Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 11:31   #2521
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jel ima tema o parazitima koji žele besplatan smještaj u Zagrebu? Kad na primjer idu na pretrage, klinci im se upisuju na faks, idu na koncert Ivana Žaka i slično. Ako ima, molim da me uputite. Hvala.
Da si kliknula na bilo koju stranicu na temi, vidjela bi da je barem 40% teme o takvima.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:34   #2522
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Da si kliknula na bilo koju stranicu na temi, vidjela bi da je barem 40% teme o takvima.
Onda tema ima krivi naslov.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:40   #2523
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Onda tema ima krivi naslov.
Molim te da ne spamaš temu. Pročitaj je, ako želiš nešto napisati, napiši. Ovo što trenutno radiš je besmisleno, vjerojatno imaš pametnijeg posla u životu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:19   #2524
Sad me asociralo, ja sam neki dan dobila info od mame da ju je frendica pitala bi li mogla njena kći prespavati kod mene kad dođe u Zagreb. Mama joj je rekla pa eto znaš, ona ti ima samo jedan mali krevet, ali pitat ću je

Ja nisam mogla vjerovati da me to zaista pita, a zna da živim u garsonjeri od 18 kvadrata i da imam jedan kauč na kojem spavam Rekla sam joj da slobodno hladno kaže da sam rekla da nažalost kod mene nema mjesta I da mi ne pada na pamet u svojim godinama se gurati po kauču s nepoznatom osobom jer eto moja mama zna njenu mamu.

Kako to ljudima uopće padne na pamet? Mislim, nisam se zaista jako začudila, samo me iznerviralo, pogotovo to što znam da je mami bilo neugodno prenijeti moju poruku
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:44   #2525
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Sad me asociralo, ja sam neki dan dobila info od mame da ju je frendica pitala bi li mogla njena kći prespavati kod mene kad dođe u Zagreb. Mama joj je rekla pa eto znaš, ona ti ima samo jedan mali krevet, ali pitat ću je

Ja nisam mogla vjerovati da me to zaista pita, a zna da živim u garsonjeri od 18 kvadrata i da imam jedan kauč na kojem spavam Rekla sam joj da slobodno hladno kaže da sam rekla da nažalost kod mene nema mjesta I da mi ne pada na pamet u svojim godinama se gurati po kauču s nepoznatom osobom jer eto moja mama zna njenu mamu.

Kako to ljudima uopće padne na pamet? Mislim, nisam se zaista jako začudila, samo me iznerviralo, pogotovo to što znam da je mami bilo neugodno prenijeti moju poruku
U Zagrebu u zadnje vrijeme ima puno hostela gdje mlađa osoba može prespavati za ne previše novaca. Pokušaj im to sugerirati.

Sasvim si u pravu što nisi pristala i razumijem da te iznerviralo.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:35   #2526
Moji roditelji imaju kuću u jednog primorskom mjestašcu, gdje sam odrasla i od malih nogu pamtim svako ljeto svu moguću rodbinu koja bi se uvalila na ljetovanje. Samo bi ture dolazile. Kuća je ispočetka bila manja pa bi rođaci spavali sa mnom i sestrom u sobi, a jedno ljeto smo doslovno svi večeravali na podu, jer nije bilo mjesta za stolom. Dok sam bila dijete, nije mi smetalo, jer sam volila prve rođake i onda bi nas redovito zivkali i gostili po svijetu preko zime. Tako da je to bilo na obostranu korist i zadovoljstvo. Ipak su mi prvi rođaci i volimo se. S vremenom su mlađi prorijedili dolaske, a kako se kuća nadograđivala, tako su rođaci iz drugog koljena počeli pristizat.

Sve je prestalo one godine kad su moji zabranili pušenje u kući i počeli iznajmljivat. Od tada brojnu rodbinu više nit vidim, nit čujem, a ostatak najbližih koji nas je željan, unajmi apartman u našem mjestu pa se družimo. Za ostale je mojoj mami trebao dugi niz godina da prizna da su paraziti i da ih dalje od osobne koristi naša obitelj ne zanima.

Znači savjet, pokušajte uvesti zabranu pušenja, ako paraziti puše
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:45   #2527
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post

