Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 20:31   #201
Ljudi su do prije nekoliko stotina godina tvrdili da je zemlja ploča upravo takvi kao vi ,a ljude koji su tvrdili da je zemlja okrugla njih ste ismijavali kao mene danas.

Razlog zašto su tvrdili da je zemlja ravna površina je taj što su gledali očima ,a upravo te oči vas sputavaju da vidite ono neopipljivo.Toliko ste vezani za ovaj materijalan svijet da čak nije dovoljno da vidite nešto da bi vjerovali u to nego morate i dotaknuti to i kucnuti po tome da čujete zvuk toga.

Ljudi koji su tvrdili da je zemlja okrugla također su vidjeli ono što i njihovi protivnici međutim oni se nisu vezali za oči oni su se vezali za prirodne pokazatelje.
Veliku ulogu u vašem ograničavanju igra i odgoj.Teško je očekivati da čovjek koji je od najranijeg djetinjstva bilo izlagan izravnom sustavnom trovanju nepotrebnim informacijama sada odjednom odbaci sve.Od 2-3 godine vrtića pa do 17-18 godine nas truju.To je oko 14 godina sustavnog pranja mozga.Takvi ljudi opranog mozga u duhovnom svijetu ne nazivaju se "glupani" nego "spavači".

Meditacija je tehnika ili metoda osmišljena od vrlo naprednih ljudi "ne spavača" da se probudimo i dođemo u više stanje svijesti.Od nas pojedinaca zavisi hoćemo li težiti buđenju ili ne.O tome ovise i neki drugi faktori obitelj,prijatelji itd...Vaš izbor je odaberete hoćete li nastaviti spavati ili će te se probuditi.Ni ja nisam znao u kakav to svijet ulazim ali probao sam jer sam znao da nemam što izgubiti.Ali do te odluke sam došao razmišljanjem i logikom e to je ono što ima svako od nas bez obzira dali je spavač ili ne.Ali da bi znao upotrijebiti logiku trebaš biti psihički zdrav.E sad ja ne znam tko je ovdje psihički zdrav.

Za balkan kažu da je regija najzatucanijih ljudi na ovom kontinentu ,a ja vidim i zašto je tako.Zapad se otvorio istoku u večini ima i hrvata koji se otvaraju istoku unatoč žestokim napadima "inkvizitora" i "templara".Upravo ste vi ti inkvizitori i templari koji bi me najradije sada na lomaču.

Zbilja nije bitno dali ću ja šta postići ovim napisanim "evanđeljem" niti očekujem od vas išta.Ali nemojte vrijeđati i pljuvati te ismijavati ono što ne razumijete.Vi ismijavate nešto što je starije od čovjeka.Nešto što postoji tisuće godina i milijune godina možda i milijarde godina.

Nešto što je na planeti milijune godina i što koristi stotine milijuna ljudi diljem svijeta.Što je znanstveno dokazano i o čemu su pisali najveći umovi svijeta.Nešto što sam na vlastitoj koži osjetio.Pa ko ste vi vas par forumaša da preispitujete i ismijavate tehniku stariju bezbroj puta od vas.Vi svojim riječima pljujete po najvećim umovima svijeta i današnjim i nekadašnjim.

Ako ništa drugo pokažite malo poštovanja i razuma jer na kraju krajeva to je ono što vas čini ljudima u ovom slučaju ne znam čime ali ljudima ne sigurno.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 20:35   #202
Quote:
Ja ću svima njima objasniti kako bez meditacije mogu doći do samospoznaje samo mi reci kako ?
Ovisi na sto mislis kada kazes samospoznaja, znaj da barem 1000x vise ima onih koji su dostigli samoobmanu a biriju da je to samospoznaja.

Citam na ovome forumu o samospoznaji a najvise se govori o nekakvim levitacijama, reinkarnacijama, negiranja stvarnosti, materije... a o raznim teorijama da ne govorim. Dakle govori se o furkama koje nemaju veze sa temom o cemu se govori.

Kazes da neznas da se bez meditacije moze nesto napravit, to kazes jer valjda nikad nisi cuo za recimo Gurđijeva.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 20:50   #203
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Kako si ti mogao doći do vlastite spoznaje nečega što si čuo objasni mi to molim te.
Čuo sam nešto, isprobao, nije šljakalo; pa sam dalje istraživo, pronašao sam ono pravo.

Quote:
Kažeš ne meditiraš.Kako vi dolazite do spoznaje ?Reci meni ,a ja ću svima okolo po svijetu proširiti.U svijetu stotine milijuna ljudi meditiraju ,a više od milijardu ljudi se susrelo s time barem jednom.Ja ću svima njima objasniti kako bez meditacije mogu doći do samospoznaje samo mi reci kako ?
Može ti ju netko dati, ako ju nisi sam u stanju prizvati.

Quote:
Istina je da meditacijom nećeš riješiti obaveze tipa otići na posao , otići na trening naći se sa djevojkom itd. no meditacija ti može pomoći da se lakše nosiš sa obavezama.
To može i autogeni trening, relaksacija, introspekcija primjerice.

