Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 19:19   #1721
Evo samo da javim rezultate. Koliko ima tu novu prečku, 2 dana? Navikao se, sjedi bez problema na njoj, nokti zatupljeni, više me ništa ne pika po ruci. A i onaj ogroman stražnji nokat dodiruje prečku vrhom tako da mi se čini da će se i taj srediti sam od sebe.

Baš to što kažeš. ZooPlus ima anatomske/medicinske prečke koje čak paze na kožu s donje strane nogu no kad su nokti u pitanju, prečke iz NorthernParrots su mi vrh.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:54   #1722
Super da ti je uspjelo. Možda i ja nabavim jednu, pogotovo ako se pojavi nekakav povoljniji ne ebayu.
Debljina grane očito nije niti toliko važna jer svakako drže prste, šajbice su premale, očito oko 3 cm, ali imam i ja toga.
Učlanio sam se i u Nothern Parrots, ali za sada samo gledam i pratim akcije i newsletetre koje mi šalju.
Volio bih imati ovu košarku iz Nothern Parrots i nekako je se dočepati povoljnije (ili barem sa zajedničkim shippingom sa nečim drugim), jer moj zbilja atraktivno igra i to mi je najbolja igra koju bi htio zadržati za stalno, pogotovo što je na ovom koš podesiv po visini, pa bi ga naučio da zakucava:
http://www.northernparrots.com/parro...oy-prod343096/

a igra jadnik na ovoj kineskoj koja je niska i lomljiva - sramota:
http://www.ebay.com/itm/Parrot-Toy-S...YAAOSwjyxZcF5~

E, jesu li ga naši košarkaši zaribali stvar, baš sam se nakon dugo vremena zapalio za košarku i nadao se da će se barem djelomično vratiti ona stara vremena.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:04   #1723
Mi isto imamo ovu kinesku verziju ja sam je malo preuredio dodao željeza u doljnji dio i zalio vručom tekućom plastikom i malo još sa istom tom plastikom poljepio ove dijelove koji se rastavljaju i sad je ok samo Rocky za sad nije jako zainteresiran malo se poigrava i pusti
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:11   #1724
Pozdrav svima. Procitala sam veci dio topica jer danas idemo po ova dva mlada gospodina i neizmjerno se veselimo. Sigurna sam da cemo se cesto druziti s vama, vidim da ovdje nema bas puno ljudi s amazonama

Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:32   #1725
Bravo, odmah dva komada.
Mislim da nema nitko na forumu sa Amazonama, ili ako je i bio više se ne javlja.
Nema niti ara ni kakadua.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:34   #1726
Po bocama na slici bih rekao da se jedan zove Jack, a drugi Daniel?
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:49   #1727
Haha, drugi je Koko😁 i braća su. Evo vraćamo se kući, oni su u transporteru jadni uplašeni ali se nadam da će se uspjeti brzo opustiti.

Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:18   #1728
Ne možeš vjerovati.
Mada znaju da se valjda 50% svih papagaja na svijetu odaziva na jednu od podvarijanti imena Koko, ljudi im i dalje daju to ime, naprosto su opčinjeni tim imenom.
Sada mi je malo žao što ja svog nisam ipak nazvao Koki.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:12   #1729
Koko je odlično ime za žakoe. Ako nakon NN godina snese jaje, samo promijeniš u Koka. U biti, ne moraš ništa mijenjati, Coco je žensko ime.
Možeš ga zvati i Koki. Nije da će on raditi dramu oko jednog slova. Moj sam sebe zove Koko, Baja, Žaja, Žakok, Sivi Žako, Ptica-ja, Ptičica...
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:17   #1730
Dobro je ime.
U stvari i u ljudskim imenima se u posljenje vrijeme ovdje kod nas uglavnom vrti par imena za dečke i par za cure...uglavnom po nekim svecima.
Mi u obitelji smo zajednički izglasali ime, svjesni da ih se puno tako zove, i na temelju tajnog glasanja i dva kruga je uvjerljivo ispalo Koko, još prije nego je došo u stan.
Bila su u igri i druga uobičajena imena za ljubimce iz naših krajeva, ali i strana npr. po uzoru na ove već poznate i proslavljene žakoe.
Koki je bilo na drugom mjestu, opterečeno valjda prošlosti njegovog bivšeg vlasnika.
Ali zato se pas od mame zove Koki.
Moj sebe zove Koko, Kok, dečko i frajeru, naravno i ptičica...a zna koristiti i lakoću svog imena pa u jednoj rečenici odmah složi tri različite riječi: Kako Koko kaka...Kako Koko pleše, Kako Koko papa i slično
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:52   #1731
Koku ce ostati ime Koko ali Jacka cemo ipak preimenovati, pregrubo mi je to za pticicu, nekako mu ne pase. Meni je ime Koko u redu bez obzira sto ih se puno tako zove jer mislim da je zbog kombinacije slova najlakse zivotinjici za zapamtiti i eventualno izgovoriti.
Imam hrpu pitanja za vas, najvise vezano uz kolicinu kupovne hrane koju dajete. Mjerite li npr. u gramima, ostavljate li uvijek da bude u posudi tj da ima uvijek ili? Na hrani koju smo sad za prvu ruku dobili s njima ne pise nikakvo uputstvo vezano za kolicinu.
I jos nesto, dobili smo uz njih katalog od preko 100 stranica za narucivanje s jedne njemacke stranice specijalizirane za velike ptice. Ne znam znate li tu stranicu, posaljem link kad dodjem kuci. U katalogu ima stvari za umrijeti)
Inace, decki su dobro, jos se upoznajemo ali daju se dirati, cohati malo, za sada ih se ne usudim pustiti da lete po kuci dok se malo ne priviknu na prostor.
A vristanje... ocekivala sam da ce biti glasni ali da cu doslovno misliti da ce mi bubnjic puknuti, to nisam, haha.
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:27   #1732
Više ćeš ti nas naučiti nego mi tebe jer ovdje nitko za sada nema Amazone, a također nitko nema dvije velike (srednje velike) papige. Amazona je uz žakoa vjerovatno najpopularnija srednja papiga. Nije niti čudo jer je dobar govornik, ali za razliku od žakoa koji vjerno oponaša zvukove različitih tonaliteta i freqencija, Amazona ima više jednoličan glas te jako dobro oponašaju muziku i pjevanje, izrazito su muzikalne, pa možda da i ti kreneš tim smjerom u obuci, evo ovako nekako:
https://www.youtube.com/watch?v=0Gy9xDBJ0Po
https://www.youtube.com/watch?v=sfT_SuDRLNE

