Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 21:26   #881
Bok vam!

Na stranici https://mojtv.hr/ sa strane se uvijek pojavljuje oglas animacija.

Desni klik miša -> copy link location -> paste:

https://adclick.g.doubleclick.net/pc...KAOjstzcOfFYX0 bla bla bla ...

U /etc/hosts upišem:
0.0.0.0 adclick.g.doubleclick.net

spremim, resetiram firefox, i dalje se pojavljuje.

Zašt'?
objekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:48   #882
Gentoo useri
https://fun.irq.dk/funroll-loops.org/
Johnny O is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:37   #883
Quote:
"Having said that, it looks like the guys doing the testing got their CFLAGS wrong. Gentoo's performance should never be worse than Mandrake -- I reckon they forgot omit-frame-pointer."
Jebeni idioti kretenski. Samo kreten koji ne razme kaj dela i ne zna za AMD64 ABI more dojt na ideju koristiti -fomit-frame-pointer, jer naravno, kad im aplikacija rikne te zapiše core datoteku, takvi kreteni i ovak i onak ne znaju debuggirati takav krah. To su idioti epskih proporcija. Dobro je čovek napisal: you can't make this shit up. LINAAAKKKSSS!!!
Quote:
amd64 -msave-args
The amd64 ABI states that the first 6 integer-sized arguments are passed in registers, with the rest spilled to the stack. This makes it particularly difficult to find arguments without fairly full debugger support for something like DWARF (which would have its own complications).

Instead of this, GCC was modified to push the register-passed arguments onto the stack at the frame pointer (before the callee-saved registers) in the function prologue, and mdb was modified such that, when debugging the kernel (why this was not done for userland is unknown) we pattern-match the instruction prologue attempting to discover this modified prologue, and, if we discover it, we pull the arguments from there.

Without these changes, getting at function arguments from mdb is incredibly tedious and context specific (and is not guaranteed to be possible).
https://wiki.illumos.org/display/ill...+Modifications
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:41   #884
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=406001

...jebal njima pas mater! Fino izgradim GCC 7.2.0 i bas kad rpmbuild(1) treba pokupiti datoteke iz %{buildroot} me sjebe ovaj bug gore, a bug je obiljezen "CLOSED WONTFIX". Naravno verzija RHEL-a prije ove nije imala taj problem. Stalno trgaju neki kurac, idioti glupi!!! I hajde sad na takvom dreku po kojem stalno neki kreten drka izgradi stabilan software?!?

Jebal njima pas mater gadnu. Mrzim jebeni smrdljivi Linux i mrzim kretenski redhat!

redhat je najgora firma v povijesti racunalne industrije.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:41   #885
Patch komande na Linuxu

Linaks! (preciznije OpenSUSE) ima mogućnost instalacije patcheva!

https://www.pks.mpg.de/~mueller/docs...rpm.delta.html

...trebalo je sam skoro 22 let da Linaks! nerdovima dojde z riti v glavu da bi i oni mogli kak pravi UNIXi imati patcheve.

Bolje ikad neg nikad... ali tim tempom nebuju prave UNIX operativne sustave nikad dostigli, jer su ovi već daleko ispred njih, budući da su takve probleme rješili prije više od 30 let pa ne moraju gubiti resurse na takve osnovne stvari.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 17:20   #886
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Linaks! (preciznije OpenSUSE) ima mogućnost instalacije patcheva!

https://www.pks.mpg.de/~mueller/docs...rpm.delta.html

...trebalo je sam skoro 22 let da Linaks! nerdovima dojde z riti v glavu da bi i oni mogli kak pravi UNIXi imati patcheve.

