Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2015., 15:55   #11901
Quote:
thaisha kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ne stignem pročitati sve postove jer mi je hitno pa vas molim pomoć.
Naime, imam ponudu za rad u Njemačkoj, restoran je u pitanju. Poslodavac je čovjek iz Hrvatske koji tamo otvara taj restoran.
Uvjeti su ok, on se čini kao pošten i dobar, sve pet. Ali, planira mene i kolegicu zaposliti preko GbR-A. Koliko sam shvatila, to je suvlasništvo u kojemu odgovaramo svojom imovinom.

E, sad, on tvrdi da je to najjednostavniji način za hrvatske građane da se zaposle.Meni to ne miriši na dobro pa sam rekla da bih ja na sezonski ugovor, bez ikakvog suvlasništva.

Pitanje je, dali stvarno taj GbR može biti siguran za mene kao radnika, jer on kaže da mi nemamo nikakvu odgovornost, u ugovoru će nas osloboditi svega. Po mmeni, ako ima dobre namjere, onda bi mi mogao bez problema staviti taj sezonski ugovor.

Oprostite na podužem postu, nisam upućena. Hvala svima na odgovorima.
Prije svega, otvara li on taj restoran na tvoje ime? Imaš li kajav ugovor o tome da si suvlasnik tog restorana?

GbR je forma firme koja jamči svakome da može otvorit djelatnost bez kapitala potrebitog za GmbH ( po naški d.o.o) za koji treba 25.000€ pologa....

GbR ( Gesellschaft des buerglichen Recht) znači da ti otvaraš firmu, na svoje ime i za poslovanje firme jamčaiš svom svojom imovinom.
Drugim riječima primjerice, digneš kredit za poslovanje firme , no poslovi ne idu, kredit je potrošen, ne možeš platit račune nastale poslovanjem firme, u stečaju za namirenje vjerovnika, sva tvoja imovina ili dio koliko je potrebno je ovršiva da se namire vjerovnici!

Kod GmbH ( Gesellschaft mit beschraenkter Haftung ili d.o.o) tvoja privatna imovina nije ovršiva ( osim u nekim slučajevima kao npr Schlecker) ...ovršiv je samo onaj polog ....

Glupost je za radit u restoranu otvarat bilo kakvu firmu! Za radit preko GbR morala bi s njime sklopit ugovor o obimu posla opisu i odgovornosti za obavljeni rad!
S druge strane svaku čašu koju razbiješ morala bi mu platit ili ti ili tvoje osiguranje firme!

Da ti otvaraš GbR i radiš u njegovom restoranu, nebi dobila plaću, već bi njemu morala fakturirat svaki mjesec iznos plaće, poslat račun sa naznačenim ciljem ( datum ) plaćanja.....on za tebe NE MORA PLATIT NI MIROVINSKO NI ZDRAVSTVENO NI POREZE I DOPRINOSE....to je tvoja obveza iz iznosa koji si njemu fakturirala...
Račun on može i osporavat prozaičnim razlozima o npr. nekvalitetnom radu!

Ako ne plati račun ...možeš samo redovitim sudom utuživat,
1. Opomena
2. Opomena
3. Sudska opomena pa sudski postupak
4. Sudski ovršitelj ili prodaja potraživanja uredima koji se bave utjerivanjem potraživanja ....

Za



Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 26.04.2015., 08:45   #11902
Nisam ugovor ni vidjela, ostalo je sve tako na pregovorima. Bas zato što nisam sigurna u njegove namjere sam i odustala.

Koliko sam ga shvatila, on bi bio taj koji bi otvorio taj restoran sa mojim suvlasništvom. U ugovoru bi naveo da me oslobađa svake odgovornosti (??), bez ikakvog ulaganja. Ja od toga ne bih imala nikakve koristi, osim svoje plaće. Jeli je to moguće? I da su mu namjere iskrene? Da je to najjednostavniji način?

Koja je procedura za sezonsko zapošljavanje na 6 mjeseci bez radne dozvole za početak? Hvala
thaisha is offline  
Old 26.04.2015., 11:57   #11903
Quote:
thaisha kaže: Pogledaj post
Nisam ugovor ni vidjela, ostalo je sve tako na pregovorima. Bas zato što nisam sigurna u njegove namjere sam i odustala.

