Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 15:55   #81
Pozdrav,
moje ime je Marta. Imam dva kucna ljubimca, chow-chow-a i patuljastog snaucera. Muci me jedna stvar u vezi sa chow-chow-om. On se zove Maki, ima 11 godina i u poslednje vreme je poceo malo otezano da se krece.Veci problem su mu zadnje noge. Dali smo mu beviplex i brufen. Medjutim posle drugog dana ispovratio je granule koje je jeo. Da li mozete da mi kazete da li je to zbog dejstva lekova i da li postoji jos neka terapija koju mozemo da sprovedemo?

Hvala unapred

Pozdrav,
imam jos jedno pitanje u vezi sa mojim chow-om. Ima problema sa trecim kapkom, javlja mu se skramica i suze mu oci. Mazali smo mu neke masti ali dejstvo je bilo samo trenutno. Da li mozete reci sta se moze uciniti po tom pitanju?

Hvala
Pcelica86 is offline  
Old 08.02.2009., 16:28   #82
Naravno da je zbog lijekova- ibuprofen je u pasa izuzetno ulcerogen, pa nije ni čudo da je povratio... možda je i krvario u probavni trakt.
To je tako kad se primjenjuje logika "što je dobro meni, dobro je i drugima"... inače, postoje i veterinari, to su ljudi koji se između ostaloga, bave i liječenjem životinja, pa možda treba razmisliti i o toj opciji...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 08.02.2009., 19:50   #83
macor mi sepa vec par dana, danas malo pogledan i ima ranu na zadnjoj livoj sapi, kolje se vec cili tjedan sa drugim mackama oko kuce, vrime im parenja valjda, e, de mi recite, jel da mu privijem ranu s necim ili sta, mislim sepao je on i prije alje proslo uvik pa ce valjda i sad, jel mu smim dat antibiotik silapen 1500, ali npr samo jednu cetvrtinu ili jos manje tablete

imam onu mast antibiotik pa sam misio da mu namazem i previjem, sta mislite?

btw, molim sve koji misle da sam troll i zele me napadat kaoko su radili na neke moje ranije postove, nek me zaobidju ili stave na ignore, hvala
__________________
more
marko356 is offline  
Old 08.02.2009., 19:54   #84
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Naravno da je zbog lijekova- ibuprofen je u pasa izuzetno ulcerogen, pa nije ni čudo da je povratio... možda je i krvario u probavni trakt.
To je tako kad se primjenjuje logika "što je dobro meni, dobro je i drugima"... inače, postoje i veterinari, to su ljudi koji se između ostaloga, bave i liječenjem životinja, pa možda treba razmisliti i o toj opciji...
Mislim da si malo preostro odgovorio/la iz prostog razloga sto ovo nije u svojoj reziji odradjeno vec uz konsultaciju. Kad su ljubimci u pitanju ne radim nista na svoju ruku. A ako nisi znao/la u nekim lnjigama o psima pise da se njima moze davati brufen. Ali u svakom slucaju hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje Pcelica86 : 08.02.2009. at 20:02.
Pcelica86 is offline  
Old 08.02.2009., 23:45   #85