Sve je prestalo one godine kad su moji zabranili pušenje u kući...
i kod nas je došlo do takvog efekta, makar nije bilo u namjeri da se riješimo nekoga. interesantno mi je koliko je pušačima nepojmljivo da nekome to zaozbiljno smeta, većina reakcija na tu zabranu je duboka uvrijeđenost zbog neopravdanog osobnog napada
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:54   #2528
Daaaa! Svi odreda su bili smrtno uvrijeđeni. Nije ni mojima cilj bio otjerati ih, jednostavno nisu htjeli da u novoj kući zidovi budu žuti nakon jedne sezone A kad se sjetim dana kad bi bilo nevrijeme ili kad bi paraziti pristizali i u 9-om mjesecu, pa bude hladno otvarat-u kući se dim mogao rezati nožem. Bilo je to divno doba u kojem nitko nije razmišljao koju štetu radi djeci oko sebe pasivnim pušenjem. Ni svojoj, kamoli tuđoj u čijoj kući besplatno ljetuješ
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:04   #2529
Vi ste svi jako ljubazni, koliko vidim. Ja sam tu malo ostrija, posto zivim u inostranstvu, to je za sve rodjake, prijatelje i njihove rodjake i njihove prijatelje izgleda poziv za open house leti i za Novu godinu kod mene, a i povremeno za izlete. Jedne godine sam rekla da se selim, druge godine sam pregradjivala stan da dodam jednu sobu, trece godine sam imala majstore koji su sve sobe morali da omalaju, cetvrte godine sam rekla da nisam tu, nego sam na letovanju. E, to mi je bila greska, jer su onda hteli kljuc, posto ja i tako nisam tu, pa mogu da povedu i prijatelje. Kad se nisam onesvestila. Srecom da sam azdaja, pa sam rekla: "Odlicno, onda ti mozes da das kljuc sinu mog kolege i njegovom drustvu da se malo provedu u domovini, ja cu im reci da ne smeju da prave pijanke u tvom stanu, ne brini se ti nista, to su dobra deca." Sve sam to u jednom dahu izgovorila, haha kakva tisina je nastala sa druge strane zice. Posle par nedelja sam bila dovoljno bezobrazna da je pitam kada mogu deca da racunaju na njihov kljuc da dodju na odmor. Hahahahaha, nikada vise me nisu pitali za letovanje, ali sam zato najgora i ogovaraju me do neba. Bas me briga, imam svoj mir od parazita. Ja uvek odem u hotel da nisam nikome na glavi i ne razumem kako ljudi ne poseduju bar minimum empatije, nego se ponasaju sebicno i bezobzirno.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:51   #2530
Dobro si napravila
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:06   #2531
Carice! Bravo, tako se to radi!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:15   #2532
ne zivim u hr, radim prilicno odgovoran posao u smjenama u jednoj velikoj zracnoj zracnoj luci, najcesce nocnu smjenu, nedjeljama i praznicima takodjer.
5 tjedana godisnjeg najcesce provedmo: 3 tjedna zg+ hr more, a ostala 2 tjedna plus vikendi obavezno 2x London ili NYC ili negdje drugdje izvan europe

mm radi danju, gotovo cijeli dan, slobodne dane u tjednu (2) uskladjujemo, inace se vidimo izmedju njegovog dolaska i mog odlaska i obrnuto (sat-dva-tri).

tako ja spavam danju, on nocu. dakle, trebam u stanu mir i danju jer ukljucujuci put do zracne luke i natrag + posao nema me 10-11-12 sati doma. Preostalih samo 12-13-14 sati (od 24) ostaju mi za i za spavanje, evtl. kuhanje, dnevno pospremanje itd.



i meni se izgleda kuca na vrata....., ali nema sanse!

Ako dio godisnjeg ljetujemo s mamom u dijelu hr na moru gdje je rodjena onda platimo apartman kod njenih rodjaka. Mama jednostavno nije hotelski tip ( tu sam na tatu i hotelski sam tip). Ako ljetujemo kod njenih rodjaka platimo punu puncatu cijenu apartmana bas kao i svi ostali gosti u apartmanskoj kuci, odivijek tako radim, mrzim parazitiranje, njima su apartmani vazna financijska stavka (a i da nisu opet bih placala), plus sto ne zelim davati nikakavu protuuslugu jer dok radim za to jednostavno nemam vremena.

Nekako zadnjih godina u vise sam prilika od njih precula nekakvo indirektno samopozivanje u zimskoj sezoni , a kad su to poceli cesce prakticirati jednostavno drsko predjem na drugu temu: pravite se blesavim- pravim se i ja (helooou nisam nagluha i bedasta da ne kapiram na sto ciljate).

Na drugom mjestu jedna druga rodjaka isto na moru komentirala jednu trecu koja koja joj se namjeravala uparatizirati ( a zaboravlja da je to isto namjeravala ona kod nas). Taman mi je dobrodoslo: rekla sam da tu trecu osobu zaista ne razumijem, ne razumijem da netko zeli kod nekoga u goste ili samopozivati se, ili spavati badava , bilo to more, zagreb ili mars . Jerbo, u goste se ide samo kad te netko pozove.