Quote:
Mnogi od nas ne vole biti robovi nečiji samim time ne volimo biti ni robovi raznih obaveza barem ja ne ! Ja volim slobodu ,a slobodu ćeš uvijek imati na duhovnom nivou nikad na materijalnom.Vi nećete nikada osjetiti slobodu.Vi mislite da je sloboda to što ste vani i što vas nitko ne drži zatočenim.Vi ste zatočenici prije svega vaših umova ,a tek onda zatočenici sistema.I ja sam tjelesno zatočenik sistema ali tijelo nije bitno.Najbitnije je da ste sretni i umno slobodni ...
Napamet govoriš, nisam ja ništa od navedenog.
TomJack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:21   #204
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Ovisi na sto mislis kada kazes samospoznaja, znaj da barem 1000x vise ima onih koji su dostigli samoobmanu a biriju da je to samospoznaja.

Citam na ovome forumu o samospoznaji a najvise se govori o nekakvim levitacijama, reinkarnacijama, negiranja stvarnosti, materije... a o raznim teorijama da ne govorim. Dakle govori se o furkama koje nemaju veze sa temom o cemu se govori.

Kazes da neznas da se bez meditacije moze nesto napravit, to kazes jer valjda nikad nisi cuo za recimo Gurđijeva.
Onaj ko je doživio samospoznaju za njega nećeš ni znati da je to doživio jer on to neće ni reći niti će se pojaviti u javnosti.

E sad kad kažem samospoznaja točno se za na što mislim.Samospoznaja znači ono što i sama riječ kaže spoznati sebe.Spoznavanjem sebe znači dai ujedinjen sa izvorom postojanja svega.Kada si ujedinjen sa izvorom postojanja svega e onda znaš odgovor na sva pitanja koja postoje.

Da bi došao do samospoznaje (prosvljetljenja) moraš krenuti u izvor svojih misli i svijesti.A da bi došao do toga moraš imati potpuno prazan i smiren um.Moraš zaboraviti sve čak i sebe.Postoje dvije meditacije za koje ja znam da su baš praktične za tu namjenu.Jedna se zove "jastvo" ,a druga transcendentalna.Obje su vrlo slične...Pomoću tih meditacija dolazimo u stanja svijesti gdje se proizvode alfa valovi.Takvo stanje je ne moguće dokučiti kako autor teme kaže "samo životom".To duboka stanja svijesti do kojih de dolazi dubokom tišinom i stvarno treba ovladati tom meditacijom da bi došao do izvora svijesti.E tamo gdje je izvor svijesti tamo su svi odgovori na pitanja koja postoje.

Sva istina nalazi se u ljudi ,a ne izvan njih.Eto to su metode kojima se dolazi do alfa stanja svjesti.A sada da čujem tvoju tehniku da stignem prvi iznjeti to u svijet možda me tvoja tehnika i proslavi i prosvijetli.

Reinkarnacija baš i nema veze sa temom s tim se mogu složiti jer reinkarnacija je nešto normalno što je prošao svatko.Levitacija se zna spominjati u ovakvim temama jer se levitacija smatra jednom od mogućnosti koje pruža prosvjetljenje.U biti prosvjetljen čovjek može sve da skratim.

Ja nisam rekao da se jedino meditacijom može nešto napraviti u polju naše svijesti i duhovnog napretka ali svijet u kojem ti živiš i ja naša okolina u takvom svijetu je to nemoguće.Ok postoje prirodno napredni ljudi ali ti ljudi su se vjerojatno prije reinkarnacije služili se meditacijom ili su bili neki pustinjaci koji su živjeli daleko od civilizacije.

Ja mislim da je moguće do prosvjetljenja doći i bez meditacije ali jedino da se makneš negdje u divljinu i da tamo živiš kao pustinjak ali opet nekako bi morao nešto raditi da zaboraviš sve naučeno jer to što su nas naučili to nas sputava to ti cijelo vrijeme govorim.Naša glavna prepreka je naše znanje.Mi mislimo da znamo.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:29   #205
Quote:
tbrljak kaže: Pogledaj post
Čuo sam nešto, isprobao, nije šljakalo; pa sam dalje istraživo, pronašao sam ono pravo.



Može ti ju netko dati, ako ju nisi sam u stanju prizvati.



To može i autogeni trening, relaksacija, introspekcija primjerice.



Napamet govoriš, nisam ja ništa od navedenog.
Kako znaš da je to ono pravo ?
A što se tiče prosvjetljenja hahaha! Šta ti misliš da ti netko može ukloniti sve prepreke u glavi koje imaš i odjednom si prosvjetljen ? Izliječiti tijelo ti može ali izliječiti um ti ne može nitko jer to je tvoja suptilnost toliko duboka da nitko ne može do toga doći.Kad bi tako bilo kao što ti kažeš svi ljudi na svijetu bili bi prosvjetljeni.

