Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 18:23   #1
Smrt mlade djevojke od plućne embolije u Splitu - je li krivac Yasmin?

Gledam sad na RTL najavu za vijesti. Nisam sve polovila, čula sam samo djevojka, Split ili Zadar, umrla, oralna kontracepcija.

Idem nać na netu.

Edit: još ne piše nigdje.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 18:31   #2
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Gledam sad na RTL najavu za vijesti. Nisam sve polovila, čula sam samo djevojka, Split ili Zadar, umrla, oralna kontracepcija.

Idem nać na netu.

Edit: još ne piše nigdje.
Niš čudno. Bit će još ovakvih slučajeva sve dok curke ne prestanu uzimat pilule na svoju ruku ali i dok ginići ne počinju radit malo detaljnije pretrage prije negoli nekom prepišu kontracepcijske
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 19:09   #3
Daaa, ali svejedno.. Sad me strah.

__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 19:11   #4
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Daaa, ali svejedno.. Sad me strah.

I mene, pogotovo jer su listali onu "knjigicu" koju dobiješ u Yasmin!
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 19:42   #5
Što je bilo?

Telka mi ne radi
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 19:44   #6
Jesi vidjela prilog? Ovo se dogodilo nedavno u Melbourne-u, a kažu da ovaj slučaj podsjeća na australski.

Yasmin.

Edit.. Ne mogu vjerovati da se vijest još uvijek nije pojavila na internetu! Uglavnom, cura iz Zadra je umrla od posljedica plućne embolije, za koju se smatra da je izazvana Yasminom. No, ništa još nije sigurno, kao ni da li je djevojka uzimala pilule na svoju ruku - što može biti vrlo opasno kao što se vidi iz priloženog!

Možda se sad neke opamete.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 19:46   #7
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Jesi vidjela prilog? Ovo se dogodilo nedavno u Melbourne-u, a kažu da ovaj slučaj podsjeća na australski.

Yasmin.

Jel ovo meni bilo upućeno?

Nisam...
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 19:46   #8
Evo bilo sad. Neka cura umrla od plućne embolije (negdje u Dalmaciji) i sad su rekli da će malo istražit to... Radi se o Yasmin
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 19:46   #9
Cura je iz Zadra i umrla je od embolije pluća, sumnjaju na Yasmin ali im nitko iz bolnice nije još potvrdio točno.

Ja sam upravo počela piti taj Yasmin i luda sam od svih tih vijesti, neću riskirati, ima i drugih pilula. Da li se može prekinuti piti pilule ili treba popiti za cijeli mjesec??
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Old 22.09.2008., 19:46   #10
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Jel ovo meni bilo upućeno?

Nisam...
Ne, Kristini. Tvoj post se pojavio u međuvremenu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 19:49   #11
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Cura je iz Zadra i umrla je od embolije pluća, sumnjaju na Yasmin ali im nitko iz bolnice nije još potvrdio točno.

Ja sam upravo počela piti taj Yasmin i luda sam od svih tih vijesti, neću riskirati, ima i drugih pilula. Da li se može prekinuti piti pilule ili treba popiti za cijeli mjesec??
Ako želiš, možeš prekinuti bilo kad. Samo će ti se možda malo poremetiti ciklus ali brzo se to ustabili.
Kristina19 is offline  
Old 22.09.2008., 19:49   #12
Sad sam i ja to gledala na telki...
A planirala sam ovih dana otići do ginoša pitat za tablete i nije mi ni najmanje svejedno, a nakon svega ovoga pogotovo!
loiree is offline  
Old 22.09.2008., 19:51   #13
Dobro, nemojmo sad pretjerivati. Ako tablete piješ pod liječničkim nadzorom, vjerojatnost da će ti se dogoditi tako nešto gotovo da i ne postoji.

Krvna slika, jetrene probe, tlak, težina. Sve su to lijepo nabrojali kao faktore koji se moraju posebno iskontrolirati prije početka uzimanja pilula, i naravno tijekom.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 19:52   #14
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Ne, Kristini. Tvoj post se pojavio u međuvremenu.
Ups

Postale su češće takve vijesti o pilulama....

Ja sam negdje pročitala da se simptomi tromboze javljaju u prvih par mjeseci uzimanja pilula. Zna netko jel to točno?
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 19:55   #15
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Ups

Postale su češće takve vijesti o pilulama....

Ja sam negdje pročitala da se simptomi tromboze javljaju u prvih par mjeseci uzimanja pilula. Zna netko jel to točno?
Hmm.. O tome nisam ništa čula, ali i to se vidi kad radiš krvnu sliku.

Možeš je raditi svakih šest mjeseci da budeš mirna.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 19:57   #16
Ali skoro niti jedan ginekolog ne šalje da se vadi krvna slika, nego samo propišu tablete
loiree is offline  
Old 22.09.2008., 20:02   #17
Quote:
loiree kaže: Pogledaj post
Ali skoro niti jedan ginekolog ne šalje da se vadi krvna slika, nego samo propišu tablete
E to je već drugi par rukava.. Ali mislim da bi svaka djevojka koja kreće uzimati pilule trebala biti dovoljno informirana i prije nego što posjeti ginekologa. Znači, na pregled doći s već napravljenom krvnom slikom, naučiti nešto o njihovom djelovanju i načinu uzimanja i sličnom. To je valjda najmanje što možeš učiniti za sebe kad se upuštaš u avanturu zvanu oralna kontracepcija.

__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 22.09.2008., 20:33   #18
Quote:
Kalliste kaže: Pogledaj post
ova nova situacija s kontracepcijskim pilulama me užasno živcira...stvarno zaplaši ljude koji se ne bi trebali plašiti jer uzimaju pilule pod nadzorom doktora...
nakon one australke još negdje u svijetu sam čula da je neka ženska umrla od yasmina...zatim prije tjedan dana neka ženska s faksa je umrla...misteriozna smrt i onda kažu prekinila s dečkom...bolan rastanak...prestala piti yasmin i puf umrla od toga...i sad ova cura u Zadru...

hoće li sad svaka slijedeća smrt neke mlade djevojke biti povezana s tim...mislim jasno mi je da ima puno cura koje rade na svoju ruku...ali šta su sad odjednom sve počele umirati od yasmin tableta...

ono prije tjedan dana sam prestala s yasminom jer mi nije više potreban i bila sam bolesna pila antibiotike...stres zbog ispita ugl...počnem ja dobivat grčeve...problemi s stolicom...užasne glavobolje...mislila sam gotovo ja sam slijedeća....

ja sam se isto malo ustrtarila...idem u cet kod ginekologice i nema sanse da mi da yasmine...
papricica1 is offline  
Old 22.09.2008., 20:43   #19
Quote:
papricica1 kaže: Pogledaj post
ja sam se isto malo ustrtarila...idem u cet kod ginekologice i nema sanse da mi da yasmine...
Yasmin ili druge - rizik je jednak.
Iako, i mene nekako golica da ih uskoro odbacim... ne volim slušat takve vijesti.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 20:45   #20
i ja sam vidjela na novoj vijesti....a navodno se u bolnici nalaze još 4 cure s istim simptomima, isto se sumnja na yasmin...

jedna farmaceutska tvrtka je poslala ljekarnama dopis o yasminu --> http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ot/403014.aspx

morati ću ipak malo više porazgovarati sa ginekologicom...ne sviđa mi se to što čujem po vijestima svako malo...iako mislim da ne bi trebalo do toga doći ako se ide redovito na kontrolu

btw. što se zna o yasminellama, koristi ih netko?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.