Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 23:34   #21
Quote:
OpenRadio kaže: Pogledaj post
umirem na komentare.
potpisujem sve.
gledam dalje
+1 na sve.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:12   #22
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post

Ne copraj. Ne trebaju poradit ni na čemu, jer to onda više ne bi bilo to.
Itekako trebaju ako hoće da serija potraje.

Trash je u redu u određenim količinama, ali ako nastave sa šerifom koji nezna ispunit papirologiju i krši apsolutno sva pravila serija mi neće potrajati. Hood radi stvari na svoj način, sve je to super, ali dokle će to potrajati.

Sama premisa lopova koji glumi šerifa je krcata mogućnostima. Najbolji trenutak u drugoj epizodi mi je bio pokušaj uhićivanja braće Moody. Lopov koji glumi šerifa zabrijao da je pravi šerif. Fantazija.

Tako da odbijam ne kukati jer serija može biti vrhunska.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:19   #23
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post

Tako da odbijam ne kukati jer serija može biti vrhunska.
U tom slučaju, let's agree to disagree u onome što želimo dobiti od ove serije.

Srećom, mislim da će meni želja biti ispunjena, jer sam nešto čituckala da su autori seriju namjerno potrešali, te ju takvom žele zadržati.

A Ludicrous Series, and It Knows It.

Da nije kakav eksperiment s publikom?
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:26   #24
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
U tom slučaju, let's agree to disagree u onome što želimo dobiti od ove serije.
Deal.

Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Srećom, mislim da će meni želja biti ispunjena, jer sam nešto čituckala da su autori seriju namjerno potrešali, te ju takvom žele zadržati.
Šteta. Bilo bi zanimljivo gledat lopova koji glumi šerifa i svako malo zaboravlja da je lopov pa igra pravog šerifa. Nešto ala Blue Streak.

Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Da nije kakav eksperiment s publikom?
Nedo Bog. Ako uspije, većina serija će ciljat na trash elemente. Šteta dobrih ideja.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:48   #25
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post

Šteta. Bilo bi zanimljivo gledat lopova koji glumi šerifa i svako malo zaboravlja da je lopov pa igra pravog šerifa.
Pa to ćemo i gledati. Vidiš da je već počeo radit reda među kriminalcima. On će sad zapravo i biti pravi šerif, štititi jadne i nemoćne, golim rukama podavit sve negativce i tako dalje...dakle - ne samo onog s kojim osobno ima history, nego i sve ostale koji zaprijete njegovom gradiću. Štitit će Amishe, rješavati domestic violence, suzbijati dilanje droge...sigurna sam da će u jednom trenutku shvatiti da se sve više ponaša kao šerif, a sve manje sjeća da je uopće ikada bio kriminalac.



Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Nedo Bog. Ako uspije, većina serija će ciljat na trash elemente. Šteta dobrih ideja.
Ma neće, bez brige. Nek' bude svega i sve pet
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:57   #26
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Pa to ćemo i gledati. Vidiš da je već počeo radit reda među kriminalcima. On će sad zapravo i biti pravi šerif, štititi jadne i nemoćne, golim rukama podavit sve negativce i tako dalje...dakle - ne samo onog s kojim osobno ima history, nego i sve ostale koji zaprijete njegovom gradiću. Štitit će Amishe, rješavati domestic violence, suzbijati dilanje droge...sigurna sam da će u jednom trenutku shvatiti da se sve više ponaša kao šerif, a sve manje sjeća da je uopće ikada bio kriminalac.
Ovo je serija koju želim gledati, ali bez svih trash elemenata. Živi bili pa vidjeli.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:34   #27
Ok, nastavljamo u revijalnom tonu, red jebačine, sisa i guzica i red psihopata, začinjeno s nekoliko klišej/patetičnih trenutaka

Baš me zanima kako će se "šerif" sada izvući kada je onaj lik stavio video na youtube...