Zadnje uređivanje dsvbo : 29.09.2017. at 09:31.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:03   #2533
Ja sam prestala ici kod decka na more jer mi je bilo glupo da nam smjeste jos njegovog brata/sestru s curom/deckom u sobu sto je presmijesno kada se toga sjetim. Srecom pa sam to samo jednom dozivjela. Zahvalna sam im na prilici ali su forsali da se dolazi pa nitko nebi imao mjesta a decko ne zeli placati apartman. Ne zelim spominjati svade izmedu mene i dragog.
Naravno, ne idem vise tamo u sezoni ili odemo prije ostalih na vikend... super je more i nikad se ne guram nikome, ovo je na inzistiranje decka, ali mi nije to to kada se guram i svatko ulazi/izlazi u tude sobe kako zeli.
zupastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 18:37   #2534
znači saznali smo dosad, osim direktnih svađa, pouzdani repelenti za parazite su: zahtjev da sudjeluju u troškovima, zabrana pušenja, oduzimanje privatnosti i mogućnosti seksa...

idemo dalje
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 17:06   #2535
Ja zbog ovog nisam nikad pristao prespavati kod rodbine. Da svi obvezno zovu, i ti nisi normalan, ima mjesta kod nas, ali dobro znam kakvi su ljudi, jednom prespavaši već je tu ponašanje kao da su ti učinili ne znam kakvu uslugu i očekivanja da zauzvrat traže ne znam što. Tako da bolje platim hotel kad dođem u posjet, pa sam miran, iako čak i onda su tu ogovaranja kao da si neki elitist i u tom slučaju se nalaze uvrijeđeni.

Općenito te rodbinske veze je teško održavati. Ja pokušavam jer su moji i otac i majka i cijela rodbina iz jednog grada, a mi smo jedini u drugom gradu i malo bi mi bilo glupo da moje dijete danas sutra ne pozna nikog s moje strane rodbine.

S druge strane oni senikad nikad ne udostoje doći do nas, čak i kad su u prolazu rijetkose jave.


Mislimda je razlog taj jer su se i mama i stari odrekli svog dijela nadsljedstva od babe i djeda da bi oni imali u miru gdje živjeti, pa se sad osjećaju nešto dužni i stalno izbjegavaju.


Ugl ljudi su svakakvi.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:49   #2536
Evo moja sveki stalno potiče na parazitizam.


Ja volim svoj mir čak i kad putujem. Lakše mi je i u hotel s klincima nego kod nekog doma.

Kad smo u gradu gdje muž ima oca i dosta rodbine obavezno smo u hotelu, i uvijek se nađe neko kom smeta što smo tamo a ne kod njih. A znamo da se iza tog krije "dođite pa da možemo mi kod vas na ljeto"

Sveki potiče na svakom koraku kad putujemo da se javimo toj i toj rodbini jer biće im drago a nećemo platit hotel. Bez obzira što nismo vidili te ljude zadnjih 15 godina a ni s pozivima nije bolje.

Naravno da to ne dolazi u obzir ali mojoj sveki to nikad neće bit jasno..

Od kad imam djecu nebi se parazitirala ni najboljim prijateljima. Eventualno braći i još dvije tri osobe za koje sam sigurna da im nije problem nego veselje ugostit nas..

Recimo moj brat živi u jednosobnom stanu s curom, imaju kauč na koji može jedna osoba i onda se ljudi pitaju zašto idem u hotel a ne kod njega. Kao da je njemu gust spavati na podu samo da bi me ugostio..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:39   #2537
Ima mama sestričnu koja bi nenajavljeno znala doći kod nas vikendom s mužem i djetetom.Pomalo nam je to išlo na živce ali smo bili gostoljubljivi.Hladni tuš ju je zadnji put dočekao jer je došla a nije znala da smo sad u kući u povečanom broju.Ja s mužem i brat sa ženom.I od tada nikad nije više došla ima tome 6.godina
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:39   #2538
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Sveki potiče na svakom koraku kad putujemo da se javimo toj i toj rodbini jer biće im drago a nećemo platit hotel. Bez obzira što nismo vidili te ljude zadnjih 15 godina a ni s pozivima nije bolje.
Moja stara je još bolja. Primila bi i pozvala u kući bilo koga od svekolike rodbine, ali ne i obrnuto. Prije smo imali promenadu, sad je manje, iako se po ljeti uvale barem jedni. S druge strane, kad sam ja JEDNOM htjela pitati sestričnu s kojom sam bliska (čujemo se i ona uvijek dolazi kod nas) da prespavam kod nje, odmah je digla frku da šta ću ženu uznemiravati i da ona ima svoje probleme. Mi ih s druge strane, nemamo. Volim odsjesti u vlastitom aranžmanu kad god mogu, ovaj put fakat nisam imala novaca a htjela sam ići na jedan stručni seminar koji bi mi dobro došao. Na kraju mi je stara nudila da mi plati smještaj samo da ne pitam sestričnu. Naravno da sam odbila i na kraju si platila sama od teško izdvojenih novaca. Stara mi je level šupendara pro.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:57   #2539
nisi ni ti daleko
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:28   #2540
Zašto nije daleko? Ne kužim...
Mi imamo rođake amere koji nikada ne žele spavati kod nas (a imamo prostora) nego uvijek u hotel u gradu i onda jurnjava, pa objašnjavaj njima kuda i kako doći pa onda opet s njima u grad da se ne izgube, bepotrebna gnjavaža.Vječna.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.