Kako su popularne, postoji specijana hrana samo za njih, npr:
http://www.zooplus.hr/shop/ptice/pti...le_laga/432608

Problem sa imenom Jack je što je zatvoreno i teško se izgovara, najbolja su imena do 4 slova i da završava sa samoglasnikom, ja volim i da nema č,ž,š,.....

Što se hranjenja tiče, ja sam uvijek svim svojim papagajima držao stalno u gajbi zrnatu hranu i vodu, a ostalo povremeno dodajem na štangici ili u odvojenoj posudi. Nije mi bitno koliko pojede, neka samo jede, nisu oni baš kao psi da su lakomi, kada se najedu neće više i bok. Posude punim do pola ili manje, da ima manje smeća jer su prljavci i ne prezaju stati nogama u zdjelicu ili čak bacati zdjelicu ili hranu iz zdjelice (moj baca hranu iz protesta jer hoće nešto bolje od obične zrnate hrane, a bacao je i zdjelice dok ih nisam pričvrstio). Najbolja stvar koju sam ikada kupio za njega je ručni usisavač na punjenje, ali treba ipak malo bolji, ne oni najjeftiniji.

Sada su ti mirni, dobri i tihi, ali kada se priviknu i ohrabre biti će drugačije. Ako ih prvi puta pustiš van i nabiju se u zid ili staklo ili bude hvatanja u ruke po stanu da ih metneš u gajbu, izgubit će povjerenje - zato polako.

Moraš postići prvo da ti u gajbi dođu na ruku s nekom hranom, a tek onda ih puštaš van i doći će ti na ruku za nekim slasnim zalogajem, onda ga na brzinu staviš u gajbu, pohvališ, opet dobro nahraniš iz ruke i to je to.

Evo, tako to otprilike izgleda, tako to majstor radi, od njega sam ja kupio papagaja:
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=gcVZtQKyTvc
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:03   #1733
Moj je u zadnjih tjedan dana već dvaput zapeo s onim ogromnim noktom u lancu od zvona. Prvi put mi nije dao da ga oslobodim pa me malo i grizao no drugi put je znao da ću ga oslobodit pa se nije bunio. Maloprije sam ga pustio van, uzeo kliješta za podrezivanje noktiju s graničnikom, dao mi je da mu držim taj nokat u jednoj ruci i režem nokat kliještima s drugom, nije čak ni dolazio s kljunom prema dolje. Zlato tatino.

E sad, pitanje... Koliko dugo treba žili da se povuče tj. nakon koliko vremena smijem odrezat još milimetar-dva? Taj nokat mu je još predugačak.

Drugi nokti su mu ok, ona NorthernParrots grana radi svoj posao. Na ovom velikom noktu izgleda da nema efekta.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:28   #1734
Sve te grane koje imaju učinka na nokte (kao te tvoje) su više za održavanje tj. manikiranje noktiju a ne za skraćivanje.
Znači ako je taj veliki nokat bio tup a ne oštar, imalo je učinka, ali ne može se samo sa granom puno smanjiti.
Zato mnogi prije upotreba grana skrate nokte na neku duljinu i posliej granom održavaju.
Gledao sam videa na youtubeu i vidio da neki žakoi imaju puno kraće nokte od mojega, a neki nemaju, znači tko zna gdje je žilica, to i veći stručnjak od nas može promašiti
Ja sam nedavno rezao mom nokte grickalicom za nokte i prošlo je na svima, ali nisam jako rezao, možda 2-3 mm.
Nitko ti ovdje ne može odgovoriti na to pitanje koliko još možeš rezati, problem je što su njihovi nokti neprozirni pa nikako ne možeš vidjeti gdje je žilica.
Možda da probaš sa nekom rašpicom za nokte, ali tada će biti više problema sa njim jer to traje duže nego cut sa škarama.
Ali ako to radiš svaki dan pomalo, uspjet će ti, i ja sam mu nokte sa grickalicom rezao skoro 2 sata.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:27   #1735
Ima smisla to s tupim noktom. Ovaj njegov je bio oštar, dakle grana nije djelovala. Nije ni čudo, taj nokat je skoro napravio puni krug i samo što se nije zabio u prst s donje strane.
Našao sam u međuvremenu razne odgovore: od 1 tjedan do 2 mjeseca. Niš, skratit ću mu opet milimetar-dva nakon tjedan-dva.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:13   #1736
Talking