Relaksacijom, introspekcijom rješavaš problem ali ne rješavaš uzrok problema vjeruj mi probao sam to.Uzrok problema leži u našim umovima.Nije problem zaboraviti djevojku s kojom si se posvađao i zbog koje si dva dana u bedu ali je problem to spriječiti da se više ne dogodi nikada.Zašto da patiš dva dana pa da se oporaviš kad ne moraš patiti uopće. To je primjer u pitanju može biti i smrt bližnjega ili otkaz na poslu , pad godine na fakultetu ili bilo što...
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 22:27   #206
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Kakve veze neurologija ima sa duhovnim osnovama o kojima pišem ?
A kakve veze neurologija ima sa ovime što ja pišem? dali ti uopće znaš što je neurologija? očito ne. Ma ustvari ne znaš ti ni šta je 'medicinska znanost' ako nju brkaš sa neuroznanosti, niti ne znaš šta je neuroznanost ako nju brkaš i sa neurologijom i sa 'medicinskom znanošću' (šta god ti to bilo).

Pisao si o mozgu, a ne o nekakvim duhovnim osnovama. Pa eto, napisao si glupost i ja odgovorio.

Quote:
Bitno da ti imaš pojma o čemu pričaš.
Da, imam.

Quote:
Sebičan si i vrlo egoističan.Nemoj vrijeđati ljude čiji nivo ti nećeš dostići za 10 života.


Quote:
Koliki kapacitet mozga će koristiti čovjek ovisi o njegovom nivou duhovnog razvoja.
Bullschit.

Quote:
Materija tu igra najmanju ulogu.Ti nauči razliku između ne materije i materije.Iz ne materije nastaje materijalno djelovanje.Kroz ne materiju ti pokrećeš materiju.
Nematerijalni uzroci ne mogu imati materijalne efekte jer to nematerijalno ni nema materijalna svojstva na temelju kojih bi i moglo utjecati na nešto materijalno i takav odnos bi kršio zakon o očuvanju energije.

Quote:
O mozgu i moždanim funkcijama se ne zna ništa.To i javno priznaju znanstvenici i doktori
Ovo je ultra-bullschit. Kako znam? jer za razliku od tebe znam šta oni govore.

Quote:
Zar ti misliš da se jedan yogi ili lama zamaraju s time kako njihov mozak funkcionira ?
Naravno da ih boli briga, iz čega i izranja ne znanje koje se savršeno reflektira u njihovim dualističkim i idealističkim filozofijama.

Quote:
Da bi se objasnilo iz čega izranja svijest i um moraš ući u svijet duhovnog stanja.Ne možeš na nematrijalno odgovarati iz perspektive materije !
Dakle, kažeš da nešto može izranjati iz nečega samo ako to nešto ima ista svojstva kao ono iz čega to nešto treba izranjati?

Na to imam samo ovo za reči:

Mlijeko je tekućina i bijelo je.
Sir nije tekućina i nije bijel.
Prema tome, sir ne može doći iz mlijeka.

To je prvo, drugo je da je za cijelu sliku prirode uma potrebna i subjektivna i objektivna perspektiva.

Kroz povijest imamo stotine slučajeva gdje se je ignorirala objektivna perspektiva i gdje se je živilo u ne znanju toga pa kao rezultat toga imamo hrpu krivih i međusobno kontradiktornih pogleda o ljudskoj prirodi, u kojoj spadaju i naivni koncepti nekakvih nematerijalnih duša koje su zasebne i neovisne od tijela u kojima se nalaze i koje kontroliraju. Što je glupost i odavno pobijeno.

A pod broj tri, bez uvrede ali mislim da nisi u poziciji da govoriš šta se može i šta bi se trebalo. Saznati kako izranja um iz subjektivne perspektive? dude, nitko od nas subjektivno ni nema pojma da ima mozak a kamoli da on ima bilo kakve veze sa njime samime. Jedino se skonta ako netko ide pod anestezijom ili kada ima moždani udar.

A na odgovoru na pitanje kako neka se bave oni ljudi koji su posvetili svoje živote i karijere tome. Za sada su, zamisli, došli do odgovore na pitanje dali i ako.

Quote:
Filozofija također ima temelje u duhovnosti.Ti da bi znao o čemu pišeš trebaš znati na što odgovaraš..Pišeš gluposti..
Filozofija nema temelje u duhovnosti. Nego je fora u tome što su duhovnjaci često filozifirali i što su filozofi često filozofirali o duhovnim stvarima i temama. Mda.

Zadnje uređivanje Ironrage : 13.12.2013. at 22:36.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 23:01   #207
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da je moj mozak zakrljažo ako kažem da ga ne koristim 100% međutim mi možemo puno više od ovoga na čemu jesmo samim time znamo da postoji još veći prostor e to ti je to!
Postoji aparatura koja može izmjeriti koji dijelovi mozga rade ,a koji ne.

