Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 00:05   #1
Kosti zdjelice

Pozdrav svima!Imam pitanjce za iskusne: trudna sam tek 3 i pol mjeseca, na mirovanju, jucer sam nakon duuuugo vremena malo cistila po kuci pa su me pocele boljuckati kosti zdjelice i to traje i danas cijeli dan, ma jedva malo, nije bas neka bol al me strah otici u setnju, hodam ko patka, osjecam se ko da mi je vlak prosao kroz medjunoozje ili ko da sam se opako poseksala s mm a nisam. e sad, ja sam mislila da se kosti zdjelice sire kasnije u trudnoci pa onda opet kao priprema za porod pa mi je ovo moje prerano i mrvicu me brine. da li se i vama desavalo?

p.s.ne mogu ni definirat da li je stidna kost ili nesto u trbuhu blizu,na pregled idem tek za 4 dana pa me zanima sta vi iskusnjace kaze, meni je ovo prva beba...thanks!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:17   #2
zdjelicne kosti se polako sire mjesecima, kao i maternica. beba se spusta i pritisce na zdjelicu.

pri kraju, kad krene ta priprema za porod onda ide onaj zadnji val sirenja pod adrenalinom, hormonima koji ublaze bolnost. a ovo za sada ide mic-po-mic.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:05   #3
hvala draga, vec mi je malo lakse...bojala sam se da nema to mozda kakve veze s preranim otvaranjem... danas cu opet cijeli dan preventivno odlezati, a za koji dan opet u setnju. kad sjedim stojim ili lezim ne osjetim skoro uopce al mi je neugodno hodati, tako da moram biti doma...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:27   #4
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
hvala draga, vec mi je malo lakse...bojala sam se da nema to mozda kakve veze s preranim otvaranjem... danas cu opet cijeli dan preventivno odlezati, a za koji dan opet u setnju. kad sjedim stojim ili lezim ne osjetim skoro uopce al mi je neugodno hodati, tako da moram biti doma...
Je, to boli i nije uopce ugodno. Ja sam se vec navikla pa ni ne kuzim. Ali, zadnjih tjedana imam problema s preponama...... kod dizanja nakon sjedenja ili lezanja, uzas jedan, moram se rashodati ko bakica s umjetnim kukom, a bole me za poludit. Mrak film. Hodam ko patka, s noge na nogu, samoj sebi sam smijesna. Tako da se nemoj nista zabrinjavati, sve je to normalno.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:34   #5
i ja sam jedna od "sretnica" koju prepone rasturaju.. okrenut se po noći u krevetu, ustati, stajati na jednoj nozi (tuš, oblačenje i sl.), nakon dužeg hodanja, rintanja po kući, sjedenja par sati u komadu (na poslu) - boli za popi*dit, bol mi se spušta skroz u petu.. sad u 30. tjednu sam prestala raditi konačno, pa ne moram više sjediti toliko i odmah je malo lakše. gin kaže da je to sve normalno i da će proći kad rodim.. ugl, pomaže da ne budeš dugo u jednom položaju, posebno izbjegavaj sjedenje - ili šetaj ili lezi. puno sagibanja i čučanja (npr. kad radim u vrtu) isto pojačava bol. ako ti netko može pomoći po kući, prihvati! one dane kad laganini šetkam okolo, pa malo odmorim pa opet negdje, manje boli, ali kad se naradim - tu noć mi suze polete kad se oću okrenuti
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 22:25   #6
Meni je noć najbonija za prepone - pred jutro se okrećem ko stara starica, mic po mic i oslonjena na ruke maksimalno; i to je počelo tak negdje s 32-im tjednom.
Šetnja pomaže, sve je zapravo OK osim sjedenja - dok sam još radila više me mučilo nego sad kad hopsam po gradu i odmorim sat-dva u horizontali.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 10:18   #7
hvala puno na prakticnim savjetima definitivno ih je najbolje cut od nekog ko je to prosao....po pitanju kretanja i okretanja, mene je mm ovih dana prozvao svojom kornjacicom
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 10:45   #8
A sto je to kada te rastura taj dio izmedju stidne kosti I kuka (vise prema stidnoj kosti).. Nakon stajanja ili setanja cak 20ak min... Kad sjedim I lezim nista, no cim sam malo duze na nogama pocne bolit.. I to samo sa desne strane (!).. Na kraju zari..?!?....