Bolje ikad neg nikad... ali tim tempom nebuju prave UNIX operativne sustave nikad dostigli, jer su ovi već daleko ispred njih, budući da su takve probleme rješili prije više od 30 let pa ne moraju gubiti resurse na takve osnovne stvari.
Pa to je imala Fedora 11 još 2009. godine.
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:43   #887
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Bolje ikad neg nikad... ali tim tempom nebuju prave UNIX operativne sustave nikad dostigli, jer su ovi već daleko ispred njih, budući da su takve probleme rješili prije više od 30 let pa ne moraju gubiti resurse na takve osnovne stvari.
Eto vidiš, ti veliš da Ljinuks nikad nebu dosegnul Solaris, a ja sam pak rekal da morti polake bu - krivulje su interesantne stvari i presjeci s drugim krivuljama, al opet i svakoj krivulji i pulsu ponekad dođe kraj...

Baš sam gledil neki filmić o 'najsporijoj mogućoj glazbi'...Znaš li da trenutno najdulji live koncert traje već oko desetljeća, i trajat će još šestotinjak godina, na orguljama, tamo negdje u tvojem Srednjozemlju?
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:10   #888
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, ti veliš da Ljinuks nikad nebu dosegnul Solaris, a ja sam pak rekal da morti polake bu
Je ti si rekel, ali sam jedan od nas dvojice se mora zotim drekom bakćati v produkciji v datacentru.

To kaj ti vidiš na svom laptopu nije čak ni zagrebanje površine. Da se moraš zotim drekom od Linuxa bakćati profesionalno v scenarijima gdi se fakat računa, pjeval bi drukčiju pjesmu, pogotovo kad bi se moral iznova bakćati z problemima koje su profesionalni UNIX operativni sustavi rješili pred 30 godina.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:15   #889
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Je ti si rekel, ali sam jedan od nas dvojice se mora zotim drekom bakćati v produkciji v datacentru.

To kaj ti vidiš na svom laptopu nije čak ni zagrebanje površine. Da se moraš zotim drekom od Linuxa bakćati profesionalno v scenarijima gdi se fakat računa, pjeval bi drukčiju pjesmu, pogotovo kad bi se moral iznova bakćati z problemima koje su profesionalni UNIX operativni sustavi rješili pred 30 godina.
Na svu sreću, ne dijelim tvoju muku, al je kužim...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:20   #890
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Pa to je imala Fedora 11 još 2009. godine.
...A Fedora je naravno tulike kvalitetna, te ima takvu fenomenalnu komercijalnu podrsku da ju mahom vrte poduzeca, jel'?

Malo realnosti molim... fala.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:58   #891
Fala, redhat!

Apropos tega da je redhat najgora firma v povijesti racunalne industrije... prica pocinje zahtjevom (meni) za novijom verzijom GNU debuggera, jer ima v Hong-Kongu (unutar firme) dvije aplikacije koje se krahiraju v produkciji.

Napisem ja tipu, nema problema, ja to znam sloziti, hocu proracun za pet covjek-dana i plate oni to meni, nakon raznoraznih jebada gdi rpm ne dozvoljava da vise od jednog paketa deklarira istu datoteku, a binutils i gdb dostavljaju iste, napisem ja program koji automatski nalazi duplikate (O(1) brzinom) slozim to vse, definiram bundle, verzije za el5 i el6, testiram instalacije, vse pet.

I idem ja taj debugger testirati. Napisem iz zajebancije trivijalan programcic v C-u, sam da vidim jer to dela, tipa
Kod:
#include <unistd.h>
#include <stdio.h>