Sad sam se tek prijavila na forum, i nadam se da će mi netko od vas moći objasniti što mi se dogodilo s mojojm macom. Pokopala sam ju prije dva dana, i još sam u šoku, i osjećam ju posvuda oko mene. Bila je stara 3 godine (još ne vjerujem da pišem u prošlom licu!!!), i bila mi je sve. Kada je imala 6 mjeseci, pala je s 5 kata, i mislila sam da neće preživit, ali tako je bila jaka, da se oporavila, samo joj se jedan živac malo ukliještio kod repa, i veterinar je rekao da, obzirom da je mlada, bi trebala biti dobro. I oporavila se, samo što nije mogla baš kontrolirati mokrenje, tj znalo joj je pobjeći... Ali nije mi bio problem za njom čistiti svaki dan, jer mi je davala toliko ljubavi i veselja, da mi nije bilo teško. Prije mjesec dana doselio mi se dečko, i ne znam, da li je to bio razlog njene promjene, ili to što se on nije naučio na životinju u stanu, koja hoda po svuda, te su svaki dan bile svađice između nas kak oto mogu dopustiti, dati joj da hoda i leži posvuda.... Mani je to postalo normalno u ove tri godine, ali razumijem da nekome tko nije na to navikao, ne može niti odmah prihvatiti. Ona se počela drukčije ponašati, na njega je počela siktati, bježati u ormare (da, i po tome je bila posebna, znala si je vrata otvarati sama, od ulaznih tako da skoči na kvaku, do ormara za robu itd...), i njega napadati.... Ne znam... Išla sam kod veterinara, i tamo je bila luda, u Plavom križu (NE PREPORUČUJEM!!!!!) se nisu usudili dotaknuti ju, izvadili su joj krv, i mokraću, i sve kao ok, ali su mi rekli da možda ima kamence u mjehuru, i da napravim ultrazvuk, i za to su me opalili 700 KUNA!!!!! A mačka je tonula, u zadnjih tjedan dana je dobila kraste po trbuhu i iza ušiju, počelo joj je padati krzno... odem na fakultet, uslikaju ju, i kažu da ima prehladu!!! i da joj dam neke antibiotie, te da su kraste od opeklina, tj kao da se spržila na bojeru (tamo je znala ležati ponekad), i da dođrm za 10ak dana, i da joj nije ništa. I ja sva sretna, doće sebi, donesem ju doma, ali i dalje ne jede, pije malo vode kad joj donesem, i samo leži.... I tako, dođem s posla prije dva dana, zovem ju ( a uvijek me čekala na vratima!), i nađem ju na jednoj polici,... mislim spava... dotaknem ju, i sva se stresem.... hladna, nepomična, i mrtva....
I sad nka mi netko kaže od čega? Zašto? Bila sam kod veterinara, probala sam sve, što se dogodilo? Nikako da izbrišem njenu sliku iz misli, samo da mi je znati od čega je umrla, što ju je dotuklo? Može li životinja umrijeti od tuge?
AFRODITAX is offline  
Old 09.02.2009., 00:04   #86
evo buduci da niko ne reagira na moj upit da kazem da sam svom macoru malo ocistio ranu, namazao antibiotik mascu i previo gazom, ugrizo me 2 put al nista strasno, vise od straha
sutra cu vidit sta ce bit, nije mu nista oteklo jos
__________________
more
marko356 is offline  
Old 09.02.2009., 01:27   #87
Bit će to da mu treba sistemski antibiotik, mast i povoj ti neće to riješit. Dapače, povoj možeš skinut odmah, jer od njega nikakve koristi. To je klasična ugrizna rana; na nogama ih obično ne treba otvarati, jer ne narastu veliki, one na glavi i vratu najčešće treba drenirati.
Bilo bi dobro da dobije i nešto protuupalno, ali ti to kod kuće vjerojatno nemaš... eventualno Andol 100 svaka 3 dana, iako, koliko će to imat efekta, slabo... uglavnom, treba mu antibiotik svakako.


