Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 00:37   #121
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
ako si vadila 21 dc onda se gleda luteinska faza??
sad vise nis ne kuzim,sestra med.mi rekla da folikularna
ako je luteinska onda je vrijednost niska ovulacija 0 vrijednost je 1.7-27.0
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 01:44   #122
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sad vise nis ne kuzim,sestra med.mi rekla da folikularna
ako je luteinska onda je vrijednost niska ovulacija 0 vrijednost je 1.7-27.0
progesteron ti se vadi 21 dc ili 7 dan poslije ovulacije....što..ako ti je po školski ovulacija 14 dan ciklusa...onda ti i 21 dc pada kao 7 dpo....

ako imaš kasne ovulacije inače..onda bi na to trebala obratiti pažnju....i vadti baš na 7 dpo progsteron a ne na 21 dc.

folikularna faza ti je vrijeme do ovulacije - a lutealna nakon ovulacije...a pošto se mjeri količina progesterona nakon ovulacije.onda se gleda pod r.vrijednosti za lutealnu...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 11:06   #123
Eto,to sam ti i ja rekla ,ali trebala ti je i gin.reći jel zna da imaš dugačke cikluse
Tako da si uzalud vadila na 21 dc
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:50   #124
Question

Hello,
evo da se i ja prikljucim ovoj temi po prvi put.Vadila sam progesterom na 19.dan ciklusa te ne bih znala dal mi je to sredina ciklusa ili luteinska faza i bio mi je 28.38 a za sredinu je gornja granica 3 a za luteinsku 27 u svakom slucaju je poviseno.Gin mi je rekla da mi je nalaz super,skroz sam zbunjena.Imam 35 god.i zelim bebu a do sad nikad nisam bila trudna.Help
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:26   #125
Quote:
jelena mia kaže: Pogledaj post
Hello,
evo da se i ja prikljucim ovoj temi po prvi put.Vadila sam progesterom na 19.dan ciklusa te ne bih znala dal mi je to sredina ciklusa ili luteinska faza i bio mi je 28.38 a za sredinu je gornja granica 3 a za luteinsku 27 u svakom slucaju je poviseno.Gin mi je rekla da mi je nalaz super,skroz sam zbunjena.Imam 35 god.i zelim bebu a do sad nikad nisam bila trudna.Help
jel znaš koji dan ti je bila ovulacija??? i napiši refeerentne vrijednosti za luteinsku fazu jer je od laba do laba razlika u vrijednostima...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:41   #126
hvala ti sto ti je stalo-ovako: ciklus mi traje 30-32 dana a dan vadenja krvi je bio 19.dan
referentne vrijednosti su za sredinu ciklusa 1.5-3 a za luteinsku fazu do 27.Mislim da mi je ovulacija bila 5-7 dana prije jer je ciljam za trudnocu a kako sam 16.dan ciklusa prokrvarila gin.mi je dala da izvadim progesteron a utz.je uredan.Kad sam dobila nalaz odmah sam je zvala a ona mi je rekla da to nije poviseno i da to znaci da mi jajnici jos super rade a meni je vrijednost 28.38.Hvala ti draga
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 23:27   #127
onda ti je to ok..jer što viši progesteron to bolje...jer njega i zovu i "hormonom čuvara trudnoće"-što viši to bolje...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 00:16   #128
Pozz svima meni treba pomoc vadila sam nalaze ginekoloski hormoni i bit je u tome neznam ih procitat a gori mi pod nogama pomazite cureeee
plava jelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:45   #129
Thumbs down progesteron u folikulinskoj fazi

Molim Vas da mi objasnite sto znaci kad je progesteron povisen 4.2 a trebao bi biti do 3.2?Da li to moze biti opasno i kako ga vratiti u normalu? Inace pijem Sandimun Neoral 100 mg dva puta dnevno duze vrije trosila sam i Humiru do prije 6 mjeseci iprije godinu dana Medrol....radi problema s ocima..lp...Hvala
PetraM25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:18   #130
Pozdrav! Dižem temu jer ne znam kuda da idem.
Nadam se da mi netko može reći nešto smisleno jer u mojoj situaciji nema logike. Inače, imam relativno uredne cikluse 24-27 dana, u kasnim sam tridesetima.
Dakle, 10. dan ciklusa (po meni 9. jer zabilježim drugi dan ako samo malo krene navečer) sam bila na gin. pregledu, ultrazvuku i papi. I veli meni doktorica, sve ok, imate nekoliko folikula od kojih je najveći 11, vodećeg nema, endometrij vam je trolinijski, ali jako tanak 3.6, i uz takav endometrij ako biste željeli ne bi mogli ostvariti trudnoću, odnosno šanse su male, gotovo nikakve. I normalno, ja u šoku, nikad nikakvih problema, papa uvijek uredan i kažem ja da ću doći za nekoliko dana da ponovi UZV. I dođem ja 14. dan (po njoj 15.) i pregleda ona mene ponovo i kaže da vodećeg folikula i dalje nema, ovulacije nije bilo, ne vidi žuto tijelo, niti neku tekućinu, ali da mi je sad endometrij i dalje trolinijski, ali deblji, 5.9 i da mogu još izvaditi progesteron 21. dc. I ok, izvadim ja progesteron 21. dc (po meni 20.) i progesteron 48 - ref. vrijednosti od 5.3 - 86. I sad mi zaista ništa nije jasno... Koliko ja znam, vrijednost progesterona pokazuje da je bila ovulacija, BT je imala skok 14. dan, kad sam bi bila drugi put na pregledu, a ona me uvjerava da ništa ne vidi... Jesam li ja luda ili je ona luda ili ima još neko objašnjenje koje mi ne pada na pamet?
Chocolatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:03   #131
Evo sto sam ja nasla..buduci da imam isti problem ko i ti:
Odgovorio: prim.mr.sc.Renato Bauman
Stovana, ukoliko je progesteron pozitivan to smatramo najsigurnijim znakom da je bila ovulacija, sigurnijim i od ultrazvuka. Stoga treba smatrati da je folikul bio i prsnuo.
I ovo kao odgovor od drugog dr.akle, u odgovoru na vaše pitanje, povišeni progesteron u mlade i zdrave žene koja želi zanijeti znači da je ovulacija bila, i sigurni je pokazatelj ovulacije.
Tako da..ja bih rekla po tom da si imala ovulaciju.
__________________
<3

