Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 17:28   #201
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
sve ja razumijem,ali to bi značilo da su vojne osobe u svakom trenutku zaštićene od odgovornosti bez obzira što radile a ne čini mi se da je to baš tako.
Nije točno. Odgovornost itekako postoji: kaznena, prekršajna,materijalna, te stegovna. Sukladno zakonima RH. Ali o odgovornosti odlučuju nadležni pravosudni organi (civilni i vojni), a ne novinari. Niti javnost, vrijeme linča je stvar prošlosti, srećom.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:35   #202
Quote:
llukav kaže: Pogledaj post
Dobro a da mi onda objasniš što su vatrogasci radili od trenutka kad je helikopter otišao do trenutka nesreće?
I zašto preživjeli vatrogasac nije rekao da ih je helikopter zalio kerozinom?

imaš slike u nacionalu,globusu i nekim drugim tiskovinama. jedan helikopter ih je iskrcao ali na donjem dijelu otoka. tamo su jedno vrijeme bili i oblačili su se. na slici se vidi kako se oblače,stavljaju opremu,neki od njih razgovaraju na mobitel ili čitaju poruke s mobitela.
to je prva grupa od kojih se jedna grupa odvojila i išla po obalnom dijelu, a druga grupa od 13 ili 14 njih išla je prema vrhu.na vrh su došli za oko sat vremena i tu su već bili spaljeni, tako je pričao otac jednog od poginulih koji je isto bio tamo ali s ovom manjom grupom koja se odvojila.on ih je tražio i za oko sat vremena ih je našao na tom mjestu nesreće.

čudno je i to što je sve te fotografije netko napravio baš tog dana. tobož slučajno se fotografiralo.fotografije su napravljene sa profesionalnim aparatom iz velike daljine. snimani nisu znali da ih se snima.

polaziš od pretpostavke da ih je "poprskao" helikopter koja ih je dovezla,što ne mora biti slučaj.moguće da su iskrcani,odvojili se,obukli, krenuli prema cilju i tamo ih je dočekalo ili prvi helikopter ili neki drugi helikopter koji je uzrok vatri i nesreći
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:42   #203
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

Postoje neke organizacije koje smatraju kako njihove zaposlenike nije baš najnužnije izložit javnom linču kakvoga se prakticira već nekoliko dana u majci domovini.

Pilot je iskaz da policiji (iako vidin da neki smatraju kako pilot mora iskaz dat baš njima), helikopter su istražitelji pregledali (iako vidin da neki smatraju kako pregled moraju izvršit baš oni), istražitelji su svoje izvješće su prezentirali na sjednici Vijeća za nacionalnu sigurnost.

Postoji i izjava jedinog preživjelog koja nigdi ne upućuje na činjenicu da se sa helikopterom nešto dogodilo. (Naravno, sad je i ta izjava upitna, te PTSP, te ispiranje mozga od strane nekih čudnih psihijatara, te šta on zna šta govori... Pa naravno, svi bolje znaju od njega.)

Ehhhh... Klasična teorija zavjere.

Quote:
Govorimo o vrlo snažnom udarcu, ako je oštetio/svinuo/polomio stajni trap i oštetio spremnik, jer su ti dijelovi izrađeni od materijala velike čvrstoće. Ukoliko je helikopter bio zraku (makar i pola metra nad tlom, štoviše, posebno tada), udarac takve snage vrlo vjerojatno da bi izvrnuo helikopter bočno, pri čemu bi elisa vjerovatno također zapela za tlo. Što bi se tada dogodilo vjerovatno ti je jasno.
Pa zar ti nije čovjek sve objasnio?
Helikopteri NISU građeni kao tenkovi, i ne odvaljuju velike komade stijena.
U sudaru helikopter-stijena uvijek će biti isti rezultat-helikopter izvlači znatno deblji kraj(a to bi po kornatskom jugu i oštrim stijenama značilo pad helikoptera,kao što je Simba napisao)

Jel netko može postati sliku helikoptera snimljenu neposredno prije nesreće?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:44   #204
Znači helikopter je udario u brdo, letio iznad njih i polio ih očito velikom količinom goriva, a onda bez problema odletio do Zemunika?