U mozgu postoji i sustav za levitaciju u zraku (letenje) ali ti smatraš da ne možeš letjeti s toga taj sustav ili dio mozak će biti zauvijek ugašen.Dali me sad razumiješ ?Dali ćeš ti razviti taj dio mozga filozofijom kakvu autor propovijeda ?? Ne bih rekao ! Trebaš metodu ili tehniku ! Kao što se ne možeš nabildati bez treninga i prehrane tako ne možeš ni bez meditacije postići da ti mozak radi punim kapacitetom.
Mi ljudi možemo sve od levitacije pa do toga da živimo stotinama godina ili da pomičemo predmete mislima.To je stvar vježbe.Meditacija je vrsta duhovne vježbe !A znamo da bez vježbe nema napretka.I to nemojte smatrati čudnim jer to je sve prirodno.Nama je priroda to dala ali mi se time ne znamo koristiti.
Nisam ni rekao da je takvo nešto nemoguće. Mislim da se uvijek može više od onoga što se čini. Ali sustav za levitaciju unutar mozga mi je potpuna nepoznanica.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 23:51   #208
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
A kakve veze neurologija ima sa ovime što ja pišem? dali ti uopće znaš što je neurologija? očito ne. Ma ustvari ne znaš ti ni šta je 'medicinska znanost' ako nju brkaš sa neuroznanosti, niti ne znaš šta je neuroznanost ako nju brkaš i sa neurologijom i sa 'medicinskom znanošću' (šta god ti to bilo).

Pisao si o mozgu, a ne o nekakvim duhovnim osnovama. Pa eto, napisao si glupost i ja odgovorio.


Nematerijalni uzroci ne mogu imati materijalne efekte jer to nematerijalno ni nema materijalna svojstva na temelju kojih bi i moglo utjecati na nešto materijalno i takav odnos bi kršio zakon o očuvanju energije.


To je prvo, drugo je da je za cijelu sliku prirode uma potrebna i subjektivna i objektivna perspektiva.

U svijetu duhovnosti ne postoji objektivna perspektiva samo subjektivna.Objektivna perspektiva je odraz subjektivne samo za pojedinca.

Kroz povijest imamo stotine slučajeva gdje se je ignorirala objektivna perspektiva i gdje se je živilo u ne znanju toga pa kao rezultat toga imamo hrpu krivih i međusobno kontradiktornih pogleda o ljudskoj prirodi, u kojoj spadaju i naivni koncepti nekakvih nematerijalnih duša koje su zasebne i neovisne od tijela u kojima se nalaze i koje kontroliraju. Što je glupost i odavno pobijeno.



Filozofija nema temelje u duhovnosti. Nego je fora u tome što su duhovnjaci često filozifirali i što su filozofi često filozofirali o duhovnim stvarima i temama. Mda.
1.Sad bi amerikanac rekao "hopeless"... Stvarno je uzalud s tobom o ičemu pričati jer ti si kontradiktoran sebi.Pišeš gluposti... Idi googlaj neurologija.

2.Pisao sam o mozgu kao instrumentu naše svijesti ,a ti si počeo spominjati neuroznanost nekakve dumine koje nemaju veze s vezom.

3.Svako materijalno tijelo posjeduje svoju energiju ,a mi našim energetskim poljem možemo utjecati na to energetsko polje , najbolji primjer je telekineza.Ne samo što možeš utjecati na predmet koji se nalazi nesposredno blizu tebe nego možeš utjecati čak na druge ljude.Osobno sam to radio ali naravno u dobru svrhu i uspjelo mi je svaki puta.U početku sam tražio izlike da je to samo puka slučajnost no što sam više to radio više se toga događalo pa sam zaključio no nebitno.
Hahahah a što kažeš na fotonsku energiju sunca ? Fotonska energija sunca je nematerija ,a ipak može pokrenuti automobil na solarnu bateriju ? Daj malo razmisli prije nego neku glupost izvališ , postavljaš tu neke nove teze koje se protive čak i ensteinovim teorijama o kvantnoj fizici..Sad da netko ovdje zna o čemu pišeš ti smijao bi ti se preko foruma cijelog.

4.Ne kažem ja ništa to si ti sam rekao.

5.Mi svi imamo različita stajališta o ljudskoj prirodi iz razloga što ljudi ne pripadaju jednom svijetu ! Rekao sam ti već da postoji 6 i pol milijardi svjetova.

6.Filozofija je ljudska perspektiva uvijek subjektivna ,a subjektivnost iliti suptilnost naša je duhovnog podrijetla.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 23:59   #209
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da je takvo nešto nemoguće. Mislim da se uvijek može više od onoga što se čini. Ali sustav za levitaciju unutar mozga mi je potpuna nepoznanica.
Za telekinezu si čuo.Dakle utjecaj uma na materiju.Mislim da bi trebao pogledati epoizodu "Na rubu znanosti" posebno o tome i spominje se levitacija.Oni tamo daju najbolje dokaze i primjere.

