Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 11:59   #101
Mislim da su ovo ipak najstručnije upute u vezi davanja lijekova za štitnjaču

Properly Administering Thyroid Medication to Your Dog


Dr. Dodds cannot emphasize enough how to administer thyroid medication to your dog correctly. Please help spread the word so dogs are on the right dosage and so the medication is working most effectively.

Giving Thyroid Medication to Your Companion Animal:
- Twice per day
- 1 hour before OR 3 hours after feeding
- Without foods or treats containing calcium or soy
- If calcium is not listed on the back panel of the treat, please refer to the manufacturer’s website

W. Jean Dodds, DVM
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:07   #102
Rescue remedy su cvjetne kapi, zar ne od dr. Edwarda Bacha ?

To ne bi bila homeopatija bar koliko se ja razumijem ili se nešto promijenilo s tim u vezi.
Davala peseku rescue remedy no budući je pripravak u vinjaku tj. akoholu uvijek se pitam koliko je pogodno za životinje?
Fermina_Daza da li je tvoj pripravak bio u homeopatskih kuglicama ili isto u alkoholu?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:38   #103
Ja bih davala nešto takvo uz Euthyrox, jer je u određenim situacijama još uvijek napeta i te joj situacije izazivaju stres.
Spirulina je također preporučena kao terapija na taj način jer pomaže organizmu izvući iz doze tableta što je više moguće, pa bi u tom smislu, ako kontrola pokaže granično djelovanje, radije pokušali time, nego višom terapijom.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:12   #104
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Rescue remedy su cvjetne kapi, zar ne od dr. Edwarda Bacha ?

To ne bi bila homeopatija bar koliko se ja razumijem ili se nešto promijenilo s tim u vezi.
Davala peseku rescue remedy no budući je pripravak u vinjaku tj. akoholu uvijek se pitam koliko je pogodno za životinje?
Fermina_Daza da li je tvoj pripravak bio u homeopatskih kuglicama ili isto u alkoholu?

Da, to su cvjetne kapi. Preporučila mi ih je homeopatkinja. Pa ja izjednačila. Naštrebat ću lekciju za prolaznu ocjenu u jesenjem roku.

Pripravak je bio u kapima, znači u alkoholu. Vidjela sam da se radi o alkoholu, ali kako se radi o jako maloj količini (4 kapi, ako se dobro sjećam), rečeno mi je da nema bojazni za psa. Alternativa je bio Cipralex a kad sam vidjela njegove nuspojave i djelovanje odlučila sam se za "Luna, živjeli!". Za sad je jedina posljedica da u šetnji redovno skreće u lokalni birc.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:22   #105
Bach je bio liječnik ali je radio i u homeopatskoj klinici. Volio je osim boravit u prirodi izlazit i boravit u gostionicama pa je valjda te ljubavi spojio
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:29   #106
Što se tiče anksioznosti i hipotireoze iz vlastitog iskustva mogu preporučit lugolovu iliti jod. Lugolova osim mnogih dobrobiti opušta i hrani mozak. Treba imati kvalitetnu lugolovu i paziti na doze. Uz nju idu i dodaci selen vit c i magnezij.

Ja davala spirulinu no peseku teško pada na želudac nemam pojma zašto. Probat ću s dulse algama umjesto spirulinom te gotu kolom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:45   #107
Ja sam joj probala dati 2 dana, no odustala sam od toga dok se ne savjetujem. Ona je pas koji bio pojeo sve, bar sam tako mislila, ali smo spirulinu morali zamaskirati u mirišljavu poslasticu. ��
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:51   #108
Moj pas u samoj granuliraj hrani ima ekstrakt dagnji, spirulinu i brašno algi. A kad mu kuham dodam nekada kelpt algu preko hrane, razmutim je u malo vode da ne udahne prah.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 02:33   #109
Slučajno naletim na ovo. Neki psi su nositelji nekakve mutacije koja može uticat na podnošljivost lijekova kod pasa. Pa čak može biti i opasno.

Lijekovi za parazite su znali i usmrtiti psa. Moj ne znam kako je preživio tableturine koje nam daju, bilo koju vrstu. Pravili me budalom za te lijekove kao da umišljam. Srećom promjenim veterinara i sad smo na Panacur.

Ima cijela lista lijekova koja je vezana za tu mutaciju.
Često su se ljudi žalili na čudne reakcije pasa nakon nanošenja Stronghold ili Advocat.

http://britishcollie.co/MDR1leaflet.pdf

http://www.vetstreet.com/dr-marty-be...u-need-to-know

https://web.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 06:33   #110
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Slučajno naletim na ovo. Neki psi su nositelji nekakve mutacije koja može uticat na podnošljivost lijekova kod pasa. Pa čak može biti i opasno.
Ne razumijem. Ti lijekovi mogu utjecati na pojavu hipotireoze u pasa?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:52   #111
Ne. Želim reći da kod nas se nije bitno može li pas uopće uginuti od lijeka i zašto je to tako.
Moj pas je od lijeka za parazite pao u nesvijest, pobijelio i desni i uši. Jednom sam trčala sa psom na rukama ulicom do najbliže veterinarske. Stanje je svaki put bilo sve gore.