Ok a zašto F. Lučić nije rekao da su poliveni gorivom? Možda i on laže?
llukav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:46   #205
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
nema veze što je stipe božić rekao vidiš da čovjek nije vjerodostojan jer mijenja svoj iskaz,malo ovako,pa onda nešto sasvim drugo.

ono što bi ukazivalo na napalm je nekoliko činjenica:
1.doktori su rekli da prema obdukciji tijela poginulih (nesretnih vatrogasaca koji su odmah poginuli) nema plinova u krvi karakterističnih za gušenje dimom.što znači da su živi spaljeni. obična vatra koja prođe preko tebe u tako brzom vremenu ne može te spržiti da odmah umreš nego prvo umreš od intoksikacije plinom (ugušiš se) a tek onda izgoriš.
2.kod napalma su opekotine duboke i zapravo živ izgoriš jer temperatura koju napalm izaziva je visoka i to odjednom,nije potrebna vatrena stihija i akumulacija širokog požara nego je ciljana visoka temperatura.
3.istaljeni aluminij na mjestu nesreće. aluminij ima visoki stupanj taljenja koji ne može spaliti vatra. pogledaj slike putničkih aviona koji su pali i eksplodirali od kerozina,aluminij uvijek ostane neistaljen.
4. poginulo je 13 od 14 vatrogasaca, 7 odmah, 6 kasnije. to je jako visok postotak smrtnosti,zapravo vrlo neobično.danas se opekotine mogu dobro tretirati čak i kada je veći dio kože spaljen.to govori da se radilo o vrlo visokoj temperaturi (namjerno izostavljam faktor stručnosti liječenja jer prepostavljam da su si dali maksimalno truda)
Još jedan stručnjak za sve i svašta, zna o taljenju aluminija, zna o temperaturama kerozina, o napalmu , o sudskoj medicini, o tretiranju opeklina i faktorima smrtnosti opečenih.
Nego reci nam već jednom šta se desilo. Očito ni kerozin iz helikoptera nije bio jer se inače aluminij ne bi rastalio zar ne? Možda NATO vježba sa napalmom? Uzletanje svemirskog broda? Zraka smrti sa ruskog satelita?
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.09.2007., 17:46   #206
Quote:
llukav kaže: Pogledaj post
Znači helikopter je udario u brdo, letio iznad njih i polio ih očito velikom količinom goriva, a onda bez problema odletio do Zemunika?
Ne do Zemunika već do Divulja
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:52   #207
Quote:
llukav kaže: Pogledaj post
Znači helikopter je udario u brdo, letio iznad njih i polio ih očito velikom količinom goriva, a onda bez problema odletio do Zemunika?

Ok a zašto F. Lučić nije rekao da su poliveni gorivom? Možda i on laže?
nisam rekao da je helikopter udario u brdo,ne znam pojedinosti.možda se radilo o dva neovisna helikoptera.od kojih ovaj prvi nije znao za drugi.ovo su hipoteze za sve nas jer ne raspolažemo sa pravim informacijama.činjenica je da ima dosta proturječnosti u informacijama koje se službeno serviraju i javnosti i rodbini poginulih.

f.lučić je možda rekao ali jel ti palo na pamet da nisu prenijeli što je on rekao?
čovjek leži pod sedativima i ne puštaju nikog k njemu u bolnicu.ispraznili su cijeli odjel tako da je u potpuno kontroliranoj izoliranoj sredini.
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:57   #208
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Još jedan stručnjak za sve i svašta, zna o taljenju aluminija, zna o temperaturama kerozina, o napalmu , o sudskoj medicini, o tretiranju opeklina i faktorima smrtnosti opečenih.
Nego reci nam već jednom šta se desilo. Očito ni kerozin iz helikoptera nije bio jer se inače aluminij ne bi rastalio zar ne? Možda NATO vježba sa napalmom? Uzletanje svemirskog broda? Zraka smrti sa ruskog satelita?
ti bi najrađe da ne znam o svemu tome ništa?svatko tko se interesira može doznati o tomu,nije tajna.činjenica je da kerozin i benzin ne gore kao napalm. forenzičari danas imaju jako dobre metode i mogu dešifrirati što se dogodilo, a preživljavanje od napalma i opeklina imaš u vikipediji
opisao sam što je moguće da se desilo.

zašto NATO? u HV ima isto napalma.