Ako umom možeš utjecati na materiju da ju pomičeš bez dodirivanja zašto bi onda levitacija bila nemoguća ?Ne znam baš dali bi čovjek mogao letjeti kao ptica ali vidio sam ljude koji levitiraju pola metra od tla i to na duže vrijeme.

"Ono što um poželi tijelo to prihvati" stara je poslovica...Mi smo ne matrijalna bića i kao takva možemo sve.I nemojte se ograničavati jer nije tu sad samo riječ o ovome nego općenito o životu.Ljudi se stalno ograničavaju.."Ja ne mogu ovo ja ne mogu ono" Čovjek može sve !
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 02:40   #210
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Za telekinezu si čuo.Dakle utjecaj uma na materiju.Mislim da bi trebao pogledati epoizodu "Na rubu znanosti" posebno o tome i spominje se levitacija.Oni tamo daju najbolje dokaze i primjere.

Ako umom možeš utjecati na materiju da ju pomičeš bez dodirivanja zašto bi onda levitacija bila nemoguća ?Ne znam baš dali bi čovjek mogao letjeti kao ptica ali vidio sam ljude koji levitiraju pola metra od tla i to na duže vrijeme.

"Ono što um poželi tijelo to prihvati" stara je poslovica...Mi smo ne matrijalna bića i kao takva možemo sve.I nemojte se ograničavati jer nije tu sad samo riječ o ovome nego općenito o životu.Ljudi se stalno ograničavaju.."Ja ne mogu ovo ja ne mogu ono" Čovjek može sve !
Čovek može sve, ali u skladu sa genetikom, što znači da ne može sve ali u sklpu genetike to je neizmerno mnogo nego što se danas može i zaišljati.

Levitacija ničemu posebnom ne služi čoveku u duhovnom ili svakodnevnom razvoju, i ne samo da su nekada ljudi levitirali već su se mogli kretati više kilometara na nekoliko metara od zemlje, npr monasi u Nepalu i Tibetu u vreme procvata organizovane duhovnosti pre 3 i po do 4 hiljade godina. Jedan duhovnik na Tibetu stvorio je izvor vode u kamenu, ali to nije nikada direktna zasluga nekakvih ljudskim resursa isključivo, već je tu uvek pomoć duhovnih energija koje stoje iza takvih realizacija, taj izvor trajao je oko 1000 godina iz kojeg je tekla čista pitka voda "ni iz čega". To je svakako bilo potrebno tom regionu gde je to svoreno, jer je bio nedostatak vode.

Naravno, to je u odnosu na neke druge stvari praktično sitnica, sporadičan slučaj manifestavije visokih paranormalnih moći koje nikada ne idu bez pomoći duhovnih energija jer čovek to sam jednostavno niti može niti mu je tako nešto dato da sam svojom energijom uradi. Pojedinci, najrazvijeniji među ljudima, mogli su i moći će u budućnosti činiti neizmerna čuda kakva su danas nezamisliva čoveku, isto tako koliko je nezaisliva daleka istorija ljudske rase kada je živela u višim dimenzijama stvaranja, gde je sama materija u smislu ljudskog tela mnogo finija, za današnjeg čoveka u grubotvornoj dimenziji telo u višim dimenzijama nije opažajno, iako je u domenu materije - fine materije o kojoj nauka pojma nema ni da postoji.

Izvan genetika čoveka postoji beskonačan opseg mogućnosti koji pripada domenu delovanja duhovnih energija koje su stvorile živa bića, koje održavaju živa bića u životu i koje su prirodna okolnost živih bića - čine našu prirodu od koje smo se mi odvojili i posle čega je haos počeo samo da se gomila unutar čoveka - danas je očigledno svima da puca na sve strane.

Ne vredi ti ni obraćati pažnje na neke umišljene likove na ovom forumu, oni zaista ne mogu da vide šumu od drveta, i samo su podsmešni, i sve kažu šta imaju o sebi u nekoliko rečenica - što je najtužnije, toga nisu, i teško će u narednom periodu postati svesni.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 09:58   #211
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Ne vredi ti ni obraćati pažnje na neke umišljene likove na ovom forumu, oni zaista ne mogu da vide šumu od drveta, i samo su podsmešni, i sve kažu šta imaju o sebi u nekoliko rečenica - što je najtužnije, toga nisu, i teško će u narednom periodu postati svesni.
oprosti al covjek je kao svjesna osoba kojom se predstavlja prosuo toliko zuci po forumu da je to tuzno, a rec autoru teme koji pise toliko ciste i duboke textove u potpunom nerazumijevanju istih da je spavac i da ima um pun mulja govori dovoljno o njegovoj razini svijesti..


mislim, da se razumijemo, nije to sad toliko vazno.... al meni osobno uopce nije ugodno citati te njegove, VI-Mi, izljeve "istine"
__________________
love is everything

Zadnje uređivanje poisonous ivy : 14.12.2013. at 10:41.
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 10:57   #212
Quote:
poisonous ivy kaže: Pogledaj post
oprosti al covjek je kao svjesna osoba kojom se predstavlja prosuo toliko zuci po forumu da je to tuzno, a rec autoru teme koji pise toliko ciste i duboke textove u potpunom nerazumijevanju istih da je spavac i da ima um pun mulja govori dovoljno o njegovoj razini svijesti..


mislim, da se razumijemo, nije to sad toliko vazno.... al meni osobno uopce nije ugodno citati te njegove, VI-Mi, izljeve "istine"
Nisam propratio sve postove žučnih rasprava, i verujem ti kad to kažeš te se neću time baviti.

