Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 21:49   #61
Nisu mu se digle skroz, vrhovi su preklopljeni.. Lijevo uho tu i tamo zna zezat pa bude spušteno cijelo
Inače, mi smo u Ri i bilo bi nam jakoooo drago da se svi nađemo!
Salenah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:29   #62
Quote:
Salenah kaže: Pogledaj post
Nisu mu se digle skroz, vrhovi su preklopljeni.. Lijevo uho tu i tamo zna zezat pa bude spušteno cijelo
Inače, mi smo u Ri i bilo bi nam jakoooo drago da se svi nađemo!
I nama isto!! Još samo trebamo locirati zadnju seku
Sinoć smo se igrali s plavookom sekom. Trebam li napomenuti da smo bili jedini na livadi dok je kiša lijevala??
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:26   #63
Ja držim fige da je zadnja sestrica negdje blizu nas da se i mi imamo s kim po kiši igrat.. Inače smo samo ja, Remi i loptica Nije da njemu smeta..
Salenah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 08:57   #64
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post

Ja se raspisala! Nadam se da sam malo pomogla.
Kad si mislila uzeti psa i odakle?
Što se tiče ove pasmine i Zagreba, mislim da je osoba koja se treba preporučiti definitivno Alen Mareković. Mislim da će se i ostali složiti sa mnom.
Hvala ti puno na korisnim savjetima i linkovima, puno si mi pomogla

pas je odabran, trebao bi doci za mjesec dana iz Petrovih dvora...vlasnik tate je djelomicno i Alen Marekovic tako da cu se svakako onda povezati s njim

imam jos jedno pitanje - dlake i cetkanje!
Koliko cesto ih treba cetkati, kupati i kakvi su sto se tice linjanja?...da li bi osobe sklone alergijama na zivotinjske dlake mogle imati s njima problema?

hvala ti puno jos jednom ...a sad na ucenje, citanje i pripremanje za malu bestiju
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:39   #65
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na korisnim savjetima i linkovima, puno si mi pomogla

pas je odabran, trebao bi doci za mjesec dana iz Petrovih dvora...vlasnik tate je djelomicno i Alen Marekovic tako da cu se svakako onda povezati s njim

imam jos jedno pitanje - dlake i cetkanje!
Koliko cesto ih treba cetkati, kupati i kakvi su sto se tice linjanja?...da li bi osobe sklone alergijama na zivotinjske dlake mogle imati s njima problema?

hvala ti puno jos jednom ...a sad na ucenje, citanje i pripremanje za malu bestiju
Ma nema na čemu, drago mi je da mogu pomoći. Moja je Jessie isto iz Petrovih dvora, tata je isto Če
Što se tiče češljanja, ja svoju četkam dosta često, otprilike svaki drugi dan... Najviše zbog toga da se nauči na četkanje. Zasad je to još ona baby-dlaka pa je nema baš puno i mekana je, ali mislim da se linjaju jednako kao i svi ostali psi. Jedino što nemaju onaj jaki pseći miris kao neke druge vrste, to su mi mnogi potvrdili. Moja se i ne osjeti u stanu. Doduše, ja joj perem šapice svaki put kad dođemo izvana, a jaaako često ju moram i cijelu oprati običnom vodom jer skoro uvijek bude prljava (baca se i kotrlja dok dođe do loptice kad joj vani bacam ) po ovome vremenu...