interesantno je da prije par mjeseci pao je onaj helikopter gdje je poginulo 3-4 ljudi a tko se trebao voziti umjesto njih u helikopteru: sanader,šeks i mesić. sva sreća da nisu,ali nesreća za one vojnike koji su išli umjesto njih i poginuli. nesreće se događaju, reći će neki
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:01   #209
A kako je onda iscurilo gorivo iz helikoptera ako ta vrsta helikoptera ne može izbaciti gorivo? Rodbina tvrdi da je lupio znači opet to nije istina a ostalo što kažu je. Aha sad ima i dva helikoptera do sada se tvrdilo da je bio samo jedan i da se zbog popravka čekalo tako dugo da dođe pomoć znači ni to nije istina?

Joj zar stvarno misliš da bi novinari propustili napisati da je rekao da se stvarno to dogodilo? Jedva bi dočekali to! A i da se dogodilo zašto bi se to tajilo? Nesreće se događaju pa najlakše bi im bilo reći pilot pogriješio! Da trebali su dopustiti da mu u sobu ulazi tko želi tako opečenom da se još više zakomplicira njegovo zdravstveno stanje.
llukav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:05   #210
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
nisam rekao da je helikopter udario u brdo,ne znam pojedinosti.možda se radilo o dva neovisna helikoptera.od kojih ovaj prvi nije znao za drugi.ovo su hipoteze za sve nas jer ne raspolažemo sa pravim informacijama
Pa što onda znaš?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:20   #211
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
ti bi najrađe da ne znam o svemu tome ništa?svatko tko se interesira može doznati o tomu,nije tajna.činjenica je da kerozin i benzin ne gore kao napalm. forenzičari danas imaju jako dobre metode i mogu dešifrirati što se dogodilo, a preživljavanje od napalma i opeklina imaš u vikipediji
opisao sam što je moguće da se desilo.

zašto NATO? u HV ima isto napalma.
Meni svejedno jel znaš ili ne znaš, samo sam primjetio da nastupaš sa autoritetom nekog ko iza sebe ima formalnu naobrazbu na svim tim područjima. Pa me začudilo kako netko toliko široko obrazovan ima vremena visiti po forumima. Ali sad vidim da si samo wiki - stručnjak.
Ali dobro, reci konačno koja je to tvoja teorija. Helikopter je na njih bacio napalm? Ili mig 21. A zašto, previše su znali? Netko je od njih vidio Sanadera sa ljubavnicom?

Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
interesantno je da prije par mjeseci pao je onaj helikopter gdje je poginulo 3-4 ljudi a tko se trebao voziti umjesto njih u helikopteru: sanader,šeks i mesić. sva sreća da nisu,ali nesreća za one vojnike koji su išli umjesto njih i poginuli. nesreće se događaju, reći će neki
A po tebi se nesreće ne događaju? Samo planirana ubojstva, urote, spletke...
Ne može se desiti da nitko nije kriv?
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 18:20   #212
Imam u moždanima nekakvo mutno sjećanje da je NATO-u nesto ispalo na Kornatu. Ono kad su bombardirali Srbiju.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:23   #213
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
nema veze što je stipe božić rekao vidiš da čovjek nije vjerodostojan jer mijenja svoj iskaz,malo ovako,pa onda nešto sasvim drugo.