Ovo ispade još i neka ironija.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:02   #213
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nisam propratio sve postove žučnih rasprava, i verujem ti kad to kažeš te se neću time baviti.

Ovo ispade još i neka ironija.
svima nam pobjegne ego s lanca katkad, pitanje je jesmo li svjesni kad se to dogodi
__________________
love is everything
poisonous ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:19   #214
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Kako znaš da je to ono pravo ?
Spoznaja da je to pravo, na ovaj ili onaj način.

Quote:
A što se tiče prosvjetljenja hahaha! Šta ti misliš da ti netko može ukloniti sve prepreke u glavi koje imaš i odjednom si prosvjetljen ?
Pa inače da, ali takvo nešto si moraš zavrijediti; neće nitko tko je takvo nešto u stanju napraviti svojevoljno doći do tebe i prosvijetliti te. Nikome nisi toliko važan.

Quote:
Izliječiti tijelo ti može ali izliječiti um ti ne može nitko jer to je tvoja suptilnost toliko duboka da nitko ne može do toga doći.Kad bi tako bilo kao što ti kažeš svi ljudi na svijetu bili bi prosvjetljeni.
Opet kolektivno; rekao sam da ako nema angažmana s tvoje strane neće te nitko ni taknuti i možeš krepati na ulici, što se prosvijetljene osobe tiče, ako nisi dovoljno pametan iskoristiti usvojeno znanje u svrhu svojeg napretka.

Quote:
Relaksacijom, introspekcijom rješavaš problem ali ne rješavaš uzrok problema vjeruj mi probao sam to.Uzrok problema leži u našim umovima. Nije problem zaboraviti djevojku s kojom si se posvađao i zbog koje si dva dana u bedu ali je problem to spriječiti da se više ne dogodi nikada.Zašto da patiš dva dana pa da se oporaviš kad ne moraš patiti uopće. To je primjer u pitanju može biti i smrt bližnjega ili otkaz na poslu , pad godine na fakultetu ili bilo što...
Ne možeš ni meditacijom neke stvari riješiti, osim ako me ne pitaš za određenu tehniku ili metodu. Možda da djevojku zaboraviš pomoću hipnoze?
TomJack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:22   #215
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Za telekinezu si čuo.Dakle utjecaj uma na materiju.Mislim da bi trebao pogledati epoizodu "Na rubu znanosti" posebno o tome i spominje se levitacija.Oni tamo daju najbolje dokaze i primjere.
Prodaju jeftine senzacije radi gledanosti.
Umjesto "levitiranja" ajmo gledat novinarčića Mišaka. Kako tužno.
Slično kao i Jogananda, koji u SAD nije napravio niti jedno čudo, osim što su mu leš balzamirali, pa prodavali fore da je neraspadljivo.

Quote:
Ako umom možeš utjecati na materiju da ju pomičeš bez dodirivanja zašto bi onda levitacija bila nemoguća ?
Pa, da, ako je ono, onda zašto ne i ovo.

Quote:
Ne znam baš dali bi čovjek mogao letjeti kao ptica ali vidio sam ljude koji levitiraju pola metra od tla i to na duže vrijeme.
Gdje i kada?

Samo nemoj reć da su to oni TM žapci.

Quote:
"Ono što um poželi tijelo to prihvati" stara je poslovica...
Ima i ona: Što je babi milo, to joj se i snilo.

Quote:
Mi smo ne matrijalna bića i kao takva možemo sve.I nemojte se ograničavati jer nije tu sad samo riječ o ovome nego općenito o životu.Ljudi se stalno ograničavaju.."Ja ne mogu ovo ja ne mogu ono" Čovjek može sve !
Između reći da možeš skočiti i samoga konkretnoga skoka, ima velika razlika. Bitna.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 11:33   #216
Quote:
Wu Ya kaže: Pogledaj post
Ljudi su do prije nekoliko stotina godina tvrdili da je zemlja ploča (cut)
To su tvrdili oni opijeni svojim Svetim knjigama u kojima je pisalo drugačije, da je Zemlja nepokretna i vrti se oko Sunca (Biblija, Kuran itd.).
Deluzija (omamljenost, zaluđivanje) s Bogom klanjatelja, učinilo je da ljudi ne mogu napredovati i usvajati nove spoznaje.

