Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2003., 14:02   #81
Quote:
FFE kaže:
Fancy, kak' placas 2.50 za 20 litara? I daj mi objasni, kak' pak trosis mjesecno 150 CHF za smece, kada ja trosim mjesecno 2-3 vrece od 35L( znaci, ca.6-7CHF)? Nije valjda da ne sortiras biootpad, papir, staklo, aluminij i ostalo kada trosis toliko vreca????
Gdje ti to pročita u mom postu da ja trošim 150 pro Monat za smeće????Vruće je vruće ali to nije razlog za pogrešno čitanje.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 16:36   #82
I ja sam pročital isto, napisal si 150 SFr.

I nisi odgovorl na pitanje, jel' sortiraš otpad ili ne?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 16:38   #83
Re: Re: zivot u CH

Quote:
FANCY kaže:
...

O troškovima što da ti kažem, ali evo ukratko.

1.Stan 3 sobe (ne luxsus)=1100 CHF bez Garaže dakako.
2.Liječničko Osiguranje 3 člana obitelj (ne luxsus samo osnovno)= 650 CHF
3.Struja 150 CHF
4.Tel:150 CHF
5.Porez pro Monat oko 800 do 1000 CHF
6.Smeće oko 150 CHF
7.Auto po mjesecu oko 150 CHF(samo osiguranje)
8.Parkiralište oko 50 CHF za onog tko nema garažu.
9.Porez na auto oko 50 CHF Pro Monat
10. Hrana za tročlanu obitelj(ne luxsus) oko 1300 /1500 CHF
...
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 16:44   #84
BTW, Secundo, FANCY i ostali, čisto radi usporedbe me zanima koliko plaćate autoosiguranje, tj., konkretno me zanima sljedeće:
  • tip osiguranja (osnovno, kasko, kasko plus iliti full kasko)
  • kolika vam je osnovica
  • koliko popusta imate (%)
  • nakon koliko godina vožnje bez Umfalla vam je taj postotak dodijeljen
  • ako nije privatna informacija, za koje je to vozilo, te koje je godište, ili još bolje, po čemu se ta suma procjenjuje

Pitanje se odnosi striktno na CH dijasporu.

Evo za usporedbu, ja sam plaćal oko $560 dva puta godišnje za full osiguranje sa $500 deductible, dakle sve skupa oko $1120 USD godišnje, s time da ak mi se nekaj desi prvih $500 moram platiti iz vlastitog žepa (osim u nekim specijalno definiranim slučajevima). Auto je bil novi.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 19:40   #85
Quote:
Annatar kaže:
I ja sam pročital isto, napisal si 150 SFr.

I nisi odgovorl na pitanje, jel' sortiraš otpad ili ne?
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
FANCY kaže:
...

O troškovima što da ti kažem, ali evo ukratko.

6.Smeće oko 150 CHF
--------------------------------------------------------------------------------
Ovo je moja greška u pisanju trebalo bi da piše 50 umjesto 150..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 19:41   #86
Quote:
Annatar kaže:
I ja sam pročital isto, napisal si 150 SFr.

I nisi odgovorl na pitanje, jel' sortiraš otpad ili ne?
Sortiram svakako ..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 19:42   #87
a joooj jeftine li izlike....kako smo krenuli jos ce pisati da je umjesto BMW-a trebalo pisati Fiat Uno
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 19:50   #88
Quote:
Annatar kaže:
BTW, Secundo, FANCY i ostali, čisto radi usporedbe me zanima koliko plaćate autoosiguranje, tj., konkretno me zanima sljedeće:
  • tip osiguranja (osnovno, kasko, kasko plus iliti full kasko)
  • kolika vam je osnovica
  • koliko popusta imate (%)
  • nakon koliko godina vožnje bez Umfalla vam je taj postotak dodijeljen
  • ako nije privatna informacija, za koje je to vozilo, te koje je godište, ili još bolje, po čemu se ta suma procjenjuje

Pitanje se odnosi striktno na CH dijasporu.