Što se tiče alergija, mislim da bi osobe alergične na pseću dlaku (ili još češće na neke epitele iz stanica kože) mogle reagirati jer to nisu antialergijski psi kao pudle ili neke druge pasmine.
A tko je alergičan? Ti ili? Bilo bi idealno kad bi ta osoba mogla prije odluke provesti nekoliko sati sa psom kojeg ste odabrali pa da se vidi ima li ikakve reakcije. Znam dosta ljudi koji su alergični na neke pse, a na neke nisu, tako da... nikad se ne zna. Ali bilo bi odgovorno da to sad provjerite da kasnije ne bi morali vratiti psa To bi bila trauma i za tebe i za psa.
Moj je dečko isto alergičan na sve i svašta pa je išao na ta alergološka testiranja i bilo je negativno na pse. A još je on prislonio Jessie na lice kad smo ju odabrali i baš smo dugo bili tamo i nije reagirao, tak da smo bili više-manje sigurni.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:41   #66
Quote:
Salenah kaže: Pogledaj post
Ja držim fige da je zadnja sestrica negdje blizu nas da se i mi imamo s kim po kiši igrat.. Inače smo samo ja, Remi i loptica Nije da njemu smeta..
I ja se nadam da vam je blizu Pa nazovi g. Petra i pitaj ga gdje je!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:09   #67
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Ma nema na čemu, drago mi je da mogu pomoći. Što se tiče alergija, mislim da bi osobe alergične na pseću dlaku (ili još češće na neke epitele iz stanica kože) mogle reagirati jer to nisu antialergijski psi kao pudle ili neke druge pasmine.
A tko je alergičan? Ti ili? Bilo bi idealno kad bi ta osoba mogla prije odluke provesti nekoliko sati sa psom kojeg ste odabrali pa da se vidi ima li ikakve reakcije. Znam dosta ljudi koji su alergični na neke pse, a na neke nisu, tako da... nikad se ne zna. Ali bilo bi odgovorno da to sad provjerite da kasnije ne bi morali vratiti psa To bi bila trauma i za tebe i za psa.
Moj je dečko isto alergičan na sve i svašta pa je išao na ta alergološka testiranja i bilo je negativno na pse. A još je on prislonio Jessie na lice kad smo ju odabrali i baš smo dugo bili tamo i nije reagirao, tak da smo bili više-manje sigurni.


Mene je uhvatila alergija na putu do doma i malo me zdrmalo to ...inace imam te proljetne peludne alergije i alergije na sijeno i iskreno se nadam da nije bilo na peseke, nego na okolinu...puno smo bili tamo, zbilja svaka cast g. Petru, puno smo pricali, saznali novih i zanimljivih stvari, pokazao nam je malene, mazili smo se sa Cheom koji predivan pas i pogledali shetlandske ovcare te bili malo i s njima...i ja sam malenog prilozila na lice kad smo dosli, dala mu pusu i on meni, drzala ga 15tak minuta, sve ok bilo, nikakva reakcija...nako toga smo bili sa odraslima, pa kod njega doma i onda jos malo sa malima i na kraju sa shetlandskim ovcarima i okolo po farmi...uglavnom bili smo tamo oko sat i pol/dva, a mene je napovrtaku u autu lupila reakcija...na macke imam reakciju, ali na pese nemam takvu i iskreno se nadam da je to zbog sijena na kojem su svi peseki...ne bi zeljela da maleni dozivi traumu da ga uzmem i moram vracati, ali ne znam kak da to razlucim na sta sam reagirala drukcije osim da ga povedem doma sa sobom
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:16   #68
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post


Mene je uhvatila alergija na putu do doma i malo me zdrmalo to ...inace imam te proljetne peludne alergije i alergije na sijeno i iskreno se nadam da nije bilo na peseke, nego na okolinu...puno smo bili tamo, zbilja svaka cast g. Petru, puno smo pricali, saznali novih i zanimljivih stvari, pokazao nam je malene, mazili smo se sa Cheom koji predivan pas i pogledali shetlandske ovcare te bili malo i s njima...i ja sam malenog prilozila na lice kad smo dosli, dala mu pusu i on meni, drzala ga 15tak minuta, sve ok bilo, nikakva reakcija...nako toga smo bili sa odraslima, pa kod njega doma i onda jos malo sa malima i na kraju sa shetlandskim ovcarima i okolo po farmi...uglavnom bili smo tamo oko sat i pol/dva, a mene je napovrtaku u autu lupila reakcija...na macke imam reakciju, ali na pese nemam takvu i iskreno se nadam da je to zbog sijena na kojem su svi peseki...ne bi zeljela da maleni dozivi traumu da ga uzmem i moram vracati, ali ne znam kak da to razlucim na sta sam reagirala drukcije osim da ga povedem doma sa sobom
A jedino da se sad odeš testirati na alergije... Imaš dosta ovih poliklinika koje to dosta brzo rade. Ja preporučujem da se testiraš i na dlaku i na te epitele iz kože, sline, što već to je. Najbolje da nazoveš i pitaš kako rade: koliko je meni poznato, alergiju na dlaku mogu provjeriti onim pikanjem, a na te epitele samo vađenjem krvi. Ovo zadnje se čeka 10ak dana. Tako su meni rekli. Sad se ne sjećam u kojoj je poliklinici to bilo.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:22   #69
Evo da se malo pohvalimo kako Jessie i ja gotovo svakodnevno vježbamo... A danas smo uspjeli i snimiti filmić pa pogledajte: http://www.youtube.com/watch?v=Vr0QH...ature=g-crec-u
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 07:45   #70