Isto vidimo i danas. Opet se oni opijeni reigijskim prastarim pričama opiru svemu što je moderna misao i spoznaja otkrila.

Ako se preskoči ljudska smrtnost, i pribjegne zaluđivanju s Bogom koji daje besmrtnost duše u raju/kažnjava paklom, onda nema meditacije, nema otkrivanja, nema novih spoznaja, sve ostaje okamenjeno i zakrčeno s pepelom prošlosti. Sve se svodi na gledanje Mišaka i njegovih emisija.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 13:18   #217
Quote:
poisonous ivy kaže: Pogledaj post
svima nam pobjegne ego s lanca katkad, pitanje je jesmo li svjesni kad se to dogodi
Neki definitivno nisu, mada ovde često se radi o utemeljenoj nekulturi komunikacije odnosno značajnih karakternih mana i potpunoj neosvešćenosti i neimanja pretenzija za tako nešto, ne samo o afektima pa da se kaže "temperament" i za se zažmuri na jedno oko.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 13:32   #218
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Čovek može sve, ali u skladu sa genetikom, što znači da ne može sve ali u sklpu genetike to je neizmerno mnogo nego što se danas može i zaišljati.

Levitacija ničemu posebnom ne služi čoveku u duhovnom ili svakodnevnom razvoju, i ne samo da su nekada ljudi levitirali već su se mogli kretati više kilometara na nekoliko metara od zemlje, npr monasi u Nepalu i Tibetu u vreme procvata organizovane duhovnosti pre 3 i po do 4 hiljade godina. Jedan duhovnik na Tibetu stvorio je izvor vode u kamenu, ali to nije nikada direktna zasluga nekakvih ljudskim resursa isključivo, već je tu uvek pomoć duhovnih energija koje stoje iza takvih realizacija, taj izvor trajao je oko 1000 godina iz kojeg je tekla čista pitka voda "ni iz čega". To je svakako bilo potrebno tom regionu gde je to svoreno, jer je bio nedostatak vode.

Naravno, to je u odnosu na neke druge stvari praktično sitnica, sporadičan slučaj manifestavije visokih paranormalnih moći koje nikada ne idu bez pomoći duhovnih energija jer čovek to sam jednostavno niti može niti mu je tako nešto dato da sam svojom energijom uradi. Pojedinci, najrazvijeniji među ljudima, mogli su i moći će u budućnosti činiti neizmerna čuda kakva su danas nezamisliva čoveku, isto tako koliko je nezaisliva daleka istorija ljudske rase kada je živela u višim dimenzijama stvaranja, gde je sama materija u smislu ljudskog tela mnogo finija, za današnjeg čoveka u grubotvornoj dimenziji telo u višim dimenzijama nije opažajno, iako je u domenu materije - fine materije o kojoj nauka pojma nema ni da postoji.

Izvan genetika čoveka postoji beskonačan opseg mogućnosti koji pripada domenu delovanja duhovnih energija koje su stvorile živa bića, koje održavaju živa bića u životu i koje su prirodna okolnost živih bića - čine našu prirodu od koje smo se mi odvojili i posle čega je haos počeo samo da se gomila unutar čoveka - danas je očigledno svima da puca na sve strane.

Ne vredi ti ni obraćati pažnje na neke umišljene likove na ovom forumu, oni zaista ne mogu da vide šumu od drveta, i samo su podsmešni, i sve kažu šta imaju o sebi u nekoliko rečenica - što je najtužnije, toga nisu, i teško će u narednom periodu postati svesni.
Genetika je svojstvo materijalnoga tijela i ona nema mogućnost utjecaja na energetskim poljima.Genetika je samo dio tijela i nema veze s vama i vašim "jastvom".Vaše "jastvo" je u vašem tijelu.Čak genetika koja je samo dio tijela je pod utjecajem vaše energije.Meditacijom se može i genetika promjeniti.

Sustav za levitaciju u ljudskom mozgu ne bi bio tu da nam nije od koristi vjeruj mi.Ništa u nama nije bez razloga sve je tu sa razlogom.Levitacija je primjer samo.Postoje tu još mnogo zanimljivije stvari tako da ne znam što ste se vezali za levitaciju jer to može danas svaki napredniji wudang monk.

Moć paranormalnih sposobnosti ljudi nije ništa neuobičajeno no vi to smatrate nekim nadnaravnim i zato ne možete povjerovati u to.Ali moć levitacije je nekada bilo sasvim normalno.U egipatskim priamidama imaš crteze ljudi koji levitiraju i na piramidama na yukatanu te sumerske zidine.Zar misliš da je u kineskim filmovima levitacija izmišljena ? Oni jako puno u filmovima prikazuju levitaciju ljudi najviše tamo gdje su shaolin monci.To nije bzvz.