Evo za usporedbu, ja sam plaćal oko $560 dva puta godišnje za full osiguranje sa $500 deductible, dakle sve skupa oko $1120 USD godišnje, s time da ak mi se nekaj desi prvih $500 moram platiti iz vlastitog žepa (osim u nekim specijalno definiranim slučajevima). Auto je bil novi.

4. Offert-Rechner





Bitte wählen Sie die Versicherungsdeckung und klicken Sie anschliessend auf die gewünschte Option am unteren Bildschirmrand.

Fahrzeug:
BMW 320d Unser Angebot
(CHF) Ihre Prämie
(CHF)



Haftpflicht 732.20 732.20
(Schadenfreiheitsstufe 55% )
Vollkasko (Schadenfreiheitsstufe 43%)
Selbstbehalt bei Kollision CHF 500.- 1'162.00
Selbstbehalt bei Kollision CHF 1'000.- 974.80 974.80
Ausschluss zusätzlicher Selbstbehalt Neu- und Junglenker 64.30
Mitgeführte Sachen bis CHF 2'000.- 13.30
Mobilität Europa 53.80

Teilkasko 557.90
Mitgeführte Sachen bis CHF 2'000.- 22.00
Mobilität Europa 50.00
Keine Kaskoversicherung



Bonusschutz 156.10 156.10
Unfall 70.60 70.60
Gewünschte Vertragsdauer
3 Jahre2 Jahre1 Jahr



Jahresprämie (netto) 1'933.70
Gesetzliche Abgaben
103.50
Zuschlag halbjährliche Zahlung
Evo svatko može da ode na ove stranice i da sam izračuna koliko ga košta auto u CH i to online.
Mnogo zabave želim onim koji misle ah pa ne nije istina da je to toliko skupo u CH.

https://entry.winterthur.com/ei/serv...=0&Language=01
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:53   #89
Topic je opet aktivan uz nesto brisanja. Fancy i Winona, vase "ljubavne" igrice mogu i na PM. Hvala.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 11:50   #90
Quote:
FFE kaže:
Kak' ti zena pak tak' malo zaradjuje??? I kaj si ne nadje malo vise placeni posao? Onaj tko zeli delati i zaradjivati ce uvijek naci mogucnost da to ucini, pogotovo u CH.

Imam dvoje dijece,deckic 10 godina,curica 6 godina i po kojoj logici moze moja supruga raditi 100%.Kada bi i radila znas i sam ako zivis u "Svici" da se cuvanje dijece masno placa,plus da prepustas odgoj dijece nepoznatoj osobi.
Moje vrijeme provedeno izvan kuce : Od 6 sati u jutro do 18.30 sati na vecer .kada bi sad i supruga bila tako dugo izvan kuce,vidjali bi dijecu samo wikendom
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 11:55   #91
Hopp Schwyz !

Haesch diini ovo huett scho gha ?

__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 12:05   #92
Quote:
Prijatelj kaže:
Hopp Schwyz !
Eh, ovo je bio poklik iz slavnih vremena svicarskih skijasa i skijasica. U medjuvremenu nas Austrijanci siju. Bilo bi previse ocekivati vise od Svicaraca, koji su se preobratili u jedrilicarsku naciju
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 12:12   #93
Švicarska je krasno uređena, ali je taaaaako dosadna. Kako je rekao Orson Welles: Italija je imala Borgie, Mussolinija, ratove, užasa, mafiju,... . Ali imaju Leonarda da Vincija, Mikelanđela, renesansu, pjesmu, design, da sad ne nabrajam više. A Švica ima preko 500 godina bratske ljubavi i demokracije, i koji je njihov proizvod ? Sat koji radi kukuk !!!!
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 16:01   #94
Quote:
FANCY kaže:
Samo što će tebi prikazati za haftlich(obavezno za sve bez ikakvih dodataka) košta 1800 CHF i onda će ti to umanjit za 50 % i ti ćeš biti presretan jer plaćaš 900 CHF a haftlich košta odprilike za 100% Početnika sa autom od par godina starosti od 800 do 1100 .
I na kraju svi sretni a poneko i glup, bolje rečeno prevaren.
Jel' može malo pojašnjenje uz ovo? Dakle, tebi ispada polica circa 1900 SFr, sa onog sitea, a ovdje si napisal da osiguranje za početnika sa rabljenim autom košta 800-1100. Inkonzistentno, zato me zanima o čemu se radi, tj. da li Šviceri zaista kada nanjuše stranca setiraju grozno veliku premiju, koju onda umanje za "50%" pa opet ispadne duplo veća nego za domoroca?