ono što bi ukazivalo na napalm je nekoliko činjenica:
1.doktori su rekli da prema obdukciji tijela poginulih (nesretnih vatrogasaca koji su odmah poginuli) nema plinova u krvi karakterističnih za gušenje dimom.što znači da su živi spaljeni. obična vatra koja prođe preko tebe u tako brzom vremenu ne može te spržiti da odmah umreš nego prvo umreš od intoksikacije plinom (ugušiš se) a tek onda izgoriš.
2.kod napalma su opekotine duboke i zapravo živ izgoriš jer temperatura koju napalm izaziva je visoka i to odjednom,nije potrebna vatrena stihija i akumulacija širokog požara nego je ciljana visoka temperatura.
3.istaljeni aluminij na mjestu nesreće. aluminij ima visoki stupanj taljenja koji ne može spaliti vatra. pogledaj slike putničkih aviona koji su pali i eksplodirali od kerozina,aluminij uvijek ostane neistaljen.
4. poginulo je 13 od 14 vatrogasaca, 7 odmah, 6 kasnije. to je jako visok postotak smrtnosti,zapravo vrlo neobično.danas se opekotine mogu dobro tretirati čak i kada je veći dio kože spaljen.to govori da se radilo o vrlo visokoj temperaturi (namjerno izostavljam faktor stručnosti liječenja jer prepostavljam da su si dali maksimalno truda)
Najvjerojatnije je helikoter bacija napalm na vatrogasce i onda zbrisa, jelda?
klapac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:27   #214
Iskreno mi je žao svih žrtava i krivaca. Duboko sam uvjeren da to nitko nije namjerno skrivio. Dođavola, zašto petljaju?
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:51   #215
Jebote, meni je teorija kerozina izgledala kao SF, a ovo sada o napalmu, nemam riječi. Možda su slovenci isprobavali svoje rakete zemlja more pa malo fulali. Mene su popljuvali jer sumljam u nalaz "neovisnog ekspertnog" tima, ali sada ste malo pretjerali. Nije mi jasno kako se nitko od Šibenčana koji su sigurno nešto čuli u gradu nisu javili na ovakve rasprave?!?!?!
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:18   #216
Da li itko od nas razumije konstrukciju helikoptera. Gdje stoji i koliko ulja za hidrauliku postoji u helikopteru?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:19   #217
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Da li itko od nas razumije konstrukciju helikoptera. Gdje stoji i koliko ulja za hidrauliku postoji u helikopteru?
Ni blizu donjem dijelu helikoptera.Najveći dio hidro sustava se nalazi u dijelu helikoptera gdje su smješteni motori.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:55   #218
Quote:
klapac kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije je helikoter bacija napalm na vatrogasce i onda zbrisa, jelda?

moguće je da su bila dva helikoptera,jedan koji ih je iskrcao i jedan koji je došao nakon toga. misliš da je teško zbrisat?

sve su to hipoteze.koje se lako mogu provjeriti onima koji imaju pristup dokazima.

zanimljivo bi bilo čuti koliki je vlada iznos u kunama odobrila na rad specijalne komisije za utvrđivanje uzroka nesreće?
eruptivna vatra ne drži vodu.

i zašto nikome nije sumnjivo da baš kao tobož slučajno ima milijun fotografija vatrogasaca i onog lika što je bacio navodno čik. i nitko od njih nije znao da ih se slika. to sve slučajno,a?
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:58   #219
Quote:
PTomislav kaže: Pogledaj post
Jebote, meni je teorija kerozina izgledala kao SF, a ovo sada o napalmu, nemam riječi. Možda su slovenci isprobavali svoje rakete zemlja more pa malo fulali. Mene su popljuvali jer sumljam u nalaz "neovisnog ekspertnog" tima, ali sada ste malo pretjerali. Nije mi jasno kako se nitko od Šibenčana koji su sigurno nešto čuli u gradu nisu javili na ovakve rasprave?!?!?!
napalm objašnjava neke stvari jer gori sa visokom temperaturom.sumnjam da su bili slovenci, sanaderu janša javi za svaki incident unaprijed možda šibenčani ne znaju da postoji ovaj forum.
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:05   #220
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Ali dobro, reci konačno koja je to tvoja teorija. Helikopter je na njih bacio napalm? Ili mig 21. A zašto, previše su znali? Netko je od njih vidio Sanadera sa ljubavnicom?


A po tebi se nesreće ne događaju? Samo planirana ubojstva, urote, spletke...
Ne može se desiti da nitko nije kriv?
postoji mogućnost da nitko nije kriv ali da je tako ne bi se zataškavalo ili možda bi po defaultu jer su naši političari jadni glupi i primitivni i ne znaju priznati kada se dogodi sranje.
čuo sam raznih teorija, ima ih i tu na forumu. od NATO nesreće,NATO eksperimenata do urote ekstremno desničarskih krugova koji pomoću dvostrukog zapovjednog lanca u MORH-u rade pizdarije pred izbore jer mrze sanadera.možda se netko u vojsci zaigrao.možda je državnom vrhu trebala neka odvlakuša od bitnih stvari,možda je sve samo užasan nemar i zataškavanje. možda.treba sve uzeti u obzir.
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.