Koliko sam ga shvatila, on bi bio taj koji bi otvorio taj restoran sa mojim suvlasništvom. U ugovoru bi naveo da me oslobađa svake odgovornosti (??), bez ikakvog ulaganja. Ja od toga ne bih imala nikakve koristi, osim svoje plaće. Jeli je to moguće? I da su mu namjere iskrene? Da je to najjednostavniji način?

Koja je procedura za sezonsko zapošljavanje na 6 mjeseci bez radne dozvole za početak? Hvala
Muljaža teška! Očito ima zabranu otvaranja privredne djelatnosti jer je već negdje usrao! Otvaranje restorana nije velika mudrost, čak ti i pivovara uredi ( financira) ali moraš od njih uzimat pijaču....znam dva Italijana koji su " otvorili" restoran, sve 1A oprema....radili 6 mjeseci....i nestali oni i oprema!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 26.04.2015., 13:28   #11904
Quote:
thaisha kaže: Pogledaj post
Nisam ugovor ni vidjela, ostalo je sve tako na pregovorima. Bas zato što nisam sigurna u njegove namjere sam i odustala.

Koliko sam ga shvatila, on bi bio taj koji bi otvorio taj restoran sa mojim suvlasništvom. U ugovoru bi naveo da me oslobađa svake odgovornosti (??), bez ikakvog ulaganja. Ja od toga ne bih imala nikakve koristi, osim svoje plaće. Jeli je to moguće? I da su mu namjere iskrene? Da je to najjednostavniji način?

Koja je procedura za sezonsko zapošljavanje na 6 mjeseci bez radne dozvole za početak? Hvala

Ni slucajno, kao GbR nema oslobadjanje odgovornosti jer ste pred zakonom zajedno firmu otvorili i oboje imate odgovornost za tu firmu. Npr.dignete kredit za restoran, restoran vam ne ide on se pokupi a ti ces ostati na dugovima. Kao drugo, sva osiguranja (zdravstveno, socijalno itd.) moras sama placati, o svemu se moras pobrinuti. Uostalom ne moze ti on samo placu platit, djelite dobitak ali i gubitak istim djelovima....kao sto sam rekla: Nemoj se ni slucajno upustit u to. Ima dosta caka u zakonima gdje bi na kraju mogla debelo najebat.
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Old 26.04.2015., 17:35   #11905
Kad smo već kod ove teme jel bi se isplatilo u Njemačkoj nešto otvoriti od ovih obrta za koje ne treba majstorski ispit, kakva trgovinica ili nešto?
Gustavo is offline  
Old 27.04.2015., 19:57   #11906
Dragi forumasi...konkretno oni koji zive u Hamburgu ili okolici...mi vec dulje vrijeme pokusavamo pronaci stan za troclanu obitelj...i to je doslovno Nemoguca misija... jedan od vecih problema je sto smo za njih stranci i vecinom se sporazumjevamo na engl ( njemacki jos ucimo ). Ima li tko kakvu ideju...savjet? Mozda Mio8? Hvala svima!
maya555 is offline  
Old 28.04.2015., 14:56   #11907
Drago Actros jedno pitanjce za tebe!!!
Polako ali kažem polako počinje se razmišljat o autu,e sad znam da ti preferiraš mercedesa ali ja želim i hoću audia a4 do 5 god starog!!! E sad auto kuća na potezu od Koblenza do Bonna ima mali milion imaš kakvu pametnu za mene??? vidim da imaju i opcije s garancijom ajd napiši nešto i ne nagovaraj me na Mercedesa!!!
gogolinjo is offline  
Old 28.04.2015., 15:33   #11908
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Drago Actros jedno pitanjce za tebe!!!
Polako ali kažem polako počinje se razmišljat o autu,e sad znam da ti preferiraš mercedesa ali ja želim i hoću audia a4 do 5 god starog!!! E sad auto kuća na potezu od Koblenza do Bonna ima mali milion imaš kakvu pametnu za mene??? vidim da imaju i opcije s garancijom ajd napiši nešto i ne nagovaraj me na Mercedesa!!!
Pa ja mislio da želiš auto, kad ono ti bi Audi! He he, neću te nagovarat, no ja isključivo radim s Mercom, diesel, ali mogao bih ti preporučit npr www.autohus.de i nije teško iz Bonn-a do Bremena zapicat za dobar auto. S garancijom, s Dekra vještakom po želji....za moj pojam Audi ima previše tvornički konstrukcijskih piz...monada po dalmatinski....i unutrašnjost mu je za moj pojam dizajnerski sterilna, ko " foljcvagen" ili MAN kod kamiona,