Od Merlin povraća lijek za štitnjaču. Rješenja za zamjenu se nalazi, a pitanje je zašto je nešto tako i može biti opasno. Ja sam prekinula sa davanjem sredstava za parazite jer sam pročitala da je opasno iako mi veterinar govorio da umišljam i da psu smeta nosač lijeka.
Ima zamjena i trebali su mi reći za nju kao što mi je rekao zadnji veterinar. Trebali bi nešto znati kao ovaj zadnji, 3 godine smo prolazili šokove zbog tableta. I to je svakih par mjeseci, a kod Merlinog psa je stalno.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:34   #112
Vlasnici pasa s hipotireoze - koliku dozu uzimaju vaši psi? Mišljenje naše veterinarka ne podudara se s informacijama u stranoj literaturi.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:32   #113
Moj bi trebao uzimati 2x75 ima 9,5 kg i 7 godina. T4, mislim da je bitno i kakvi su mu bili rezultati, mu je prije uzimanja bio 14 tj. najmanje normalno.
Sad mu uz tu terapiju bude od 24 pa na dalje....
Prijateljica ima dva psa oba na euthyroxu oni su od nekih 15.tak kila uzimaju veće doze. Mogu pitati i koliko ako te zanima....

Kako je kod vas?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:49   #114
Dr Dodds (tryonid epidemic) navodi dozu od 0.1 mg na 12-15 lbs (=5..44 kg) dva puta na dan.
Veterinaka doziranje 20-22 mcg na 1 kg dnevno, što bi u nasem slucaju iznosilo oko 600 mcg na dan, što je poprilična razlika u odnosu na ono što sam ja pronašla (da je doza niska rekli su mi i na grupi o psima s hipotireozom kojoj sam se prikljucila). Na prvo mjerenju vrijednost t4 bila je najniža normalna 1.4, na ponovljenom (bez tableta) 1.2 . Neki su simptomi nestali već sa prvom dozom koju je uzimala (150 mcg x2), no neki su uočljivi i dalje, osobito kad se približi vrijeme za drugu dozu, i nedugo nakon nje. Mislim da općenito imamo dosta problema s nepovjerenjem, jer sam ja ta koja interpretira simptome jer se uglavnom radi o promjenama u ponašanju.

Edit: ima oko 29 kg, trebala bi imati kilogram(i pol) manje.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:50   #115
Ako sam dobro shvatila smatrate da je 600 mcg koliko vam pas dobiva euth. na dan premala doza?

Inače zatečena visokim dozama koje se daju psima. Već sam pisala o tome, a imam i osobnog iskustva s euth., čovjek od 95 kg bez štitnjače primjera radi pije 150 mcg jednom na dan....
Netko bi rekao da se psi i ljudi ne mogu uspoređivati no ja sam skeptična u vezi toga.

Po meni je najbitnija vaša procjena kako se osjeća pas sa dozom koju mu dajete bez obzira na ono što piše u preporukama te kakav mu je T4 kada mu dajete navedenu terapiju? Kakve simptome vam ima pas na toj dozi?

Ja dajem još dodataka kelp, vitamin e, vitamin c, vitamin b, te dodajem i
A Natural Thyroid Supplement for Dogs

Only Natural Pet Thyroid Wellness Canine tablets contain a selection of herbs and co-factors known for their supportive function in maintaining thyroid health. Considered to be the body’s master gland, the thyroid regulates metabolism and influences the function of all other glands in the endocrine system. Thyroid Wellness Canine is a synergistic blend of ingredients formulated to support healthy thyroid balance and help address its effects on the whole body. Additionally, these thyroid pills:
•Help support normal endocrine, hormonal & enzyme systems
•Support normal immune function