Čovjek jeste duhovna energija ! Ti griješiš.Sve paranormalne sposobnosti dolaze upravo iz čovjeka ,a ne iz prirode ili kozmosa.Dakako da postoje kozmo energije i sile koje su među nama ali one nemaju veze s time dali čovjek može levitirati ili ne.I ne postoji nijedna sila u kozmosu koja je jača od ljudske energije niti slabija.Sve je jednako.

Nitko ne održava nas na životu u ne materiji.Čovjek je sastavljen od (svijesti-uma) i (qi energije ili orgonske)...Mi smo svjetlosna bića koja se nalaze u ovom kozmosu u kojem djeluju milijarde drugih svjetlosnih bića.Nema sile koja je iznad svega i koja je konačna zapamti to.Vi stalno tražite neku silu koja je konačna i svemoguća.Neka sila koja drži sve u svojim rukama ! Nema toga ! Svi su jednaki i nemoguće da postoji sila koja je iznad svega.Postoje sile koje su naprednije od nas sada trenutno zato što se mi nismo dovoljno razvili ali to ne znači da jednog dana ja neću biti također na tom nivou...Prestanite tražiti nekog vrhovnog boga ili silu koja je najmoćnija jer toga nema.Svi smo mi bogovi samo što su neki uspavani.

Ja sam napisao da svjesno obraćam pažnju na nebitne ljude jer oni nisu na mom nivou.Znam da je uzalud sve ovo ali možda se nađe netko ko dijeli moja mišljenja.Nisam ja ni očekivao ništa drugo jer ipak je ovo hrvatski forum.Nije ovo kineski forum ili indijski pa da ljudi razumiju o čemu ti pričaš.Ali Kina ima milijardu i pol ljudi ,a hrvatska samo 4.5 milijuna pa ti sad zaključi ko je ovdje u pravu.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 13:34   #219
Quote:
poisonous ivy kaže: Pogledaj post
oprosti al covjek je kao svjesna osoba kojom se predstavlja prosuo toliko zuci po forumu da je to tuzno, a rec autoru teme koji pise toliko ciste i duboke textove u potpunom nerazumijevanju istih da je spavac i da ima um pun mulja govori dovoljno o njegovoj razini svijesti..


mislim, da se razumijemo, nije to sad toliko vazno.... al meni osobno uopce nije ugodno citati te njegove, VI-Mi, izljeve "istine"
Ako ti nije ugodno čitati moje "izljeve" pa što radiš onda ovdje ? Spominješ egoizam ,a upravo si egoistična.Kontradiktorna si sebi ,a takve ljude nitko ne shvaća ozbiljno jer takvi ljudi si zamišljaju nešto pa pričaju sami sa sobom.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 13:43   #220
Quote:
tbrljak kaže: Pogledaj post
Spoznaja da je to pravo, na ovaj ili onaj način.



Pa inače da, ali takvo nešto si moraš zavrijediti; neće nitko tko je takvo nešto u stanju napraviti svojevoljno doći do tebe i prosvijetliti te. Nikome nisi toliko važan.



Opet kolektivno; rekao sam da ako nema angažmana s tvoje strane neće te nitko ni taknuti i možeš krepati na ulici, što se prosvijetljene osobe tiče, ako nisi dovoljno pametan iskoristiti usvojeno znanje u svrhu svojeg napretka.



Ne možeš ni meditacijom neke stvari riješiti, osim ako me ne pitaš za određenu tehniku ili metodu. Možda da djevojku zaboraviš pomoću hipnoze?
1.Na ovaj ili onaj način ? Hahaha to nije nikakav odgovor no dobro..

2.Upoznao sam osobu koja je prosvjetljena ,a koja nikoga nije samospoznala.Samospoznaja sama ti riječ kaže samo-spoznaja.Ti sam moraš spoznati sebe nema tu "drugispoznaja" postoji samospoznaja... hahahah

3.Meditacijom se može sve riješiti ,a postoje dva načina.Ili da riješavaš uzrok problema ,a to si ti ! Jednom kad riješiš uzrok riješio si sve probleme u životu ,a drugo možeš izravno utjecati na problem ali to je onda rješavanje problema.Ako te cura ostavila i ubediran si preporučio bih ti rješavanje uzroka da se to više ne dogodi ako ne onda se baci na meditaciju da pokušaš popraviti odnos između vas dvoje to sam ja nažalost radio i uvijek je uspijevalo tek kasnije sam shvatio da ja nisam riješio uzrok nego samo problem jer posvađali smo se svaki puta i prekidali svaki puta kad bih ja uitjecao na to da se naš odnos popravi.Jednom kad sam riješio uzrok problema više nije bilo svađe nikada ! To su moja iskustva koja sam ja prošao i nemam razloga za sumnju osjetio sam na svojoj koži utjecaj meditacije.Bilo je još puno sličnih iskustava gdje sam meditacijom pokušavao svašta i sve što sam htjeo uspjelo ali nije mi se dalo za svaku stvar posebnu meditaciju i kocentraciju pa sam krenuo rješavati uzrok svega jer kad sam riješio uzrok riješio sam sve meditacije.
Wu Ya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.