int main(int argc, char *argv[], char *envp[])
{
  printf("%d", getpid());
  int Character = 0;
  while((Character != '\n') && (Character != EOF))
  {
    Character = getchar();
  }
  if(Character == EOF)
  {
    printf("\n");
  }
  return(0);
}
Skompiliram ja te z
Kod:
% gcc -m64 -g -o ${HOME}/bin/gdbtest gdbtest.c
skinem retardirani limit (fala, Sjeverna Karolina!)
Kod:
% ulimit coredumpsize
te pokrenem
Kod:
% ${HOME}/bin/gdbtest
11071
a v drugemu prozoru keljnem
Kod:
% kill -ABRT 11071
vrnem se nazaj v prvi prozor
Kod:
11071Abort (core dumped)
K'o grom! Kud bus bolje! I keljnem ja
Kod:
% gdb ${HOME}/bin/gdbtest core.11071
a kad ono
Kod:
...
...
...
Dwarf error: wrong version in compilation unit header (is 4, should be 2) [in module /home/annatar/bin/gdbtest]
[new Thread 11071]
../../gdb/addrmap.c:441: internal-error: addrmap_relocate is not implemented yet for mutable addrmaps
A problem internal to GDB has been detected,
further debugging may prove unreliable.
Quit this debugging session? (y or n) n
../../gdb/addrmap.c:441: internal-error: addrmap_relocate is not implemented yet for mutable addrmaps
A problem internal to GDB has been detected,
further debugging may prove unreliable.
Create a core file of GDB? (y or n) n
(gdb) list
No symbol table is loaded.  Use the "file" command.
(gdb) quit
V cemu je problem? Problem je v temu, da je skvadra v redhatu retardirana i k temu jos nekompetentna. Pa kak, pa zakaj?

Pa zate jer
Quote:
GCC dokumentacija kaže:

-g

Produce debugging information in the operating system’s native format (stabs, COFF, XCOFF, or DWARF). GDB can work with this debugging information.
V cemu je problem? Problem je v temu da redhatov gdb(1) ne podrzava format koji generira njihov vlastiti OS te GCC compileri; njihov gdb(1) podrzava samo do DWARF 2 verzije, a njihov vlastiti OS i GCC normalno z -g generiraju metainformacije v DWARF 4 formatu.



nakon tega mi je svanulo
Kod:
% /opt/antr/bin/gdb ${HOME}/bin/gdbtest core.11071
...
...
...
Reading symbols from /home/annatar/bin/gdbtest...done.
[New LWP 11071]
Core was generated by `/home/annatar/bin/gdbtest'.
Program terminated with signal SIGABRT, Aborted.
#0 0x00002ac8616b01c0 in __read_nocancel () from /lib64/libc.so.6
(gdb)
moj debugger dela bez problema, ali njihov vlastiti, za njihov OS ne. I sad ja vas vse skup pitam:

kulike mora negdo biti glup da ide vrtiti Linux kad ga pisu i slazu takvi retardi?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 26.01.2018. at 12:18.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:30   #892
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
...A Fedora je naravno tulike kvalitetna, te ima takvu fenomenalnu komercijalnu podrsku da ju mahom vrte poduzeca, jel'?

Malo realnosti molim... fala.
Dobro, RHEL 6 je podržavao delta rpm kroz yum presto plugin, u RHEL 7 je to integrirano u yum. Samo govorim da to nije neka novina. Nit su to u SUSE-u izmislili...
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:13   #893
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
moj debugger dela bez problema, ali njihov vlastiti, za njihov OS ne. I sad ja vas vse skup pitam
To mora de je onda RHEL 5 ili niže?
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:47   #894
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Dobro, RHEL 6 je podržavao delta rpm kroz yum presto plugin, u RHEL 7 je to integrirano u yum. Samo govorim da to nije neka novina. Nit su to u SUSE-u izmislili...
...A yum(8) buju uskoro iscupali van i zamijenili z dnf(8). Idioti!

Da, nisu to v SuSE-u zmislili, neg v Bell laboratorijima pocetkom '80.-ih proslog stoljeca. Stvar se zove patchadd(1M) te patchrm(1M). Kulike je godina proslo od tada, a?

I neg kaj neg je RHEL 5; puno firmi ga jos uvijek vrti jer kad imas poduzece nemres se vsako malo zajebavati z upgrades, jer su to troskovi v milionima.