__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:40   #28
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Ok, nastavljamo u revijalnom tonu, red jebačine, sisa i guzica i red psihopata, začinjeno s nekoliko klišej/patetičnih trenutaka
Ovoga puta i muške guzice, molit ću lijepo. I to dobre. Ne možeš reć da radnju nisu upotpunili nečim novim.

Razočarao me skroz. Da nije mogao još jednu okrenut na brzaka nakon one male šorice s boksačem, nego drito u birtiju. Mislim stvarno.
Pa gdje mu je mladost?

Pjesmica iz birtije koju sam odmah išla tražit:

https://www.youtube.com/watch?v=A6ldrAnR4s4

kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 22:30   #29
Dobra mjuza

Baduvej, njušim da bi iduću epku mogla "najebati" ona policajka tj. da će je šerif pimpekovati, mislim bilo bi red kaj ne
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 22:46   #30
Ova epizoda je upravo ono o čemu sam govorio prije tjedan dana. Trash je u redu ako je u određenim granicama. Ali kad šerif zanemari pravila, bez obzira koliko mi je drago da je borac dobio batine, i na onakav način razjebe frajera te samo produži dalje to je već previše. Jedini razlog zašto ću se vratit jest da vidim što će se dogodit sad kad tata Rus sazna za Hooda.

Onog luđu sa cvikama sam čekao tri epizode da pukne, bilo je za očekivat da lik ima neki tik.

Trash wagon went off tracks.

__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 23:39   #31
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Dobra mjuza
Odlična.

Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Baduvej, njušim da bi iduću epku mogla "najebati" ona policajka
Pa ona je na.ebala čim je ušla u kadar.

Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Ova epizoda je upravo ono o čemu sam govorio prije tjedan dana. Trash je u redu ako je u određenim granicama. Ali kad šerif zanemari pravila, bez obzira koliko mi je drago da je borac dobio batine, i na onakav način razjebe frajera te samo produži dalje to je već previše.

Trash wagon went off tracks.

Ti ćeš morat nekakvom metodom namjerno isprovocirati neki žešći kurcšlus u svojoj racionalnoj glavi svaki puta prije no što počne nova epizoda želiš li uživati u ovoj seriji onako kako je to zamišljeno.
Mislim da ti je i samom jasno kud ovo vodi, te da nekog bitnijeg smanjivanja trešavosti neće biti.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 23:58   #32
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Ti ćeš morat nekakvom metodom namjerno isprovocirati neki žešći kurcšlus u svojoj racionalnoj glavi svaki puta prije no što počne nova epizoda želiš li uživati u ovoj seriji onako kako je to zamišljeno.
Mislim da ti je i samom jasno kud ovo vodi, te da nekog bitnijeg smanjivanja trešavosti neće biti.
Kurcšlus?!

Jasno je meni gdje ova serija vodi isto kako mi je jasno da bolje neće postat. Ali svejedno gledam jer bez obzira na trash elemente serija ima dijelova gdje je dobra.

Primjer. Kraj ove epizode mi je bio odličan, razgovor Hooda i Kaia. Činjenica da će video završit na YT i da će se saznati gdje je Hood također otvara zanimljiva vrata. Kako će Hood reagirati kad njegov identitet postane upitan? Hoće li ljudi prihvatiti njegovu laž s obzirom da odbija postati Kaijev potrčko ili će ga odbacit kao ološ?

Potencijal je prekrasan, to je ono što me drži. Trash me probija ali se da izgurat. Samo nemojte očekivat oduševljene komentare od mene jer mi bolno jasno da je serija mogla biti pun kurac bolja bez tih trash elemenata.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 01:30   #33
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Ova epizoda je upravo ono o čemu sam govorio prije tjedan dana. Trash je u redu ako je u određenim granicama. Ali kad šerif zanemari pravila, bez obzira koliko mi je drago da je borac dobio batine, i na onakav način razjebe frajera te samo produži dalje to je već previše. [/I]
Ok, razumijem zašto te poneki trash/klišej trenutak raspizdi, ali s druge strane „šerif“ nije šerif pa ne može tako ni razmišljati, on je jel kriminalac koji se slučajno našao u ulozi šerifa + očigledno ima PTSP od 15 godina zatvora kada mu se često pomuti um kada dođe do nasilja…

