Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 13:17   #1
Angry Što vam smeta u gradu Zagrebu

Dakle dragi Zagrepčani što vam smeta u Gradu Zagrebu? I imate li prijedloge kako to poboljšati?

Ovo se neke moje primjedbe:

1. Katastofalne ceste! Bio to ''elitniji'' dio grada ili ''radnički'' ili centar ceste su katastofra! Rupa na rupi... Najbolje' je kada naprave novu cestu pa je nakon pola godine idu kopat pa krpat.

2. Črčkarije po fasadama. Nigdje ama baš nigdje nisam vidjela toliko tih črčkarija po fasadama i u samom centru grada kao u Zagrebu.

3. To kaj mili peseki piškiju i kakaju po svuda, a mili vlasnici nemaju nemaju naviku to počistiti.

4. Svi bacaju pljuge ili papiriće po cesti. baš me zanimaju jeli doma tako bacaju čik ili ga bace u pepeljaru?

Nemrem se više ničega sjetiti, ali i vi recite što vam osobno jako smeta u Zagrebu.
Gore navedeno je većinom u pitanju ljudski odgoj (ili ''neodgoj'' ), ali mislim da bi se to trebalo promjeniti u svjesti ljudi nešto jer mi se čini kako mi razmišljamo: a jebiga takav je naš mentalitet pa dok ide gurat ćemo po svojim ''pravilima''.

P.S. Ispričavam se ako tema postoji, ali u prvih 6 stranica nisam ju našla.

Pozdrav!
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 15:13   #2
- premalo parkinga i preskup parking (sukladno tome smetaju me guzve.. a time i previse autiju )
- svi kvartovi nisu dobro povezani javnim prijevozom... npr. sestine i gracani, u posljednjih 10 godina se gore doselilo stvarno mnogo ljudi, neki tamo i rade.. a od tamo ih isto tako puno svaki dan putuje u skole, na posao i faks - no i dalje postoji samo 14ica koja ide svake prijestupne i 8ica koja ne vozi vikendom.. da ne govorim o 15ici (koju bi po meni trebalo ukinut i okretiste premjestit u Dolje jer je to ionako samo 4 stanice dalje)
- svi bolji klubovi i sav nocni zivot se premjestio na periferiju grada i na jarun.. u centru zivot zamre jako rano.. a opet - jarun nije dovoljno dobro povezan s centrom (pogotovo nocu), a i daleko je..

a ostalo mi je u zagrebu sve tak lepo da nemre bolje
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:15   #3
Smeta me što pušači strahovito puno bacaju čikove po tračnicama tramvaja,kolnicima itd.,bilo bi super da se grad malo modernizira,npr. novi tramvaji i busevi,da se ceste obnavljaju tj neke pokrpaju ili nanova asfaltiraju,također Zagrebu treba još zelenila već mi je dosta tog betona
__________________
potpisi su precijenjeni
kljukica_kviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:16   #4
krateri po cestama, u pravilu losa kvaliteta svih vrsta gradjevinskih radova i divlji urbanizam...
despartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:22   #5
golubovi na trgu
djeca i starci koji ih hrane i misle da je turbosimpatično kad ih se skupi milijardu, a dijete se zaleti među njih pa svi polete u isti tren i ja odmah dobivam napad panike. igraj se u svom jebenom dvorištu tako, argh!
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:36   #6
ajme koja super tema :
1. pušači. bilokad i bilogdje. jedva čekam da zabrane pušenje. fuj.
2. zet- ponekad ima busa, ponekad nema, kak se njima sprdne. a ti kasniš na posao...
3. auti u centru. ja bi to sve maknula. nek hodaju.
4. birtije s narodnjacima- no comment
5. hrpa shopping mallova, nikakva kulturna ustanova - kad se izgradio zadnji muzej u zagrebu, ha?
6. BANDIĆ!!!! OĆE NJEGA VEĆ NETKO MAKNUTI S TOG TRONA???
7. devastiranje zelenih površina,trgova, parkova, medvednice i sl, za potrebe urabanih vila, mallova i ostalog.

da još ne nabrajam...
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:42   #7
Mene smeta sto kraj nacionalne, uz biciklisticku stazu, stoje otisnuti brojevi koji se smanjuju sto se ide dalje od centra, a uz njih stoji oznaka msu.gg>nz.
Smeta me jer niti imam pojma sto to znaci niti znam koga pitati.
I smeta mi sto nisam vidjela topic na ovom pdfu gdje se moze pitati svasta
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:48   #8
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Mene smeta sto kraj nacionalne, uz biciklisticku stazu, stoje otisnuti brojevi koji se smanjuju sto se ide dalje od centra, a uz njih stoji oznaka msu.gg>nz.
Smeta me jer niti imam pojma sto to znaci niti znam koga pitati.
I smeta mi sto nisam vidjela topic na ovom pdfu gdje se moze pitati svasta
e da, ti brojevi me nerviraju..vidiš, jel neko zna čemu to sve?
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 18:02   #9
ja sam čula da se taj broj smanjuje kako se približavaš onom novom muzeju u novom zagrebu i da tamo završava. što znači, nemam pojma.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 20:58   #10
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
ajme koja super tema :
1. pušači. bilokad i bilogdje. jedva čekam da zabrane pušenje. fuj.svašta
3. auti u centru. ja bi to sve maknula. nek hodaju.
4. birtije s narodnjacima- no comment
5. hrpa shopping mallova,
6. BANDIĆ!!!! OĆE NJEGA VEĆ NETKO MAKNUTI S TOG TRONA???
7. devastiranje zelenih površina,trgova, parkova, medvednice i sl, za potrebe urabanih vila, mallova i ostalog.
.
i da nadovežem : seljacine : koje jure s autima i jos drma iz auta narodnjak,kojima se živo hebe jel iz njih ostal hračak,papir il opušak na cesti, koje ne počiste drek za svojim pesom ak se dotični zasral nasred pločnika, koji nisu naučili kako se hoda po gradu, loše ceste itd...
Nyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:09   #11
još me smeta gužva!
sva gospoda moraju ići autima na posao, a ja kao školarac se vozim s jednog kraja grada na drugi mi treba nekad po sat vremena! :@