Ovo npr.

http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuche/suchergebnisdetailansicht/?number=3433&cHash=59ac017e5459244031f3deb839cd0d4 d


Iako je za mene ovo mnogo bolje za istu cijenu...


http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuche/suchergebnisdetailansicht/?number=3191&cHash=4f11902830d26888980852c94bb01ba f


A ovo najbolje od svih

http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuche/suchergebnisdetailansicht/?number=2021&cHash=f021e6b898373bbbe4000febe55bf6d 4

Ja sam ipak zreli gospon, " opet na tržištu" i volim ambijent, pouzdanost i trajnost...i vozim isključivo automatik, a tu Benz nema premca.
No svak ima svoje što voli, nedavno sam uzel E-klasu 220 CDI , 8 godina 150tkm sa 2 seta guma, ko nova, elegance + dodaci, antracit crna za 7000€.... Mjesec dana kasnije ošla je ko vruća žemlja za 9000€! Nije prošlo ni pol ure od kad sam je stavil na prodaju zvonil mi je tel ko mutav!

Prošetaj podforumom automobili pa vidi koje monade s Audijem! Radije bi uzel Opel Insigniju nego Audi!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 28.04.2015. at 15:51.
Actros1841 is offline  
Old 28.04.2015., 17:27   #11909
I ja si trazim sad u njemackoj nekog merca dizela. Do sad sam bio fan audija al rekoh idem se probat prebacit na zvijezdu. Ne svidja mi se sto je kod audija skoro isti klinac kao i u vw samo sa nesto boljim materijalima al gumbi i sl vise manje isto.

Poslano sa Sony Xperia Z3 Compact koristeci Tapatalk.
mukiklc is offline  
Old 29.04.2015., 15:39   #11910
Wink

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Pa ja mislio da želiš auto, kad ono ti bi Audi! He he, neću te nagovarat, no ja isključivo radim s Mercom, diesel, ali mogao bih ti preporučit npr www.autohus.de i nije teško iz Bonn-a do Bremena zapicat za dobar auto. S garancijom, s Dekra vještakom po želji....za moj pojam Audi ima previše tvornički konstrukcijskih piz...monada po dalmatinski....i unutrašnjost mu je za moj pojam dizajnerski sterilna, ko " foljcvagen" ili MAN kod kamiona,

Ovo npr.

http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuc...f3deb839cd0d4d


Iako je za mene ovo mnogo bolje za istu cijenu...


http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuc...0852c94bb01baf


A ovo najbolje od svih

http://www.autohus.de/de/fahrzeugsuc...000febe55bf6d4

Ja sam ipak zreli gospon, " opet na tržištu" i volim ambijent, pouzdanost i trajnost...i vozim isključivo automatik, a tu Benz nema premca.
No svak ima svoje što voli, nedavno sam uzel E-klasu 220 CDI , 8 godina 150tkm sa 2 seta guma, ko nova, elegance + dodaci, antracit crna za 7000€.... Mjesec dana kasnije ošla je ko vruća žemlja za 9000€! Nije prošlo ni pol ure od kad sam je stavil na prodaju zvonil mi je tel ko mutav!

Prošetaj podforumom automobili pa vidi koje monade s Audijem! Radije bi uzel Opel Insigniju nego Audi!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Pa ljep je i taj Merđo!!!!
gogolinjo is offline  
Old 29.04.2015., 16:35   #11911
Kojeg misliš? C ili E?

Lipoto znaš koja je prednost zvijezde? Ima sve karakteristike koje cijenim i kod žena ( smijem se urnebesno)
Lijep, elegantan, pouzdan i štedljiv, jednostavan u održavanju i ne traži puno! Nema uzalud žensko ime! A kad dođe vrijeme rastanka brzo nađe novu dušu koju će očarat!

Ne, sad malo realno, Audi ima puno nedostataka, tehničkih, jedina mu je prednost da ga nakon godinu dvije možeš u Hrvatsku utopit...dok Merc i ovdje ode brže nego što trepneš!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 29.04.2015., 17:07   #11912
Htio bih C220 10-12 godina star i da je obavezno automatik i unfall frei ofkors.