Jedino u svemu tome je trash što nikome ne odgovara to što je polomio onog borca, mislim ok, lik je silovatelj ne bude bilo tužbe protiv šerifa ali opet…
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 01:45   #34
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Ok, razumijem zašto te poneki trash/klišej trenutak raspizdi, ali s druge strane „šerif“ nije šerif pa ne može tako ni razmišljati, on je jel kriminalac koji se slučajno našao u ulozi šerifa + očigledno ima PTSP od 15 godina zatvora kada mu se često pomuti um kada dođe do nasilja…
Jasno je da lik nije šerif, jasno je da ima problema, ali nalazi se u situaciji gdje ide njemu u korist prodat ljudima da je nešto što nije. On to ne radi.

Kako sam rekao, jedino što ga može izvući je činjenica da se suprostavlja čovjeku kojega se svi boje te će grad vrlo vjerovatno stati iza njega čak i kad mu identitet bude otkriven.

Ali to ne znači da se ne može barem malo potrudit. Ali samo malo.

Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Jedino u svemu tome je trash što nikome ne odgovara to što je polomio onog borca, mislim ok, lik je silovatelj ne bude bilo tužbe protiv šerifa ali opet…
Silovatelj je zaslužio što je dobio i uživao sam u tome dijelu seriju. Bilo mi je tako drago da sam potpuno ignorirao kršenje procedure i pretjeranu upotrebu sile koja bi inače rezultirala suspenzijom te u ovoj slučaju otkazom i podizanjem optužnice. Ali neka...

Što je meni zapravo trash u toj sceni jest činjenica da se izvukao se iz tri poluge, polomio zglob, isčašio rame, polomio podlakticu i nadlakticu, slomio drugu ruku te rastvorio dlan profesionalnom borcu. Da je došlo do sretnog haymakera već bi prožvakao, ali ovakvo prebijanje je previše.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 02:02   #35
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post

Kako sam rekao, jedino što ga može izvući je činjenica da se suprostavlja čovjeku kojega se svi boje te će grad vrlo vjerovatno stati iza njega čak i kad mu identitet bude otkriven.
Hmm da to bi možda bio logični slijed događaja ali nekako mislim da on puca po šavovima i da ga zapravo boli kuki za Grad i da je samo željan neke osvete, a samo nije još odlučio kome će se osvetiti…

On zapravo ni ne zna zašto je ostao u gradu, jer dijamanata nema (ok sada ima, kada mu ih je dala), nema ni Carrie, tako da ne znam zašto bi mu išlo u prilog da glumi nešto što nije, nema više interesa. Eventualno zbog kčeri, navodne...

Nekako sumnjam da će odmah ljudi s prave strane zakona saznati da je fejk, više mi se čini da će tata mafijaš doći u grad pa će onda biti krug ucijene Šerif/Carre/i tata mafijaš. A s druge strane bi psiho Amiš mogao profitirati cijelo vrijeme…

Uglavnom, očekujem sapunicu
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 02:10   #36
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Hmm da to bi možda bio logični slijed događaja ali nekako mislim da on puca po šavovima i da ga zapravo boli kuki za Grad i da je samo željan neke osvete, a samo nije još odlučio kome će se osvetiti…

On zapravo ni ne zna zašto je ostao u gradu, jer dijamanata nema (ok sada ima, kada mu ih je dala), nema ni Carrie, tako da ne znam zašto bi mu išli u prilog da glumi nešto što nije, nema više interesa. Eventualno zbog kčeri, navodne...