I koliko se na kraju u prosjeku plaća godišnje osiguranje?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 21:45   #95
Quote:
Annatar kaže:
Jel' može malo pojašnjenje uz ovo? Dakle, tebi ispada polica circa 1900 SFr, sa onog sitea, a ovdje si napisal da osiguranje za početnika sa rabljenim autom košta 800-1100. Inkonzistentno, zato me zanima o čemu se radi, tj. da li Šviceri zaista kada nanjuše stranca setiraju grozno veliku premiju, koju onda umanje za "50%" pa opet ispadne duplo veća nego za domoroca?

I koliko se na kraju u prosjeku plaća godišnje osiguranje?
Evo pojašnjenja.? Sa onim autom starim 3 godine 2.0 tdi BMW košta 1900 CHF. A svakako moram dodati da u svakom ama baš svakom papiru stoji koje si nacije i iz koje države dolaziš te koju vizu imaš i dali si kažnjavan(mislim ako se imalo neki veći udes)a samim tim jasno im je o kome se radi. I ako se sve ovo poklopi i bude pozitivno ,da si stranac, imaš B-vicu na godinu dana,imao si udes itdd ima da ti bude dva puta veća cijena nego sad. Osobno poznam am čovijeka koji ima auto i imao je udes i sad plaća 150% premiju na godinu.
A za početnika koji ima nekog Fiat- Tipo ili Uno do 1.6 košta osiguranje od 800 do 1100 samo osnovno (Haftpflicht), a da ne brojim ako netko želi osigurati ostale stvari koje su luxsus ili Tail Kasko,,.
U tvojoj zadnjoj rečenici si odlično shvatio pa nebi uzalud pojašnjavao kad si sam odgovorio.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 21:49   #96
Quote:
V-Vlado kaže:
Imam dvoje dijece,deckic 10 godina,curica 6 godina i po kojoj logici moze moja supruga raditi 100%.Kada bi i radila znas i sam ako zivis u "Svici" da se cuvanje dijece masno placa,plus da prepustas odgoj dijece nepoznatoj osobi.
Moje vrijeme provedeno izvan kuce : Od 6 sati u jutro do 18.30 sati na vecer .kada bi sad i supruga bila tako dugo izvan kuce,vidjali bi dijecu samo wikendom
Uzalud ti pojašnjavati? Nekima ni topovska cijev nebi bila dovoljna da neke stvari shvate a kamo li lijepa riječ ili pojašnjenje...
To me straši kod hrvatskog puka..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:16   #97
molio bih za uljudnije / dobrosusjedsko ponasanje.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 15:53   #98
Zenske ! Nemojte se svadjati,cinjenica je da je u "Svici"sve teze i teze ,da zaradjujemo vise nego u Cro-land to je jasno i da imamo nesto veci standard nego doma to stoji.Sa sigurnoscu se nemoze vise reci da zaradjujemo neku veliku lovu i da imamo neke velike prednosti , to znam jer sa svakim dolakom kuci usporedjujem se sa standardom svojih "lega" i kada se sve zbroji dodjem do zakljucka da momentalno pusim sto sam u "Svici"

Naj radije bih napravio
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 16:33   #99
Quote:
margarita kaže:
oce to Sandra trojke rodit?


mozda se tako osjeca
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 12:02   #100
Kaj je ovo? Opet cenzura i brisanje postova?:2up: Kaj se u medjuvremenu zbilo, ne znam. Za razliku od nekih koji po cijele dane vise na Forumu za vrijeme radnoga vremena od puke dosade, neki nemaju vremena za "dodatne aktivnosti".

Btw, kakvi trojci te, Margarita, spopali? Da nije to tvoja potajna zelja?


Vlado, nije samo u CH kriza, vec u cijeloj Europi.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.