Zadnje uređivanje Piccola bambina : 16.03.2013. at 13:06. Reason: Nadopuna
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:35   #132
Evo samo da prijavim da sam jutros vadila krv da vidim progesteron.. Uglavnom, za one koji se pitaju kao što sam se ja pitala..: ne treba biti natašte, otišla lipo u Sunce, nije se tribalo ni naručit, platila 135 kn i nalaz sutra. Savršeno.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 14:21   #133
pomoc

Drage cure

vadila sam progesteron 21 dc i nalaz je 4.4. Normala je od 12 do 43. Sa obzirom da je ovulacija bila 20 dc da li sam mozda prerano vadila progesteron? Pretpostavljam da je razlog da se vadi 21 dc zato jer je tada otprilike proslo vec 7 dana od ovulacije? Na terapiji duphastona sam i uzimam 2x1 tabletu. Kakvo je vase misljenje? Ovulacija mi je bila vidljiva na UZV jer sam isla svaki drugi dan na folikulometriju i jajasce je puklo nakon sto je bilo veliko 20x30. Endometrij je trolinijski i iznosi 10.5 mm. Doktor je rekao da mu sve izgleda u redu.

Hvala puno
zabica171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:10   #134
Hmmm, hormoni se obicno vade dok nisi na nikakvoj terapiji. Nema smisla piti duphastone i kontrolirati progesteron jer ce rezultat sigurno biti ok.
I da, prerano si ga vadila, 20+7 ispada da si ga trebala vaditi 27i dan
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:02   #135
Cure trebam malo pomoc naime nakon 14 dc uzmimam duphaston 2x1 tabletu. ginekolog koji me inace vodi mi je davao terapiju 14 dana. nova ginekologica je rekla piti duphaston nakon 14 dc 2x1 tabletu 10 dana. moje pitanje je slijedece...sa obzirom da je progesteron potreban da odrzi trudnocu zasto se on mora prestati piti nakon 14 tj. 10 dana? da li to uopce ima smisla? postoji li mogucnost da ostanem trudna i onda da trudnoca bude bezuspjesna jer trebam ukinuti duphastone? ne znam sta da radim...da pijem sada to 14 dana ili 10 dana ili sta da radim?

hvala puno
zabica171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:16   #136
Zanima me da li neka od zena koje imaju povisen progesteron u lutealnoj fazi ima problema sa svrbezom u drugom dijelu ciklusa ili nekakvim dermatitisom i tako necim?
Dosao mi je nalaz i progesteron mi je 67, a ref.vrijednost je do negdje 47. I nadam se da je to razlog mojim dugogodisnjim svrbezom u drugom dijelu ciklusa..ici cu endokrinologu kroz par dana. Ostali hormoni su u redu uglavnom, cekam jos androstendion. Jedino je i FSH povisen malo.
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:28   #137
Quote:
zabica171 kaže: Pogledaj post
Cure trebam malo pomoc naime nakon 14 dc uzmimam duphaston 2x1 tabletu. ginekolog koji me inace vodi mi je davao terapiju 14 dana. nova ginekologica je rekla piti duphaston nakon 14 dc 2x1 tabletu 10 dana. moje pitanje je slijedece...sa obzirom da je progesteron potreban da odrzi trudnocu zasto se on mora prestati piti nakon 14 tj. 10 dana? da li to uopce ima smisla? postoji li mogucnost da ostanem trudna i onda da trudnoca bude bezuspjesna jer trebam ukinuti duphastone? ne znam sta da radim...da pijem sada to 14 dana ili 10 dana ili sta da radim?

hvala puno
Sad si ocito dobila duphaston da ti izazove mengu? Ja sam ga pila 10-ak dana kad bi trebala izazvat mengu. Nema ti sad veze jel to 10 ili 14 dana jer kad prestanes pit, za par dana bi trebala dobit. Obicno ga trudnice dobivaju da bi ocuvale ranu trudnocu. Ja cu ga recimo uzimati 2 tj pa na ultrazvuk pa cemo vidjeti jel mi endometrij dovoljno debeo. Ako je, vjerojatno ce me skinut s duphastona.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:41   #138
Molim vas pomognite mi, totalno sam zbunjena i više ništa ne znam.
Ciklus mi traje 30-31 dan, ginekologica mi je rekla da idem vadit progesteron 7 dana nakon ovulacije.
Ja sam išla 24 dc i vrijednost mi je 4.74 dali je to premalo ??- u labaratorijskim nalazima piše da je to folikularna faza.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:20   #139
pozdrav! što mislite o rezultatu progesterona 9.98, dok je referentni interval za luteinsku fazu 1.7 - 27.0 ?
krv je vađena 19. dana ciklusa koji je nešto kraći od uobičajnog, traje 25 dana.
hvala!
Peripetija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.