Vse se meni vidi... kak bum odjebal racunala i informatiku...Ja bum kak i Keith Wesolowski, on je vse odjebal i otisel na ranch v Idaho, a ja idem segrtovati prvo cetri let za autolimara i lakirera, a onda jos x godina za automehanicara. A vi pametni dalje uzivajte v tom dreku od Linuxa, trgajte jedni drugima programe koji delaju, cupajte podrsku za savrseno funkcionalan hardware i jedan drugome pucajte v noge. Mene to onda vise nebu jebalo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:40   #895
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
...A yum(8) buju uskoro iscupali van i zamijenili z dnf(8). Idioti!
yum ne buju isčupali van. Yum i dalje radi, samo u pozadini koristi dnf.
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:04   #896
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ja bum kak i Keith Wesolowski, on je vse odjebal i otisel na ranch v Idaho, a ja idem segrtovati prvo cetri let za autolimara i lakirera, a onda jos x godina za automehanicara. A vi pametni dalje uzivajte v tom dreku od Linuxa, trgajte jedni drugima programe koji delaju, cupajte podrsku za savrseno funkcionalan hardware i jedan drugome pucajte v noge. Mene to onda vise nebu jebalo.
Ostario si...

Tvoje provokacije nadobudnih Linuxaša postaju čisti larpurlartizam, samo s amputiranom umjetničkom komponentom na čije je mjesto nabijena drvena sofistička noga sa krpljom na kraju. Nalikuješ na srbskoga vojnika s početka prošloga stoljeća koji se vraća sa Solunskoga fronta sa amputiranom nogom i fantazmagorijama kako je to bilo u Dušanovom carstvu.

Prije si barem baratao sa činjenicama. Žalosno...
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:32   #897
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
Ostario si...

Tvoje provokacije nadobudnih Linuxaša postaju čisti larpurlartizam, samo s amputiranom umjetničkom komponentom na čije je mjesto nabijena drvena sofistička noga sa krpljom na kraju. Nalikuješ na srbskoga vojnika s početka prošloga stoljeća koji se vraća sa Solunskoga fronta sa amputiranom nogom i fantazmagorijama kako je to bilo u Dušanovom carstvu.

Prije si barem baratao sa činjenicama. Žalosno...
Legalno je da se omatori. Sve moje kolege slažu kuhinje i bauštelaju.
A bogami vidim iz tvojih upisa ti se isto guštaš dirati i draškati se dolje dok pišeš i izvodiš jezične bravure ne bi li ispao zanimljiv i što već.
Kladim se da poslije dolaziš čitat i divit se što si napisao.


ontopic:

Prisiljen sam raditi nekakav razvoj (java) na linux laptopu. Duga i bolna priča je... Elem na kraju sam završio na Mint Linuxu.
Imam nesreću da je korporativni standard za izlaz na HTTP(S) mora biti autenticiran/autoriziran preko NTLM-a, tako da je to računalo alien u windows mreži. Iznimno neprijateljsko okruženje božeme prosti

WIN 10 i OS X su puno bolje radne stanice, pa da se svi linuxaši stave na trepavice.



offtopic:
Iskreno i bez imalo patosa mrzim:
-ruby on rails
-Cijeli ELK stack, a napose logstash u koji nažalost moram gurat neke logove pa ih sa GROKom malo "opraviti" pa tjerat u influx. Moram da izmerim neku metriku...
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:50   #898
https://www.redhat.com/en/about/pres...ers-leadership

zifeli, uzdraflje !
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:33   #899
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
A bogami vidim iz tvojih upisa ti se isto guštaš dirati i draškati se dolje dok pišeš i izvodiš jezične bravure ne bi li ispao zanimljiv i što već.
To što volim pisat bedastoće, ne znači da mislim da one imaju umjetničku vrijednost. Samo se pokušavam uklopiti. Blending in...
__________________
Ne to!
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:00   #900
Quote:
Florest Glimp kaže: Pogledaj post
To što volim pisat bedastoće, ne znači da mislim da one imaju umjetničku vrijednost. Samo se pokušavam uklopiti. Blending in...
he he he dobro si izokrenuo u svoju korist
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.