Quote:
Pcelica86 kaže: Pogledaj post
Mislim da si malo preostro odgovorio/la iz prostog razloga sto ovo nije u svojoj reziji odradjeno vec uz konsultaciju. Kad su ljubimci u pitanju ne radim nista na svoju ruku. A ako nisi znao/la u nekim lnjigama o psima pise da se njima moze davati brufen. Ali u svakom slucaju hvala na odgovoru.
Pa onda si trebala pitati tog stručnjaka koji ti je rekao da psu daš ibuprofen. Gle, nemam ništa protiv tebe, ali imam protiv toga da se životinje liječe doma, i kasnije traži pomoć po forumima, to je vjerojatno najgora moguća kombinacija.
Ja nemam te knjige u kojima piše da se može davati, možda imam krive knjige?
O artritisu već postoji negdje tema, btw.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 09.02.2009. at 09:44.
Clearwater is offline  
Old 09.02.2009., 16:52   #88
Ma sto je najgore to je bilo u konsultaciji sa veterinarom, sad bar znam kome vise nema sanse da se obratim. Mislila sam da su samo doktori nehumani ali izgleda da su i veterinari.
Pcelica86 is offline  
Old 09.02.2009., 17:53   #89
Exclamation HELP....

Imam mačkicu koja jako gubi na težini i gubi dlaku... najviše je zahvaćen donji dio leđa i stražnje nožice... apetit joj je odličan, no unatoč tomu sve je mršavija!! Je li imao tko takvo iskustvo?!
Kimster_girl is offline  
Old 10.02.2009., 18:02   #90
Ja imam problem s mačkom koji je kriptorhid i prije mjesec dana kastriran, ali vet nije mogao/uspio izvaditi onaj zaostali testis.
Mačora je potpuno zahvatila veljača i svi smo već ludi od urlanja, mijaukanja i noćnih skitnji....kao da ga nismo ni kastrirali. Veterinar me uvjeravao da je zaostali testis neaktivan, atrofiran, neće biti problema.....bla.....
Ne znam što učiniti. Dobili smo negdje savjet da se obratimo na vet. fakultet, ali mi smo daleko od Zagreba i to nam je nemoguća misija.
Mačak je rezan dvaput i to gadno, u potrazi za zaostalim testisom, teško mi ga je ponovo dati na otvaranje ako će ponovo biti uzalud izmesaren. Očigledno ćemo morati potražiti drugog veterinara ali voljeli bismo da je to netko siguran u to što radi....da li negdje na potezu Zadar-Šibenik-Split postoji sličan?
moses is offline  
Old 10.02.2009., 18:05   #91
Quote:
Kimster_girl kaže: Pogledaj post
Imam mačkicu koja jako gubi na težini i gubi dlaku... najviše je zahvaćen donji dio leđa i stražnje nožice... apetit joj je odličan, no unatoč tomu sve je mršavija!! Je li imao tko takvo iskustvo?!
Veterinaru idi! Ako jede normalno, a gubi na težini, nešto jako ne valja! Moguće da ima unutarnje parazite, u najboljem slučaju
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Old 10.02.2009., 20:54   #92
Koliko dana nakon sterilizacije se skidaju šavovi?
Moja ne mora na skidanje šavova, jer je onaj nekakav biorazgradivi. Ali sad sam ju išla pogledati i vidim da nema više ni onog čvorića, a ranica izgleda onak kao ogrebotina od par cm. Je l' to normalno? Danas joj je 5. dan od sterilizacije.
-Iva- is offline  
Old 10.02.2009., 22:17   #93
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Koliko dana nakon sterilizacije se skidaju šavovi?
Moja ne mora na skidanje šavova, jer je onaj nekakav biorazgradivi. Ali sad sam ju išla pogledati i vidim da nema više ni onog čvorića, a ranica izgleda onak kao ogrebotina od par cm. Je l' to normalno? Danas joj je 5. dan od sterilizacije.
Moj mačak je imao te potkožne šavove koji se apsorbiraju. Mislim da je trebalo nekih desetak dana, možda malo više, dok su posve nestali. Zvuči u redu.
moses is offline  
Old 10.02.2009., 22:28   #94
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Očigledno ćemo morati potražiti drugog veterinara ali voljeli bismo da je to netko siguran u to što radi....da li negdje na potezu Zadar-Šibenik-Split postoji sličan?
Pa vec sam ti rekla tko u Zadru sigurno zna sto radi, u cemu je problem ?
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 11.02.2009., 10:44   #95
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Pa vec sam ti rekla tko u Zadru sigurno zna sto radi, u cemu je problem ?
Da, zahvaljujem! Skroz sam smetnula s uma drugu ambulantu.
moses is offline  
Old 12.02.2009., 15:48   #96
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Da, zahvaljujem! Skroz sam smetnula s uma drugu ambulantu.
Ajme tebe - javi kako je proslo ako odes na pregled .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 12.02.2009., 16:16   #97
Quote:
Kimster_girl kaže: Pogledaj post
Imam mačkicu koja jako gubi na težini i gubi dlaku... najviše je zahvaćen donji dio leđa i stražnje nožice... apetit joj je odličan, no unatoč tomu sve je mršavija!! Je li imao tko takvo iskustvo?!
Ovo može biti apsolutno bilo što. I uskoro će uginuti ako brzo gubi na težini, a ne ode veterinaru. I tu ti ničije slično iskustvo neće pomoći. Mogu biti paraziti (unutarnji ili vanjski), može biti bolest, ma bilo što. Nešto očito je.
Pingvich is offline  
Old 13.02.2009., 01:05   #98
Imam dva patuljasta zekana i prije kojih 2-3 sata je jedan počeo izgledati bolesno. Sad izgleda još gore. Star je godinu dana otprilike, mužjak.

Leži gotovo nepomično u kavezu, jedva gleda ili žmiri, ne reagira na ništa i svako malo mu se trese glava ili stražnja noga.

Jel mu mogu kako pomoći?
sutra ga mislim voditi veterinaru.
žao mi ga je gledati tako... i drugi zec je utučen, vjerojatno osjeti da ovom nije dobro.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Old 13.02.2009., 13:28   #99
cemu cekati sutra? pa trebalo ga je vodit veter. cim se vidjelo da nesto ne stima....moze svasta biti....
OOOOOOO is offline  
Old 13.02.2009., 13:33   #100
Ljudi, vi ste mi posljednja nada. Papigica tigrica prije 5 dana počela je teško disati, stenjati pri svakom izdisaju, izgubila tek, i stalno je našušurena kao da joj je zima. Jučer sam bio kod vet. i dao je nešto, neke kapi, ali, kaže nema rješenja jer ima neku bakteriju.
E sada, da li mogu dati andola ili nešto za smanjenje temp ili neki ljudski lijek, jer mislim da ovo što sam dobio od vet. nije dovoljno, odnosno, jeli ima nade.
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.