Only Natural Pet Thyroid Wellness Canine Formula contains natural ingredienst selected for thyroid health support, including:
•Bladderwrack: Bladderwrack is a sea vegetable used as a prime source of iodine. Natural iodine stimulates the thyroid gland and boosts metabolism. Bladderwrack has been used medicinally for thousands of years, especially in Traditional Chinese Medicine.
•L-Tyrosine: This amino acid is often deficient in individuals with thyroid underactivity. L-Tyrosine is a crucial building block for thyroid hormone and may help boost levels in the body. (If your pet is taking prescription thyroid hormone medication, it is important to check with your veterinarian before administering this product).
•Nettles: Nettles is an herb traditionally used as a circulatory stimulant to aid regulation of metabolism and support thyroid and adrenal function. This herb is also a good source of minerals as well as Vitamins A, B and C, and iodine.
•Magnesium: This important mineral helps many metabolic processes happen normally and is involved in thyroid hormone production and protein synthesis.
•Rehmannia Root (cooked): In Traditional Chinese Medicine low thyroid function is considered to originate as a Kidney Yang deficiency. This causes the body to become cold, slow, and sluggish. Dogs with hypothyroid conditions typically present with depleted energy levels (Qi Deficiency) and tend to be overweight. Rehmannia nourishes the blood and replenishes the kidneys.
•Ashwaganda Extract : An adaptogenic (balancing) herb used in Ayurvedic Medicine. Animal studies of Ashwaganda show improved thyroid function and antioxidant activity. Ashwaganda may help increase energy and endurance and strengthen the immune system. It also has anti-inflammatory, anti-stress and rejuvenating properties, as well as supporting cardiovascular health.
•Licorice Root Deglycyrrhizinated: Traditionally, thyroid underactivity is often considered to stem from kidney deficiency. Licorice is used in both Chinese and Western herbal medicines to support hormonal balance and enhance metabolism through regulation of the pituitary gland and the adrenal cortex.


This product was made in a FDA approved facility using human-grade ingredients.


Available in 90 chewable tablets.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:02   #116
Pitam za doziranje jer ne znam, jedina literatura koju sam pronašla navodi kako sam.napisala. za otprilike 2 tjedan idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti treba li korigirati dozu. U procjeni i jest problem, kad na moje objašnjenje da je više ne lovi bezrazložena panika u setnji dobijem odgovor da oni osjete sto mi nw vidimo ili kad napomenem da je njena tezina visoka u odnosu na količinu hrane koju pojede - to je labrador.
Dajete obične ljudske vitamine? Gdje se može nabaviti Natural Pet Thyroid Wellness Canine
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:17   #117
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
(...) kad napomenem da je njena tezina visoka u odnosu na količinu hrane koju pojede - to je labrador.
Ajooooj! Da, labradori žderu, plavuše su glupe. Popizdim na takve klišeje. I sama sam to prošla, samo s drugom dijagnozom. Držim fige da ti i Kona riješite problem i da se ona stabilizira.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:26   #118
Često uzrok hipa bude loš rad nadbubrežnih. Te se mogu stimulirati sladićem. Da mom psu nije dovoljna doza od 600 mcg ja bih se pitala što je razlog. Eto sirova hrana potpomaže radu štitne, jod /kelp/, timijan, selen, vitamini... pripravak je izvana guglajte
Inače štitnjača vrlo vrlo komplicirana stvar i kod ljudi a kamoli kod životinja.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:43   #119
Da još dodam većina ljudi koji su na euthyroxu i imaju hipo muku muče i sa težinom, umorom, raspoloženjem, bolovima u kostima, mišićima, koncentracijom....tako ima hrpa simptoma. Psi nam nikada neće moći reći kako se doista osjećaju. Možemo samo nagađati. Lijekovi se ionako testiraju na životinjama, pa je pitanje što je zapravo istina u vezi tih doza.

Moj se isto zbucao iako jako pazimo na hranu. Od prijateljice o kojoj sam pisala gore u postu oba peseka iako su na visokim dozama euth. imaju problema sa težinom.
Svakako možete ići sa većim dozama i moguće je da će vam se to pokazati boljim. Probajte. Ono što mene prijeći je spoznaja da je euth. polusteroid, da mi pas nije bio ništa bolje kad je bio na višim dozama nego da ga je znalo prebaciti u hiper, budio se u zoru i nije mogao spavati te bio nervozan i razdražljiv. Drugim riječima unatoč tome što je t4 bio viši pas nije bio ništa bolje po mojoj procjeni.

Pripravak koji sam vam pisala da dajem umjesto druge tablete euth.

https://www.onlynaturalpet.com/produ...ss/999175.aspx

pročitajte pa sami odlučite što i kako.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:12   #120
Nedavni je netko u fg o psima pisao o addisonovoj (krizi), vecina simptima jednaka je onima hopotireoze. Simptomi su dosta općeniti pa se kod većine psa s dijagnosticira tek kada nastupi kriza, koja je često pogubna. Onda sam i na fg o psima s hipotireozom pročitala da addison često ide u paru s hipotireozom - psima je nakon kratkog vremena dijagnosticiran i drugi poremećaj. Na kontroli za stotnjacu zatrazit cu da provjere i nadbubrezne, ionako se krv za obje pretrage salje u isti laboratorij u Nj.
Nije mi u cilju psa nepotrebno sopati tabletama, u cilju je da joj bude dobro i da bude sretan pas, a određeni su pomaci vidljivi.
Prvotno smo radili čitavu krvnu sliku, sve vrijednosti su bile u redu, osim štitnjače.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.