Nije mi ovo jasno što mu se sa skračivanjem noktiju ta žilica sama od sebe povlači?
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:09   #1737
A i meni je ostalo negdje u glavi da sam negdje pročitao na internetu da sa rastom noktiju raste i žilica, pa da treba biti oprezan i kod dugih noktiju kada se reže.
Poslije se skračivanjem noktiju žilica kao povlači.
Inače, ništa se ptici katastrofalno ne bi dogodilo da se prereže žilica, krvarilo bi i stalo, a vidio sam čak to na youtubeu jednom, ali bolje naravno da se ne dogodi.
Nije mi zbilja jasno kako papagaji u prirodi reguliraju nokte, naime nije valjda da sami idu negdje na neko kamenje ili stijene brusiti.
Ja sam često vidio mog da kada se čisti ponekad i sam gricka nokte, ali daleko od toga da si je bilo kada odgrizao tj. smanjio nokat.
Drvena grana u gajbi, ma kako bila debela, može malčice pomoći, ali ne može spriječiti rast noktiju, to su priče za malu djecu, drvo je premekano i nije hrapavo, mora se uz to upotrijebiti i nešto jače od toga.
Jednom kada se papagaju nokti skrate na dobru duljinu i ako se nakon toga stalno drži (ali i mijenja, jer se i to troši) ta specijalna grana koja djeluje (npr. ko što ima discoHR) onda škare više ne bi trebale biti potrebne.
Ja sam dosada svom dva puta skračivao nokte, prvi puta sa nekom brusilicom za nokte na baterije, upalilo je ali se nije sviđalo niti meni niti Koku jer traje duže (ali puno kraće nego ručno brušenje) i trebao sam ga obmotati u ručnik, te smo bili potrebni dvojica da ga manikiramo i imali smo pravo show.
Drugi puta sam mu odrezao nokte sa grickalicom za nokte i još su dobri.
Sada sam naručio sa Zoopolusa male škare za nokte i vjerovatno ću ubrzo kupiti nekakvu granu kao discoHR ili sličnu, jer ove betonske sa Zooplusa definitivno nisu dobre za nokte, ali su dobre za druge stvari i moj obožava stajati na njima.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:13   #1738
Da discoHR, ne smije ići nokat u krug, malo mu je previše narastao i grana ne može nikako djelovati, tu niti rašpica ne pomaže, pa to treba što prije srediti škarama jer i ptici smeta kada hoda po ravnom, a može mu i puknuti pa ode onda i žilica. Čudno da mu je samo jedan tako puno narastao, a ne i drugi isti takav na drugoj nozi.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:15   #1739
On si u biti sam sređuje (čitaj: šilji) sve nokte osim ovog, tog iz nekog razloga ignorira, ne znam zašto. Obično čim negdje zapne i oslobodi se, ode na granu i počne skraćivat taj nokat koji je zapeo. No ovog neće.

@crkcrk
Da, žilica u noktu dolazi blizu vrha (cca 3mm od vrha) i povlači se polako nakon svakog skraćivanja. Navodno treba tjedan dana da bi se povukla za onoliko koliko je odrezano.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:12   #1740
Evo, ja sam si nakupovao nekih stvari sa njemačkog Zooplusa kojih na hrvatskom nema i još sve ostalo što ima i na našem, za papagaja i za psa (od mame).
Kupio sam dva Jungle Showera, posudice Savic i još ponešto.
Kada se sve zbroji onda mi je čak i apsolutno jeftinija ta malo veća narudžba sa njemačkog nego sa našeg Zooplusa, bez obzira na 12 EU dostave (imam stare račune pa vidim koliko su te neke nestale stvari došle na našem dok ih je još bilo).
Ali pravo iznenađenje i osvježenje je bila dostava, šalju sa DHL-om a ne DPD-om kao naši, kupio sam kasno navečer u petak oko ponoći, a došlo u 9,00 sati u ponedjeljak, kao da to plačanje dostave ima nekog utjecaja (kada sam tako kupovao na našem Zooplusu, DPD je to znao produžiti čak i do slijedećeg petka).
Nekad je i hrvatski Zooplus slao DHL-om i bilo je tada brže, jedino što me sa DHL-a nikada nisu zvali na telefon, a DPD skoro uvijek pošalje sms na telefon kada će otprilike doći, pa im dijelom opraštam na sporosti.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.