mislim da bi bilo lijepo da se gospodinu bandiću pošalju takve sve zamjerke i potpisi zagrepčana te da se napokon neš poduzme oko toga!
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:50   #12
Smeta me što je ostalo samo par ulica gdje se ne plaća parking.Smeta me još pun kurac toga,ali koga briga?!
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:36   #13
Smeta me Bandićevo nepoštivanje tradicionalnih vrijednosti grada ... arhitekture, navika življenja .... svega onoga što Zagreb čini jedinstvenim!

btw vidim da Bandić ima forom na svom webu ... možda ne bi bilo loše copy/paste ove naše postove ... iako si nekako mislim da njega briga što mi mislimo o njemu!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:44   #14
Smetaju me bahati vozači koji se tak parkiraju po pločnicima da se između auta i zgrade ne može provući ni igla, a kamoli da se provučam ja s dječjim kolicima. Smetaju me i primitivci koji pješake (pa čak ni roditelje s djecom, s kolicima) ne propuštaju čak ni na prelazima ili zelenom svjetlu. I smetaju me "pasoljubci", ne oni kulturni, nego oni koji drekece bez pol frke ostavljau po cesti, pse šetaju po dječjim parkovima (moju djeca u gradu nisu u životu bila na travnjaku u parku da ne ugaze u nagazno-razmaznu).

A smeta me i to što u Zagrebu žive i oni ljudi koji po Zagrebu pljuju.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:45   #15
smeta me prenapučenost.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:47   #16
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Mene smeta sto kraj nacionalne, uz biciklisticku stazu, stoje otisnuti brojevi koji se smanjuju sto se ide dalje od centra, a uz njih stoji oznaka msu.gg>nz.
Smeta me jer niti imam pojma sto to znaci niti znam koga pitati.
I smeta mi sto nisam vidjela topic na ovom pdfu gdje se moze pitati svasta
O označavanju cesta se možeš raspitati na Zagrebačke ceste ([email protected]) ili u Gradskom Uredu za Promet (dr.sc.Stipan Matoš). Na jednoj od tih adresa češ saznati sve što te zanima.
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:09   #17
Smetaju me psi i mačke lutalice, odnosno polupitome mačke kojima stanari zgrada bacaju hranu, ali im ne osiguravaju smještaj, pa se onda danju i noću vucaraju po parkovima i zelenim površinama uz zgrade.

Isto tako, smatram da bi nadležne službe trebale poraditi na smanjivanju populacija vrana (sivih, crnih i gačaca) te golubova kako bi do izražaja mogli doći kosovi, sjenice i vrapci.

Također, sinoć sam iznad vojarne na Črnomercu vidio pregaženog štakora na cesti, što me podsjetilo da bi tebalo intenzivirati deratizaciju.
Engelbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:25   #18
Smetaju me sirovine. Glasne i nabusite seljačine. Smetaju me "cajke" navijene iz automobila. Smetaju me tipovi koji se guraju i gaze po nogama bez pardona, smetaju me babe od devedeset kila koje pune cekera krenu u tramvaj i kao igrači američkog nogometa razgrnu sve pred sobom da bi se uvalile na sjedalo. Smetaju me profesionalni prosjaci koji su svaki dan na istom raskrižju i hodaju od auta do auta...hebemu da toliko prehodaju prodajući novine, zaradili bi bogatstvo.
Smetaju me populističke izjave gradonačelnika, njegova bahatost i njegovo kajkanje koje mu stoji ko kravi gebis. Smetaju me sve veče gužve... i smeta me što me smetaju stvari koje me ranije nisu toliko smetale ili ih nisam zamjećivao u tolikom obimu. Valjda starim.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:36   #19
Da, profesionalni prosjaci su uistinu napasni i svojim postojanjem sramote grad.

Budući da postoje programi pomoći socijalno ugroženima te javne kuhinje, a i alternativni izvori pomoći poput Caritasa koji osiguravaju da nema smrti od gladi, smatram da bi prosjačenje trebalo zabraniti.

Nisam upoznat sa svim postojećim programima za nezaposlene, ali ako ne postoji trebalo bi im ponuditi mogućnost rada na uređenju cvijetnih lijeha kojih bi moglo biti i više.
Engelbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:53   #20
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Mene smeta sto kraj nacionalne, uz biciklisticku stazu, stoje otisnuti brojevi koji se smanjuju sto se ide dalje od centra, a uz njih stoji oznaka msu.gg>nz.
Smeta me jer niti imam pojma sto to znaci niti znam koga pitati.
I smeta mi sto nisam vidjela topic na ovom pdfu gdje se moze pitati svasta

msu = muzej suvremene umjetnosti
gg = gornji grad
nz = novi zagreb

brojevi odbrojavaju udaljenost od sadašnje lokacije msu na gornjem gradu do nove lokacije u novom zagrebu.

__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.