...a tek sam u 23 tjednu...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:19   #9
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imam pitanjce za iskusne: trudna sam tek 3 i pol mjeseca, na mirovanju, jucer sam nakon duuuugo vremena malo cistila po kuci pa su me pocele boljuckati kosti zdjelice i to traje i danas cijeli dan, ma jedva malo, nije bas neka bol al me strah otici u setnju, hodam ko patka, osjecam se ko da mi je vlak prosao kroz medjunoozje ili ko da sam se opako poseksala s mm a nisam. e sad, ja sam mislila da se kosti zdjelice sire kasnije u trudnoci pa onda opet kao priprema za porod pa mi je ovo moje prerano i mrvicu me brine. da li se i vama desavalo?

p.s.ne mogu ni definirat da li je stidna kost ili nesto u trbuhu blizu,na pregled idem tek za 4 dana pa me zanima sta vi iskusnjace kaze, meni je ovo prva beba...thanks!
I mene je u prvoj trudnoći tako bolilo na samom početku trudnoće ali je to bilo samo širenje kostiju.Znam jer se nisam tada bila udebljala ni kile a hlače nisam mogla prevući preko kukova.Zato mi se poslije u trudnoći to nije dešavalo a i lako sam se porodila.Samo nek se šire
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 18:16   #10
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
I mene je u prvoj trudnoći tako bolilo na samom početku trudnoće ali je to bilo samo širenje kostiju.Znam jer se nisam tada bila udebljala ni kile a hlače nisam mogla prevući preko kukova.Zato mi se poslije u trudnoći to nije dešavalo a i lako sam se porodila.Samo nek se šire
thanks!u medjuvremenu se vise nije ponavljalo, odnosno sad osjecam kosti zdjelice samo kad mijenjam polozaje u krevetu, mozda i zato sto svaki dan setam bar sat-sat i pol, pa mi je sve dole izvjezbano i "drzi bolje" , a jos kad kupim trudnicke gace sa steznikom.. ..eh, blazeno drugo tromjesjecje
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 18:30   #11
a jel osjećate kakvu bol u stidnim kostima? mene često to boli... onako tupa bol..
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:33   #12
ma meni je tesko razlucit sta je sta izmedju stidnih i kosti zdjelice, sve je to tamo negdje......uf....cini mi se da govorimo o istome
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 20:35   #13
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
a jel osjećate kakvu bol u stidnim kostima? mene često to boli... onako tupa bol..
Mene je najjače i bolila ta stidljiva kost To je normalno i poželjno i ja sam sa širenjem završila u prvom tromjesečju,poslije više nisam osjećala bol
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:09   #14
mene već dva dana boli sa desne strane kod stidne kosti ,malo iznad i to kad hodam i kad se žellim namjestiti u krevetu ...leć na drugu stranu ,ali kad mirujem gotovo ništa ne osjetim ,pa me to sad malo muči .Neznam šta da radim i prva mi je trudnoća
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:16   #15
Koliko si trudna? Mene je to isto bolilo, pocelo je dosta rano,.. Ako malo duze sjedim ili stojim.. Uglavnom kad hodam.. I boli dok se ne legnem I umirim..
Isto desna strana izmedju stidne kosti I kuka.. Ali vise kod stidne kosti..
Ja sam sad u 31 tjednu I jos uvijek me to boli ako se duze krecem.. Obzirom da je sve ok na pregledima, pretpostavljam da je to normalno ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 10:12   #16
Ušla sam u 6mj.Sad sam se čula sa ginek.i rekla mi je da popijem spazmex ili baralgin bez obzira šta bol nije jaka,ali da se mogu izazvat kontrakcije i da mirujem ,rekla je isto da se kosti zdjelice šire ,ali bez obiza treba bit na oprezu i ne se naprezat.TI imaš situaciju kao i ja smo šta meni sad već traje dva dana i bol ne prestaje nije jaka ali je prisutna.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 10:19   #17
Mene ne boli stalno, samo kod diteg stajanja, setanja.. Nekad cak I sjedenja..
No cim se ispruzim I odmorim malo, prestane..

Nista ne uzimam osim ponekad magnezija radi kontrakcija.. I trudim se ne forsirati puno (koliko je to moguce sa uredjivanjem stana..)...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 10:23   #18
nije ni mene bolilo i eto od jučer me boli i luda sam jer nisam naučena ležat,poslušat ću je, pa ćemo vidjet
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:48   #19
ja kad me uhvatilo nisam mogla hodati i samo sam legla, trebalo je puna dva i pol dana lezanja da prodje ( s dizanjima za jesti, ici u wc i slicno) i kad je stalo, pocela sam opet setati i nakon par dana isla na pregled i pitala doktoricu rekla je da je to normalno i bilo mi je drago da nisam pila lijekove, treba se samo malo primirit
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 19:15   #20
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
mene već dva dana boli sa desne strane kod stidne kosti ,malo iznad i to kad hodam i kad se žellim namjestiti u krevetu ...leć na drugu stranu ,ali kad mirujem gotovo ništa ne osjetim ,pa me to sad malo muči .Neznam šta da radim i prva mi je trudnoća
I ja sam osjećala nešto slično prije par tjedana i bila sam uvjerena da mi se jajnik upalio.Gin me pregledala i rekla da je to samo istezanje ligamenata usljed ubrzanog rasta maternice-imam dosta plodove vode.Inače kad god osjetiš bol,primiri se malo,znaju se javiti vražije kontrakcije pa bolje spriječiti nego liječiti
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.