Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 22:57   #61
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Veoma vazan elemenat za zivot u dijaspori je odakle dolazite.
Ja sam primjetio da oni koji dolaze sa nasih prostora sa SELA ili IZ MANJIH GRADOVA mnogo lakse podnose zivot u dijaspori i mnogo se brze adaptiraju dok oni sto dolaze iz vecih gradova pate za nekim stvarima koje su imali u svom rodnom gradu prije dok te iste stvari je ovdje fakticki nemoguce naci...
Ne bih se slozio. Ljudi iz Sinja, Pozege, Vrlike nadju svoju Ameriku u ZG.
A nama iz ZG, ZG postaje premalen, svojevrsan zatvor, i prevelik seoski mentalitet nastao uslijed migracija...Mi moramo van.

(Nije mi jasno kako Rijeka nije nikad poprimila seoski mentalitet, valjda je manje dobila ''zivlja'' s Istoka i Juga).
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:06   #62
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
A nama iz ZG, ZG postaje premalen, svojevrsan zatvor
Ovo je razlog zasto sam ja otisao.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:29   #63
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio. Ljudi iz Sinja, Pozege, Vrlike nadju svoju Ameriku u ZG.
A nama iz ZG, ZG postaje premalen, svojevrsan zatvor, i prevelik seoski mentalitet nastao uslijed migracija...Mi moramo van.

(Nije mi jasno kako Rijeka nije nikad poprimila seoski mentalitet, valjda je manje dobila ''zivlja'' s Istoka i Juga).
.....pa mogu ti reci da je Rijeka u Jugi imala taj epitet "bosnomoja" zbog fizikalca koji su dolazili najvise iz Bosne, Makedonije te Kosova. Kada je dosao rat, puno je zeceva pobjeglo, a kad su propale firme jos je jedan val otisao. Tako se Rijeka malo ocistila da tako kazem. Sada nema toliko potrebe za fizikalcima jer se Rijeka preorjentirala na turizam i nazalost trgovinu pa to apsorbira u vecini diomace stanovnistvo jer su place relativno male a ki je doma ne placa bar stan pa se nekako izvuce do kraja mjeseca.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:40   #64
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
da je ljepse u dvoje ne bih se slozio,meni je jedino zao sto u usa nisam dosao ko single mozda bi mi se i svidjela a sigurno ne bi zivio u ovoj vukojebini gdje sam sada
Ajde kronja nemoj tako, malo zenu odvedes na kruzing, pa na karibe, pa u kanadu na skijanje i eto ti odmah sve super
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:15   #65
E i ova RIjeka zbori kao da je iz srca Svicarske a ne iz neke tamo RIjeke u kojoj ja licno zimu ne bih nikada proveo ni pod kakvim uslovima...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:38   #66
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
E i ova RIjeka zbori kao da je iz srca Svicarske a ne iz neke tamo RIjeke u kojoj ja licno zimu ne bih nikada proveo ni pod kakvim uslovima...

sto fali rijeci, ja sam tamo studirala godinu dana i bas je bilo super
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:06   #67
Quote:
Keya kaže: Pogledaj post
sto fali rijeci, ja sam tamo studirala godinu dana i bas je bilo super
Ne fali nista, naravno, i cak naprotiv, lijepa je RIjeka kao grad...No ona se predstavlja kao da je to srce zapada za nas Bosance..Yes of course, malo morgen...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:39   #68
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Ajde kronja nemoj tako, malo zenu odvedes na kruzing, pa na karibe, pa u kanadu na skijanje i eto ti odmah sve super
radje bi u hr nego na karibe to me uopste ne privlaci jedino da mi neko plati,a skijanje i snjeg nisam nikad volio a sad jos manje
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 17:41   #69
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ne fali nista, naravno, i cak naprotiv, lijepa je RIjeka kao grad...No ona se predstavlja kao da je to srce zapada za nas Bosance..Yes of course, malo morgen...

nije rijeka nego pula
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:03   #70
Zanimljivi odgovori.
Najinteresantniji su oni kojima su dosadili domaci derneci pa bi vani malo oprobali nocni zivot.
Jos su interesantnije situacije dosade malih sredina koje su jos napadnute"primitivizmom"i "seljaklukom".
Neki forumasi se nadaju velikoj karijeri i nadaju se kako pri tome nece gledati "tajkune"koji se vozikaju skupocjenim automobilima.
Poneki ne trpe ambijent koji ih ne razumije niti pruza uvijete za ostvarenje snova.Bas bih volio da mi pokazu na globusu zemlju koja rjesava takve probleme.

Idemo dalje,,,,zasto zelite van?
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:01   #71
Ja imam jos jedan jebeno dobar razlog da se nikada ne vratim dole, nikad i nikad...

Sinoc slusam na radio programu onako bezveze neku "obrazovnu" emisiju..Gost u studiju neki novi magistar, nekih tamo nauka, nije ni bitno...Jebote covjek ne zna da prica, nepismen, ne zna da sastavi prostoprosiernu recenicu da lici na izjavu nekog obrazovnog covjeka...No srcem je pripadnik jedne od vodece od nacionalistickih stranaka u Bosni...Eh sta je sad problem? Nazalost nije individualan i radi se o sljedecem:

FIlm mi se vraca i kontam kako te diplome u zemlji nicu kao gljive poslije kise po "nacionalnom" kljucu i preko "poznanstva"...Poenta je u svemu ako niste pristalica jedne od nacionalistickih stranaka (konkretno primjer za BIH) put do nekog nazovimo ga uspjeha je nemoguca misija, jer i do sada u nekoj konkurenciji obrazovanih i normalnih ljudi sa koruptivnim i nepismenim seljacima je bila teska. No oni su pronasli sada novi sistem izdavanja ovih blic diploma i dok se okrenes sada je Bosna puna tih magistara i doktora nauka sa diplomama sumnjivog karaktera i jednostavno sa njima se u toj utakmici za neki normalan i posten zivot vise ne moze takmiciti...

