Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 21:58   #1
Modem krši zakon fizike

Pozdrav,
Imam neobjašnjiv fenomen. Brzina neta mi je loša, što samo po sebi nije čudno. HT-ovci su povukli novi kabel duž cijele ulice, ali bez pomaka na bolje. Na kraju su zaključili da mi instalacije ne valjaju. Dobio sam 3 utp kabela po 10m za zamjenu.

E sad, tu počinje zabava. Uzmem ja modem i spojim ga direktno na tavanu na kutiju do koje dolaze žice sa stupa. Kad ono brzina duplo manja! Naravno, gledao sam brzinu na samom modemu. Probao sam sa nekim starim kabelom od 0.5m i njihovim novim utp od 10m. Identičan rezultat! Čak sam probao i zalemiti žice.

Nakon par sati zezancije vratim sve kak je bilo, spojim modem u svojoj sobi i dobim duplo veću brzinu nego na tavanu. Znači tavan, 7 metara ok kabela pa nadoštukano 7m audio kabela pa 5m utp kabela, modem > tavan, pol metra kabela, modem.
Kako je to moguće? :'(
bubgit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:31   #2
ovdje nisam pol tog ni skuzio kaj je pisac htio reci, al utp kabel se ne moze nadostukavat audio kabelom, utp kako samo ime kaze ima twisted pair zice i tu geometriju ne smijes dirati ako zelis imati kvalitetan prijenos signala
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:53   #3
Isprike na nejasnom postu. Pokušavao sam biti komičan, al sam se očito zapetljao.
Pitanje je kako je moguće da modem spojen na 3 nadoštukavana kabela upitne kvalitete pokazuje veću brzinu nego kad spojim modem direktno na telefonski priključak na krovu.
bubgit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:09   #4
kad kažeš modem, misliš na adsl uređaj koji spajaš na telefonsku žicu?
a čime mjeriš brzinu, kako je to spojeno na adsl uređaj?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:31   #5
Da, mislim na ADSL uređaj. Konkretno, Siemens SX 763. Gledam brzinu, odnosno Maximum line rate, na samom uređaju.
Uređaj imam ADSL port iz kojeg ide UTP kabel, odnosno 8 tankih žica od kojih uzmem 2 srednje i spojim ih na telefonsku paricu.
bubgit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:12   #6
po mome, trebalo bi pogledat zašto je signal loš na tavanu, kratka žica nije dobra ili dobro spojena
po tvome, trebalo bi priključit preko još duže žice, nebili se brzina učetvorostručila?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.