Poslano sa Sony Xperia Z3 Compact koristeci Tapatalk.
mukiklc is offline  
Old 29.04.2015., 20:20   #11913
bok! zna li netko koja prava (novčana) imaju osobe s invaliditetom u Njemačkoj? 100% invaliditet. znate li imaju li pravo na nesto kao sto su kod nas osobni asistenti? Asistenti koji pomazu u samostalnom zivotu i sl. ne mislim na ove u razredu, u školi. bila bih zahvalna!
Zoe123 is offline  
Old 29.04.2015., 20:43   #11914
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi...konkretno oni koji zive u Hamburgu ili okolici...mi vec dulje vrijeme pokusavamo pronaci stan za troclanu obitelj...i to je doslovno Nemoguca misija... jedan od vecih problema je sto smo za njih stranci i vecinom se sporazumjevamo na engl ( njemacki jos ucimo ). Ima li tko kakvu ideju...savjet? Mozda Mio8? Hvala svima!
Imas poruku.
mio8 is offline  
Old 29.04.2015., 20:45   #11915
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Kojeg misliš? C ili E?

Lipoto znaš koja je prednost zvijezde? Ima sve karakteristike koje cijenim i kod žena ( smijem se urnebesno)
Lijep, elegantan, pouzdan i štedljiv, jednostavan u održavanju i ne traži puno! Nema uzalud žensko ime! A kad dođe vrijeme rastanka brzo nađe novu dušu koju će očarat!

Ne, sad malo realno, Audi ima puno nedostataka, tehničkih, jedina mu je prednost da ga nakon godinu dvije možeš u Hrvatsku utopit...dok Merc i ovdje ode brže nego što trepneš!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
pa ljepši mi je ovaj E samo nije li to puno kilometara za 5 godina??? naš reno je za 10 god napravio 200000km!!! jel bi se na ovom Mercedesu morao uskoro raditi kakav servis??? i što točno znači dekra vještak???
gogolinjo is offline  
Old 29.04.2015., 22:11   #11916
Pozdrav narode!

Već nekoliko mjeseci živim u Berlinu no imam problema s traženjem posla.
Još sam u fazi učenja jezika i svjestan sam da mi je to trenutno otegotna okolnost no, ima li tko kakvu ideju gdje se raspitati jer ucenje jezika zahtjeva vrijeme a posao mi je hitno potreban? održavam stan....dalje ne trebam pričati.
Nemam nikakva poznanstva, internetske stranice za hrvate gotovo da ne postoje, institucije ne mogu ili ne žele pomoći- ne tražim ništa mukte.
Po struci sam soboslikar i imam iskustva u građevini i stolariji. Radio bih bilo što ali doslovno, no....zapeo sam.
Pitao sam u hrpi restorana, kod malobrojnih građevinara....ništa.....

Ima li neko neki savjet? Hvala od srca!
Bubimir92 is offline  
Old 30.04.2015., 00:22   #11917
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
pa ljepši mi je ovaj E samo nije li to puno kilometara za 5 godina??? naš reno je za 10 god napravio 200000km!!! jel bi se na ovom Mercedesu morao uskoro raditi kakav servis??? i što točno znači dekra vještak???
To za Mercedes nije nikakva kilometraža, ima puno opreme.
Mercedes ima komp koji kaže kad treba servis, to je ca svakih 25-35 tisuća km, ovaj je redovito servisiran ( scheckheft) ...ovo je auto sjedi i vozi, jednom godišnje promjenit ulje i filtere....i ne razmišljat. Ovaj motor radi bez problema 500.000km...pa moj ima 225tkm...frend je nedavno uzeo takvog 2006 sa 270.000 km za 4500€... Za moj pojam fali mu samo automatski mjenjač....ovo sam uzeo samo kao primjer i usporedbu sa A4...automatik i tempomat....neću više auto bez toga! Običaj je da oni naprave servis kod primopredaje...osim toga ima i godinu dana garanciju...zato je nešto skuplji.
Za razliku od Audi ovo nema skupi zupčasti remen...a potrošnja mu ako se ne gazi 5,5 -7,5 litara dizela...ako je u obziru Merc onda vrijedi pogledat i službenu stranicu MB trgovaca, tamo se da i skinut od 1000-1500€ od cijene, ili dobit set zimskih guma

Dekra vještak znači da će ga pregledat i dat kupcu objašnjenja ako ima pitanja za vrijeme probne vožnje ...u pravilu oni svaki auto daju na procjenu Dekra i naprave popravke i servise prije nego ga daju u prodaju. ...jedino ne uzimat sa mobile i slično od kojekakvih " Ali Baba & co" ....ja bum svog vozil dok se ne raspadne...a svake 2 godine uredno prođe TUV! I uopće ne brinem u pol noći krenut za Zagreb...od mene do ZG ima 1200km....natočim pun za 70-80€ ...i u Nurnberg opet dotočim za 40€ i u ZG imam još pol tanka...iz Bonna do ZG bi trebal s jednim tankom doć! Dolje po A3 na Passau na Graz pa pred Šentiljom na Bad Radkersburg....onda Ljutomer-Ormož pa na VŽ i nema Slo vinjete....u VŽ idem na Novi Marof i po staroj za Sesvete -Zagreb...