Nekako sumnjam da će odmah ljudi s prave strane zakona saznati da je fejk, više mi se čini da će tata mafijaš doći u grad pa će onda biti krug ucijene Šerif/Carre/i tata mafijaš. A s druge strane bi psiho Amiš mogao profitirati cijelo vrijeme…
Mislim da je ostao zbog kćeri i Ivane. Dijamante ne želi, osvetu za izgubljenih 15 godina polako usmjerava na Kaia, zaštita kćeri i Ivane će mu mislim polako postati prioritet.

Definitivno će biti veselo kad se tata Rus pojavi, Kai sazna tko je Hood i ucjene krenu.

Zato ostajem uz seriju, jer šta je je potencijala za odlične zaplete ima. Ali me taj trash jebe u mozak.

Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Uglavnom, očekujem sapunicu
Yep.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:37   #37
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Kurcšlus?!
Od njemačkog "Kurtzschluss". Iako se hrvatima taj c (z) izgubio prilikom masakriranja Njemačkog, ja ga ne dam!


Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Potencijal je prekrasan, to je ono što me drži. Trash me probija ali se da izgurat.

Meni je nekako obrnuto. Količina treša po epizodi je jedini originalni zahvat u ovoj seriji. Svi zapleti, koliko god dobri, prekopirani su odnekud i viđeni i u filmovima i u serijama tisuću puta.
Preuzimanje tuđeg identiteta / Amiši i bad girl among them / "to je zapravo moja kći a nisam ni znao da je imam" / bad gaj je zapravo tata glavne junakinje / našminkani haker (izludit će me otkud mi je ta shema poznata), i tako dalje i tako dalje.
Pobrali apsolutno sve što se pobrati dalo i samljeli u istu kobasicu.

Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post

Uglavnom, očekujem sapunicu
...podebljanu tonama krvi i golih guzica...

Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post

Zato ostajem uz seriju, jer šta je je potencijala za odlične zaplete ima. Ali me taj trash jebe u mozak.


Ma opusti se, i meni je malo teško otvorena uma prihvatiti ovaj novi revolucionarni koncept snimanja.
U dosadašnjim serijama su scena seksa i nasilja popunjavale prazninu između dvije radnje, a u ovoj seriji radnja popunjava prazninu između scena seksa i nasilja.
Očito je kako su autori naumili da u svakoj epizodi jednostavno moraju biti prisutne te dvije stavke, a ostalo kako naleti.
Ako očekuješ od Hooda da se počne racionalnije ponašati, načekat ćeš se, taj će u svakoj epizodi nekog prebit i okrenut bilo to u njegovom interesu ili ne.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:40   #38
pogledala i ja
vidi se da je od kreatora ćru blada

super su mi glavni, psiho daći i nasminkani najvise
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 16:16   #39
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiii još malo sisa i guzica, muškija i ženskija... Već sam mislio da će šerif ostati suh ooo sudbo kletva, ali onda je došla udovica da je rasturi.... Baduvej kao djevac nemam pojma o sexu, ali eto baš je zanimljivo kako odglume te scene, mislim izgleda kao da se za pravo ševe...

Ok, i kakva je ono pljačka na početku, cilj, poanta?!?! Totalni fail...

Onaj lik s naočalama i leptir mašnom, LOL koji klišej i pol...

Kako se Proctor raspjevao u zatvoru...

Uff i Ladyboy je stigao u grad, to će biti zanimljivo...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:05   #40
Dakle, stvarno...

Dok se ovo gleda postoji samo jedna dilema: da li da se scene seksa pogledaju ponovno odmah, ili kad završi epizoda.

Šerif i dalje bez pitanja okreće svaku s kojom dijeli isti kadar duže od minute, tako da me na kraju kad se pojavio našminkani u izazovnoj pozi posred haube skoro šlagiralo, već su mi ruke bile spremne pokriti oči, just in case...

A evo nam sada uz obilje seksa i pokoja narodna doskočica:

"Half deaf is better than all dead..."
(čujem nasnimani smijeh iz studija u pozadini).


(p.s. lex, jesi baš morao to tako javno ovdje objavit, sad odmah pazim što pišem, nemam pjesničku slobodu.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.