Eh sada, kada poredim da me nateze neki stranac i dobro placa sa tim da me nateze ovaj seljak za neku mizernu cifru, onda svakako biram ovo prvo, jer ja sam sit tih seljaka sa vlasti i bio sam presretan kada sam pobjegao od toga...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:26   #72
želio bi živjeti u civiliziranoj,pravednoj,socijalnoj i visoko razvijenoj zemlji.



http://www.youtube.com/watch?v=qaNZG...eature=related
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:07   #73
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Zanimljivi odgovori.
Najinteresantniji su oni kojima su dosadili domaci derneci pa bi vani malo oprobali nocni zivot.
Jos su interesantnije situacije dosade malih sredina koje su jos napadnute"primitivizmom"i "seljaklukom".
Neki forumasi se nadaju velikoj karijeri i nadaju se kako pri tome nece gledati "tajkune"koji se vozikaju skupocjenim automobilima.
Poneki ne trpe ambijent koji ih ne razumije niti pruza uvijete za ostvarenje snova.Bas bih volio da mi pokazu na globusu zemlju koja rjesava takve probleme.

Idemo dalje,,,,zasto zelite van?
a zasto ne? Zasto ljudi odu od roditelja?
Nitko nikome nije duzan niti "domovina" meni niti ja njoj. "Besplatno" skolovanje je bilo placeno samo nisi placao direktno nego kroz namete i poreze.

Ja osobno (familija od 3 clana u to doba) sam otisao iz normalnih ekonomskih pobuda, dobijem cca. 8 puta vise novaca za isti posao ( IT ) , troskovi zivota mi nisu 8x veci pa ti vidi da li ima smisla. Kako stvari stoje vecina nas mora raditi svakodnevno da bi zivjela, moj cilj je da maksimiziram kolicinu novca koji dobijem za svoj sat rada jer mi nitko nece vratiti to vrijeme, samim time mogu vise uzivati u slobodnom vremenu jer ga ne moram korisititi za privredjivanje.

Da mi nije dobro otisao bih negdje drugdje gdje mislim da bi mi bilo bolje, nista tragicno u tome, zar ne ?
__________________
Study as if you were never to master it; as if in fear of losing it.
The way to do is to be.
Find a job you love and you'll never work another day in your life
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:07   #74
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Idemo dalje,,,,zasto zelite van?
zasto ti ne ides ?
__________________
Study as if you were never to master it; as if in fear of losing it.
The way to do is to be.
Find a job you love and you'll never work another day in your life
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:59   #75
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ne fali nista, naravno, i cak naprotiv, lijepa je RIjeka kao grad...No ona se predstavlja kao da je to srce zapada za nas Bosance..Yes of course, malo morgen...
.... nigdje nisam spomenula nista pogrdno da se palis, a da vas ima, ima vas i da vam je to prva odskocna daska za "srce" zapada isto stoji .
Samo ne vedim sta je u tome lose.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:25   #76
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
želio bi živjeti u civiliziranoj,pravednoj,socijalnoj i visoko razvijenoj zemlji.



http://www.youtube.com/watch?v=qaNZG...eature=related
pa i zivis jel tako? ja zivim i svima zelim da zive utakvim drzavama..
No@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:29   #77
Wink

Quote:
cunac kaže: Pogledaj post
a zasto ne? Zasto ljudi odu od roditelja?
Nitko nikome nije duzan niti "domovina" meni niti ja njoj. "Besplatno" skolovanje je bilo placeno samo nisi placao direktno nego kroz namete i poreze.

Ja osobno (familija od 3 clana u to doba) sam otisao iz normalnih ekonomskih pobuda, dobijem cca. 8 puta vise novaca za isti posao ( IT ) , troskovi zivota mi nisu 8x veci pa ti vidi da li ima smisla. Kako stvari stoje vecina nas mora raditi svakodnevno da bi zivjela, moj cilj je da maksimiziram kolicinu novca koji dobijem za svoj sat rada jer mi nitko nece vratiti to vrijeme, samim time mogu vise uzivati u slobodnom vremenu jer ga ne moram korisititi za privredjivanje.

Da mi nije dobro otisao bih negdje drugdje gdje mislim da bi mi bilo bolje, nista tragicno u tome, zar ne ?
Eto,ti si otisao iz "normalnih"ekonomskih pobuda i to je to.Cestitam kako te toliko puno placaju i sto si nam otkrio kako ljudi rade svakodnevno.
Mozda nades danas sutra jos bolju destinaciju gdje ce jos vise "maximizirati" tvoj radni sat.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:30   #78
Quote:
cunac kaže: Pogledaj post
zasto ti ne ides ?
Vec jesam.Ali ja nisam tema ovih rasprava.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:49   #79
Ne zelim zivjeti u zemlji u kojoj je zamijenjen sistem vrijednosti:

Automehaničaru za sat 220 kuna, neurokirurgu 50!
http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...88576/index.do
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:20   #80
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ne zelim zivjeti u zemlji u kojoj je zamijenjen sistem vrijednosti:

Automehaničaru za sat 220 kuna, neurokirurgu 50!
http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...88576/index.do
Da to je prava sramota....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.