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 30.04.2015., 08:46   #11918
Quote:
Bubimir92 kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode!

Već nekoliko mjeseci živim u Berlinu no imam problema s traženjem posla.
Još sam u fazi učenja jezika i svjestan sam da mi je to trenutno otegotna okolnost no, ima li tko kakvu ideju gdje se raspitati jer ucenje jezika zahtjeva vrijeme a posao mi je hitno potreban? održavam stan....dalje ne trebam pričati.
Nemam nikakva poznanstva, internetske stranice za hrvate gotovo da ne postoje, institucije ne mogu ili ne žele pomoći- ne tražim ništa mukte.
Po struci sam soboslikar i imam iskustva u građevini i stolariji. Radio bih bilo što ali doslovno, no....zapeo sam.
Pitao sam u hrpi restorana, kod malobrojnih građevinara....ništa.....

Ima li neko neki savjet? Hvala od srca!

Jedina sansa ti je da trazis nesto u gastronomiji onako kao sezonac (istina slabo je placeno) ali onako dost je da platis stan i hranu i nekako prezivljavas dok ne savladas jezik. Ne bi ti preporucila rad na crno jer ce ti to samo vise problema napraviti.
Pitaj u Hrvatskoj katolickoj misiji, u nasim restoranima i kaficima dok ti njemacki ne bude na nivou..... (nemoj ocekivati neka cuda; nego primi prvo sto ti se nudi da makar imas zdravstveno). Koncentriraj se sto vise mozes na njemacki, neces se probiti ako to ne naucis.............
novaugradu is offline  
Old 30.04.2015., 09:22   #11919
Quote:
Bubimir92 kaže: Pogledaj post
Ima li neko neki savjet? Hvala od srca!
CITAJ NOVINE:
http://www.berliner-jobmarkt.de/Tool...ycp5rcAKASb-cg


Posla ima koliko hoces samo ako ne cekas da ti ga "netko sredi" i nisi pre zahtjevan (ruku na srce; ako si vec nekoliko mjeseci tamo i nisi jos savladao osnovice njemackog pitam se sto radis cijeli dan ako ne radis????)
novaugradu is offline  
Old 30.04.2015., 09:42   #11920
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
CITAJ NOVINE:
http://www.berliner-jobmarkt.de/Tool...ycp5rcAKASb-cg


Posla ima koliko hoces samo ako ne cekas da ti ga "netko sredi" i nisi pre zahtjevan (ruku na srce; ako si vec nekoliko mjeseci tamo i nisi jos savladao osnovice njemackog pitam se sto radis cijeli dan ako ne radis????)
Ne čekam da mi itko sređuje poslove, a ni nemam nikog takvog.
Na žalost morao sam 2 mj raditi na crno jer druge nije bilo. Djevojka i ja smo prvo gotovo 2 i pol mj muku mučili sa stanom jer ga je nemoguće naći.
Za to vrijeme nisam učio jer nisam znao hoću li ostati ili se vratiti.
Moraš znati da nijemci prije trazenja bilo kakvih legalnih prava traže da imaš prijavljeno boravište u trajanju 3 mj, poslije toga sam tražio sa slabim njemackim no oni opet žele odlican njemacki a neki i završen certifikat.
Poslao sam zahtjev za kurs koji navodono cekas najvise 6 tj. i navodno 100% odgovaraju, nitko nista. Sorry al nisam toliko samouk da sam doma savladam jezik s kojim se nisam nikad susreo. Već sad smatram da znam super s obzirom da ga nikad prije nisam ucio no opet je to nijemcima malo. Ili je mozda to paravan za neki njihov drugi razlog.
Ugl skrenuo sam s teme al utoliko da me skuzis.
Ono što pišeš za gastronomiju ako je to jedina šansa onda mi se ne piše dobro jer ne da sam obišao sve crne restorane od naših do talijanskih i turskih nego i više.
Bubimir92 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.