdravih delova tela. Čak i kada je bolest u razvojnoj fazi, i tada se čovek može izlečiti. Ima toliko primera, običnih ljudi koji pobede smrtonosne bolesti. E ti su ljudi heroji, a ne ova plaćena prebogata luda koja radi za interese novog svetskog poretka.
Najbolje je za svakoga da prouči sve opcije pre nego što napravi nešto radikalno što se ne može ispraviti.
Znaš, nije meni cilj da sad ja tu nešto na ovoj temi tupim šta čovek treba da čini, i šta je ispravno. Svako treba da ima dovoljno pameti da donese ispravnu odluku za sebe.
Ma ako imas mutaciju na BRCA1 ili BRCA2 nece ti pomoci ni zdrava hrana ni vjezbanje u prevenciji. Sanse su da ces oboljeti od raka prije 70e godine zivota negdje 87%, pa eto, neka svatko za sebe odluci. Netko ide na ultrazvuke svakih 6 mjeseci, netko dobije Tamoxifen, a netko se odluci za preventivnu mastektomiju. Ne znam imas li ti djecu, ali moras dati svakome sansu da odlucuje za sebe. Ovim genetskim testiranjima na neki nacin smo otvorili Pandorinu kutiju, ali eto, definitivno ce utjecati na medicinu i odnos prema bolesti - like it or not. Ulazimo u novo doba i mijenja se odnos prema tijelu. Zamisli kako bi ljudi u proslosti reagirali na mnoge stavi u medicini koje mi danas radimo.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:13   #17
Moderatorska napomena

Ok, od sada astrološki osvrti na tematiku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:15   #18
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Mnogi su izmanipulisani, možda bih i ja pisala hvalospeve o njenom kasapljenju zdravih organa da nemam želju da kopam ispod površine. Takođe, tu je problem lenjost, svako misli "što bih ja bilo šta pročitao, uradio, istražio, neko drugi će to učiniti umesto mene". Lakše je prepisati ono što svi već pišu i složiti se sa većinom. Što dovodi do, možda najvećeg problema kod čoveka a to je velika povodljivost, nemudost Kada ceo život u novinama čitaš kako je prelepa i humana, i pročitaš 50 komentara kako je hrabra bude ti malo trulo da se prvi i jedini suprostaviš i napišeš drugačije mišljenje. Think diferent. Na kraju, postoje ljudi koji su plaćeni da na portalima pišu komentare koji će oblikovati mišljenje mase.
To je i onaj drugi dio Uran/Pluton kvadrata koji predstavlja onaj dio ljudske populacije koji se buni i želi "slobodno" izraziti neslaganje s globalnim strujama želeći probuditi (Uran "awakened") kolektivnu svijest.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:35   #19
Astroloski gledano - mislim da je opravdano napravila ovaj zahvat. Mjesec0Mars kvadrat Saturn u Raku u 12. polju. I da stvar jos bude bolja Mjesec0Mars0Jupiter opozicija Pluton. Ovaj stelij u ovnu pokazuje da joj ne nedostaje hrabrosti i zeli da svi to vide. A polozaj u devetoj kuci (vladar Neptun) i trigon na Neptun po meni pokazuju da je to sve javno napravila iz humanistickih pobuda, idealizma i suosjecajnosti. Ovan govori o inicijativi i to je i napravila.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 22:30   #20
Gledajući Angelininu natalnu kartu, ističe se taj njezin saturn u 12. polju, a to je polje podsvjesnog i strahova i on baca kvadrat na njezin stelij u 9/10 polju, i ja zausta vjerujem da se ona boji tog raka i te smrti, žena se ostvarila kao majka (mjesec) kao super majka (jupiter, mars i mjesec) a tu ima i malo taštine ju0mc... pa gledala je majku kako se deset godina muči od tog raka, i doista je valjda zato išla čeprkati po tim genima, na razna ispitivanja, i kada je saznala da ima bracan gen, bila je laka meta za to bespotrebno sakaćenje...
mislim da su doktori iskoristili njezin strah (Sa u 12.) i nagovorili ju na operaciju, ona je to na svoj (glup američki, moram reći) način shvatila, ako ne odrežem sise, moja će djeca ostati rano bez majke...
Opasna je to igra, pogotovo ako su kompanije pokupovale patente na gene (?!?! halo?!?!) samo čekam u skoroj budućnosti, da će ljude tjerati na rezanje zdravih organa, jer nose taj i taj gen, pa će ih zdravstvena osiguranja ucjenjivati: ili režeš, ili ti ne plaćamo liječenje! - > ovo ne znam astrološki protumačiti

netko je spomenuo kako je Angelini ovih dana umrla teta od raka dojke, i što ta osjećajna i požrtvovna Angelina čini? Ide na premijeru od Brada Pitta, a ne na sprovod od tete, nad čijom je sudbinom prije par tjedana ridala i među ostalima se odlučila za mazektomiju. Ne znam jel za tu sebičnost, bezobrazluk, neodgojenost i nedostatak empatije i osjećaja za vlastitu, najužu obitelj zaslužan uran u četvrtoj, ili koji drugi faktor, u njezinoj karti, ali baca drugo svjetlo na cijelu priču.
Elem, kako je rekla Vedrana Rudan u svojoj kolumni: angelini su to već 5 umjetne sise po redu i što mi moramo slušati opravdanja za to što si je stavila silikone...
Evo link na kolumnu, ako nekog zanima: http://www.rudan.info/bredu-pittu-odrezali-desno-jaje/
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.