Mala sad ima 3 mjeseca
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:33   #71
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:35   #72
Mislim...jedva nekako. Još malo pa sam poster napravila
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:52   #73
Predivna je!!! Damica prava...
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:14   #74
Počeli smo pomalo s trikovima. Stalno mislim da je premlada, a opet, tako ih s guštom izvodi, da ne mogu odoliti . Ako ne radi ništa konkretno,onda ruši po kući, tako da je cijeli dan moram nečim zapošljavati. Ne spava puno, najviše 1 h u komadu poslije istrčavanja.

Željkica, dobra ti je Jessie! Baš sam je pogledala.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 23:03   #75
Jer bi mi mogli reći gdje ste kupili/nabavili border collia?
Ja nagodinu vjerojatno kupujem border collia ( nema još žurbe ) pročitala sam o toj pasmini već dosta toga i raspitivala se, a imala sam priliku i vidjeti ih uživo kako rade . Sa mojim haskijem sam išla na agility u Osijek ( dok se nije raspao zbog manjka zainteresiranih) tamo su me oduševili borderi kako nevjerojatno brzo svladavaju razne trikove da napomenem moj haski isto zna nevjerojatno puno trikova koje sam ga učila. Znam da su borderi isključivo radna pasmina zapravo to mi i je cilj kad nabavim bordera učiti ga razne trikove, agility. Ali koliko sam uspjela primjetiti dosta su rjetki u Hrvatskoj. Znam jedino za uzgajivačnice Petrovi Dvori, i Alena Marekovac.

pa ako bi mi mogli reći pitam čisto informativno?
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 09:23   #76
Najbolje da odeš na bazu pedigrea za bordere koju vodi Mareković. Tamo imaš popis uzgajivačnica.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 16:33   #77
Quote:
mossie kaže: Pogledaj post
Počeli smo pomalo s trikovima. Stalno mislim da je premlada, a opet, tako ih s guštom izvodi, da ne mogu odoliti . Ako ne radi ništa konkretno,onda ruši po kući, tako da je cijeli dan moram nečim zapošljavati. Ne spava puno, najviše 1 h u komadu poslije istrčavanja.

Željkica, dobra ti je Jessie! Baš sam je pogledala.
Hvala!!
Ma zašto bi bila premlada? Pa neke jednostavne trikove može raditi. Ja sam otpočetka počela s njom raditi i moram priznati da to obožava. Čim vidi da uzimam kliker, počne skakati od sreće, a rep radi ko lud
Baš s guštom radi.
Jedino što je moja Jessie odlična u stanu! Kad dođemo iz šetnje, jede i odmah slijedi spavanje jer bude mrtva umorna. Zna nekad spavati do 3 sata u komadu! I onda sve opet ispočetka!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 19:59   #78
mossie- hvala na info
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:56   #79
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Evo da se malo pohvalimo kako Jessie i ja gotovo svakodnevno vježbamo... A danas smo uspjeli i snimiti filmić pa pogledajte: http://www.youtube.com/watch?v=Vr0QH...ature=g-crec-u
Wow, divno, super ste

I ja bi collia, ali to će pričekati dok se u kuću ne preselimo, da ima dvorište. Baš volim taj tip pasa, vesele, inteligentne i druželjubive, sad imam kokerića u stanu i jedva čekam da dobije ovakvog prijatelja
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 10:09   #80
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Wow, divno, super ste
Hvala!!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.